Lokaty w Banku Millenium – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Lokaty terminowe w Banku Millenium pozwalają na ulokowanie środków pieniężnych na wybrany okres już od 500 zł. To jedna z najniższych minimalnych kwot dostępnych na rynku. Spójrzmy, jak wysoko oprocentowane są depozyty, jaki zysk gwarantują oraz poznajmy najważniejsze szczegóły ofert, w tym opinie klientów.

Lokaty w Banku Millenium – opinie i szczegóły ofert

Jako klienci produktów bankowych, ponad wszystko cenimy sobie wygodę oraz możliwość uniknięcia dodatkowych wymogów oferty. Z tego też powodu, Bank Millenium przygotował dla oszczędzających kilka atrakcyjnych propozycji lokat terminowych.

Ile wynosi oprocentowanie na dostępnych depozytach Banku? Jaki jest zakres kwot, które możesz zdeponować? Na jaki okres otworzysz lokatę oraz jak prezentują się wszystkie dodatkowe wymogi? Oto najlepsze lokaty bankowe oferowane przez Bank Millennium.

Według badania (2019) ARC Rynek i Opinia, Bank Millenium zajął 1. miejsce w głównych kategoriach: “Satysfakcja”, “Ocena opłat i prowizji” oraz 3. miejsce w kategorii “Ocena punktów styku”. Instytucja otrzymała także najwyższy wskaźnik rekomendacji NPS (52) wśród wszystkich banków w Polsce.

Oferta lokat bankowych w Banku Millenium

Depozyty bankowe to bezpieczna forma oszczędzania. W ich przypadku nie ma mowy o ryzyku utraty środków, spadku oprocentowania czy też zmian warunków w trakcie trwania umowy. Dodatkowo, wybierając lokatę w Banku Millenium, możesz założyć ją całkowicie online. Do wyboru masz poniższe lokaty złotówkowe i lokaty walutowe.

 • Lokata Mobilna, którą założysz poprzez aplikację mobilną (oprocentowanie stałe: 0,5% w skali roku). Okres lokaty: 3 miesiące, minimalna kwota wpłaty na depozyt: 500 zł, a maksymalna 10 tys. zł. Jest to lokata nieodnawialna. W przypadku rachunku indywidualnego możesz posiadać tylko jedną Lokatę Mobilną. W przypadku rachunku wspólnego, każdy posiadacz rachunku wspólnego może otworzyć jedną Lokatę Mobilną.
 • Lokata SuperProcent prowadzona w PLN albo w EUR (oprocentowanie stałe: do 0,05% w skali roku w PLN oraz do 0,01% w skali roku w EUR). Okres lokaty: od 3 do 24 miesięcy (3, 6, 12 lub 24 miesiące). Minimalna kwota wpłaty to 1 tys. zł lub 200 EUR (nie ma ograniczeń, co do maksymalnej kwoty jaką możesz zainwestować). W tym przypadku możesz założyć dowolną liczbę depozytów.
 • Lokata Horyzont Zysku to rodzaj lokaty na “nowe środki” (oprocentowanie stałe: 0,02% w skali roku). Okres lokaty: 6 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota wpłaty na depozycie: 1 tys. zł. Depozyt założysz w dowolnym oddziale Banku, a także w bankowości elektronicznej – Millenet.
 • Lokata Urodzinowa (lokata o podwyższonym oprocentowaniu. Czas trwania promocji: 30 dni od dnia Twoich urodzin). Oprocentowanie stałe: 1% w skali roku przez 1 miesiąc. Minimalna kwota wpłaty: 1 tys. zł, a maksymalna: 10 tys. zł. Możesz otworzyć tylko jeden depozyt w aplikacji mobilnej. Jest to lokata nieodnawialna.
 • Lokata Millenet, czyli Lokata Happy Hour z wyższym oprocentowaniem lokaty podczas Happy Hour (wyższy kurs lokaty ogłaszany jest raz w tygodniu w godzinach: 9.00-10.00). Oprocentowanie stałe do 0,05% w skali roku w PLN i do 0,05% w skali roku w EUR, GBP, USD. Okres lokaty: od 1 dnia do 732 dni, minimalna kwota wpłaty na depozycie: 500 zł lub 200 EUR/USD/GBP, a maksymalna kwota wpłaty: 20 tys. zł. Lokatę otworzysz za pomocą aplikacji mobilnej lub Millenetu.
 • Lokata Millenium to standardowa lokata, którą możesz otworzyć w PLN, ale również w GBP, USD czy EUR (oprocentowanie stałe: 0,01% w skali roku). Okres lokaty: od 1 dnia do 366 dni lub 24 miesiące. Minimalna kwota wpłaty na depozyt: 500 zł albo 200 EUR/GBP/USD.
Nazwa lokatySposób założeniaOkres oszczędzaniaMinimalna kwota lokatyWaluta
Lokata Horyzont ZyskuMillenet, oddział6, 12 miesięcy 1 000 PLN
Lokata Mobilnaaplikacja mobilna3 miesiące500 PLN
Lokata SuperProcentMillenet, oddział, TeleMillenium3, 6, 12, 24 miesiące1 000 PLN
Lokata SuperProcent EURMillenet, oddział, TeleMillenium6, 12 miesięcy200EUR
Lokata MillenetMillenet, aplikacja mobilna1-732 dni500PLN
Lokata Millenet USD, GBP, EURMillenet, aplikacja mobilna16-366 dni200USD, GBP, EUR
Lokata Millenium USD, GBP, EURoddział, TeleMillenium3, 6, 12 miesięcy200USD, GBP, EUR
Lokata Milleniumoddział1-366 dni lub 24 miesiące500PLN

W swojej ofercie ta instytucja posiada również unikalne rozwiązania lokat, jak: Lokatę Aukcję (która pozwala wylicytować wyjątkowo wysokie oprocentowanie lokat terminowych), Lokatę Wygodny Duet (połączenie lokaty terminowej i ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Wygodny Portfel), a także Lokatę DuetPlus (połączenie lokaty terminowej z funduszem inwestycyjnym). Dostępne są dla deponowania środków w PLN.

Najważniejsze warunki lokat bankowych w Banku Millennium

Rozglądając się za najlepszą lokatą bankową w Banku Millenium, na samym początku zwróć uwagę na najważniejsze szczegóły, które będą miały wpływ na Twój zysk.

 • Typ oprocentowania: stałe,
 • Minimalna kwota dla lokaty: 500 PLN lub 200 EUR/GBP/USD,
 • Maksymalna kwota dla lokaty: brak ograniczeń (wyjątek – Lokata Mobilna i Lokata Urodzinowa: 10 tys. zł),
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu umowy,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek,
 • Promocyjne oprocentowanie w przypadku Lokaty Happy Hour oraz Lokaty Urodzinowej,
 • Środki zgromadzone na lokatach są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. EUR.

Wybór najlepszych ofert lokat bankowych warto poprzedzić ich porównaniem w różnych bankach. W tym celu może Ci pomóc nasz aktualny ranking lokat bankowych, który uwzględnia najważniejsze parametry wybranej propozycji, jak np. oprocentowanie, kapitalizację odsetek czy konieczność posiadania statusu nowego klienta.

Jak założyć lokatę w Banku Millenium?

Lokaty bankowe proponowane przez instytucję to nic innego, jak lokaty internetowe, które niezależnie od wyboru danej oferty otworzysz w całości online. Jednak koniecznym wymogiem, który musisz przy nich spełnić jest założenie Konta 360° (także w wersji studenckiej). Jeśli jeszcze go nie posiadasz, kliknij w przycisk poniżej:

Natomiast, gdy już masz rachunek osobisty w Banku, to depozyt otworzysz na różne sposoby:

 • osobiście (w najbliższej placówce Banku),
 • poprzez bankowość elektroniczną Millenet,
 • za pomocą aplikacji mobilnej,
 • telefonicznie, dzwoniąc na TeleMillenium.

Zalety i wady

Zalety:

 • Bogata oferta lokat terminowych na różny okres (od 1 dnia do 24 miesięcy),
 • Stosunkowo wysokie oprocentowanie w skali roku,
 • Na stronie Banku dostępna jest porównywarka lokat,
 • Ochrona środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny,
 • Do wyboru: lokaty złotówkowe, lokaty w euro, frankach oraz dolarach,
 • Niska minimalna kwota wpłaty: 500 zł.

Wady:

 • Oferty lokat dostępne wyłącznie dla posiadaczy Konta 360°,
 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty.

→ Sprawdź także: konto oszczędnościowe w Millennium Banku

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (27 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Mietek

  10.06.2022, 10:19

  Wyróżniający się komentarz

  Inflacja przeszło 14 procent oczywiście według papierologi stosowanej oraz kreatywnej księgowości władzy PIS bo rzecywista już ponad 30 procent a Banksterzy oferują 5 procent i to nie wszyscy. Jak doliczyć pobieraną prowizję z wypłat bankomatowych to dodatkowo 1,5 procent w plecy. Zdzierstwo i okradnie społeceństwa w biały dzień. Życzę powodzeni tym co trzymają swoją kasę na lokatach. Obudzą się z ręką w nocniku.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie