Lokaty w BOŚ Bank – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

BOŚ Bank to jedyny polski bank, który mocno ukierunkowany jest na ochronę środowiska. Działalność tej instytucji polega więc na wspieraniu działań ekologicznych, obejmując przy tym szeroki wachlarz produktów. Jak przedstawia się w tym przypadku propozycja lokat bankowych oferowanych przez BOŚ Bank? Zobaczmy szczegóły ofert i opinie klientów na ich temat.

Lokaty w BOŚ Banku – opinie i szczegóły ofert

Lokaty terminowe to szczególny rodzaj lokowania oszczędności. Powierzasz bankowi swoje pieniądze na określony z góry czas, by w zamian otrzymać zysk na podstawie wcześniej wybranego oprocentowania. Po upływie wymaganego terminu, bank zwraca Ci wpłaconą sumę powiększoną o należne odsetki.

ekolokata boś bank
EKOlokata w BOŚ Banku: bosbank.pl

Tym razem na warsztat trafiły oferty lokat bankowych dostępne w BOŚ Banku. Ile wynosi oprocentowanie na tych depozytach? Jakie są ich najważniejsze warunki? Poznajmy szczegóły propozycji, w tym zalety i wady lokat BOŚ Banku.

Oferta produktowa BOŚ Banku regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia niezależnych ekspertów z branży finansowej. Od 1997 roku Bank obecny jest również na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta lokat bankowych w BOŚ Banku

Wybór atrakcyjnego depozytu to sprawa dość nieoczywista. Na rynku dostępna jest cała paleta lokat bankowych na różny okres czasu i z różnym oprocentowaniem. Sam BOŚ Bank posiada lokaty na nowe środki w złotówkach oraz lokatę we frankach.

 • EKOlokata Zyskowna na 6 miesięcy (z oprocentowaniem 0,30% dla klientów posiadających rachunek osobisty z aktywną kartą debetową lub z oprocentowaniem 0,20% dla pozostałych otwierających). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. zł, a maksymalna 200 tys. zł. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty masz do wyboru dwie możliwości: lokata może się odnowić na kolejne 6 miesięcy z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • EKOlokata na Dobry Początek na 4 miesiące (z oprocentowaniem 0,50% dla klientów posiadających rachunek osobisty z aktywną kartą albo 0,20% dla pozostałych klientów). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. zł, a maksymalna 200 tys. zł. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty, zgodnie z Twoją dyspozycją, lokata odnowi się na kolejny 4-miesięczny okres z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • EKOlokata z frankiem i promocyjnym oprocentowaniem (3 miesiące: 0,01%, 6 miesięcy: 0,05%, 12 miesięcy: 0,05%, 24 miesiące: 0,10%, 36 miesięcy: 0,10%). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. CHF. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty, zgodnie z Twoją dyspozycją, lokata odnowi się na kolejny okres z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • Lokata negocjowana z indywidualnie ustalanym oprocentowaniem (stałym przez cały okres umowy). Minimalna kwota na depozycie to 100 tys. zł. Natomiast sam okres lokaty dopasowany jest do potrzeb klienta (od 1 do 365 dni). Jest to typ lokaty nieodnawialnej (po zakończeniu okresu lokowania, środki wpływają na konto klienta). Wszelkie negocjacje dotyczące depozytu można przeprowadzić w najbliższej placówce Banku, ale także za pośrednictwem usługi TeleBOŚ.

Najważniejsze warunki lokat w BOŚ Banku

Decydując się na wybraną lokatę bankową, w pierwszej kolejności uwzględnij kilka szczegółów, którymi się wyróżniają.

 • Typ oprocentowania: stałe,
 • Minimalna kwota dla lokaty: 1 tys. zł/1 tys. CHF albo 100 tys. zł (w przypadku Lokaty negocjowanej),
 • Maksymalna kwota dla lokaty: 200 tys. zł (brak limitu w przypadku Lokaty negocjowanej),
 • Do wyboru: lokata odnawialna (EKOlokata Zyskowna, EKOlokata z frankiem, EKOlokata na Dobry Początek) albo lokata nieodnawialna (Lokata negocjowana),
 • Każdy z depozytów możesz założyć na różne sposoby: poprzez wizytę w oddziale Banku, za pośrednictwem BOŚBank24 lub usługi TeleBOŚ,
 • Promocyjne oprocentowanie lokat dla klientów posiadających konto osobiste i aktywną kartę debetową BOŚ Banku, np. 0,3% (na EKOlokacie Zyskownej) czy 0,5% (na EKOlokacie na Dobry Początek),
 • Środki zgromadzone na lokacie są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. EUR,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek.

Lokata terminowa to bezpieczna metoda oszczędzania. Aby jednak był to proces najbardziej efektywny, a Twoje środki “pracowały” na zysk, zajrzyj na nasz najnowszy ranking lokat bankowych. To solidna pomoc w wyborze właściwego depozytu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Dane aktualizujemy każdego dnia, dzięki czemu masz pewność, że wybierzesz najlepsza dla siebie ofertę.

Jak założyć lokatę bankową w BOŚ Banku?

Proces założenia depozytu w instytucji jest prosty i nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. W tym celu możesz albo udać się osobiście do najbliższej placówki BOŚ Banku albo złożyć wniosek online.

1. Wejdź na stronę BOŚ Banku i wybierz lokatę, którą chcesz założyć.

2. Przygotuj dowód osobisty i wypełnij wniosek online.

3. Zacznij oszczędzać na depozycie.

Natomiast, jeśli jesteś już klientem tej instytucji, to masz możliwość otworzyć depozyt za pomocą usługi BOŚBank24. W razie wątpliwości możesz również bezpośrednio skontaktować się z Bankiem, wypełniając zapytanie dotyczące konkretnej oferty.

Zalety i wady

Zalety:

 • Bogata oferta lokat,
 • Stałe oprocentowanie przez cały okres trwania umowy,
 • Ochrona środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny,
 • Kalkulator lokaty jest dostępny na stronie i pozwala na obliczenie przyszłego zysku.
 • Opcja założenia więcej niż jednej lokaty,
 • Możliwość założenia lokaty we frankach.

Wady:

 • Lepsze oprocentowanie na depozycie dla klientów BOŚ Banku (posiadających ROR i aktywną kartę debetową),
 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty,
 • Brak lokaty w euro (dostępna tylko lokata we frankach).

W czasie niskiego oprocentowania lokat szukasz innego sposobu na ulokowanie swoich środków? Sprawdź nasz ranking kont maklerskich i zacznij pomnażać pieniądze na giełdzie!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (21 votes)
Komentarze (29)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Michu

  06.06.2022, 09:45

  Wyróżniający się komentarz

  EKOlokata Promocyjna w BOŚ to jakaś pomyłka. Wszystkie wnioski o założenie lokaty zastają odrzucane z wymyślonych powodów – rzekomo słabego skanu dowodu lub błędnych danych osobowych! Sprawą powinien zainteresować się UOKiK.

  • a
   a

   abc

   06.06.2022, 20:28

   Wyróżniający się komentarz

   Ta ich lokata to ,,ściema,, – reklamują 7% , nie przyjmują wniosków ( moje dwa odrzucili i zapraszali do oddziału by dać 6% ? ). To mój ostatni kontakt z tym bankiem . Z ich systemu transakcyjnego na GPW BOSSA też zrezygnuję – nie będę współpracował z bankiem który sobie zemnie żartuje i nie szanuje mojego czasu . Z tego co słyszę i czytam o tej lokacie to nie tylko lasu ale i zagajnika nie będzie z tych lokat ( obiecują że za każde 20 tys na lokacie posadzą jedno drzewo ) .

  • b
   b

   buklba

   07.06.2022, 09:37

   Wyróżniający się komentarz

   Więc zgłoś sprawe do UODO oraz UOKiK. Ja to właśnie robię i liczę że zgłoszeń będzie dużo i zrobią coś z tym dziadostwem.

  • N
   N

   Niko

   07.06.2022, 22:19

   Wyróżniający się komentarz

   Ja już 3 dni czekam na zatwierdzenie wniosku.Czat to jakaś pomyłka, telefonicznie to cały czs konsultanci są zajęci.Ciekawe kiedy odpiszą na maila?Pierwszy raz dpotksł się,żeby na założenie lokaty czekać tak długo. Żenada.

  • J
   J

   Ja

   08.06.2022, 00:38

   Wyróżniający się komentarz

   Lokata przez internet na 7% to jawne wyłudzenie danych osobowych. Zero kontaktu. Sprawa zostanie zgłoszona.

  • M
   M

   Marta

   08.06.2022, 18:33

   Wyróżniający się komentarz

   Kombinatorzy, jak ktoś ma nowy dowód , data ważności nie wynosi równo 10 lat od daty wydania to nie może otworzyć lokaty.

  • A
   A

   Adrian

   20.06.2022, 11:35

   Wyróżniający się komentarz

   Najwyższa pora złozyc pozew zbiorowy

 • j
  j

  jerry

  07.06.2022, 11:17

  Wyróżniający się komentarz

  mam to samo – odrzucili moj wniosek ale nie powiedzieli dlaczego, to jakas kpina i od poł godziny chce sie dodzwonic i nic!!!!! – zeby zapytac gdzie jest bląd
  moze chodzi o sciaganie danych potencjalnych klientów !!!!!

  • M
   M

   Michu

   07.06.2022, 19:22

   Wyróżniający się komentarz

   Ja poza skarga do UOKiK złożyłem dodatkowo reklamacje z prośba o wyjaśnienie gdzie był błąd. Muszą odpowiedzieć.

 • B
  B

  BOS BANK? NIGDY

  13.06.2022, 15:22

  Wyróżniający się komentarz

  Z dala od tego banku, to taki nie wypał ich lokata jak i cały bank. Warto im też odpisac na ten mail co się dostało i napisać co się myśli o ich akcji lokatowej jak i całej logistyce z tym związanej. NIE POLECAM, kilka słów ode mnie…

  Szanowni Państwo,

  proszę się nie ośmieszać pisząc, że dowód osobisty był nieczytelny, ponieważ jest bardzo czytelny. Odpisujecie każdemu to samo, tą samą regułkę, a wasza argumentacja na nieprawidłowe dane i dowód są wyssane z palce. PISZECIE TO SAMO KAŻDEMU, którego wniosek odrzucacie. Wystarczy w internecie poczytać opinie o tej całej waszej lokacie jaki to niewypał. Szumna promocja i reklama, której nikt nie umiał u was dobrze przemyśleć. Jak tak wygląda współpraca w wami to całe szczęscie, że nie mam tam konta osobistego. Śmiem twierdzić, że tylko wyłudzacie dane osobowe, które są aż nadto szczegółowe. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że moje dane osobowe trafiły do niepowołanej instytucji i jednostki to jesteście pierwszą instytucja, która będzie podejrzana i zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej na drodze sądowej. NIKT INNY nie posiada tylu szczegółowych moich danych, więc będę wiedzieć kto za tym stoi.

  P.S. Brak podania konkretów, co takiego jest nie tak z wnioskiem mówi samo za siebie. Jakby coś było nie tak, to wniosku nie dałoby się przesłać i tyle w temacie.

  Z DALA od takiego banku. BOS BANK= to żaden bank a tylko atrapa co by chciała nazywać się bankiem.

 • K
  K

  Krzysztof

  02.03.2024, 22:14

  Wyróżniający się komentarz

  Uwaga jak masz lokatę nie pobierają opłaty za konto, ale pobiorą ją za wszystkie miesiące gdy skończy się lokata. Tłumaczą się tym że się tym ze saldo aktualizuje się po zasileniu konta. Przy pięcioletniej lokacie opłaty mogą wynieść 600zl i mocno uszczuplić zysk z niej. Zasilajcie konto sprawdzenie salda nie wystarczy. Czy to jest legalne?

 • M
  M

  MM

  27.01.2024, 10:59

  Wyróżniający się komentarz

  Nazwa sugeruje, że lokata jest związana z jakimiś aspektami ekologicznymi, ale w opisie nie mogę niczego znaleźć. Ktoś wie o co chodzi z EKOlokatą (poza samą nazwą banku)?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   29.01.2024, 10:47

   Wyróżniający się komentarz

   BOŚ Bank poprzez swoją ofertę eko uzupełnia priorytetowe programy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyli, np. oferując, właśnie eko lokaty podnosi licznik ekologicznych inwestycji, np. dąży do ograniczania emisji zanieczyszczeń, wspiera przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego czy dba o zrównoważone wykorzystywanie i ochronę zasobów wodnych.

  • M
   M

   MM

   30.01.2024, 07:31

   Wyróżniający się komentarz

   Redakcjo, rozumiem co bank ma zapisane w statucie. Ale w ofercie ma różne lokaty i różne kredyty – nie tylko eko. Nurtuje mnie zatem czym różni się ekolokata od zwykłej lokaty, skoro nigdzie nie ma deklaracji, że środki z niej pozyskane są przeznaczane na ekokredyty

 • R
  R

  Renata

  18.07.2022, 12:36

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo porządny bank, oferta korzystna, obsługa kompetentna i bardzo miła. Polecam!

 • M
  M

  Mateusz

  16.06.2022, 09:48

  Wyróżniający się komentarz

  Zlozylismy z żoną wniosek o ekolokate przez neta i oczywiście oboje nam odrzucili. Podali nam ten sam skopiowany tekst na całą stronę z którego nic nie wynika z jakiego powodu nam odrzucili bo wymienili kilka powodów dla których może być zerwana. Teraz wniosek:
  Uważamy z żoną że ekolokata banku boś bank powstała tylko po to aby wyłudzić nasze dane
  Podalismy z żoną dużo zgód marketingowych na przetwarzanie danych nie wiadomo jakim.podmiotom. I tych zgód wycofać nie można. Żałuję ze złożyliśmy wnioski w tym banku. NIGDY WIECEJ BOŚ BANK wyłudzarnia danych

 • A
  A

  Anonim

  15.06.2022, 11:32

  Wyróżniający się komentarz

  Beznadziejny bank, lokata do 30.czerwca a 10 już nie można założyć internetowo. Szkoda czasu na ich produkt skoro nie szanują klientów. Infolinia to nieporozumienie.

 • Z
  Z

  Zawiedziony

  14.06.2022, 16:49

  Wyróżniający się komentarz

  Uwaga, w formularzu lokaty jest pole „Adres zamieszkania”. Podałem więc faktyczny adres zamieszkania. Okazuje się, że to nie ma być adres zamieszkania, ale adres który masz przypisany do rachunku z którego zrobisz przelew na lokatę. Dowiadujesz się o tym dopiero po złożeniu wniosku. W moim przypadku to 2 różne adresy – gdzie indziej mieszkam, gdzie indziej mam meldunek – tak trudno to pojąć? Więc jak podasz prawdę, wniosek odrzucą, jak skłamiesz – może przejdzie, tego nie wiem. Lokata może fajna ale nie ogarnęli od strony techniczno-informacyjnej.

 • M
  M

  Marek

  14.06.2022, 13:25

  Wyróżniający się komentarz

  To złodzieje danych osobowych

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie