LoanMe – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Telefon komórkowy
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 6 000 zł
Złóż wniosek w loanme

Zalety i wady firmy loanme

Zalety
 • Wysoka kwota pierwszej pożyczki
 • Brak górnej granicy wiekowej
 • Szybka decyzja pożyczkowa
 • Pieniądze na koncie nawet w 3h
Wady
 • Restrykcyjne wymogi, co do zdolności kredytowej

Siedziba firmy

LOANME SP. Z O. O.

Al. Jerozolimskie 142 B

02-305 Warszawa

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@loanme.pl

Strona: loanme.pl

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 205000 PLN

KRS: 0000544100

NIP: 5272729611

REGON: 360839407

Metoda wypłaty przelew na konto
Sposób weryfikacji Instantor lub przelew 1 zł
Czas wypłaty 3 godziny
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 6 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
RRSO 0 %
Nasza ocena 4,50
Okres spłaty 5 tygodni
Oprocentowanie 0 %
Kwota 500 - 6 000 zł
Wymagane konto bankowe Tak
Prowizja 0%
Weryfikacja w bazach dłużników
BIK CCC KRD ERIF

W dzisiejszej recenzji prezentujemy jedną z najbardziej medialnych firm pożyczkowych w Polsce. LoanMe dba o wyraziste reklamy telewizyjne, co niewątpliwie pomaga budować rozpoznawalną markę. Czy jednak oferta tego pożyczkodawcy czyni go atrakcyjnym dla potencjalnego konsumenta? Sprawdźmy.

LoanMe nasza opinia

Pod nazwą LoanMe, zaczerpniętą rzecz jasna z języka angielskiego, kryje się polska firma pożyczkowa, należąca do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie. LoanMe działa na rynku usług pozabankowych od lutego 2015 roku, co czyni tę firmę jednym z najmłodszych graczy w branży. Przez ostatnie 5 lat działalności to przedsiębiorstwo postawiło na wyrazistą formę promocji – barwne spoty reklamowe z krzykliwym podkładem muzycznym.

Cyklicznie zmienia się w nich tematyka i w zależności od sezonu (np. świątecznego) pojawiają się one zaskakująco często podczas emisji bloków reklamowych. Przekłada się to, chcąc nie chcąc, na rozpoznawalność firmy, która dzięki kontrowersyjnym środkom promocji bez wątpienia zyskuje dużo uwagi od potencjalnych klientów. Jak to wygląda jednak z bliska?

LoanMe to firma, która kiedyś oferowała pożyczki długoterminowe, zwane też ratalnymi. Jednak wraz z zawirowaniami na rynku musiała przestawić się na chwilówki, udzielane na niewysokie kwoty. Trzeba przyznać, że LoaMe eksponuje nieco zbyt dużo miejsca na opinie klientów, choć uczciwie trzeba przyznać – o ofercie pożyczkowej dowiadujemy się wszystkiego, co potencjalnie interesuje konsumenta. Poniżej analizujemy ją szczegółowo.

Jakie warunki należy spełnić w LoanMe?

Aby dowiedzieć się, jakie wymagania wobec konsumenta formułuje LoanMe, należy kliknąć w przycisk „dowiedz się więcej” na stronie głównej. Przeczytać tam można, że aby wstępnie kwalifikować się na bycie klientem firmy, należy przede wszystkim być osobą powyżej 25 roku życia. Poza tym warunkiem LoanMe nie określa dodatkowych granic wiekowych.

Ponadto, niezbędne jest także posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej, konta w banku i miejsca stałego zamieszkania na terenie kraju. Niestety, konieczne są też formalności związane z dochodami. LoanMe uznaje za niezbędne wykazanie przez klienta stałych, udokumentowanych comiesięcznych dochodów. Wiąże się z tym też konieczność pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej konsumenta. W przeciwnym wypadku, opisywana firma może odmówić udzielenia pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w LoanMe

Podczas weryfikacji profilu konsumenta, LoanMe pamiętać będzie o sprawdzeniu jego historii kredytowej i zdolności finansowych poprzez zajrzenie do popularnych rejestrów. W zakładce „polityka prywatności” czytamy, że firma sprawdza rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Do grona tego należy zarówno BIG InfoMonitor, jak i ERIF, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy Krajowe Biuro Informacji Kredytowej (KBIG).

Ponadto, jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z konsultantem, LoanMe sprawdza też rejestr Biura Informacji Kredytowej. Choć informacji na ten temat próżno szukać na stronie internetowej, to zadeklarował on, że firma jest w gotowości sporządzić odpowiedni dokument potwierdzający to na piśmie, oddelegowując do tego dział prawny.

Jak wspomniano wcześniej, LoanMe nie toleruje negatywnych wpisów na temat historii kredytowej konsumenta.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LoanMe oparta jest na jednej taryfie. Każda pożyczka udzielana jest na stałe 5 tygodni, a kwota, jaką można otrzymać, wynosi od 1000 do 6 000 złotych. Przed pandemią koronawirusa długość spłaty oraz wysokość udzielanych pożyczek była tu bardziej okazała, jednak ta firma musiała dostosować się do nowych zasad gry.

Reprezentatywny przykład pożyczki w LoanMe przedstawiamy na poniższym przykładzie.

Przykład reprezentatywny (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 5 tygodni, całkowita kwota do zapłaty wynosi 1162,38 zł  (w tym prowizja 155,75 zł) dla oprocentowania 7.2%, opłata przygotowawcza 0 zł, średnia tygodniowa rata wynosi 232,48 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,89%. Minimalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,91%. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.07.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Pożyczka w LoanMe krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LoanMe można przedstawić w kilku przejrzystych punktach.

 1. LoanMe proponuje od 1000 do 6 000 złotych z terminem spłaty, wynoszącym 5 tygodni (nie ma już możliwości dowolnego wyboru długości spłaty). Aby zobaczyć jej koszty, należy zerknąć na poziomy zielony pasek, który informuje o wszystkich dodatkowych opłatach zawartych w danej pożyczce.
 2. Decydując się na zobowiązanie o wskazanych parametrach, należy nacisnąć przycisk „weź pożyczkę”. Następnie musimy wypełnić formularz. Niezbędne będzie podanie swoich danych osobowych, a także informacji o zarobkach i zatrudnieniu.
 3. Po sprawdzeniu historii kredytowej konsumenta w rejestrach Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), wydawana jest ostateczna decyzja na temat przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki. Klient informowany jest też o ostatecznej kwocie, na jaką LoanMe jest gotowe pożyczyć pieniądze. Decyzja jest wydawana w 15 minut.
 4. W przypadku wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze trafiają do klienta w przeciągu jednego dnia roboczego. Pieniądze przelewane są w formie przelewu bankowego na wskazany rachunek bankowy. To, jak szybko trafią na konto, zależne jest od godzin indeksowania przychodzących przelewów w danym banku.

LoanMe co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą raty pożyczki, LoanMe zachęca do skontaktowania się z numerem infolinii (22 377 78 00). Firma deklaruje, że poinformuje klienta o możliwych sposobach na wyjście z problematycznej sytuacji. Jeżeli konsument nie podejmie się jednak kroków mających wyjaśnienie opóźnienia w spłacie, to powinien być świadom konsekwencji, jakie się z tym wiążą.

Oprócz wysyłania pism upominających o zaległym terminie spłaty, firma po nieudanych próbach kontaktu przekazuje sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. LoanMe wpisuje też dane dłużników do dedykowanych rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, co w negatywnym stopniu wpływa na zdolność kredytową konsumenta i może utrudnić mu w przyszłości ubieganie się o zobowiązania np. bankowe.

Komentarze (43)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Kasia
  Kasia
  22.10.2020, 18:20

  Witam mojego tate oszukali
  Będziemy zakładać im sprawę.

  0
 • Komentarz od Zbigniew
  Zbigniew
  14.04.2020, 17:14

  idę z wami

  0
Weź pożyczkę w loanme