Lokata Facto – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły lokaty

Szczegóły lokaty
Dla kogo
Nowych klientów
Wymagane konto bankowe
Nie
Kwota
5 000 - 11 mln zł
? bez górnej granicy
Okres lokaty
1 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
5 %
? 5% - 1 miesiąc 5,75% - 3,6,9 miesięcy, 6,25% - 12,18,14 miesięcy 6,00% - 36,48, 60 miesięcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.7/5

Siedziba firmy

Banca Farmafactoring S.p.A Spółka Akcyjna
Jana Kilińskiego 66
90-118 Łódź

Dane firmy

KRS: 0000790169
NIP: 105-000-31-65
REGON: 383651143

Lokata oszczędnościowa to jeden z najpopularniejszych i najrozsądniejszych sposobów na zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości. Oferta tego typu produktów jest jednak niezwykle szeroka i przeciętnego konsumenta potrafi przyprawić o zawrót głowy. Lokata Facto ma stanowić złoty środek i zarazem alternatywę dla usług w bankach.

Choć lokaty oszczędnościowe zazwyczaj kojarzą się konsumentom z produktami dostępnymi w bankach, to jednak do tej niszy rynku finansowego ukradkiem wkradły się niedawno także i firmy pozabankowe. Facto chce przyciągnąć do siebie klientów, którzy są przytłoczeni wyborem tak wielu (a niekiedy zbyt wielu) różnych, często niejednoznacznie różniących się od siebie lokat. Zamiast do tradycyjnych banków, firma ta chce skłonić klientów ku alternatywnym rozwiązaniom. Sprawdzamy, czy lokata Facto faktycznie zasługuje na bliższą uwagę.

Lokata Facto – opinie i szczegóły firmy

Lokata Facto to produkt, który powstał z inicjatywy włoskiej grupy finansowej Banca Farmafactoring S.p.A. z Mediolanu, wchodzącej jednocześnie w skład międzynarodowego holdingu BFF Banking Group. Historia tej firmy sięga 1985 roku – przez ponad 35 lat działalności zbudowała ona silną pozycję w rodzimych Włoszech, a w 2019 roku zdecydowała się wkroczyć także do Polski, chcąc skorzystać z dużego potencjału naszego rynku.

Szukasz najlepiej oprocentowanych lokat oszczędnościowych na rynku? Sprawdź nasz ranking lokat i zacznij zarabiać oszczędzając!

Banca Farmafactoring S.p.A. działa w naszym kraju jako tzw. oddział zagranicznej instytucji kredytowej w Polsce, w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzorczy Bank of Italy. Ponadto, właściciel produktu lokata Facto posiada zezwolenie KNF na prowadzenie działalności w Polsce, co można potraktować jako kluczowe zagwarantowanie bezpieczeństwa tej usługi.

lokata Facto

Oferta Facto – z czego się składa?

Facto to produkt, który został stworzony z myślą o lokatach oszczędnościowych. To powszechna praktyka wśród przedsiębiorstw z sektora pozabankowego, które często skupiają się na pojedynczym, popularnym produkcie. Poświęcając mu pełnię uwagi, ma to pozwolić otrzymać jak najlepszą oraz jak najbardziej konkurencyjną ofertę, która w przypadku lokat ma z kim zabiegać o względy – po drugiej stronie stoją w końcu banki.

Lokata Facto to szeroki zakres produktów skierowanych do klientów indywidualnych, które oferują zróżnicowane terminy i oprocentowanie przy całkiem atrakcyjnej kwocie minimalnej (5000 złotych) i jednocześnie braku kryteriów w sprawie maksymalnej wartości lokaty. Co więcej, klient może skorzystać z usług Facto w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu i podpisywania skomplikowanych formularzy.

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w Facto

Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom, które wyróżniają lokatę Facto i mogą stanowić kluczowe argumenty do skorzystania właśnie z tych usług.

 • Kwota lokaty musi wynieść nie mniej niż 5000 złotych.
 • Nie ma wskazanej maksymalnej wysokości środków, jakie mogą zostać ulokowane na lokacie.
 • Czas trwania lokaty to kolejno: 3, 6, 9, 12, 18 24, 36 48 lub 60 miesięcy.
 • Odsetki są wypłacane pod koniec trwania lokaty.

Jakie rodzaje lokat można wybrać?

 • 3-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,10%.
 • 6-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,20%.
 • 9-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,60%.
 • 12-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,60%.
 • 18-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,00%.
 • 24-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,30%.
 • 36-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,30%.
 • 48-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,00%.
 • 60-miesięczna lokata i oprocentowanie 1,00%.

Jak założyć lokatę bankową w Facto?

 • Z oferty mogą skorzystać zarówno dotychczasowi klienci tej platformy, jak i osoby, które wcześniej nie posiadały tu konta.
 • Usługi skierowane są do osób fizycznych (innymi słowy, osób prywatnych, które nie występują jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą).
 • Do założenia konta potrzebne jest posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, bowiem utworzenie lokaty to zawarcie umowy z Facto.
 • Należy posiadać również stałe miejsce zamieszkania na obszarze Polski, a także tutejszą rezydencję podatkową.

Teraz sprawdźmy wszystkie etapy, jakie są niezbędne do skorzystania z lokaty Facto.

 1. Wybierz przycisk „załóż lokatę”, wskazując po chwili, czy jesteś już klientem tej firmy, czy to dopiero pierwsza styczność z jej usługami.
 2. Przygotuj czytelny skan lub fotografię swojego dowodu osobistego, co będzie niezbędne do przeprowadzenia weryfikacji.
 3. Wypełnij pierwszą część formularza swoimi podstawowymi danymi osobowymi, a także numerem telefonu i adresem poczty e-mail. Na oba z nich zostanie wysłany jednorazowy kod aktywacyjny, który należy wpisać w formularzu.
 4. Postępuj zgodnie z kolejnymi etapami wskazanymi w dalszych częściach formularzu, pamiętając o określeniu kwoty lokaty, a także czasu jej trwania oraz sposobu naliczania oprocentowania.
 5. Potwierdzenie zawarcia umowy o założenie lokaty odbywa się poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z Twojego rachunku bankowego.

Zalety i wady

Zalety:

 • Brak górnego limitu pojedynczej lokaty.
 • Elastyczny okres trwania lokaty, umożliwiający wybór wielu różnych terminów miesięcznych.
 • Nawet 1,6% oprocentowania w skali roku, co w dobie śmiesznie niskich stóp procentowych określonych przez NBP jest wartością godną uwagi.
 • Ciekawa alternatywa dla lokat oferowanych przez banki.
 • Pewna oferta posiadająca wszelkie niezbędne zabezpieczenia, na czele z licencją KNF.

Wady:

 • Dość rozwlekły formularz, wymagający dodatkowych czynności jak m.in. przelew weryfikacyjny.
 • Konieczność wpisywana kodu autoryzacyjnego nie tylko z wiadomości SMS, ale i poczty e-mail.
 • Choć relatywnie oprocentowanie lokaty do 1,6% jest atrakcyjne (jak wspomnieliśmy w zaletach), to wciąż jest to propozycja o mało imponującej stopie zwrotu. Takie czasy.

W czasie niskiego oprocentowania lokat szukasz innego sposobu na ulokowanie swoich środków? Sprawdź:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (86 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie