Lokaty w BOŚ Bank – opinie i szczegóły ofert

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
5.0
Zobacz opinie użytkowników
Inne produkty BOŚ S.A.

BOŚ Bank to jedyny polski bank, który mocno ukierunkowany jest na ochronę środowiska. Działalność tej instytucji polega więc na wspieraniu działań ekologicznych, obejmując przy tym szeroki wachlarz produktów. Jak przedstawia się w tym przypadku propozycja lokat bankowych oferowanych przez BOŚ Bank? Zobaczmy szczegóły ofert i opinie klientów na ich temat.

Lokaty w BOŚ Banku – opinie i szczegóły ofert

Lokaty terminowe to szczególny rodzaj lokowania oszczędności. Powierzasz bankowi swoje pieniądze na określony z góry czas, by w zamian otrzymać zysk na podstawie wcześniej wybranego oprocentowania. Po upływie wymaganego terminu, bank zwraca Ci wpłaconą sumę powiększoną o należne odsetki.

ekolokata boś bank
EKOlokata w BOŚ Banku: bosbank.pl

Tym razem na warsztat trafiły oferty lokat bankowych dostępne w BOŚ Banku. Ile wynosi oprocentowanie na tych depozytach? Jakie są ich najważniejsze warunki? Poznajmy szczegóły propozycji, w tym zalety i wady lokat BOŚ Banku.

Oferta produktowa BOŚ Banku regularnie zdobywa nagrody i wyróżnienia niezależnych ekspertów z branży finansowej. Od 1997 roku Bank obecny jest również na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta lokat bankowych w BOŚ Banku

Wybór atrakcyjnego depozytu to sprawa dość nieoczywista. Na rynku dostępna jest cała paleta lokat bankowych na różny okres czasu i z różnym oprocentowaniem. Sam BOŚ Bank posiada lokaty na nowe środki w złotówkach oraz lokatę we frankach.

 • EKOlokata Zyskowna na 6 miesięcy (z oprocentowaniem 0,30% dla klientów posiadających rachunek osobisty z aktywną kartą debetową lub z oprocentowaniem 0,20% dla pozostałych otwierających). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. zł, a maksymalna 200 tys. zł. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty masz do wyboru dwie możliwości: lokata może się odnowić na kolejne 6 miesięcy z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • EKOlokata na Dobry Początek na 4 miesiące (z oprocentowaniem 0,50% dla klientów posiadających rachunek osobisty z aktywną kartą albo 0,20% dla pozostałych klientów). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. zł, a maksymalna 200 tys. zł. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty, zgodnie z Twoją dyspozycją, lokata odnowi się na kolejny 4-miesięczny okres z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • EKOlokata z frankiem i promocyjnym oprocentowaniem (3 miesiące: 0,01%, 6 miesięcy: 0,05%, 12 miesięcy: 0,05%, 24 miesiące: 0,10%, 36 miesięcy: 0,10%). Minimalna kwota na depozycie wynosi 1 tys. CHF. Bank umożliwia otwarcie lokaty w najbliższym oddziale BOŚ Banku lub za pośrednictwem usługi BOŚBank24 (gdy jesteś już klientem Banku). Po upływie terminu lokaty, zgodnie z Twoją dyspozycją, lokata odnowi się na kolejny okres z oprocentowaniem obowiązującym w dniu odnowienia lub zostanie przekazana wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek. Możesz założyć więcej niż jedną lokatę.
 • Lokata negocjowana z indywidualnie ustalanym oprocentowaniem (stałym przez cały okres umowy). Minimalna kwota na depozycie to 100 tys. zł. Natomiast sam okres lokaty dopasowany jest do potrzeb klienta (od 1 do 365 dni). Jest to typ lokaty nieodnawialnej (po zakończeniu okresu lokowania, środki wpływają na konto klienta). Wszelkie negocjacje dotyczące depozytu można przeprowadzić w najbliższej placówce Banku, ale także za pośrednictwem usługi TeleBOŚ.

Najważniejsze warunki lokat w BOŚ Banku

Decydując się na wybraną lokatę bankową, w pierwszej kolejności uwzględnij kilka szczegółów, którymi się wyróżniają.

 • Typ oprocentowania: stałe,
 • Minimalna kwota dla lokaty: 1 tys. zł/1 tys. CHF albo 100 tys. zł (w przypadku Lokaty negocjowanej),
 • Maksymalna kwota dla lokaty: 200 tys. zł (brak limitu w przypadku Lokaty negocjowanej),
 • Do wyboru: lokata odnawialna (EKOlokata Zyskowna, EKOlokata z frankiem, EKOlokata na Dobry Początek) albo lokata nieodnawialna (Lokata negocjowana),
 • Każdy z depozytów możesz założyć na różne sposoby: poprzez wizytę w oddziale Banku, za pośrednictwem BOŚBank24 lub usługi TeleBOŚ,
 • Promocyjne oprocentowanie lokat dla klientów posiadających konto osobiste i aktywną kartę debetową BOŚ Banku, np. 0,3% (na EKOlokacie Zyskownej) czy 0,5% (na EKOlokacie na Dobry Początek),
 • Środki zgromadzone na lokacie są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. EUR,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek.

Lokata terminowa to bezpieczna metoda oszczędzania. Aby jednak był to proces najbardziej efektywny, a Twoje środki “pracowały” na zysk, zajrzyj na nasz najnowszy ranking lokat bankowych. To solidna pomoc w wyborze właściwego depozytu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Dane aktualizujemy każdego dnia, dzięki czemu masz pewność, że wybierzesz najlepsza dla siebie ofertę.

Jak założyć lokatę bankową w BOŚ Banku?

Proces założenia depozytu w instytucji jest prosty i nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. W tym celu możesz albo udać się osobiście do najbliższej placówki BOŚ Banku albo złożyć wniosek online.

1. Wejdź na stronę BOŚ Banku i wybierz lokatę, którą chcesz założyć.

2. Przygotuj dowód osobisty i wypełnij wniosek online.

3. Zacznij oszczędzać na depozycie.

Natomiast, jeśli jesteś już klientem tej instytucji, to masz możliwość otworzyć depozyt za pomocą usługi BOŚBank24. W razie wątpliwości możesz również bezpośrednio skontaktować się z Bankiem, wypełniając zapytanie dotyczące konkretnej oferty.

Zalety i wady

Zalety:

 • Bogata oferta lokat,
 • Stałe oprocentowanie przez cały okres trwania umowy,
 • Ochrona środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny,
 • Kalkulator lokaty jest dostępny na stronie i pozwala na obliczenie przyszłego zysku.
 • Opcja założenia więcej niż jednej lokaty,
 • Możliwość założenia lokaty we frankach.

Wady:

 • Lepsze oprocentowanie na depozycie dla klientów BOŚ Banku (posiadających ROR i aktywną kartę debetową),
 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty,
 • Brak lokaty w euro (dostępna tylko lokata we frankach).

W czasie niskiego oprocentowania lokat szukasz innego sposobu na ulokowanie swoich środków? Sprawdź nasz ranking kont maklerskich i zacznij pomnażać pieniądze na giełdzie!

Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wiesław Waszczuk
  07.04.2021, 22:37

  Mam konto w banku, założyłem EKO lokatę na dobry początek i nie mam żadnych zastrzeżeń, Co więcej bank dba o swoich klientów – lepsze warunki niż dla kogoś z ulicy.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x