Lidya – opinie klientów i recenzja

Oferta nieaktywna, sprawdź polecane oferty:
Opinie:
4,2/5
Okres spłaty
1 miesiąc
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? od 300 zł do 3000 zł
Czas wypłaty
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Kwota
300 - 15 000 zł

1386 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
2.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Zależnie od oferty pożyczkodawcy
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł

1766 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,5/5
Okres spłaty
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Do 3 000 zł
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
300 - 5 000 zł

1347 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 10 000 zł

1638 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
5.
Pożyczka online - Hajsonline
Okres spłaty
1 miesiąc
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 5 000 zł

791 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Chwilówki online
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 30 000 zł

1642 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 70 lat
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
1 000 - 150 000 zł

2103 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
3.
taRata pożyczka online
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Czas wypłaty
max 15 minut
Kwota
100 - 60 000 zł

1766 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
6 - 36 miesięcy
? 6,11, 18, 24, 30, 36 rat
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 99 lat
Czas wypłaty
od 10 minut
Kwota
1 000 - 20 000 zł

1143 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,9/5
Okres spłaty
61 - 90 dni
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
100 - 10 000 zł

1638 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Pożyczki na raty

Szczegóły pożyczki

Szczegóły pożyczki
Czas wypłaty
48 godziny
Maks. pierwsza pożyczka
5 000 - 1 mln zł
Okres spłaty
1 miesiąc
? w 4 ratach
Forma prawna firmy
JDG, MŚP
Maks. kolejna pożyczka
1000000 zł
Kwota
5 000 - 1 mln zł
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Zabezpieczenie
Nie
Metoda wypłaty
przelew na konto
Sposób weryfikacji
online
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

4.5/5

Siedziba firmy

Krakowskie Przedmieście 13

Dane firmy

KRS: 0000834880
NIP: 5252819162
REGON: 38583946000000

Większość małych i średnich firm w pewnym momencie potrzebuje dodatkowego finansowania, aby rozwinąć swoją działalność. Niestety aż 25% z nich może być odcięta od kredytów bankowych z powodu krótkiej historii działalności lub kłopotów ze spłatą zobowiązań, które przydarzyły się w przyszłości. Tę rynkową lukę wypełniają pożyczki pozabankowe dla firm, które mogą być ostatnią deską ratunku dla wielu przedsiębiorstw. Pod koniec 2019 roku pojawił się w naszym kraju egzotyczny pożyczkodawca wagi ciężkiej – Lidya udziela finansowania aż do miliona złotych – sprawdźmy, czy warto skorzystać z oferty tej dynamicznej firmy.

Zwykle interesujące startupy, fintechowe nowości i najlepsi pożyczkodawcy online pochodzą ze Skandynawii, krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) czy Wielkiej Brytanii. Do tego grona dołączył jednak całkowicie niespodziewany gracz, który swoje pierwsze kroki stawiał w Nigerii! Założyciel Lidya Tunde Kehinde stworzył wcześniej dwa największe afrykańskie startupy, mianowicie Africa Courier Express oraz Jumia (którego wartość wynosi aż miliard dolarów). Te sukcesy spowodowały, że ten energiczny wizjoner został ochrzczony mianem afrykańskiego Jeffa Bezosa. 1

Centrum dowodzenia Lidya nie znajduje się jednak w rozgrzanej Nigerii, ale w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo ta firma z afrykańskim rodowodem posiada centrum badań i rozwoju w Portugalii oraz od niedawna (początek 2020 roku) oddziały pożyczkowe w Polsce i Czechach. Lidya prezentuje naprawdę nowatorską ofertę, która może mocno zamieszać na krajowym podwórku pożyczek dla firm. Przyjrzyjmy się szczegółom tej zaskakującej propozycji.

Plany Lidya są bardzo ambitne. Do 2025 roku ta firma, która udziela pożyczki dla firm bez BIK, chce pożyczyć polskim przedsiębiorstwom aż miliard euro!

Dlaczego Lidya to całkiem nowa jakość na rynku?

Co odróżnia Lidya od znanych nam pożyczkodawców? Przede wszystkim sposób zarządzania ryzykiem pożyczkowym, nowatorski system oceny kredytowej oraz zmniejszenie formalności do absolutnego minimum. Co jednak szczególnie zaskakuje? Lidya nie wymaga żadnej formy zabezpieczenia, takiego jak weksel, nieruchomość czy poręczenie. Nie bada również popularnych baz dłużników, typu BIG czy BIK.

Jedyne co liczy się dla tego pożyczkodawcy to możliwość sprawdzenia elektronicznego wyciągu bankowego z rachunku danej firmy z ostatnich 3 miesięcy. Na tej podstawie konstruowana jest oferta dla danego przedsiębiorcy – pożyczka w Lidya może wynieść od 5 tysięcy do miliona złotych. Tym samym nie jest potrzebne dopełnianie żadnych dodatkowych formalności, wypełnianie wniosków czy przygotowywanie dokumentacji finansowych. Co różnie ważne – cały proces odbywa się w całości online.

Za tym przyśpieszonym system sprawdzania klienta stoi bardzo rozbudowany algorytm, który należy do jednych z najnowocześniejszych w branży finansowej. Firma, starająca się o finansowanie, jest automatycznie badana pod kątem aż 100 różnych wskaźników. Zastosowanie tak zaawansowanego narzędzia pozwala na dokładne ustalenie ryzyka kredytowego – Lidya nie wypłaci pożyczkobiorcy zbyt wysokich lub zbyt małych środków.

Po wejściu na polski i czeski rynek Lidya planuje dalszą, regularną ekspansję. Na prestiżowej imprezie branżowej Impact Fintech’19 Tomasz Sękalski, czyli dyrektor Lidya Polska, mówił, że każdego roku otwieranych będzie 4-5 oddziałów tego pożyczkodawcy w następnych krajach.

Jakie trzeba spełnić wymagania, aby móc starać się o pożyczkę?

Wymagania, jakie stawia przed swoimi klientami Lidya, nie są zbyt restrykcyjne, choć muszą one istnieć. Nie ma przecież firmy pożyczkowej, która niczego by nie wymagała od wnioskodawców. Stąd musimy spełnić następujące warunki, aby móc się starać o finansowanie w tej instytucji pozabankowej.

 • pożyczki dla firm od Lidya przeznaczone są dla osób prywatnych prowadzących działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw – niezależnie od ich formy prawnej,
 • firmy ubiegające się o finansowanie muszą być zarejestrowane w Polsce od co najmniej 6 miesięcy,
 • firma musi posiadać konto – co wydaje się oczywiste.

I to właściwie tyle – decyzja pożyczkowa zostanie podjęta w ciągu 24 godzin tylko na podstawie wgranych plików PDF, przedstawiających transakcje danej firmy z ostatnich 3 miesięcy.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Jak prezentuje się za to wysokość finansowania, okres spłaty oraz koszt pożyczki? Oferta Lidya jest bardzo klarowna.

 • Pożyczka udzielana jest na dowolny cel biznesowy – firma nie wnika w to, w jaki sposób wnioskodawca wykorzysta środki.
 • Kwota pożyczki wynosi od 5 tysięcy do miliona złotych.
 • Okres spłaty jest równy 30 dniom kalendarzowym.
 • Spłaty dokonuje się w czterech ratach – pierwszą spłaca się po 9 dniach, następne trzy w równych 7-dniowych odstępach. Liczenie dni rozpoczyna się w momencie wpłynięcia środków na konto pożyczkobiorcy.
 • Całkowity koszt finansowania dla klienta mieści się w granicach 2,5% – 3,5% w skali miesiąca (cena zawiera odsetki, opłatę za zarządzanie pożyczką – cena jest kompletna i ostateczna).
 • Pożyczkę można odnowić, gdy ureguluje się zgodnie z terminem trzecią ratę zobowiązania.

Jak wygląda przykładowa oferta pożyczki w Lidya?

Kwota pożyczki: 50 000 PLN.
Czas trwania pożyczki: 30 dni.
Łączna kwota do spłaty: 51 750 PLN.
Całkowity koszt finansowania: 3,5% w skali miesiąca / Stopa procentowa: 0,66 % w skali miesiąca / Prowizję za udzielenie: 2,84 %
Kwota raty tygodniowej: 12,937.50 PLN, w sumie 4 raty.
pierwsza rata: 9 dni.
druga rata: 16 dnia.
trzecia rata: 23 dnia.
czwarta rata: 30 dnia.

Odnowienie pożyczki w Lidya to bardzo popularne rozwiązanie. Aż 95% firm, które skorzystały z usług tego pożyczkodawcy i spłaciło swoje zobowiązanie w terminie, wraca, aby znów skorzystać z usług Lidya.

Pożyczka w Lidya krok po kroku

Aby skorzystać z finansowania, które proponuje Lidya, wystarczy przejść zaledwie kilka prostych kroków.

 1. Udaj się na stronę pożyczkodawcy.

2. Stwórz konto, podając swoje imię nazwisko, adres mailowy, numer telefonu. Pamiętaj o zaakceptowaniu Polityki Prywatności.

3. Wybierz rodzaj finansowania i aplikuj, wgrywając historię bankową swojego przedsiębiorstwa z trzech ostatnich miesięcy.

4. Ciesz się finansowaniem, które otrzymasz w 24 godziny!

Na co warto przeznaczyć środki uzyskane w Lidya? Przede wszystkim na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale także na zakup towaru, sprzętu czy reklamę w mediach społecznościowych, która może przynieść szybki zysk.

Firmy z jakich branż mogą otrzymać pożyczkę?

Lidya pomoże sfinansować inwestycje w praktycznie każdej branży małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą być to na przykład takie branże jak:

 • logistyka,
 • hotelarstwo,
 • rolnictwo,
 • przemysł naftowo-gazowy,
 • nieruchomości,
 • farmacja i usługi medyczne,
 • sprzedaż i dystrybucja,
 • technologia, reklama i media.

Lidia – nasza opinia

Rzadko spotykamy się z ofertami tak odmiennymi od rynkowych standardów. Lidya to powiew egzotyki i poważny zastrzyk kapitału dla polskich firm, które często nie mogą wykonać kolejnego kroku z powodu braku środków. Bardzo przekonuje nas uproszczony do minimum sposób przyznawania pożyczki (żadnych papierowych dokumentów), ekspresowe badanie historii kredytowej firmy oraz olbrzymia gotówka możliwa do otrzymania. Równie ważne jest to, że także młode przedsiębiorstwa mogą szukać pomocy w Lidya oraz takie, które kiedyś miały kłopoty ze spłatą swoich kredytów dla firm.

Gdy nasz biznes opiera się na zakupie dużej ilości towaru lub musimy sporo zainwestować w projekt, aby w krótkim okresie otrzymać wynagrodzenie, pożyczka dla firm od Lidya będzie bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Koszt finansowania w wysokości mniej więcej 3% to oferta, którą trudno byłoby znaleźć u konkurencji. Z Lidya Twoja firma może obudzić w sobie prawdziwego lwa!

Informacje na temat spółki

Lidya Poland

Sp. z o.o

Rodzaj:
Pożyczki dla firm
Numer REGON:
385839460
Numer NIP:
5252819162
Numer KRS:
0000834880
Data rejestracji KRS:
20 marca 2020 roku
Adres firmy

Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa, Polska

Źródła:

1. https://www.c2montreal.com/post/meet-tunde-kehinde-lidya

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (17 votes)
Opinie o Lidya Poland Sp. z o.o. (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • G
  G

  Gosia

  16.03.2021, 11:36

  Wyróżniający się komentarz

  To jest żart, dostałam odmowę a teraz wysyłają mi ciągle oferty na telefon!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie