Lokaty Alior Bank – opinie i szczegóły

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.4/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Rozważając ulokowanie swoich oszczędności w bezpiecznym miejscu, warto pomyśleć o założeniu lokaty bankowej. Narzędzie te zapewnia nie tylko spokój, ale i gwarancję zysku dla naszych środków, które możemy gromadzić na dowolny cel. Dziś sprawdzamy, co oferują lokaty Alior Bank.

Oszczędzanie środków na przyszłość to praktyka obecna od pokoleń. Jednak w dobie rozbudowanych usług finansowych jest to jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zamiast przechowywać oszczędności na emeryturę, studia potomków, kryzys lub zwyczajną „czarną godzinę” w przysłowiowej skarpecie – łatwo dostępnym narzędziem są lokaty bankowe. Ich wybór jest jednak tak duży, że warto rozstrzygnąć, która z nich zasługuje na największą uwagę.

Lokaty Alior Bank – opinie i szczegóły oferty

Alior Bank to jeden z najmłodszych banków, który tworzy grono dużych, komercyjnych graczy na rynku usług finansowych. Powstały w 2008 roku, szybko zbudował pozycję wyjątkowo popularnego i często pojawiającego się w reklamach, tworząc ofertę, której nie powstydziłby się konkurencyjny PKO BP czy Millennium Bank.

W obecnej ofercie PKO BP, znalazły się nie tylko kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe, ale także m.in. popularne konta osobiste, karty kredytowe oraz wreszcie lokaty oszczędnościowe. Alior Bank przygotował na tym polu więcej niż jeden produkt. Sprawdżmy, co dokładnie ma do zaoferowania instytucja.

Lokaty Alior Bank

Oferta lokat bankowych w Alior Bank

Alior Bank zadbał o odpowiednie wyeksponowanie oferty lokat, co pozwala podejrzewać, że są one jednym z ważniejszych produktów banku. Już w drugiej w kolejności zakładce pt. „oszczędności” znajdziemy pełną listę narzędzi do oszczędzania, którą przedstawiamy niżej.

 • Lokata na nowe środki.
  Pierwszą lokatą, jaka ukazuje się naszym oczom jest produkt oparty na stosunkowo niskim oprocentowaniu. Ma on za zadanie przyciągnąć głównie nowych klientów. Uwagę zwraca przede wszystkim atrakcyjny okres obowiązywania.
 • Terminowe lokaty online.
  Rozwiązanie to stworzono głównie z myślą o osobach, które preferują korzystać z usług bankowych w formie cyfrowej. Założenie depozytu jest możliwe tylko przez internet lub zza ekranu smartfona, uzyskując dostęp do m.in. elastycznych okresów obowiązywania lokaty.
 • Lokata standardowa.
  Podstawowy produkt skrojono na miarę osób, które chętnie oszczędzają środki nie tylko w złotówkach, ale i innych walutach obcych. Uwagę zwraca przede wszystkim niski próg wpłaty środków, a także elastyczny okres obowiązywania.

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w Alior Bank

Po zarysowaniu pełnego kształtu lokat, jakie tworzą ofertę Alior Banku, pora szczegółowo wyliczyć kluczowe cechy każdej z nich. Być może, juz na początku pozwoli to niektórym klientom rozstrzygnąć, która z nich zasługuje lub nie zasługuje na więcej uwagi.

 • Lokata na nowe środki.
  – Stałe oprocentowanie wynoszące 0,5%.
  – Termin lokaty ustalony jest sztywnie na 92 dni.
  – Produkt skierowany głównie do nowych klientów banku.
 • Terminowe lokaty online.
  – Zagwarantowane stałe oprocentowanie wynoszące 0,1%.
  – Minimalna kwota lokaty to 1000 złotych.
  – Elastyczne okresy oprocentowania dostępne w zależności od preferencji.
  – Produkt skierowany wyłącznie dla klientów korzystających z portalu do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
 • Lokata standardowa.
  – Umożliwia ona założenie jej zarówno w polskich złotówkach, jak i walutach obcych.
  – Możliwość utworzenia jej już przy niskich kwotach pieniężnych.
  – Lokata zapewnia elastyczne terminy finansowania, wynoszące od 10 do nawet 36 miesięcy.

Sprawdź nasz ranking lokat aby porównać, jak oferta Alior Banku wypada na tle konkurencji i wybierz najlepszą lokatę dla siebie.

Jak założyć lokatę bankową w Alior Banku?

Aby przedstawić proces wnioskowania o utworzenie lokaty oszczędnościowej w Alior Banku, przyjrzyjmy się Terminowej Lokacie Online. Na warsztat bierzemy metodę internetową (czyli poprzez portal bankowości online).

 1. Wejdź na stronę główną Alior Banku, wybierając zakładkę „oszczędności” i wskazując Terminową Lokatę Online.
 2. Kliknij przycisk „Sprawdź”.
 3. Strona internetowa banku przekieruje Cię do dedykowanej strony produktu, gdzie w wyeksponowanym miejscu znajdziesz przycisk „załóż lokatę”.
 4. Teraz pozostaje już tylko wskazać, czy jest się klientem prywatnym lub biznesowym i przystąpić do wypełnienia formularza.
 5. Wskaż we wniosku swoje niezbędne dane osobowe, a następnie wyślij wniosek do banku czekając na jego odpowiedź, która powinna przyjść niezwłocznie.

Zalety i wady

Zalety:

 • Bardzo bogata oferta lokat.
 • Oferta na stronie internetowej przedstawiona w sposób przejrzysty, czytelny i intuicyjny szczególnie dla osób, które zapoznają się z usługami tego banku po raz pierwszy.
 • Lokata standardowa umożliwia całkiem atrakcyjny maksymalny okres pozostawienia na niej środków.
 • Standardowa lokata umożliwia zdeponowanie środków nie tylko w złotówkach, ale i innych walutach obcych.

Wady:

 • Mało atrakcyjne oprocentowanie.
 • Dość zdawkowo wykazane korzyści każdej z poszczególnych lokat.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (8 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • B
  B

  BOGDAN

  25.04.2021, 15:34

  Wyróżniający się komentarz

  oprocentowanie ŚMIECH , w rozmowie z konsultantem powiedz prawdę a masz zablokowane konto rozmowa z dnia 24-04-2021

 • b
  b

  bogdan

  25.04.2021, 13:35

  Wyróżniający się komentarz

  POWIESZ PRAWDĘ W ROZMOWIE Z KONSULTANTEM ZABLOKUJĄ CI KONTO, ABY ODBLOKOWAĆ WIZYTA W BANKU

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie