Lokata w Getin Banku – opinie i szczegóły ofert

UWAGA!


DANE ARCHIWALNE. GETIN BANK ZOSTAŁ ZASTĄPIONY PRZEZ VELO BANK.

Wybór najlepszej lokaty bankowej to nie lada wyzwanie. Od tego, gdzie ulokujesz swoje pieniądze zależy to, czy wypracujesz oczekiwane zyski. Wśród interesujących ofert dostępnych na rynku, szczególnie widoczne są lokaty bankowe oferowane przez Getin Bank. Spójrzmy na szczegóły ofert i opinie klientów na ich temat.

Lokata w Getin Banku – opinie i szczegóły ofert

Lokata tradycyjna to jeden z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych produktów oferowanych przez banki. Taka forma inwestowania w pieniądz nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, nie zmusza też do codziennego śledzenia sytuacji rynkowej oraz zawsze gwarantuje wypracowany zysk.

getinbank.pl

Jak ma się rzecz w przypadku lokat bankowych w Getin Banku? Ile wynosi oprocentowanie na “nowe środki”? Jakie są ich największe zalety i wady? Oto szczegóły aktualnych ofert dostępnych w instytucji.

Getin Noble Bank zajął 1. miejsce w prestiżowym rankingu “Złoty Bankier” w kategorii głównej “Złoty Bank 2020 – Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi”. Został również wyróżniony w kategorii “Najlepszy bank – najlepsze praktyki”. Coroczny ranking “Złoty Bankier” organizowany jest przez wiodące media branżowe: Puls Biznesu oraz portal Bankier.pl.

Oferta lokat bankowych w Getin Banku

Kiedy już zainteresujesz się wyborem lokaty w Getin Banku, warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami. Do wyboru masz dwie lokaty, które założysz bez wychodzenia z domu. Ich oprocentowanie jest różne i w głównej mierze zależy od posiadania konta osobistego w tej instytucji.

 • Lokata na Nowe Środki na 2 miesiące dla kwot od 500 zł do 200 tys. zł: oprocentowanie stałe do 1,2% w skali roku (dla posiadaczy konta osobistego w Getin Banku), albo 1% w skali roku (dla pozostałych klientów). Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty. Na rachunku istnieje możliwość ulokowania wyłącznie “nowych środków”. Możesz także założyć łącznie trzy depozyty w danej edycji, które będą objęte oprocentowaniem promocyjnym lub oprocentowaniem promocyjnym podwyższonym.
 • Lokata Mobilna Na Start na 2 miesiące dla środków od 500 zł do 10 tys. zł: oprocentowanie stałe w skali roku do 1,5% (dla klientów aktywujących swój pierwszy profil w bankowości mobilnej przy jednoczesnym zaakceptowaniu zgód marketingowych) albo 0,4% w skali roku (dla aktywnych klientów Getin Banku). Co ważne, jeśli jesteś nowym klientem, to lokatę możesz założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji bankowości mobilnej. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Możesz również wybrać, czy lokata będzie odnawialna, czy nieodnawialna. Bank zastrzega sobie posiadanie tylko jednej aktywnej lokaty mobilnej przez klienta w trakcie trwania danej edycji.

Jeśli zainteresował Cię temat lokat bankowych, to w pierwszej kolejności sprawdź nasz ranking lokat bankowych, które otworzysz bez wychodzenia z domu. Poszczególne propozycje zestawienia zawierają nie tylko oprocentowanie, okres trwania depozytu, ale także dodatkowe informacje, np. czy wymagane jest otwarcie/posiadanie rachunku osobistego w danej instytucji.

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w Getin Banku

Musisz mieć świadomość tego, że decydując się na podpisanie umowy lokaty, wyrażasz zgodę na określone warunki, które będą obowiązywały przez cały okres korzystania z tego produktu finansowego. Oto najistotniejsze cechy depozytów bankowych w Getin Banku.

 • Typ oprocentowania: stałe,
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek. Dyspozycję zerwania lokaty zlecisz na infolinii, w najbliższym oddziale Banku lub po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej,
 • Środki zgromadzone na lokacie są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. EUR,
 • Warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank,
 • Po upływie okresu promocyjnego (w przypadku lokaty odnawialnej), oprocentowanie będzie zgodne z Tabelą oprocentowania lokat terminowych,
 • Odnawialność lokaty możesz zmienić w dowolnym momencie jej trwania (poprzez bankowość internetową, infolinię lub w najbliższym oddziale Banku),
 • Bank nie pobiera opłaty za przelewy (bezpośrednio z rachunku lokaty na rachunek w innym banku) przez bankowość Internetową, bankowość mobilną i poprzez infolinię.

Jak założyć lokatę bankową w Getin Banku?

Lokata bankowa to rodzaj umowy z Bankiem, którą możesz zawrzeć na dwa sposoby:

 • Osobiście, odwiedzając placówkę Banku,
 • Online, wypełniając formularz kontaktowy.

W przypadku Lokaty Mobilnej Na Start wystarczy, że pobierzesz aplikację mobilną Getin Mobile (ze sklepu Google Play albo AppStore) i z sekcji “Menu” wybierzesz opcję “Lokaty Mobilnej”. Po zakończeniu lokaty możesz założyć kolejną. Z kolei, jeśli jesteś już klientem Getin Banku, to zaloguj się do swojej bankowości internetowej i załóż depozyt.

Zalety i wady

Zalety:

 • Zróżnicowana oferta lokat,
 • Atrakcyjne oprocentowanie,
 • Bezpieczeństwo środków do 100 tys. EUR,
 • Odnawialność lokaty w dowolnym momencie jej trwania,
 • Kalkulator lokaty dostępny na stronie i pozwalający na obliczenie przyszłego zysku.

Wady:

 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty,
 • Wysokość oprocentowania zależy od posiadania konta osobistego w Getin Banku.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (23 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie