Lokaty terminowe w mBanku – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Ponad 30 lat działalności mBanku zaowocowało świetnym dopasowaniem jego oferty do zmieniających się potrzeb klientów. Owe dopasowanie widoczne jest również w zakresie lokat bankowych. mBank lokaty terminowe to pokaźna grupa produktów, które skierowane są zarówno do klienta prywatnego, jak i firmowego. Oto najważniejsze szczegóły ofert oraz opinie klientów na ich temat.

Lokaty terminowe w mBanku – opinie i szczegóły oferty

Lokata bankowa nazywana profesjonalnie depozytem terminowym, przechowuje konkretną sumę środków pieniężnych na określony czas. Dlatego, jeśli szukasz najlepszej lokaty na rynku, to warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednymi z najważniejszych są zysk oraz wysokość oprocentowania.

lokata z funduszem: mbank.pl

Oferta produktów depozytowych w mBanku od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce najlepiej oprocentowanych. Nie przedłużając, sprawdźmy najważniejsze warunki lokat terminowych w tej instytucji.

mBank w plebiscycie Złoty Bankier 2019 otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii “Innowacja Fin-Tech” za przełomową biometrię behawioralną Digital Fingerprints, oraz “Bezpiecznego banku – Najlepsze praktyki” w zakresie cyberbezpieczeństwa i stabilności serwerów bankowych.

Oferta lokat terminowych dla klientów indywidualnych

mBank oferuje klientom szeroki dostęp do depozytów terminowych. Tradycyjna lokata terminowa, lokaty na “nowe środki”, lokata walutowa czy lokata elastyczna to jedne z wielu, które możesz wybrać. Jednym z ich ważniejszych warunków jest konieczność założenia eKonta osobistego w mBanku.

 • Lokata z funduszem z oprocentowaniem 2% (jeśli posiadasz konto mIntensive) lub 1,5% (jeśli posiadasz inne konto, np. eKonto). Minimalna wpłata: 5 tys. zł. Czas trwania lokaty: 6 miesięcy. Dokonujesz podziału środków: 30% środków trafia na lokatę i 70% inwestujesz w fundusze (np. mFundusz dla każdego, mFundusz dla aktywnych lub mFundusz dla odważnych).
 • Lokata dla nowych klientów z oprocentowaniem 1% w skali roku. Minimalna kwota, od której możesz zacząć oszczędzać: 500 zł, a maksymalna 10 tys. zł. Okres trwania depozytu: 3 miesiące.
 • Lokata na “nowe środki” z oprocentowaniem 0,01% w skali roku. Minimalna kwota, od której możesz oszczędzać: 1 tys. zł (brak maksymalnego limitu wpłaty). Czas trwania lokaty: 3, 6 lub 9 miesięcy. Możesz założyć tyle depozytów na “nowe środki”, ile chcesz.
 • Lokata terminowa z oprocentowaniem 0,01% w skali roku. Minimalna kwota, od której możesz oszczędzać: 1 tys. zł (brak maksymalnego limitu wpłaty). Czas trwania lokaty: 3, 6, 12 lub 24 miesiące.
 • Lokata elastyczna z oprocentowaniem 0,01% w skali roku. Brak minimalnej i maksymalne kwoty, którą możesz zdeponować. Czas trwania lokaty: od 1 do 30 dni. Oszczędności zarabiają już od 1. dnia i możesz je wybrać od razu po zakończeniu lokaty.
 • Lokata walutowa z oprocentowaniem 0,6% w skali roku. Dostępna w walutach: EUR, GBP i USD. Minimalna kwota, od której możesz oszczędzać: 500 EUR/GBP/USD (brak maksymalnego limitu wpłaty). Czas trwania lokaty: 3, 6 lub 12 miesięcy. Możesz założyć dowolną liczbę depozytów bezpośrednio z konta walutowego.
Nazwa lokaty OprocentowanieOkres oszczędzaniaMinimalna kwotaWaluta lokaty
Lokata z Funduszem2% (z kontem mIntensive),
1,5% (dla pozostałych kont)
6 miesięcy5 000PLN
Lokata dla nowych klientów1%3 miesiące500PLN
Lokata na „nowe środki”0,01%3, 6 lub 9 miesięcy1 000PLN
Lokata terminowa0,01%3, 6, 12 lub 24 miesiące1 000 PLN
Lokata elastyczna0,01%od 1 do 30 dni_PLN
Lokata walutowado 0,6%3, 6 lub 12 miesięcy500EUR/GBP/USD

Do niedawna mBank posiadał w swojej ofercie, tzw. lokaty strukturyzowane. Łączyły one w sobie cechy lokaty terminowej (ochrona kapitału w wysokości 100% przez cały okres trwania umowy) oraz inwestycji na rynkach finansowych (z szansą na wyższy zysk niż w przypadku standardowego oprocentowania lokat).

Oferta lokat terminowych dla klienta firmowego

Jeśli chcesz “zamrozić” środki jako klient firmowy, to Twoja przyszła lokata musi być powiązana z rachunkiem firmowym w mBanku. Do wyboru masz dwa rodzaje depozytów:

 • Lokaty terminowe dla firm z oprocentowaniem 0,01% w skali roku (0 zł za otwarcie i prowadzenie). Minimalna kwota lokaty: 500 zł. Czas trwania lokaty: 3, 6 lub 12 miesięcy. Możesz założyć dowolną liczbę depozytów przez internet. Lokata automatycznie odnawialna.
 • Lokata walutowa dla firm z oprocentowaniem 0,5 % w skali roku (0 zł za otwarcie i prowadzenie). Dostępna w walutach: EUR, GBP i USD. Minimalna kwota depozytu: 500 EUR/GBP/USD. Czas trwania: 3, 6 lub 12 miesięcy. Możesz założyć dowolną liczbę depozytów przez internet. Lokata automatycznie odnawialna.
Nazwa lokatyOprocentowanieOkres oszczędzaniaMinimalna kwota lokatyWaluta lokaty
Lokata terminowa dla firm0,01%3, 6 lub 12 miesięcy500PLN
Lokata walutowa dla firm0,5%3, 6 lub 12 miesięcy500EUR/GBP/USD

Jeśli nadal nie możesz się zdecydować na konkretny depozyt w mBanku, to polecamy nasz aktualny ranking lokat bankowych. Dostępne są w nim lokaty długoterminowe z okresem deponowania środków do 60 miesięcy, a także lokaty krótkoterminowe nieprzekraczające 3 miesięcy.

Najważniejsze warunki lokat w mBanku

Lokaty w instytucji dopasowane są do różnych wymagań nowych, jak i obecnych klientów. Niemniej jednak, warto poznać najważniejsze warunki, które wyróżniają oferowane produkty.

 • Typ oprocentowania: stałe,
 • Minimalna kwota dla lokaty: 500 zł lub 500 EUR/GBP/USD,
 • Maksymalna kwota lokaty: brak maksymalnego limitu wpłaty (wyjątek – Lokata dla nowych klientów: 10 tys. zł),
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec umowy, na koniec każdego dnia lub cyklicznie,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Oprocentowanie za zerwanie wynosi 0,01%,
 • Promocyjne oprocentowanie lokat dostępne wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego lub firmowego w mBanku,
 • Środki zgromadzone na lokatach są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. EUR.

Jak otworzyć lokatę w mBanku?

Depozyt w mBanku możesz otworzyć na wiele sposobów.

 • Osobiście, w najbliższej placówce mBanku,
 • Telefonicznie, poprzez mLinię lub infolinię mBanku,
 • W serwisie transakcyjnym,
 • Poprzez stronę www,
 • Za pośrednictwem aplikacji mobilnej (tylko wybrane lokaty).

Każdy klient – zarówno ten nowy bez konta, jak i obecny może udać do oddziału Banku oraz dokonać wyboru depozytu na miejscu.

Chcesz otworzyć konto w mBanku bez wychodzenia z domu? Przejdź do oferty poniżej!

Zalety i wady

Zalety:

 • Zróżnicowana oferta lokat dla nowych klientów, obecnych oraz klientów firmowych,
 • Promocyjne oprocentowanie zależne od wyboru danego depozytu,
 • W zależności od wybranej lokaty potrzebujesz minimum 500 zł,
 • Możliwość zdeponowania środków krótkoterminowo (nawet na kilka dni) lub długoterminowo (do 24 miesięcy),
 • Ochrona środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Wady:

 • Konieczność posiadania konta osobistego lub firmowego przy zawieraniu umowy lokaty,
 • Utrata “wypracowanych” odsetek przy wcześniejszym zerwaniu umowy.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (14 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie