LoanMe – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

loanme logoloanme opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki: 5 000 zł na 130 tygodni
 • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki :11 500 zł na 130 tygodni
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Tak, LoanMe oferuje pożyczki możliwe do uzyskania nawet w 15 minut.

Przyjrzałem się jednej z najbardziej medialnych firm pożyczkowych w Polsce. LoanMe dba o wyraziste reklamy telewizyjne, co niewątpliwie pomaga budować rozpoznawalną markę. Czy jednak oferta tego pożyczkodawcy czyni go atrakcyjnym dla potencjalnego pożyczkobiorcy? Sprawdziłem.

LoanMe nasza opinia

Pod nazwą LoanMe kryje się polska firma pożyczkowa działająca na rynku usług pozabankowych od lutego 2015 roku. Przez ostatnie 4 lata działalności firma stawiała na wyrazistą formę promocji – barwne spoty reklamowe z krzykliwym podkładem muzycznym.

Cyklicznie zmieniają one tematykę i w zależności od sezonu (np. świątecznego) pojawiają się bardzo często podczas emisji bloków reklamowych. Przekłada się to na rozpoznawalność firmy, na którą, bez wątpienia, zwraca uwagę wielu potencjalnych klientów. Jak wygląda to z bliska?

LoanMe to firma oferująca pożyczki długoterminowe, zwane też ratalnymi. W ofercie LoanMe znajdziesz pożyczki dla nowych i powracających klientów. Firma dużo miejsca poświęca na opinie klientów. Choć trzeba przyznać, że o jej ofercie możesz dowiedzieć się wszystkiego, co może Cię zainteresować.

Jakie warunki należy spełnić w LoanMe?

Wymagania, jakie musisz spełnić żeby dostać pożyczkę w LoanMe znajdziesz po kliknięciu w przycisk „dowiedz się więcej” znajdujący się na stronie głównej. Przeczytać tam można, że:

 • przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią (górna granica wieku nie jest określona),
 • trzeba także mieć polskie obywatelstwo, konto w banku i miejsce stałego zamieszkania na terenie Polski.

Trzeba też wykazać stałe, udokumentowane comiesięczne dochody. Wiąże się z tym też konieczność pozytywnego przejścia weryfikacji zdolności kredytowej. W przeciwnym wypadku, firma może odmówić udzielenia pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w LoanMe

LoanMe sprawdzi Twoją historię kredytową wiarygodność finansową w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Do grona tego należy zarówno BIG InfoMonitor, ERIF, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy Krajowe Biuro Informacji Kredytowej (KBIG).

Ponadto, jak dowiedziałem się w rozmowie z konsultantem, LoanMe sprawdza też rejestr Biura Informacji Kredytowej. Choć informacji na ten temat próżno szukać na stronie internetowej, to zadeklarował on, że firma może sporządzić odpowiedni dokument potwierdzający to na piśmie, oddelegowując do tego dział prawny.

LoanMe nie toleruje negatywnych wpisów na temat historii kredytowej potencjalnego klienta.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

W ofercie LoanMe znajdziesz dwie oferty: pierwsza przewidziana jest dla nowych klientów, którzy mogą ubiegać się o pożyczkę w kwocie od 500 do 5 000 złotych. Możesz wybrać jeden z trzech przedziałów terminu spłaty: 5 tygodni, 17 tygodni, a maksymalnie – nawet 130 tygodni, czyli ponad 2 lata.

Jeżeli korzystałeś wcześniej z oferty LoanMe, masz już do dyspozycji już pełną ofertę firmy. Minimalna kwota pożyczki nie ulega zmianie, a maksymalna wzrasta do 11 500 złotych. Termin spłaty jest taki sam, jak w przypadku oferty dla nowych klientów.

LoanMe udziela pożyczek ratalnych. Dlatego też, w kalkulatorze pożyczkowym, firma informuje o szacowanej wysokości miesięcznej raty w stosunku do wybranego terminu spłaty i kwoty pożyczki.

Reprezentatywny przykład zobowiązania w LoanMe przedstawia się następująco:

 • Pożyczając w ramach drugiej taryfy 8000 złotych na 17 tygodni, konsument ponosi dodatkowy koszt 138,19 złotych odsetek, 100 złotych opłaty przygotowawczej i 2682,47 złotych prowizji. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 568%. Miesięczna rata to 642,39 złotych. Łącznie klient LoanMe musi zwrócić 10 920,66 złotych.

Pożyczka w LoanMe krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LoanMe przedstawia się następująco:

 1. Wybierasz kwotę pożyczki i okres, przez jaki będziesz chciał ją spłacać. Wysokość miesięcznej raty pożyczki zostanie wyliczona automatycznie. Kalkulator poinformuje Cię też o wszystkich kosztach dotyczących pożyczki w kwocie, jaką chcesz zaciągnąć.
 2. Następnie przechodzisz do pola „zamów kontakt”. Podajesz tam swój numer telefonu, na który oddzwoni pracownik LoanMe, razem z którym wypełnisz wniosek o pożyczkę (będziesz musiał podać swoje dane osobowe, a także informacje o zarobkach i zatrudnieniu).
 3. Po sprawdzeniu Twojej historii kredytowej w rejestrach Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), LoanMe wydaje ostateczną decyzję na temat przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki. Jesteś też informowany o ostatecznej kwocie pożyczki. Decyzja jest wydawana w 15 minut.
 4. W przypadku wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze trafiają na Twoje konto bankowe w ciągu jednego dnia roboczego.  To, jak szybko pieniądze trafią na konto, zależne jest od godzin sesji przychodzących przelewów w danym banku.

LoanMe co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą raty pożyczki, LoanMe zachęca do skontaktowania się z numerem infolinii (22 377 78 00). Firma deklaruje, że poinformuje klienta o możliwych sposobach na wyjście z problematycznej sytuacji. Jeżeli nie podejmiesz kroków mających wyjaśnienie opóźnienia w spłacie, to powinieneś być świadom konsekwencji, jakie się z tym wiążą.

Oprócz wysyłania pism upominających o zaległym terminie spłaty, firma, po nieudanych próbach kontaktu, przekazuje sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. LoanMe wpisuje też dane dłużników do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, co w negatywnym stopniu wpływa na Twoją zdolność kredytową i może utrudnić Ci w przyszłości ubieganie się o zobowiązania np. bankowe.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Mało restrykcyjne granice wiekowe – wymagana jest jedynie pełnoletniość.
 • Wysoka kwota maksymalna pierwszej i kolejnej pożyczki (5 000 i 11 5000 złotych).
 • Przejrzysta w nawigacji strona internetowa.
 • Pożyczka spłacana jest w wygodnych ratach.

Wady

 • Brak oferty pierwszej darmowej pożyczki.
 • Restrykcyjne wymogi co do zdolności kredytowej – LoanMe udzieli pożyczki tylko osobom z dobrą historią.
 • Brak precyzyjnych informacji o weryfikowanych rejestrach finansowych na stronie internetowej.
 • Konieczne jest udokumentowanie swoich dochodów.

Kontakt: infolinia Loanme

tel. 22 377 78 00
Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 10.00 – 15.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

17 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. Radek 17 stycznia 2020 at 11:13 - Odpowiedz

  Tragedia!!! lichwa straszna ,pierwsza pożyczka splacona przed czasem i wymagają drugie tyle odsetek ,,a jest napisane pierwsza pożyczka 30 dni za darmo,nie polecam najgorsza firma

 2. Katarzyna 7 stycznia 2020 at 11:38 - Odpowiedz

  Brak dostępu do własnych danych osobowych, utrudniają są opryskliwi odkładają słuchawkę, nic nie można załatwić klasyczna użeranka.

 3. An_eta 4 grudnia 2019 at 12:22 - Odpowiedz

  To dobra firma, umowe podpisalam szybko i bez zbednych formalnosci. Jestem pozytywnie zaskoczona. Szczerze polecam ta firme

 4. Adammm 28 listopada 2019 at 16:57 - Odpowiedz

  Wziąłem drugą pozyczke w tej firmie. Jestem zadowolony, mila obsługa zawsze wytłumaczą i pomogą. Umowa na uczciwych warunkach polecam!

 5. Ryszard 22 października 2019 at 13:09 - Odpowiedz

  Polecam, jestem zadowolony

 6. Zuzia 30 września 2019 at 12:08 - Odpowiedz

  Dostałam ciekawą propozycję pożyczki. Miło mi, że dodatkowo otrzymałam bon 200zł na zakupy.

 7. Monika 30 września 2019 at 10:02 - Odpowiedz

  Moja kolejna pożyczka, zasady mają jak na chwilówkę najlepsze.

 8. Emil 27 września 2019 at 10:36 - Odpowiedz

  Pożyczka na fajnych zasadach. Polecam!

 9. Emil 26 września 2019 at 10:26 - Odpowiedz

  Jasne warunki. Okej

 10. Fabian 25 września 2019 at 09:48 - Odpowiedz

  Fajny formularz online, można w dogodnym czasie i miejscu wziąć pożyczke. Jestem zadowolony.

 11. Marek 6 września 2019 at 22:46 - Odpowiedz

  banda oszustów i złodziei!! Unikac jak ognia! Większość,to ukraińcy,chcesz problemów,to weź kase w tej lichwie!

 12. Adrian 2 sierpnia 2019 at 13:30 - Odpowiedz

  Szybko i zgodnie z umową. Moge śmiało polecić LoanMe

 13. Marek 30 lipca 2019 at 19:37 - Odpowiedz

  Banda złodziei i oszustów! Wziąłem pożyczkę za 0% w kwietniu,spłacona w całości w maju,a w lipcu domagają się jeszcze 370zł odsetek!! Omijac szerokim łukiem!!

 14. Ola 3 lipca 2019 at 12:15 - Odpowiedz

  Naciagacze jakich malo. Jak sie spoznisz z rata to placisz kare 3,5 tys za spoznienie. Oszusci ! Najgorsza firma pozyczkowa jaka znam, a wspolpracuje z takimi firmami
  Nie polecam ! Nie dajcie sie oszukac !

 15. Beti 15 maja 2019 at 16:52 - Odpowiedz

  Umowa podpisana przez internet pani z którą rozmawiałam bardzo miła wszystko przedstawiła. Polecam

  • Kuba 18 stycznia 2020 at 20:55 - Odpowiedz

   Polecam firmę. Pożyczyłem 800 złotych i spłacilem po dwóch tygodniach 800 złotych. Jeszcze w ten sam dzień otrzymałem potwierdzenie e-mail, że pozyczka została splacona.

 16. Czarek 1 kwietnia 2019 at 11:10 - Odpowiedz

  Oferta jasno przedstawiona pieniądze bardzo szybko na koncie. Polecam