Lokata dla dziecka – ranking na czerwiec 2024

W momencie narodzin dziecka, rodzice pragną zapewnić mu najlepsze warunki życia. Chociaż chęć spełniania wszystkich potrzeb malucha jest naturalna, w dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest inteligentne gospodarowanie kapitałem, który ma być przekazany dziecku po osiągnięciu pełnoletności. Lokata oszczędnościowa dla dziecka to jedno z rekomendowanych rozwiązań. Jaka instytucja finansowa oferuje najkorzystniejsze warunki? Oto najnowszy ranking.

Kluczowe informacje:

 • Lokaty dla dzieci to rekomendowane rozwiązanie oszczędnościowe, które umożliwia rodzicom inteligentne zarządzanie kapitałem dla swoich dzieci, zapewniając im bezpieczne zaplecze finansowe na przyszłość.
 • Lokaty dla najmłodszych charakteryzują się prostotą, elastycznością, bezpieczeństwem i uczą dyscypliny finansowej, z różnymi opcjami terminów i warunkami dostępu do środków.
 • Lokaty dla dzieci można założyć w wielu bankach, a proces zakładania jest możliwy online, telefonicznie, w placówce bankowej lub przez aplikację mobilną, z dostępem tylko dla rodziców lub opiekunów prawnych.
 • Oszczędności na lokacie dla dziecka gromadzą się dzięki różnym czynnikom, takim jak stopa procentowa, kwota początkowa, czas trwania lokaty i częstotliwość kapitalizacji odsetek.
 • Ranking lokat uwzględnia kwotę, czas trwania, oprocentowanie oraz dostępność oferty, pomagając rodzicom w wyborze najlepszej opcji dla swojego dziecka.

Każdy rodzic marzy o tym, by zapewnić swojemu dziecku spokojną i bezpieczną przyszłość. Sposobów na to jest wiele: od tradycyjnych posagów, poprzez papiery wartościowe i książeczki mieszkaniowe, aż po nowoczesne fundusze inwestycyjne. W świecie finansów, gdzie każdy grosz ma znaczenie, kluczem jest nie tylko oszczędzanie, ale też inteligentne pomnażanie zgromadzonych środków, co umożliwia m.in. lokata. 

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, warto przyjrzeć się różnym propozycjom, porównać stopy procentowe, okresy trwania oraz ewentualne dodatkowe korzyści. Lokata to tylko jeden z narzędzi w arsenale finansowym każdego rodzica – ważne jest, aby wybrać takie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom na przyszłość.

Porównywarka Czerwona Skarbonka przygotowała najnowszy ranking, który uwzględnia najciekawsze oferty lokat dla dzieci. W przygotowanym przez nas zestawieniu odnajdziesz główne parametry, dzięki którym wybierzesz najlepszą dla Twojego dziecka propozycje. Są to:

 • kwota lokaty,
 • czas trwania lokaty,
 • oprocentowanie,
 • link odsyłający do oferty.

Decydując się na jedną z ofert z rankingu Czerwonej-Skarbonki sprawdź, czy wymaga od Ciebie założenia konta osobistego podpiętego pod lokatę! Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Czym jest lokata dla dziecka?

W skrócie lokata to rodzaj umowy z bankiem, gdzie na określony czas „zamrażasz” pewną sumę pieniędzy w zamian za obiecane odsetki. Dlaczego warto się zainteresować takim rozwiązaniem?

 1. Prosta matematyka. Lokata oferuje konkretne, z góry ustalone odsetki. Wiesz dokładnie, ile zyskasz na końcu okresu trwania lokaty.
 2. Elastyczność. Możesz wybrać różnorodne okresy trwania lokat – od kilku miesięcy do kilku lat, dostosowując je do swoich potrzeb i planów na przyszłość.
 3. Bezpieczeństwo. Twoje pieniądze są zabezpieczone. Nawet jeśli bank miałby kłopoty finansowe, Twoje środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 4. Dyscyplina. Lokata uczy regularności i planowania. Jeśli decydujesz się na lokatę, zobowiązujesz się do pewnej dyscypliny finansowej, co jest cenną lekcją zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka.

Czy wiesz, że lokaty podobnie jak konta dla młodych mogą być zakładane również dla nieletnich? Niektóre banki proponują otwarcie lokaty dla dziecka w PLN, z kolei inne w kilku najpopularniejszych walutach, np. EUR, USD czy GBP.

oszczędności dla dzieci

Lokata bankowa dla dziecka – jak to działa?

