Lokaty w Pekao S.A. – opinie i szczegóły ofert

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.4
Zobacz opinie użytkowników
Inne produkty PEKAO S.A.

Czy jesteś zadowolony/a z usług Banku Pekao S.A.?

Zobacz wyniki

Lokata bankowa to popularna forma lokowania oszczędności, którą posiada w swojej ofercie praktycznie każdy bank. Stąd pojawia się pytanie, co ma do zaoferowania w tym przypadku Bank Pekao S.A. Przyjrzyjmy się szczegółom lokat oferowanych przez jeden z najstarszych polskich banków.

Lokaty bankowe w Banku Pekao S.A. – opinie i szczegóły ofert

Pytanie o to, w jaki sposób wybrać najlepszą lokatę bankową, wydaje się być proste. Zazwyczaj, przeglądając oferty, patrzymy na oprocentowanie depozytu – które, im wyższe, tym bardziej opłacalne. Jednak w oszczędzaniu ważne są także nasze preferencje i oczekiwania względem planowanego zysku.

pekao.com.pl

Czas przedstawić oferty lokat bankowych dostępnych w Banku Pekao S.A. Oto najważniejsze szczegóły, w tym wysokość oprocentowania, które będzie dla Ciebie źródłem realnego zysku.

Bank Pekao S.A. został uhonorowany prestiżowym tytułem “Najlepszego banku inwestycyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”, w konkursie zorganizowanym przez międzynarodowy magazyn Global Finance. Pozycją lidera w regionie plasuje instytucję wśród wiodących banków inwestycyjnych, jak HSBC (uznawany za najlepszy w Europie Zachodniej) czy JP Morgan (najlepszy w Ameryce Płn. i na świecie).

Oferta lokat w Banku Pekao S.A.

Nazwa produktu, jakim są “lokaty terminowe” może odnosić się do jej poszczególnych typów. Sprawdźmy, co w tej kwestii ma do zaoferowania ta instytucja.

 • Lokata standardowa (tradycyjne lokaty walutowe dostępne w: PLN, EUR, GBP lub CHF). Oprocentowanie stałe w skali roku (różne w zależności od waluty i czasu trwania depozytu), okres trwania dla lokat w PLN: 1, 2, 3, 6, 7, 9, 12, 24 lub 36 miesięcy, dla lokat w walutach obcych: 1, 3 albo 6 miesięcy. Depozyt otworzysz już od 500 zł dla lokaty w PLN bądź od 60 GBP, 200 EUR, 250 USD czy 350 CHF.
 • Lokata rentierska (w której odsetki naliczane są co miesiąc lub co kwartał). Oprocentowanie stałe w skali roku (0,01% w PLN i EUR oraz 0,05% w USD). Depozyt otworzysz od 10 tys. w PLN bądź od 5 tys. EUR/USD. Czas trwania lokaty: 12 miesięcy (sam wybierasz, kiedy będą naliczane odsetki – co 1. miesiąc lub co 3. miesiące).
 • Lokata progresywna (w której odsetki rosną z miesiąca na miesiąc). Czas trwania lokaty: 9 lub 13 miesięcy, oprocentowanie stałe w skali roku (zależne od kwoty oraz czasu trwania lokaty – od 0,01% do 0,04%). Depozyt otworzysz od 1 tys. zł w bankowości elektronicznej Pekao24 lub w oddziale Banku.
 • Lokata elastyczna (z możliwością korzystania z odsetek po 6 miesiącach). Oprocentowanie zmienne w skali roku, zależne od WIBOR® 1M oraz stałej marży Banku (WIBOR® 1M wynosi 0,20%, a marża Banku –0,20%. Na dzień 28.10.2020 r. oprocentowanie lokaty wynosi 0% w skali roku). Czas trwania lokaty: 24 miesiące, odsetki otrzymasz co 6 miesięcy na wskazany rachunek albo konto techniczne. Depozyt dostępny już od 1 tys. zł.

W oszczędzaniu kluczowe są nasze potrzeby i oczekiwania. Dlatego przyglądając się różnym ofertom, zajrzyj na nasz ranking lokat bankowych. Informacje widoczne w zestawieniu aktualizujemy każdego dnia, dzięki czemu masz pewność, że wybierzesz najlepszą propozycję w danym momencie.

Najważniejsze cechy lokat bankowych w Pekao S.A.

W poszukiwaniu najlepszej dla siebie lokaty, weź pod uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale też inne parametry, jak np. minimalną kwotę czy zwrot odsetek w razie zerwania depozytu przed terminem. Sprawdźmy najważniejsze cechy tych produktów w Pekao S.A.

 • Typ oprocentowania: stałe lub zmienne w skali roku (zależy od wyboru konkretnej lokaty),
 • Kapitalizacja odsetek: co 1, 3, 6 miesięcy lub na koniec okresu umownego lokaty,
 • Możliwość założenia lokaty w PLN, GBP, EUR, USD bądź CHF,
 • Brak kwot maksymalnych,
 • Lokatę możesz zerwać w dowolnym momencie (jeszcze przed zakończeniem okresu umownego). Skutkuje to jednak utratą “wypracowanych” odsetek,
 • Opłata za ustanowienie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci: 10 zł,
 • Ochrona depozytów przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 100% do wysokości równowartości w PLN 100 tys. EUR,
 • Depozyt otworzysz za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24, aplikacji PeoPay lub w najbliższej placówce Banku,
 • Warunki lokaty zależą od rachunku, z którego jest otwierana (dostępna jest, m.in. Oferta Private Banking i Premium dla obecnych klientów Pekao S.A., a także Oferta Detaliczna dla klientów innych banków).

Do niedawna instytucja oferowała również produkt, jakim jest Rachunek Oszczędnościowy Dobry Zysk. Został on wycofany, jednak w ofercie dostępne są inne podobne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w złotówkach oraz konta oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem.

Jak założyć lokatę bankową w Pekao S.A.?

To, w jaki sposób otworzysz depozyt, nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że zdecydujesz się na jeden z poniższych sposobów:

 • Osobiście, odwiedzając najbliższą placówkę Banku,
 • Online, wypełniając formularz kontaktowy.

Natomiast, jeśli jesteś już klientem Banku Pekao S.A, to wybraną lokatę otworzysz poprzez bankowość elektroniczną Pekao24 lub korzystając z aplikacji mobilnej PeoPay.

Zalety i wady

Zalety:

 • Duży wybór lokat na różny okres deponowania środków (od 1 do 36 miesięcy),
 • Dostępna oferta walutowa,
 • Bezpieczeństwo środków do 100 tys. EUR,
 • Możliwość otwarcia depozytu przez internet.

Wady:

 • Niezbyt wysokie oprocentowanie depozytów na tle konkurencji,
 • Utrata zysków przy wcześniejszym zamknięciu lokaty,
 • Warunki lokaty zależą od rachunku, z którego jest otwierana (lepsze warunki dla klientów Banku Pekao S.A.).
Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x