Lokaty PKO BP – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od indywidualnego wniosku klienta.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Lokaty oszczędnościowe to jeden z najbardziej sprawdzonych narzędzi do lokowania swoich oszczędności na różne, odłożone w dłuższej perspektywie czasu cele. Dobrym narzędziem do gromadzenia środków np. na emeryturę czy czarną godzinę są lokaty PKO BP, które stanowią odpowiedź na duże zainteresowanie takimi produktami. Analizujemy je z bliska.

Oprócz kredytów gotówkowych i hipotecznych, a także kart kredytowych oraz kont osobistych, trzecim niezwykle istotnym elementem stanowiącym trzon oferty banków są lokaty oszczędnościowe. Ich kluczową zaletą jest nie tylko łatwa dostępność, ale i stosunkowo prosty sposób wnioskowania i relatywne bezpieczeństwo w stosunku do np. pozabankowych instrumentów. Jednym z silniejszych graczy w tej dziedzinie jest PKO BP, oferujący elastyczne narzędzia do lokowania swojego kapitału.

Lokaty PKO BP – opinie i szczegóły ofert

Bank PKO to na dobrą sprawę instytucja, której nikomu nie trzeba szerzej przedstawiać. Z ponad 100-letnią tradycją, od lat cieszy się on pozycją lidera wśród polskich klientów bankowości. Przeszło 10 milionów klientów posiada tutaj swoje konta osobiste, kredyty i pożyczki różnego rodzaju, załatwia formalności dzięki usłudze e-Urząd, a także korzysta z bardziej niszowych narzędzi jak fundusze inwestycyjne.

Odwiedź nasz ranking lokat i zobacz, jak wypada oferta PKO na tle innych lokat bankowych.

Przedstawiając zakres usług, jakie świadczy PKO BP, nie sposób nie wspomnieć też o lokatach oszczędnościowych. W przypadku tej instytucji, produkty te zostały opracowane z myślą o osobach prywatnych, które lubią korzystać z narzędzi finansowych bez konieczności wychodzenia z domu, szybko uzyskując dostęp do oferowanych przez nie korzyści.

lokaty PKO

Oferta lokat bankowych w PKO BP

Choć odszukanie pełnej oferty, jaka tworzy lokaty PKO BP nie jest zbyt proste i powinno zostać dopracowane pod kątem ekspozycji na stronie internetowej, ostatecznie – udało się. Przyjrzyjmy się dwóm składnikom, które tworzą opisywany produkt.

  • Lokata terminowa.
    Produkt ten to klasyczna odmiana lokaty oszczędnościowej, umożliwiający ulokowanie środków na dowolny cel przy stałym oprocentowaniu. Elastyczny jest przy tym nie tylko okres trwania lokaty, ale i ich liczba – co pozwala równocześnie oszczędzać środki na kilka różnych rzeczy, jak np. emerytura czy bezpieczeństwo finansowe.
  • Lokata z programem inwestycyjnym akcjomat.
    Ten bardziej specjalistyczny i niszowy produkt to propozycja dla klientów prywatnych, którzy rozglądają się za narzędziem umożliwiającym połączenie oszczędzania z programem inwestycyjnym. Podobnie jak w przypadku klasycznych lokat terminowych, klient ma możliwość otworzyć nieograniczoną liczbę takich narzędzi oszczędnościowych na dowolny cel.

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w PKO BP

Przyjrzyjmy się jeszcze suchym danym na temat kluczowych cech, które wyróżniają każdą z lokat oferowanych przez PKO BP. Oto, co warto wiedzieć na ich temat rozważając wybranie któregoś z prezentowanych instrumentów oszczędnościowych.

  • Lokata terminowa.
    – Elastyczny czas oszczędzania od 1, przez 3, 6, do nawet 12 miesięcy.
    – Nieograniczona liczba lokat do utworzenia i prowadzenia jednocześnie.
    – Gwarancja stabilnego i niezmiennego oprocentowania lokaty – 0,01%.
    – Zróżnicowane sposoby na utworzenie lokaty, od aplikacji mobilnej IKO, poprzez kontakt telefoniczny z infolinią, wizytę w stacjonarnej placówce PKO BP lub wreszcie złożenie wniosku przez internet zza ekranu komputera.
  • Lokata z programem inwestycyjnym akcjomat.
    – Minimalna kwota wpłaty w przypadku tej lokaty to 12 tysięcy złotych.
    – Po zdeponowaniu środków, PKO BP automatycznie zainwestuje je na wskazany celowy fundusz.
    – Nie ma limitu na równoczesne prowadzenie lokat.
    – Oprocentowanie na lokacie 3-miesięcznej jest stałe i wynosi 1,0% w skali roku.
    – Lokata jest nieodnawialna.
    – Środki możesz wypłacić po zakończeniu trwania lokaty.

Jak założyć lokatę bankową w PKO BP?

Proces założenia lokaty w PKO BP jest bardzo prosty i sprowadza się do jasnego schematu. Spośród dostępnych metod, przyglądamy się wnioskowaniu poprzez stronę internetową banku.

  1. Wybierz lokatę, z jakiej chcesz skorzystać.
  2. Wybierz przycisk przekierowujący do złożenia wniosku online.
  3. Zaloguj się do swojego konta.
  4. Wypełnij wniosek niezbędnymi danymi na temat lokaty, wskazując kwotę wpłaty oraz okres jej trwania.
  5. Zapoznaj się z wszelkimi niezbędnymi warunkami.
  6. Zatwierdź wniosek.

Zalety i wady

Zalety:

  • Atrakcyjne lokaty skierowane do osób prywatnych.
  • Nieograniczona liczba lokat, jakie można założyć.
  • Stałe oprocentowanie zapewnia bezpieczny i stabilny wzrost ulokowanych środków.
  • W przypadku lokaty inwestycyjnej – ciekawe i nietuzinkowe narzędzie pozwalające łączyć oszczędzanie środków z inwestowaniem ich w długoterminowej perspektywie.
  • Elastyczne warunki lokat pod kątem dostępnego terminu ich obowiązywania.
  • Zróżnicowane możliwości na wnioskowanie o lokatę terminową – założysz ją nie tylko przez internet lub telefon, ale także poprzez wizytę w stacjonarnej placówce lub wniosek złożony przez aplikację mobilną IKO.

Wady:

  • Oferta skierowana tylko do osób prywatnych.
  • Bardzo trudne do namierzenia z poziomu strony głównej są jakiekolwiek informacje na temat oferowanych lokat.

W czasie niskiego oprocentowania lokat szukasz innego sposobu na ulokowanie swoich środków? Sprawdź:

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (7 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie będzie widoczny publicznie

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

  • R
    R

    Rys

    31.01.2022, 11:57

    Wyróżniający się komentarz

    Złotówka odsetek w ciągu roku z 10 000,przy inflacji pal licho 8%, czyli 8 zł od 100 czyli 8x 100=800zł na minusie, nie 799, nie licząc podatku Belki. Jest z czego zapłacić prezesom miliony „!

  • L
    L

    Luis

    28.03.2024, 10:31

    Wyróżniający się komentarz

    PKO BP tradycyjnie daje najgorsze warunki lokat na rynku. No ale coś za coś, to największy bank i tym samym najbezpieczniejszy, więc jeśli ktoś mieć pewność, że lokata będzie bezpieczna to często wybiera PKO BP nawet kosztem mniejszych odsetek.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie