Liderwalut.pl – opinie klientów i recenzja

Kantory stacjonarne, które wciąż stanowią element miejskiego krajobrazu, muszą zmagać się w ostatnich latach z coraz groźniejszym konkurentem. Wirtualne platformy do wymiany walut są bowiem nie tylko na wyciągnięcie ręki, ale i oferują multum pobocznych funkcjonalności niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Dziś sprawdzamy, co dokładnie ma do zaoferowania swoim klientom kantor Liderwalut.pl.

Zagraniczna waluta w wielu sytuacjach jest towarem pierwszej potrzeby, który musimy pozyskać jak najszybciej. Mając to na względzie, coraz liczniej działające kantory internetowe umożliwiają dzisiaj szybkie transfery złotówek na zagraniczne odpowiedniki. Przyglądając się z bliska niektórym ofertom, niektóre wciąż mają kłopoty z zapewnieniem odpowiednio sprawnej transakcji zarówno przekazania środków do wymiany, jak i odwrotnie. Jak wypada na tym polu Liderwalut.pl i w jaki sposób chce się wyróżnić na tle konkurentów?

Informacje o firmie

Pod marką Liderwalut.pl skrywa się polska spółka CashHome Sp. z o.o., która od 2011 roku działa nieprzerwanie na rynku usług walutowych online z siedzibą w Gdańsku. Jak wskazuje już sama nazwa, opisywana dziś platforma za cel bierze oferowanie konkurencyjnych usług z zakresu wymiany walut za pośrednictwem internetu, umożliwiając klientów korzystanie zarówno ze strony internetowej, jak i wygodnej aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie.

Liderwalut.pl w swoim portfolio dostępnych walut, jakie można kupić, sprzedać lub wymienić, przewiduje tych 15 najpopularniejszych z całego świata, uwzględniając nie tylko najbardziej oczywiste pozycje. Oprócz euro, funtów brytyjskich czy dolarów amerykańskich, użytkownicy przedstawionej platformy mogą wejść w posiadanie środków wymienionych na m.in. ruble rosyjskie, dolary australijskie, jeny japońskie, forinty węgierskie czy choćby korony duńskie.

Sam projekt strony internetowej kantoru budzi pozornie pozytywne odczucia. Mamy tu wszystkie niezbędne informacje na temat oferty, przedstawiając warunki działania, sposób korzystania z platformy Liderwalut.pl, informacje o kursach, obsługiwane konta bankowe, tylko… Właśnie, nie trudno uciec od wrażenia, że dzieje się nieco za dużo na małej powierzchni portalu. Być może warto rozważyć nieco inne rozmieszczenie informacji na stronie, aby dać odpocząć wzrokowi. A tymczasem zagłębiami się w szczegóły oferty.

Liderwalut.pl kalkulator

Jak działa Liderwalut.pl?

Zasady działania platformy Liderwalut.pl są proste i dobrze odpowiadają na oczekiwania, jakie można mieć od internetowego kantoru. Wszystko jest zwięzłe, szybkie i łatwe do przyswojenia nawet osobom, które po raz pierwszy mają do czynienia z tego typu usługami. Wystarczą trzy etapy!

 1. Przejdź na stronę kantoru.

2. Zarejestruj konto użytkownika, nie ponosząc za to żadnych opłat. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych do identyfikacji, a także wskazanie numeru konta bankowego, na który będą trafiać środki pieniężne z wymienioną walutą.

3. Wybierz walutę spośród wymienionych w tabeli po lewej stronie, na którą chcesz wymienić określoną pulę środków. Sprawdź kurs i zatwierdź transakcję.

4. Po dokonaniu transakcji wymiany waluty należy zlecić przelew, który powinien dotrzeć na rachunek bankowy błyskawicznie. Wynika to z faktu, że opisywany kantor internetowy posiada swoje bankowe konta w większości dużych banków działających w Polsce.

Zlecenie przelewu z wymienioną walutą na konto bankowe klienta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, zachodząc błyskawicznie – o ile jest to oczywiście konto w banku działającym w Polsce i w godzinach indeksowania transakcji (poniedziałek-piątek, od 9:00 do 16:30).

Warunki korzystania z platformy Liderwalut.pl

Aby z powodzeniem móc korzystać z funkcjonalności platformy Liderwalut.pl, wystarczy spełnić kilka prostych i mało surowych warunków. Ich treść wskazujemy niżej, posiłkując się informacjami z regulaminu zawartego na stronie internetowej – niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą prywatną, czy też przedstawicielem firmy.

 • Należy założyć konto internetowe, które po ukończeniu rejestracji należy aktywować i uzupełnić wskazanymi informacjami.
 • Do konta potrzebny jest rachunek konta bankowego, który umożliwia obsługę bankowości online.
 • Każdy klient powinien posiadać adres poczty e-mail i numer telefonu komórkowego.
 • Do ukończenia rejestracji konieczne jest zaakceptowanie regulaminu.
 • Dodatkowo – przedsiębiorcy muszą wskazać takie dane identyfikacyjne, jak numer KRS, REGON i NIP.

Jak przelać pieniądze do Liderwalut.pl?

Do rozpoczęcia transakcji wymiany waluty potrzebujemy rzecz jasna zewnętrznych środków, które zasilić należy przy pomocy szybkiego przelewu bankowego. Liderwalut.pl przygotował towarzyszące temu procedury w taki sposób, aby cała transakcja odbyła się możliwie jak najszybciej. Co za tym idzie, dzięki posiadaniu przez operatora rachunków bankowych w większości dużych banków w Polsce, przekazane do transferu środki docierają błyskawicznie na zasadzie przelewu międzybankowego. Zasada ta dotyczy rzecz jasna rachunków krajowych.

Opłaty w Liderwalut.pl

Opisywany operator walutowy kusi na swojej stronie internetowej informacjami o ulgach w postaci licznych promocji, programów lojalnościowych czy braku opłat za prowadzenie konta lub wymianę walut. Nie należy jednak zapominać, że z jakiegoś źródła Liderwalut.pl musi rzecz jasna czerpać zyski – a jest nim pobieranie opłat za tzw. przelewy zwrotne w innych walutach niż złotówki. Aby sprawdzić zasady związane z tymi transakcjami, należy zajrzeć do tabeli na stronie internetowej Liderawalut.pl.

Ważne! Minimalna opłata za anulowanie transakcji wymiany waluty z przyczyn leżących po stronie użytkownika wynosi 20 złotych.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie waluty, która została poddana wymianie za pośrednictwem opisywanego kantoru internetowego, odbywa się za pomocą szybkiego przelewu internetowego – a zatem identycznie, co w przypadku przekazania środków do transferu. Pieniądze powinny znaleźć się na koncie klienta w czasie wynoszącym nie więcej niż kilka minut – a to wszystko za zasługą posiadania przez opisywany bank rachunków w większości dużych banków w Polsce. Wyjątki od tej reguły operator przedstawia na swojej stronie internetowej w zakładce na temat opłat.

Liderwalut.pl zalety

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Liderwalut.pl, zgodnie ze swoją nazwą, pretenduje do miana lidera w branży wymiany walut. Aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów i utrzymać przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami, gdańska platforma przewiduje dużo udogodnień dla użytkowników, które mają pozwolić podjąć decyzję szczególnie tym niezdecydowanym.

 • Koszty skorzystania z usług platformy Liderwalut mogą być niższe dzięki możliwości skorzystania z różnych kodów promocyjnych, które obowiązują w danej chwili.
 • Liderwalut.pl posiada certyfikat pt. „Firma Wiarygodna Finansowo„.
 • Z usług opisywanego kantoru mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.
 • Liderwalut.pl przewiduje także tzw. program poleceń. Zachęcając znajomego do skorzystania z usług tego operatora, można otrzymać nawet 1500 jednostek na wymianę określonej waluty za każdego użytkownika. Punkty sumują się – jak deklaruje kantor.
 • Opisywany kantor internetowy przewiduje także dodatkowe bonusy za wystawienie opinii na temat jakości usług na wskazanym portalu gromadzącym takie informacje.
 • Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas transakcji wymiany waluty, Liderwalut.pl korzysta z dobrze znanego protokołu szyfrującego SSL GeoTrust.
 • Osoby, które nie czują się do końca pewne, jak bezpiecznie i wygodnie skorzystać z funkcjonalności opisywanego operatora, mogą zajrzeć na wideoporadniki dostępne na stronie internetowej dokumentujące krok po kroku procedurę wymiany waluty.

Liderwalut.pl opinie i nasza recenzja

Opisywany dzisiaj kantor internetowy to kolejny silny gracz w coraz bardziej konkurencyjnej branży usług wymiany walut online. Pomimo dość przesyconej informacjami strony internetowej, trudno zarzucić tej platformie niedostatki w przedstawieniu informacji dla klientów. Niczym „na tacy”, użytkownik otrzymuje wszystkie niezbędne informacje o działaniu platformy, dostępnych walutach do wymiany i aktualnie obowiązujących kursach.

Warto zwrócić też uwagę na zaskakująco obszerny zakres pakietów promocyjnych, które zachęcają nie tylko do rozpoczęcia przygody z Lideremwalut.pl, ale i pozostaniem z nim na dłużej. Nie da się ukryć – oferta gdańskiej spółki ma pełnię argumentów, by pretendować do miana lidera w tej branży!

Zalety:

 • Doświadczona platforma o ugruntowanej pozycji rynkowej.
 • Duża gama dostępnych walut do wymiany, uwzględniając także te bardziej niszowe jak np. liry tureckie czy dolary australijskie.
 • Choć nieco przesycony, projekt strony internetowej uwzględniają wszystkie niezbędne informacje o ofercie.
 • Poza platformą internetową, Liderwalut.pl oferuje także wygodną aplikację mobilną.
 • Brak prowizji za transkację wymiany waluty.
 • Gwarancja rozliczenia wymiany waluty po zatwierdzonym kursie.
 • Elastyczne formy kontaktu z firmą.

Wady:

 • Dość przestarzały wygląd strony głównej.
 • Nie wszystkie waluty dostępne w tym kantorze są indeksowane online – zależy to do banku, w jakim klient ma konto.

Liderwalut.pl – dane kontaktowe

Telefon.

 • + 48 58 506 58 56
 • + 48 58 5000 108

E-mail.

 • kontakt@liderwalut.pl

Skype.

 • W zakładce „kontakt” na stronie kantoru można sprawdzić aktualną listę loginów konsultantów, z którymi można połączyć się przez komunikator Skype.

Biuro obsługi klienta platformy Liderwalut.pl działa we wszystkie robocze dni powszednie, od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 16:30.

Ważne! Rozliczenia transakcji odbywają się tylko w godzinach pracy firmy, z wyjątkiem poranków – indeksowanie zaczyna się każdego dnia godzinę później, tj. od 9:00 rano.

Dane spółki

Biuro prasowe

Nazwa spółki

CashHome Sp. z o.o.

Charakter działalności:
Wymiana walut online
Utworzony:
2011
Numer REGON:
221486365
Numer KRS:
0000393107
Numer NIP:
9571058144
Adres siedziby:
Al. Grunwaldzka 87-91/8, 80-244 Gdańsk

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 21 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Marek

  02.11.2021, 10:48

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystam co miesiąc, w zasadzie to dzięki temu artykułowi. Strona rzeczywiście trochę przestarzało wygląda, ale mają wygodną appke

  • M
   M

   Magda

   10.10.2022, 14:36

   Wyróżniający się komentarz

   Sprzedałam kantorowi 1000 euro i po niekorzystnym przewalutowaniu straciłam na tym biznesie ponad 200 zł. Wykonując przelew na ich konto należy zrobić przelew zagraniczny z wpisaniem numeru IBAN gdzie z automatu podany jest w zleceniu transakcji. A pani z obsługi klienta twierdzi że to nie jest ich wina tylko banku z którego wykonywany jest przelew.Po czym wysłałam im screena krok po kroku transakcji gdzie widnieje info że należy wykonać przelew zagraniczny innej
   opcji nie ma. Jak się już zrobi przelew to niestety z niekorzystnym przewalutowaniem.
   OSZUŚCI I ZŁODZIEJE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH.

 • P
  P

  Piotr

  21.12.2022, 17:43

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem zadowolony z serwisu Liderwalut. Szybkie transakcje ,dobry kontakt. Polecam

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie