Lokaty w Pekao S.A. – opinie i szczegóły ofert

Szczegóły lokaty

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Siedziba firmy

Bank Polska Kasa Opieki SA
ul. Grzybowska 53/57
00-950 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 262 470 034
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Lokata bankowa to popularna forma lokowania oszczędności, którą posiada w swojej ofercie praktycznie każdy bank. Stąd pojawia się pytanie, co ma do zaoferowania w tym przypadku Bank Pekao S.A. Przyjrzyjmy się szczegółom lokat oferowanych przez jeden z najstarszych polskich banków.

Lokaty bankowe w Banku Pekao S.A. – opinie i szczegóły ofert

Pytanie o to, w jaki sposób wybrać najlepszą lokatę bankową, wydaje się być proste. Zazwyczaj, przeglądając oferty, patrzymy na oprocentowanie depozytu – które, im wyższe, tym bardziej opłacalne. Jednak w oszczędzaniu ważne są także nasze preferencje i oczekiwania względem planowanego zysku.

Lokaty w Pekao SA
pekao.com.pl

Czas przedstawić oferty lokat bankowych dostępnych w Banku Pekao S.A. Oto najważniejsze szczegóły, w tym wysokość oprocentowania, które będzie dla Ciebie źródłem realnego zysku.

Bank Pekao S.A. został uhonorowany prestiżowym tytułem “Najlepszego banku inwestycyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”, w konkursie zorganizowanym przez międzynarodowy magazyn Global Finance. Pozycją lidera w regionie plasuje instytucję wśród wiodących banków inwestycyjnych, jak HSBC (uznawany za najlepszy w Europie Zachodniej) czy JP Morgan (najlepszy w Ameryce Płn. i na świecie).

Oferta lokat w Banku Pekao S.A.

Nazwa produktu, jakim są “lokaty terminowe” może odnosić się do jej poszczególnych typów. Sprawdźmy, co w tej kwestii ma do zaoferowania ta instytucja.

 • Lokata standardowa (tradycyjne lokaty walutowe dostępne w: PLN, EUR, GBP lub CHF). Oprocentowanie stałe w skali roku (różne w zależności od waluty i czasu trwania depozytu), okres trwania dla lokat w PLN: 1, 2, 3, 6, 7, 9, 12, 24 lub 36 miesięcy, dla lokat w walutach obcych: 1, 3 albo 6 miesięcy. Depozyt otworzysz już od 500 zł dla lokaty w PLN bądź od 60 GBP, 200 EUR, 250 USD czy 350 CHF.
 • Lokata rentierska (w której odsetki naliczane są co miesiąc lub co kwartał). Oprocentowanie stałe w skali roku (0,01% w PLN i EUR oraz 0,05% w USD). Depozyt otworzysz od 10 tys. w PLN bądź od 5 tys. EUR/USD. Czas trwania lokaty: 12 miesięcy (sam wybierasz, kiedy będą naliczane odsetki – co 1. miesiąc lub co 3. miesiące).
 • Lokata progresywna (w której odsetki rosną z miesiąca na miesiąc). Czas trwania lokaty: 9 lub 13 miesięcy, oprocentowanie stałe w skali roku (zależne od kwoty oraz czasu trwania lokaty – od 0,01% do 0,04%). Depozyt otworzysz od 1 tys. zł w bankowości elektronicznej Pekao24 lub w oddziale Banku.
 • Lokata elastyczna (z możliwością korzystania z odsetek po 6 miesiącach). Oprocentowanie zmienne w skali roku, zależne od WIBOR® 1M oraz stałej marży Banku (WIBOR® 1M wynosi 0,20%, a marża Banku –0,20%. Na dzień 28.10.2020 r. oprocentowanie lokaty wynosi 0% w skali roku). Czas trwania lokaty: 24 miesiące, odsetki otrzymasz co 6 miesięcy na wskazany rachunek albo konto techniczne. Depozyt dostępny już od 1 tys. zł.

W oszczędzaniu kluczowe są nasze potrzeby i oczekiwania. Dlatego przyglądając się różnym ofertom, zajrzyj na nasz ranking lokat bankowych. Informacje widoczne w zestawieniu aktualizujemy każdego dnia, dzięki czemu masz pewność, że wybierzesz najlepszą propozycję w danym momencie.

Najważniejsze cechy lokat bankowych w Pekao S.A.

W poszukiwaniu najlepszej dla siebie lokaty, weź pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale też inne parametry, jak np. minimalną kwotę czy zwrot odsetek w razie zerwania depozytu przed terminem. Sprawdźmy najważniejsze cechy tych produktów w Pekao S.A.

 • Typ oprocentowania: stałe lub zmienne w skali roku (zależy od wyboru konkretnej lokaty),
 • Kapitalizacja odsetek: co 1, 3, 6 miesięcy lub na koniec okresu umownego lokaty,
 • Możliwość założenia lokaty w PLN, GBP, EUR, USD bądź CHF,
 • Brak kwot maksymalnych,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek,
 • Opłata za ustanowienie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci: 10 zł,
 • Ochrona depozytów przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 100% do wysokości równowartości w PLN 100 tys. EUR,
 • Depozyt otworzysz za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24, aplikacji PeoPay lub w najbliższej placówce Banku,
 • Warunki lokaty zależą od rachunku, z którego jest otwierana (dostępna jest, m.in. Oferta Private Banking i Premium dla obecnych klientów Pekao S.A., a także Oferta Detaliczna dla klientów innych banków).

Do niedawna instytucja oferowała również produkt, jakim jest Rachunek Oszczędnościowy Dobry Zysk. Został on wycofany, jednak w ofercie dostępne są inne podobne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w złotówkach oraz konta oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem.

Jak założyć lokatę bankową w Pekao S.A.?

To, w jaki sposób otworzysz depozyt, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że zdecydujesz się na jeden z poniższych sposobów:

 • Osobiście, odwiedzając najbliższą placówkę Banku,
 • Online, wypełniając formularz kontaktowy.

Natomiast, jeśli jesteś już klientem Banku Pekao S.A, to wybraną lokatę otworzysz poprzez bankowość elektroniczną Pekao24 lub korzystając z aplikacji mobilnej PeoPay.

Zalety i wady

Zalety:

 • Duży wybór lokat na różny okres deponowania środków (od 1 do 36 miesięcy),
 • Dostępna oferta walutowa,
 • Bezpieczeństwo środków do 100 tys. EUR,
 • Możliwość otwarcia depozytu przez internet.

Wady:

 • Niezbyt wysokie oprocentowanie depozytów na tle konkurencji,
 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty,
 • Warunki lokaty zależą od rachunku, z którego jest otwierana (lepsze warunki dla klientów Banku Pekao S.A.).
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.7/5 - (30 votes)
Komentarze (9)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • d
  d

  drobny ciułacz

  03.11.2021, 20:40

  Wyróżniający się komentarz

  Unikać jak ognia jak masz waluty obce !!!!!!!!!!!!!!!!

 • K
  K

  Konsument

  08.06.2022, 23:50

  Wyróżniający się komentarz

  Konieczność wypełnienia 2 stronnej ankiety Mifid w przypadku zwykłej lokaty terminowej to nieporozumienie. Jak można uzalezniac założenie lokaty terminowej od wypełnienia ankiety potrzeb i wiedzy, w której są pytania o fundusze inwestycyjne, obligacje itd.?Ktos powinien zająć się tym tematem. Inne banki nie mają takich ograniczeń. Chodzi o tzw. lokatę negocjowaną na nowe środki, aktualna oferta

 • m
  m

  malutka_lu2

  24.01.2022, 11:51

  Wyróżniający się komentarz

  Uciekać z kontem walutowym z tego banku jak najdalej.! NAJGORSZY BANK W ŻADNYM BANKU NIE POBIERAJĄ TAKICH OPLAT OD KONT WALUTOWYCH.

 • R
  R

  Rozczarowana

  01.12.2022, 21:06

  Wyróżniający się komentarz

  Niestety nie polecam banku Pekao jeśli ma się większe środki, które chce się ulokować na lokatach. Oprocentowanie jest zawsze niższe niż u konkurencji, a do tego trzeba umawiać się na wizytę w oddziale za każdym razem jak chce się cokolwiek załatwić, nawet jak jest się klientem Premium :(
  Ostatecznie odmówiono mi założenia lokaty, mimo że była w ofercie na stronie, ale żeby usłyszeć odmowę musiałam pofatygować się do oddziału…

  Wróciłam do domu i w ciągu mniej niż 10 minut założyłam lokatę przez internet w innym banku na jeszcze 0,2% więcej niż ta której mi odmówiono w Pekao
  Nie wspominając nawet o tym, że w innym banku można rozłożyć kwotę i założyć np. 10 czy 20 mniejszych lokat na to samo oprocentowanie i w razie potrzeby zlikwidować jedną czy pięć z nich, a nie wyjmować całą kwotę i tracić całe zyski

  (Konto w Pekao założyłam żeby dywersyfikować miejsca, w których trzymam środki, ale niekorzystne warunki to utrudniają, bo znacznie bardziej opłaca się trzymać pieniądze w innym banku)

 • J
  J

  Jagoda

  06.08.2022, 12:46

  Wyróżniający się komentarz

  Oprocentowanie lokat jest O.K , niestety limit do 30 tyś. zł to ” śmiech na sali „.

 • m
  m

  mp

  11.07.2022, 18:04

  Wyróżniający się komentarz

  Jest to bank , który w sposób absurdalny pobiera opłaty od każdej najmniejszej czynności. Wpłacasz gotówkę na lokatę terminową, to od tej kwoty pobierają opłatę. Wypłacasz środki z lokaty też pobierają opłaty , mimo że udostępniasz im swoje środki pieniężne i bank nimi obraca mając z tego korzyści, a oprocentowanie lokat przecież ustala bank – a więc ustala je w sposób dla siebie korzystny. Absurd goni absurd. Ten bank nie jest dla zwykłych śmiertelników. Od każdej wypłaty z kasy banku płacisz prowizję. Chory system bankowy z dążeniem do kontaktów wirtualnych

 • A
  A

  Andrzej

  11.01.2022, 05:53

  Wyróżniający się komentarz

  Zainwestowałem 80tys w lokaty struryzowane i po 4latach dostałem 80tys

  • S
   S

   Sławek

   29.01.2022, 15:04

   Wyróżniający się komentarz

   Jaką lokatę miałeś, nazwa?

  • A
   A

   ANDREY

   13.06.2022, 03:45

   Wyróżniający się komentarz

   OFERTY OFERTAMI ZLUDZENIE TYLKO MISTYFIKACJA , ALE TAK NAPRAWDE KLAMSTWA OFERUJA COS INNEGO JAK W PROPAGANDZIE SUKCESU MOZESZ ZALOZYC KONTO I OProCeNTOWANIE TEZ DOSTANIESZ ALE POD WARUNKIEM COS ZA COS INACZEJ MOWIAC WLOZYSZ SWOJA WALUTE POLSKA NA OPROCENTOWANIE BANKOWE NA DZIEN W KTORYM ZDECYDUJESZ SIE NA OFERTE POLACZONA Z WZIECIEM POZYCZKI NA OPROCENTOWANIE NA WARUNKACH BANKOWYCH HE HE KIJEM DOSTAIESZ WIEC PODWOJNIE PODATEK BELKI I BEDZIESZ SPLACAL ZACIAGNIETA OFERTE BANKOWA .WYJDZIESZ JAK ZABLOCKI NA MYDLE .

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie