Lokaty Santander Consumer Bank – opinie i szczegóły

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Dla kogoNowych i obecnych klientów
Oprocentowanie0,90 %
Kwota1 000 - 400 000 zł
Okres lokaty1 - 36 miesięcy
Wymagane konto bankoweTak

Lokata lokacie nierówna – o czym przekonała się większość konsumentów, która chciała szybko skorzystać z rozwiązania, zapewniającego oszczędzanie środków na przyszłość. Bogactwo wyboru może utrudniać wybór, dlatego w naszych recenzjach wnikliwie opisujemy oferty lokat w każdym z banków. Dziś – lokaty w Santander Consumer Bank.

Choć opisując lokaty oszczędnościowe często przytacza się ich przeznaczenie dla osób prywatnych, to produkty te sprawdzają się również wobec np. przedsiębiorców. Co więcej, w dobie nowoczesnej bankowości internetowej konsumenci mają bardzo elastyczne pole do działania w kwestii złożenia wniosku. Mogą wysłać go online, stacjonarnie lub telefonicznie. Nie inaczej jest z opisywanym dziś bankiem.

Lokaty Santander Consumer Bank – opinie i szczegóły oferty

Choć nazwa „Santander” w kontekście bankowości jest doskonala znana polskim konsumentom, to jednak opisywany dzisiaj bank nie ma zbyt wiele wspólnego z popularnym Santander Bank Polska. Otóż, Santander Consumer Bank to nie to samo, co Santander Bank Polska! Nie bez powodu w reklamach słyszymy często dodatkowe: „bank od kredytów” lub „…z siedzibą we Wrocławiu” – ma to na celu zaakcentować odrębność tej instytucji w stosunku do jego imiennika.

Santander Consumer Bank, zgodnie z reklamowym sloganem jest instytucją skoncentrowaną przede wszystkim na udzielaniu kredytów gotówkowych, a także podobnych produktów pozwalających konsumentom na spełnianie swoich finansowych potrzeb. Oprócz tego filaru, proponuje również lokaty oszczędnościowe. Ich oferta jest na tyle bogata, że bez problemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Natomiast jeżeli oferta Santandera Państwa nie przekonuje, polecamy nasz ranking lokat. Znajdziecie tam najlepsze oferty lokat bankowych.

Lokaty Santander Consumer Bank

Oferta lokat bankowych w Santander Consumer Bank

Aby zapoznać się z tym, co tworzy lokaty Santander Consumer Bank, konieczne będzie wybranie dedykowanej zakładki „lokaty” z poziomu menu na stronie głównej. Przedstawione tam są aż cztery segmenty, w których obszernie posortowano każdy z tych produktów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

 • Lokaty przez internet.
  Ten elastyczny produkt, to tak naprawdę lokata internetowo-telefonowa. Składając wniosek na elastyczny okres finansowania i przy niskiej kwocie wstępnej wpłaty przez internet, musimy poczekać na zwrotny telefon od konsultanta banku. Wówczas przedstawi on pełne szczegóły na temat oferty.
 • Lokaty przez telefon.
  Oferta ta jest silnie zbliżona do tego, co ma do zaoferowania Santander Consumer Bank dla klientów online. Różnica polega na tym, że cała procedura wnioskowania odbywa się telefonicznie, szybko i wygodnie.
 • Lokaty w oddziale.
  Lokata oddziałowa umożliwia konsumentowi nie tylko dokonanie wpłaty pieniędzy na rachunek przelewem, ale i poprzez przekazanie fizycznej gotówki. Dodatkowo, oferuje ona atrakcyjne oprocentowanie i udogodnienia niedostępne dla dwóch wyżej przytoczonych produktów.
 • Lokata dla firm.
  Produkt ten został przygotowany dla przedstawicieli firm, zapewniając spersonalizowaną obsługę, możliwość negocjowania warunków czy wygodną formę wnioskowania bez konieczności udawania się do oddziału (wniosek telefoniczny).

Najważniejsze cechy lokaty bankowej w Santander Consumer Bank

Znając już kluczowe cechy każdego z produktów tworzących ofertę lokat w Santander Consumer Bank, pora wypunktować najważniejsze cechy każdej z nich.

 • Lokaty przez internet.
  – Minimalna kwota lokaty to 1000 złotych.
  – Lokata może zostać automatycznie przedłużona.
  – Elastyczny zakres trwania lokaty.
 • Lokaty przez telefon.
  – Lokata również może zostać automatycznie przedłużona.
  – Elastyczny zakres trwania lokaty.
 • Lokaty w oddziale.
  – Oprocentowanie od 0,45%.
  – Minimalna kwota lokaty od 1000 złotych.
  – Klient może szybciej wypłacić środki z niskimi odsetkami.
 • Lokata dla firm.
  – Dedykowana obsługa menadżera.
  – Bezkontaktowe wnioskowanie telefoniczne.
  – Negocjacja z Departamentem Skarbu.

Jak założyć lokatę bankową w Santander Consumer Bank?

Na koniec dzisiejszej recenzji, sprawdźmy, jak przebiega proces utworzenia lokaty w Santander Consumer Bank. Za przykład posłuży nam oferta internetowa, skierowana do klientów prywatnych poszukujących lokat na osobiste cele.

 1. Wejdź na stronę banku i wybierz zakładkę „lokaty” w menu.
 2. Wybierz pierwszy box zatytułowany „Lokaty przez internet”.
 3. Kliknij czerwony przycisk „załóż lokatę”.
 4. Za pomocą suwaków dobierz wysokość lokaty oraz okres jej trwania
 5. Złóż wniosek, wypełniając go swoimi danymi osobowymi.
 6. Poczekaj na telefon zwrotny od konsultanta i dokończ proces zakładania lokaty!

Zalety i wady

Zalety:

 • Bogata i atrakcyjna oferta lokat.
 • Możliwość złożenia wniosku o utworzenie lokaty zarówno przez internet, jak i telefonicznie lub podczas wizyty w oddziale.
 • Lokata oddziałowa umożliwia przyśpieszoną wypłatę środków z konta i atrakcyjne oprocentowanie.
 • Bardzo wygodna metoda wyboru kwoty oraz czasu trwania lokaty za pomocą czytelnych i przejrzystych suwaków, niczym przy kredytach lub pożyczkach – brawo!

Wady:

 • Nieco niesprawiedliwie faworyzowani są klienci składający wnioski w oddziale. W końcu, w dobie ograniczania kontaktów niektórzy wybierają wniosek online lub telefoniczny nie z lenistwa, a dla bezpieczeństwa.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x