LoanMe – opinie klientów i recenzja

Weź pożyczkę

loanme logoloanme opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:5000 zł na 130 tygodni
 • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki:11 500 zł na 130 tygodni
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Tak, LoanMe oferuje pożyczki możliwe do uzyskania nawet w 15 minut.

W dzisiejszej recenzji prezentujemy jedną, z najbardziej medialnych firm pożyczkowych w Polsce. LoanMe dba o wyraziste reklamy telewizyjne, co niewątpliwie pomaga budować rozpoznawalną markę. Czy jednak oferta tego pożyczkodawcy czyni go atrakcyjnym dla potencjalnego konsumenta? Sprawdźmy.

LoanMe nasza opinia

Pod nazwą LoanMe zaczerpniętą rzecz jasna z języka angielskiego, kryje się polska firma pożyczkowa należąca do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie. LoanMe działa na rynku usług pozabankowych od lutego 2015 roku, co czyni go jednym z najmłodszych graczy w branży. Przez ostatnie 4 lata działalności firma postawiła na wyrazistą formę promocji – barwne spoty reklamowe z krzykliwym podkładem muzycznym.

Cyklicznie zmieniają one tematykę i w zależności od sezonu (np. świątecznego) pojawiają się one ponadprzeciętnie często podczas emisji bloków reklamowych. Przekłada się to, chcąc nie chcąc, na rozpoznawalność firmy, która dzięki kontrowersyjnym środkom promocji bez wątpienia zyskuje dużo uwagi od potencjalnych klientów. Jak to wygląda jednak z bliska?

LoanMe to firma oferująca pożyczki długoterminowe, zwane też ratalnymi. Oferta podzielona jest na dwie taryfy, przejrzyście przedstawiona na wygodnej w nawigacji stronie internetowej. Firma eksponuje nieco zbyt dużo miejsca na opinie klientów, choć uczciwie trzeba przyznać – o ofercie pożyczkowej dowiadujemy się wszystkiego, co potencjalnie interesuje konsumenta. Poniżej analizujemy ją szczegółowo.

Jakie warunki należy spełnić w LoanMe?

Aby dowiedzieć się, jakie wymagania wobec konsumenta formułuje LoanMe, należy kliknąć w przycisk „dowiedz się więcej” na stronie głównej. Przeczytać tam można, że aby wstępnie kwalifikować się na bycie klientem firmy, należy przede wszystkim być osobą pełnoletnią. Poza warunkiem ukończenia 18. roku życia, LoanMe nie określa dodatkowych granic wiekowych.

Ponadto, niezbędne jest także posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej, konta w banku i miejsca stałego zamieszkania na terenie kraju. Niestety, konieczne są też formalności związane z dochodami. LoanMe uznaje za niezbędne wykazanie przez klienta stałych, udokumentowanych comiesięcznych dochodów. Wiąże się z tym też konieczność pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej konsumenta. W przeciwnym wypadku, opisywana firma może odmówić udzielenia pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w LoanMe

Podczas weryfikacji profilu konsumenta, LoanMe pamiętać będzie o sprawdzeniu jego historii kredytowej i zdolności finansowych poprzez zajrzenie do popularnych rejestrów. W zakładce „polityka prywatności” czytamy, że firma sprawdza rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Do grona tego należy zarówno BIG InfoMonitor, jak i ERIF, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy Krajowe Biuro Informacji Kredytowej (KBIG).

Ponadto, jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z konsultantem, LoanMe sprawdza też rejestr Biura Informacji Kredytowej. Choć informacji na ten temat próżno szukać na stronie internetowej, to zadeklarował on, że firma jest w gotowości sporządzić odpowiedni dokument potwierdzający to na piśmie, oddelegowując do tego dział prawny.

Jak wspomniano wcześniej, LoanMe nie toleruje negatywnych wpisów na temat historii kredytowej konsumenta.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LoanMe podzielona jest na dwie taryfy. Pierwszą przewidziano dla nowych klientów, dla których ograniczono maksymalną kwotę pożyczki. Minimalnie ubiegać się można o 500 złotych pożyczki, a górna granica wynosi w takim przypadku 5000 złotych. Termin spłaty można z kolei dobrać na trzy sposoby. Minimalnie jest to 5 tygodni, druga opcja to 17 tygodni, a maksymalnie – nawet 130 tygodni, czyli ponad 2 lata.

Wnioskując o pożyczkę w LoanMe za drugim razem, konsument ma do dyspozycji już pełną ofertę firmy. Minimalna kwota pożyczki nie ulega zmianie i dalej wynosi nie mniej niż 500 złotych. Maksymalna wartość rośnie jednak dwukrotnie w stosunku do wstępnej oferty i wynosi tym razem nawet 11 500 złotych. Termin spłaty – niezmiennie, wynosi 5 tygodni, 17 tygodni lub maksymalnie 130 tygodni.

Pożyczka w LoanMe to pożyczka ratalna, dlatego firma informuje też w kalkulatorze pożyczkowym o szacowanej wysokości miesięcznej raty w stosunku do wybranego terminu spłaty i kwoty pożyczki. Reprezentatywny przykład zobowiązania w LoanMe przedstawiamy na poniższym przykładzie.

 • Pożyczając w ramach drugiej taryfy 8000 złotych na 17 tygodni, konsument ponosi dodatkowy koszt 138,19 złotych odsetek, 100 złotych opłaty przygotowawczej i 2682,47 złotych prowizji. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi przy tym 568%. Miesięczna rata to 642,39 złotych. Łącznie klient LoanMe musi zwrócić 10 920,66 złotych.

Pożyczka w LoanMe krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LoanMe można przedstawić w kilku przejrzystych punktach.

 1. W wyeksponowanym polu doboru parametrów pożyczki należy wybrać interesujące konsumenta parametry. Oprócz doboru kwoty zobowiązania, należy też ustalić termin spłaty. Środkowy suwak automatycznie przedstawia szacowaną wysokość miesięcznej raty dla takiej pożyczki. Aby zobaczyć jej koszty, należy zerknąć na poziomy zielony pasek, który informuje o wszystkich dodatkowych opłatach zawartych w danej pożyczce.
 2. Decydując się na zobowiązanie o wskazanych parametrach, należy przejść do pola „zamów kontakt”. Należy podać tam swój numer telefonu, po czym oddzwoni na niego pracownik LoanMe i przejdzie do etapu telefonicznego wypełnienia wniosku pożyczkowego wymaganymi danymi. Niezbędne będzie podanie swoich danych osobowych, a także informacji o zarobkach i zatrudnieniu.
 3. Po sprawdzeniu historii kredytowej konsumenta w rejestrach Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), wydawana jest ostateczna decyzja na temat przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki. Klient informowany jest też o ostatecznej kwocie, na jaką LoanMe jest gotowe pożyczyć pieniądze. Decyzja jest wydawana w 15 minut.
 4. W przypadku wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej, pieniądze trafiają do klienta w przeciągu jednego dnia roboczego. Pieniądze przelewane są w formie przelewu bankowego na wskazany rachunek bankowy. To, jak szybko trafią na konto, zależne jest od godzin indeksowania przychodzących przelewów w danym banku.

LoanMe co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą raty pożyczki, LoanMe zachęca do skontaktowania się z numerem infolinii (22 377 78 00). Firma deklaruje, że poinformuje klienta o możliwych sposobach na wyjście z problematycznej sytuacji. Jeżeli konsument nie podejmie się jednak kroków mających wyjaśnienie opóźnienia w spłacie, to powinien być świadom konsekwencji, jakie się z tym wiążą.

Oprócz wysyłania pism upominających o zaległym terminie spłaty, firma po nieudanych próbach kontaktu przekazuje sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. LoanMe wpisuje też dane dłużników do dedykowanych rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, co w negatywnym stopniu wpływa na zdolność kredytową konsumenta i może utrudnić mu w przyszłości ubieganie się o zobowiązania np. bankowe.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Mało restrykcyjne granice wiekowe – wymagana jest jedynie pełnoletniość.
 • Wysoka kwota maksymalna pierwszej i kolejnej pożyczki (5000 i 11 5000 złotych).
 • Przejrzysta w nawigacji strona internetowa.
 • Pożyczka spłacana jest w wygodnych ratach.

Wady

 • Brak oferty pierwszej darmowej pożyczki.
 • Restrykcyjne wymogi co do zdolności kredytowej – LoanMe udzieli pożyczki tylko osobom z dobrą historią.
 • Brak precyzyjnych informacji o weryfikowanych rejestrach finansowych na stronie internetowej.
 • Konieczne jest udokumentowanie swoich dochodów.

Kontakt: infolinia Loanme

tel. 22 377 78 00
Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 10.00 – 15.00

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz

14 komentarzy

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

 1. An_eta 4 grudnia 2019 at 12:22 - Odpowiedz

  To dobra firma, umowe podpisalam szybko i bez zbednych formalnosci. Jestem pozytywnie zaskoczona. Szczerze polecam ta firme

 2. Adammm 28 listopada 2019 at 16:57 - Odpowiedz

  Wziąłem drugą pozyczke w tej firmie. Jestem zadowolony, mila obsługa zawsze wytłumaczą i pomogą. Umowa na uczciwych warunkach polecam!

 3. Ryszard 22 października 2019 at 13:09 - Odpowiedz

  Polecam, jestem zadowolony

 4. Zuzia 30 września 2019 at 12:08 - Odpowiedz

  Dostałam ciekawą propozycję pożyczki. Miło mi, że dodatkowo otrzymałam bon 200zł na zakupy.

 5. Monika 30 września 2019 at 10:02 - Odpowiedz

  Moja kolejna pożyczka, zasady mają jak na chwilówkę najlepsze.

 6. Emil 27 września 2019 at 10:36 - Odpowiedz

  Pożyczka na fajnych zasadach. Polecam!

 7. Emil 26 września 2019 at 10:26 - Odpowiedz

  Jasne warunki. Okej

 8. Fabian 25 września 2019 at 09:48 - Odpowiedz

  Fajny formularz online, można w dogodnym czasie i miejscu wziąć pożyczke. Jestem zadowolony.

 9. Marek 6 września 2019 at 22:46 - Odpowiedz

  banda oszustów i złodziei!! Unikac jak ognia! Większość,to ukraińcy,chcesz problemów,to weź kase w tej lichwie!

 10. Adrian 2 sierpnia 2019 at 13:30 - Odpowiedz

  Szybko i zgodnie z umową. Moge śmiało polecić LoanMe

 11. Marek 30 lipca 2019 at 19:37 - Odpowiedz

  Banda złodziei i oszustów! Wziąłem pożyczkę za 0% w kwietniu,spłacona w całości w maju,a w lipcu domagają się jeszcze 370zł odsetek!! Omijac szerokim łukiem!!

 12. Ola 3 lipca 2019 at 12:15 - Odpowiedz

  Naciagacze jakich malo. Jak sie spoznisz z rata to placisz kare 3,5 tys za spoznienie. Oszusci ! Najgorsza firma pozyczkowa jaka znam, a wspolpracuje z takimi firmami
  Nie polecam ! Nie dajcie sie oszukac !

 13. Beti 15 maja 2019 at 16:52 - Odpowiedz

  Umowa podpisana przez internet pani z którą rozmawiałam bardzo miła wszystko przedstawiła. Polecam

 14. Czarek 1 kwietnia 2019 at 11:10 - Odpowiedz

  Oferta jasno przedstawiona pieniądze bardzo szybko na koncie. Polecam