Zasada funkcjonowania lokaty jest bardzo prosta: wpłacasz do banku zaoszczędzony kapitał na wybrany okres. Dlatego możesz potraktować to jako pożyczkę, którą udzielasz instytucji, i która w zamian za to musi wypłacić Ci odsetki. To, jak dużo zarobisz, zależy od okresu i oprocentowania lokaty.

Na rynku odnajdziesz cały wachlarz lokat – od takich, które zakładane są na zaledwie kilka dni, aż po te zakładane na kilka lat. Z czego największą popularnością cieszą się lokaty kwartalnepółroczne oraz roczne.

Zanim złożysz wniosek o uruchomienie lokaty, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • lokata oszczędnościowa dla dziecka zamraża środki na wyznaczony w umowie czas,
 • posiadanie lokaty nie wymaga regularnych wpłat na rachunek,
 • w każdej chwili możesz wypłacić środki z lokaty. Niestety, w takiej sytuacji tracisz prawo do wypracowanych wcześniej odsetek. Za przedterminowe zerwanie depozytu, banki zazwyczaj nie naliczają opłat karnych,
 • lokata dla dziecka nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. W najgorszym razie – ominie Cię wypracowany zysk.

Ranking lokat dla dzieci – rodzaje

Każdy rodzic chce zapewnić swojej latorośli poduszkę finansową, która ułatwi jej start w dorosłość i realizację wyznaczonych celów. Dlatego każdy moment jest dobry na otwarcie lokaty oszczędnościowej. Możesz tego dokonać tuż po urodzeniu dziecka, kiedy będzie w przedszkolu czy w trakcie jego edukacji szkolnej.

Niemniej jednak szczerze polecamy, aby pomimo wydatków, jakie kumuluje dziecko – od samego początku znaleźć w budżecie domowym konkretną sumę, którą przeznaczysz na lokatę (możesz wykorzystać do tego środki z 500+). Sam zauważysz, jak już po kilku latach oszczędzania dla dziecka uda Ci się zagwarantować całkiem przyzwoity kapitał na przyszłość Twojej pociechy.

Spójrzmy, jakie lokaty dla dzieci są dostępne w ofertach banków:

 • lokata krótkoterminowa – zakładana jest na okres krótszy niż 1 rok, np. na 1 miesiąc czy 6 miesięcy. Jej zaletą jest przede wszystkim krótki czas “zamrożenia” środków, po którym ponownie możesz rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu promocyjnych ofert,
 • lokata długoterminowa – zawierana jest na okres 12 miesięcy lub dłuższy niż rok. W przypadku długofalowego oszczędzania kumuluje większy zysk. Dlatego, jeśli masz do dyspozycji większą sumę pieniędzy, z których nie musisz korzystać, zdecyduj się na tę opcję. Dzięki temu zarobisz więcej!

800 plus – od kiedy i czy dla wszystkich? Najnowsze informacje

Jednakowo lokaty krótkoterminowe oraz lokaty długoterminowe mogą być jednorazowe albo odnawialne. Jeśli zdecydujesz się na typ lokaty odnawialnej to tuż po wygaśnięciu umowy, nie będziesz musiał podpisywać kolejnej, bo zostanie ona automatycznie uruchomiona. Pamiętaj jednak, aby w takiej sytuacji sprawdzić warunki, na jakich zostanie odnowiona. Może się okazać, że jej oprocentowanie będzie znacznie gorsze niż w promocyjnym okresie.

Większość lokat terminowych dostępnych na rynku posiada oprocentowanie według stałych stóp procentowych. Oznacza to, że już w momencie podpisywania umowy wiesz, jaki zysk przyniosą powierzone środki.

Na czym polegają lokaty długoterminowe dla dzieci?

Lokaty długoterminowe dla dzieci to specjalne produkty bankowe stworzone z myślą o zabezpieczeniu przyszłości finansowej najmłodszych. Są one często oferowane przez banki jako odpowiedź na potrzebę rodziców czy opiekunów, aby gromadzić oszczędności dla swojego dziecka na przyszłość – na studia, pierwsze mieszkanie, podróże czy inne ważne cele.

czym wyróżniają się lokaty dla dzieci?

Oto kilka charakterystycznych cech lokat długoterminowych dla dzieci:

 1. Długi okres trwania: Jak sama nazwa wskazuje, lokaty te są zazwyczaj związane z dłuższym okresem czasu – często kilkanaście lat, aż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletniości czy innego określonego wieku.
 2. Wyższe stopy procentowe: W porównaniu do standardowych lokat krótkoterminowych, lokaty długoterminowe dla dzieci mogą oferować nieco wyższe stopy procentowe, co umożliwia większy wzrost kapitału w dłuższej perspektywie.
 3. Specjalne warunki: Niektóre banki mogą oferować dodatkowe korzyści, takie jak brak opłat za prowadzenie lokaty czy specjalne bonusy za regularne wpłaty.
 4. Ograniczenia w dostępie: Środki zgromadzone na lokacie dla dzieci mogą być zabezpieczone tak, aby tylko opiekun prawny miał do nich dostęp. W niektórych przypadkach, dopiero po osiągnięciu przez dziecko określonego wieku, dostęp do środków zostaje mu udostępniony.
 5. Celowy charakter: Lokaty te są stworzone z myślą o przyszłości dziecka, więc zachęcają do długoterminowego myślenia i oszczędzania.

Zanim zdecydujesz się na konkretną lokatę długoterminową dla swojego dziecka, warto dokładnie przeanalizować oferty różnych banków, uwzględniając stopy procentowe, ewentualne opłaty, warunki przedwczesnej rezygnacji oraz inne szczegóły. Lokata długoterminowa dla dziecka to świetny sposób na systematyczne gromadzenie kapitału, który może wesprzeć Twoje dziecko w przyszłości.

Gdzie można założyć lokatę bankową dla dziecka?

Polskie prawo zezwala na zakładanie lokat dla dzieci. W tym zakresie oferta banków jest bardzo zróżnicowana. Najciekawsze z nich dostępne są w naszym rankingu lokat dla dzieci na czerwiec 2024.

Gdzie najlepiej zajrzeć, poszukując atrakcyjnej lokaty dla dziecka? Oto lista banków:

 • Nest Bank,
 • mBank,
 • Millenium Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Getin Bank,
 • Idea Bank,
 • Toyota Bank Polska.

Przy przeglądaniu ciekawych propozycji pamiętaj, aby kierować się najważniejszymi parametrami. Ustal okres na jaki chcesz zdeponować pieniądze oraz zwróć uwagę na oprocentowanie i wszystkie pozostałe warunki oferty.

Czasem zdarza się, że lokata dla dziecka przeznaczona jest tylko dla nowych klientów banku, możesz ją założyć wyłącznie przez aplikację mobilną albo w oddziale instytucji. Przeglądając ranking lokat dla dziecka przygotowany przez Czerwoną-Skarbonkę nie zapomnij też przejrzeć promocyjnych ofert. Może się okazać, że zyskasz na nich więcej niż wybierając standardową lokatę!

Lokata oszczędnościowa dla dziecka – kto może założyć?

Z myślą o przyszłości swojej pociechy, lokatę dla dziecka zakłada sam rodzic. Pamiętaj, że tego typu produkty bankowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Co więcej, lokatę dla dziecka może otworzyć tylko przedstawiciel ustawowy. Oznacza to, że dziadkowie, ciocia bądź wujek nie są uprawnieni do założenia lokaty dla ukochanej wnuczki/ka czy siostrzenicy i siostrzeńca. Oczywiście, mają prawo przekazać na ten cel określoną sumę pieniędzy, ale muszą liczyć się z tym, że to rodzice będą zarządzać oszczędnościami małoletniego.

Dlatego rozpoczynając swoje poszukiwania, skorzystaj z porównywarki Czerwonej Skarbonki. Wystarczy, że wybierzesz kwotę oraz okres, na jaki chcesz zdeponować kapitał – a poznasz aktualnie najlepsze oferty na rynku bankowym. Przy okazji możesz sprawdzić nasz ranking lokat długoterminowych i zobaczyć, ile zarobisz przy oszczędzaniu na dłuższy okres.

Jak założyć lokatę dla dziecka?

Oszczędzanie w banku to skuteczny sposób na zarobek – szczególnie gdy jako rodzic robisz to z myślą o dziecku. W jaki sposób założysz lokatę dla swojej latorośli?

 • W placówce banku. Większość instytucji proponuje otwarcie kont osobistych dla małoletnich – w tym lokaty w oddziale.
 • Składając wniosek online. Coraz popularniejsze staje się zakładanie lokaty poprzez wysłanie wniosku internetowego.
 • Telefonicznie. W trakcie rozmowy z konsultantem banku, bez wychodzenia z domu, możesz wyrazić chęć otwarcia rachunku.
 • Poprzez aplikację mobilną. Mając konto osobiste w banku, w którym jednocześnie chcesz założyć lokatę, wykorzystasz do tego swój panel klienta w bankowości internetowej.

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia lokaty dla osoby niepełnoletniej?

Do otwarcia lokaty oszczędnościowej dla dziecka będą niezbędne podstawowe dokumenty takie, jak: 

 • dowód osobisty rodzica, ewentualnie paszport
 • legitymacja szkolna dziecka, tymczasowy dowód osobisty lub akt urodzenia dziecka. 

Niektóre banki wymagają potwierdzenia, że faktycznie jesteś rodzicem. Co więcej, jeśli Twoja pociecha liczy mniej niż 13 lat, to jej obecność w banku nie jest konieczna – bo to Ty jako pełnoprawny opiekun podpisujesz za nią wszelkie formalności. 

Zakładając lokatę dla dziecka, które ukończyło 13. rok życia pamiętaj, że taki nastolatek samodzielnie podpisuje umowę, a Ty jako rodzic jedynie wyrażasz na to zgodę! Dlatego, jeśli posiada już konto osobiste dla młodych to w tym samym banku może założyć lokatę poprzez bankowość internetową.

Czy warto założyć lokatę dla dziecka?

Odpowiedź na te pytanie jest prosta – jak najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że zgromadzone oszczędności są bezpiecznym zapleczem finansowym na start dla Twojego dziecka. Ale i nie tylko. Oto najważniejsze korzyści płynące z założenia lokaty bankowej dla małoletniego.

 • Inwestycja z procentem. Szczególnie, gdy możesz zdeponować większą sumę pieniędzy na dłuższy czas.
 • Brak ryzyka utraty środków. W momencie przedterminowego zerwania umowy tracisz jedynie zgromadzone odsetki, natomiast zainwestowany kapitał wraca do Ciebie z powrotem.
 • Lokaty podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Pieniądze zgromadzone w bankowych depozytach, w tym m.in. na lokacie podlegają ochronie gwarancyjnej BFG do wysokości 100 000 EUR. Co za tym idzie, są to produkty bezpiecznego oszczędzania na przyszłość.
 • Nauka racjonalnego oszczędzania i zarządzania pieniędzmi już od najmłodszych lat. Dzięki zapoznaniu dziecka z tematem finansów zapewnisz mu większą świadomość i kontrolę nad wydatkami, które zaprocentują w życiu dorosłym. Otrzymując więc swoją pierwszą wypłatę na konto, będzie potrafił mądrze nią rozporządzać.

Lokata dla wnuczka – czy istnieje?

Utarło się przekonanie, że dziadkowie są od rozpieszczania wnuków i spełniania każdej ich fanaberii. Jednak mają też możliwość zapewnienia im bezpieczeństwa finansowego i to bez konieczności posiadania zgody rodzica. Dlatego w tym celu można skorzystać z dwóch dostępnych rozwiązań:

 • założyć lokatę dla siebie i kiedy wnuk/wnuczka osiągnie pełnoletność, przekazać zgromadzone środki. W takim przypadku warto pamiętać, że w momencie przedwczesnej śmierci (przed datą zakończenia lokaty) zaoszczędzone na niej pieniądze wejdą do ogólnej masy spadkowej. Mogą być zatem rozdysponowane niekoniecznie zgodnie z wolą zmarłego.
 • utworzyć lokatę na Twoje nazwisko z ustanowieniem dyspozycji na wypadek śmierci. To zdecydowanie praktyczniejszy sposób, który w momencie przedwczesnej śmierci właściciela lokaty, przekazuje zdeponowane środki do wysokości 100 000 zł wskazanej osobie, z pominięciem postępowania spadkowego.

Ile można zarobić na lokacie dla dziecka?

Zarobki z lokaty dla dziecka zależą od kilku kluczowych czynników:

 1. Stopy procentowej. Jest to główny wskaźnik, który określa, ile zarobisz na lokacie. Wysoka stopa procentowa przekłada się na wyższe zyski.
 2. Kwoty początkowej. Im więcej wpłacisz na lokatę na początek, tym więcej możesz zarobić w ciągu jej trwania.
 3. Częstotliwość kapitalizacji odsetek. W zależności od tego, czy odsetki są kapitalizowane dziennie, miesięcznie, kwartalnie czy rocznie, może to wpłynąć na końcowy zysk. Częstsza kapitalizacja zwykle prowadzi do wyższych zysków dzięki efektowi odsetek składanych.
 4. Czas trwania lokaty. Im dłużej trzymasz pieniądze na lokacie, tym więcej odsetek zgromadzisz, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z odsetkami składanymi.
 5. Dodatkowe wpłaty. Jeśli planujesz dokonywać regularnych wpłat na lokatę, może to znacząco zwiększyć końcowy zysk.
Przykład

Załóżmy, że zakładasz lokatę dla dziecka na 10 lat z kwotą początkową 10 000 zł i stopą procentową 3% rocznie z kapitalizacją odsetek rocznie. 
– Po roku suma na lokacie wynosi: 10000zł × 1,03 = 10300zł (10000zł×1,03=10300zł).
– Po dwóch latach: 10300zł × 1,03= 10609zł (10300zł×1,03=10609zł)
.. i tak dalej przez 10 lat.

Oczywiście, to uproszczone obliczenie i rzeczywiste zarobki mogą się różnić, zwłaszcza jeśli dodasz dodatkowe wpłaty, lub jeśli warunki lokaty (takie jak stopa procentowa) ulegną zmianie w trakcie trwania.

Aby dokładnie oszacować potencjalne zyski z lokaty, warto skorzystać z kalkulatora lokat dostępnego online lub skonsultować się z doradcą finansowym w banku.

Alternatywy dla lokat. Inne sposoby na oszczędzanie dla dziecka

Lokaty długoterminowe to tylko jeden z wielu sposobów na oszczędzanie dla dziecka. Oto kilka alternatywnych produktów, które wspomogą gromadzenie kapitału. 

 1. Konto oszczędnościowe dla dzieci. Często oferują one konkurencyjne stopy procentowe w porównaniu do tradycyjnych kont oszczędnościowych. Mają również elastyczność wypłat, co może być korzystne, jeśli potrzebujesz środków przed upływem określonego terminu. Zakładając do konta, podstawowy rachunek zyskamy aplikację bankowości elektronicznej, która umożliwia sprawdzenie salda rachunku płatniczego czy wykonywanie transakcji płatniczych. 
 2. Fundusze inwestycyjne. Pozwalają na dywersyfikację inwestycji i potencjalnie wyższe stopy zwrotu niż tradycyjne lokaty bankowe. Istnieje wiele funduszy dostosowanych do różnych poziomów ryzyka.
 3. IKE (Indywidualne Konta Emerytalne) i IKZE (Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego). Choć głównym celem tych kont jest oszczędzanie na emeryturę, mogą one być również rozważane jako sposób na gromadzenie środków dla dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o długoterminowe oszczędzanie.
 4. Polisy ubezpieczeniowe na życie z elementem oszczędnościowym: Niektóre polisy oferują opcję oszczędzania, która pozwala na gromadzenie pewnej sumy pieniędzy, która może być wypłacona w przyszłości.
 5. Aktywa rzeczowe. Inwestowanie w nieruchomości czy dzieła sztuki może być długoterminową formą oszczędzania dla dziecka.
 6. Akcje i obligacje. Bezpośrednie inwestowanie w akcje czy obligacje może przynieść znaczne zyski, ale wiąże się też z większym ryzykiem.
 7. Otwarte programy oszczędnościowe. Niektóre instytucje finansowe oferują programy, które pozwalają na regularne wpłaty na rzecz przyszłości dziecka, łącząc elementy inwestycji z regularnym oszczędzaniem.
 8. Obligacje skarbowe: Bezpieczna forma oszczędzania, która zapewnia stałą stopę zwrotu.

Pamiętaj, że każda forma oszczędzania czy inwestowania wiąże się z pewnym poziomem ryzyka. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i wybrać taką, która najlepiej odpowiada Twoim celom oraz poziomowi akceptacji ryzyka. Może być również wartościowe skonsultowanie się z doradcą finansowym lub inwestycyjnym.

Jak dokonać zamknięcia rachunku płatniczego konsumenta? Sprawdź!

Na co zwrócić uwagę, zakładając lokatę dla dziecka?

Zakładając lokatę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby zapewnić jak najlepsze warunki oszczędzania. Oto kilka wskazówek:

 1. Oprocentowanie lokaty. Sprawdź oferowaną stopę procentową oraz to, czy jest ona stała czy zmienna. Im wyższa stopa procentowa, tym większy potencjalny zysk z lokaty.
 2. Okres trwania umowy. Lokaty mogą być krótko- lub długoterminowe. Wybierając lokatę dla dziecka, warto zastanowić się nad tym, kiedy planujesz wykorzystać zgromadzone środki.
 3. Warunki przedwczesnej rezygnacji. Sprawdź, czy możesz zerwać lokatę przed terminem i jakie są związane z tym koszty czy konsekwencje.
 4. Opłaty i prowizje. Niektóre banki mogą pobierać opłaty za założenie, prowadzenie lub zerwanie lokaty. Upewnij się, że znasz wszystkie potencjalne koszty.
 5. Ochrona kapitału. Twoje oszczędności powinny być bezpieczne. Sprawdź, czy lokata objęta jest gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w twoim kraju.
 6. Dostępność. Zastanów się, czy chcesz, aby tylko Ty miałeś dostęp do lokaty, czy może chciałbyś, aby również inne osoby z rodziny miały do niej dostęp.
 7. Kampanie promocyjne. Często banki oferują promocyjne stopy procentowe dla nowych klientów. Warto zwrócić uwagę na takie oferty, ale pamiętaj, aby sprawdzić, jakie warunki obowiązują po zakończeniu okresu promocyjnego.
 8. Opinie i reputacja banku. Warto poczytać opinie o danym banku oraz sprawdzić jego reputację na rynku. Dobre doświadczenia innych klientów mogą być wskaźnikiem solidności i zaufania do danej instytucji.
 9. Dodatkowe korzyści. Niektóre banki mogą oferować dodatkowe korzyści, takie jak: ubezpieczenia, karty debetowe dla starszych dzieci czy programy lojalnościowe.
 10. Warunki odnowienia lokaty. Jeśli planujesz długoterminowe oszczędzanie, zastanów się, jakie są warunki odnowienia lokaty po jej wygaśnięciu.
lokata dla dziecka - na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Zakładając lokatę dla dziecka, warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje oraz warunki i wybrać taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Jeśli masz wątpliwości, konsultacja z doradcą finansowym może być bardzo pomocna.

Podsumowanie rankingu lokat dla dzieci – co warto wiedzieć?

Lokata oszczędnościowa dla dziecka to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na pomnażanie oszczędności i zdobycie umiejętności swobodnego poruszania się w świecie finansów. Pamiętaj jednak, by każdą decyzję związaną zainwestowaniem wolnych środków podejmować z odpowiedzialnością i systematycznością w działaniu.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, przyjrzyj się bliżej naszemu rankingowi z najlepszymi lokatami dla dzieci. Alternatywą mogą być również konta osobiste dla młodych. Co niezwykle istotne, zdecydowana większość banków nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie tego typu rachunków, oferując przy tym atrakcyjne produkty dodatkowe. W tym celu polecamy nasz ranking kont dla dzieci do 13-18 roku życia.

Oszczędzanie dla dziecka możesz rozpocząć decydując się też na dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe. Aby dokładnie zapoznać się z ofertą, odsyłamy na nasz najnowszy ranking kont oszczędnościowych.

Lokata dla dziecka – FAQ

Czy na lokatę można wpłacać pieniądze co miesiąc?

Gdy już zdeponujesz pieniądze na lokatę, nie możesz dokonywać żadnych dodatkowych wpłat ani wypłat przez cały okres jej trwania.

Od jakiej kwoty można założyć lokatę?

Najczęściej to Ty decydujesz, ile środków chcesz wpłacić na lokatę. Najczęściej jednak minimalna wymagana kwota wpłaty wynosi 1000 zł.

Czy babcia może założyć lokatę dla wnuka?

Teoretycznie nie, ponieważ może to zrobić tylko opiekun prawny dziecka. W praktyce jednak dziadkowie często uruchamiają lokaty na swoje nazwisko, a następnie przekują małoletniemu prawo do dysponowania środkami po zakończeniu trwania umowy.

Od jakiego wieku można mieć lokatę?

Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, mogą posiadać konto w banku, czy to oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe czy lokatę terminową.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródło:

1. Raport badawczy Prudential Family Index

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (17 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Max

  28.12.2020, 15:51

  Wyróżniający się komentarz

  Lokata w Santander Banku to 0,1 %. Powodzenia życzę „inwestorom”

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie