Jak działa mamBONUS – program rabatowy dla klientów BNP Paribas?

Duża konkurencja w sektorze bankowym wymusza na bankach aktywne pozyskiwanie klientów. W tym celu organizują różne, mniej lub bardziej atrakcyjne akcje promocyjne, mające zachęcić do ulokowania pieniędzy w konkretnej placówce. Przykładem jest Bank BNP Paribas, który uruchomił dla swoich klientów specjalny program rabatowy mamBonus. Na jakich zasadach działa i do kogo jest skierowany?

Płacenie kartą kredytową lub debetową stało się naszą codziennością. Czym różni się plastik Banku BNP Paribas (dawniej BGŻ BNP Paribas) od kart innych banków? Otóż udostępnił on swoim klientom pakiet benefitów za aktywne korzystanie z karty kredytowej lub karty debetowej, wydanych do rachunków płatniczych. Oznacza to, że płacąc którąś z nich, możesz korzystać ze zniżek na zakupy w wielu sklepach i punktach usługowych.

Specjalny program lojalnościowy banku BNP Paribas realizowany jest pod nazwą mamBonus i obejmuje transakcje bezgotówkowe w sklepach stacjonarnych i internetowych. Dowiedzmy się o nim nieco więcej.

Program mambonus.pl, czyli pakiet benefitów od BNP Paribas

Na jakie benefity może liczyć osoba, która zarejestruje się w programie lojalnościowym mamBonus? Pakiet korzyści uwarunkowany jest rodzajem karty płatniczej. Przy okazji warto podkreślić, że na ten moment BNP Paribas oferuje swoim klientom wyłącznie karty z logo Mastercard.

 • Jeśli mamy kartę debetową, możemy skorzystać z atrakcyjnych rabatów podczas zakupów u ponad 40 partnerów banku biorących udział w programie mamBonus. Wysokość upustu wynosi od kilku do nawet 20% i obowiązuje on zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.
 • Jeśli mamy kartę kredytową, oprócz korzystania ze zniżek, możemy dodatkowo zbierać punkty, a następnie wymieniać je na atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz vouchery na zakupy. Zaletą programu jest rozbudowana baza partnerów programu i branż, z których wybierzemy swoją nagrodę. Na liście znajdziemy, m.in. akcesoria medyczne, platformy Travel, bilety do kina czy elektronikę. Ale nie tylko. Jako aktywni uczestnicy programu mamy też możliwość wsparcia wybranej fundacji, np. Szlachetnej Paczki lub Funduszu Solidarnościowego dla obywateli z Ukrainy.
mambonus - ferta bnp paribas
Oferty partnerów mamBONUS zostały dopasowane w taki sposób, aby każdy klient BNP Paribas odnalazł coś dla siebie, mambonus.pl

Regularne korzystanie z plastiku BNP podczas zakupów u partnerów programu, otwiera przed nami wiele zniżek rabatowych (płatność kartą debetową) lub zniżek i zbieranie punktów za transakcję kartą (płatność kartą kredytową). Zebrane podczas zakupów punkty możemy wymienić na atrakcyjne nagrody. Jeśli więc chcemy uczestniczyć w programie, musimy zarejestrować się na stronie internetowej mamBonus.pl.

Jak zbierać punkty w programie mamBonus?

Wbrew pozorom – całkiem łatwo. Wystarczy płacić kartą banku u partnerów programu podczas codziennych sprawunków.

Za każde wydane 2 zł otrzymujemy 1 punkt. Przy czym dosyć często organizowane są różnego rodzaju promocje, podczas których obowiązuje specjalny przelicznik na bonusowe punkty.

Przykładem jest:

– 200 punktów za rejestrację w programie,

– extra 5 000 punktów za transakcje dokonane w danym okresie rozliczeniowym czy

3 razy więcej punktów za zakupy w dniu urodzin.

Z programu mamBonus wyłączone są punkty identyfikowane kodami: MCC 5300 – handel hurtowy, MCC 4111 – usługi transportowe, a także wypłaty gotówki i operacje zasilające instrumenty płatnicze lub rachunki płatnicze. Np. korzystanie z portfela elektronicznego, przekazy pieniężne czy zakłady, w tym kupony loteryjne i żetony do gier hazardowych.


Przeczytaj także –> Lotto, zdrapki i inne gry losowe – czy warto los powierzać szczęściu?


Do kogo skierowany jest program mamBonus?

Program lojalnościowy mamBonus skierowany jest wyłącznie do klientów BNP Paribas, mających kartę debetową lub kredytową, przypisaną do konta w tej instytucji. Korzystanie ze zniżek i zbieranie punktów za zakupy, musi być poprzedzone rejestracją w programie, do której potrzebujemy nadawany przez ten bank identyfikator klienta, adres e-mail oraz 8 pierwszych cyfr numeru PESEL.

Jak skorzystać z rabatów w ramach programu mambonus?

Korzystanie z rabatów jest nieskomplikowane, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach.

 • Przede wszystkim warto poprzedzić zakupy sprawdzeniem na stronie programu, jakie zniżki obowiązują w danym momencie. Zarówno partnerzy BNP, jak i oferowane przez nich upusty mogą się zmieniać, dlatego co jakiś czas weryfikujmy te informacje. Wysokość zniżki umieszczona jest obok nazwy partnera.
 • Jeśli w trakcie zakupów znalazłeś interesujący Cię rabat, poinformuj sprzedawcę, że chcesz skorzystać ze zniżki. Uwzględni ją podczas finalizacji transakcji, a Ty zapłacisz mniej.
 • Z kolei w trakcie zakupów internetowych użyj właściwego kodu rabatowego, znajdującego się obok danych wybranego partnera programu mamBonus. System automatycznie przeliczy nową cenę i pomniejszy kwotę do zapłaty.

Pamiętaj, że skorzystanie ze zniżek w sklepach i punktach usługowych, obejmuje wyłącznie płatności kartą Banku BNP Paribas. Jeśli sfinalizujesz transakcję plastikiem wydanym przez inną instytucję, rabaty nie zostaną naliczone.

jak skorzystać z mambonus
W mamBONUS oprócz tego, że możemy wymieniać punkty na nagrody (tylko z kartą kredytową), to dodatkowo skorzystamy z rabatów u partnerów BNP (z kartą debetową i kredytową), mambonus.pl

mamBonus banku BNP Paribas – jakie rabaty?

Wiemy już, że program lojalnościowy mamBonus to głównie atrakcyjne rabaty, które realnie obniżają wartość koszyka zakupowego.

W ofercie programu znajdziemy między innymi:

 • 20% zniżki w sklepie Home Design,
 • 13% w sklepie Giacomo Conti,
 • 10% do sklepu z galanterią skórzaną Wittchen.

Oprócz rabatów wyrażonych procentowo oferta obejmuje również rabaty kwotowe, np.:

 • 200 zł do szkoły językowej Speak Up English School,
 • 20 zł do supermarketu Frisco.

Jednak to nie wszystko. Niektórzy partnerzy oferują punkty bonusowe, zasilające konto uczestnika programu. Przykładem jest platforma Booking.com oferująca 100 punktów czy 5 000 punktów od firmy travelplanet.

katalog nagród mambonus

Jakie nagrody w mamBonus?

Lista nagród jest dość rozbudowana i podzielona na przejrzyste kategorie, ułatwiające selekcję. Wśród podarunków znajdują się, m.in: kuchenki indukcyjne, zegarki, kołdry puchowe, ekspresy ciśnieniowe, a nawet foremki do lodów.

Oczywiście, liczba punktów upoważniających do zgarnięcia wybranej nagrody, różni się w zależności od jej wartości. Przykładowo, aby odebrać ekspres ciśnieniowy Philips LatteGo, musimy zgromadzić prawie 750 tys. punktów, podczas gdy do zestawu foremek do lodów Domotti potrzebne jest zaledwie 5 170 pkt.

Czy to się opłaca? I tak, i nie, ale o tym troszkę później…

mamBonus – logowanie

Wgląd w liczbę zebranych punktów i wybór nagrody możliwy jest po uprzednim zalogowaniu się w panelu użytkownika na stronie internetowej mamBonus.pl, a także w bankowości internetowej GOonline BNP Paribas.

Do zalogowania użyj identyfikatora w postaci adresu e-mail, który jest loginem oraz hasła dostępu utworzonego w momencie rejestracji.

Czym różni się mamBonus od innych programów rabatowych?

Podstawowa różnica to fakt, że z programu rabatowego mamBonus skorzystają wyłącznie klienci BNP dokonujący płatności kartą. Podczas gdy programy lojalnościowe innych organizatorów, celowane są również do osób niezwiązanych z danym bankiem.

Kolejna różnica to sam sposób korzystania ze zniżek. Bardzo popularny system rabatów cashback polega na zwrocie określonej wysokości rabatu na konto użytkownika, np. program goodie. W przypadku mamBonus zniżka naliczana jest już w momencie zakupów i automatycznie pomniejsza wysokość rachunku.

No i na koniec. Posiadacze kart kredytowych Banku BNP Paribas w ramach mamBonus, oprócz upustów i zniżek, mają również możliwość zbierania punktów za zakupy u partnerów programu. Zgromadzone w ten sposób bonusy możemy wymieniać na nagrody.

Opinie klientów o mambonus.pl

Podobnie jak w przypadku innych instrumentów finansowych, tak i regulamin sprzedaży premiowej mamBonus spotyka się z różnymi opiniami wśród użytkowników. Do największych zarzutów klientów zaliczyć możemy wyśrubowany przelicznik punktów na nagrody, opóźnienia banku w aktualizacji regulaminu programu, a także konieczność wyrażenia zgody marketingowej na przetwarzanie danych uczestnika.

Z drugiej strony można również znaleźć i te bardziej pozytywne opinie. Część osób chętnie korzysta z oferty partnerów tego programu, dzięki czemu realnie oszczędza.

Jak zwykle – ile głosów, tyle opinii. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zapoznanie się z regulaminem serwisu i samodzielne podjęcie decyzji na podstawie rzeczywistych potrzeb.

Zalety i wady mambonus

Zalety programu rabatowego mamBonus:

 • szybki i prosty dostęp do atrakcyjnych zniżek,
 • możliwość skorzystania z rabatów w sklepach stacjonarnych i internetowych,
 • rabat otrzymywany od razu w momencie zakupu, bez czekania na zwrot,
 • różnorodne kategorie i duży wybór nagród,
 • możliwość wymiany mniejszej liczby punktów i dopłaty brakującej kwoty,
 • bonusowe punkty w różnych akcjach promocyjnych,
 • atrakcyjne oferty partnerów programu mambonus.

Wady programu rabatowego mamBonus:

 • niekorzystny przelicznik punktów na nagrody,
 • konieczność posiadania i aktywnego korzystania z karty kredytowej w celu zebrania punktów wymiennych na nagrody,
 • konieczność poinformowania sprzedawcy o planowanym uwzględnieniu rabatu,
 • wykluczona możliwość połączenia zniżek z innymi akcjami promocyjnymi wybranego partnera,
 • przy karcie debetowej wymagane jest konto osobiste,
 • brak w ofercie dużych sieci sklepów.

Czy warto sięgnąć po nagrody w mamBonus?

W artykule przedstawiliśmy najważniejsze zasady uczestnictwa w programie lojalnościowym mamBonus. Wiesz już, co należy zrobić, by aktywnie zbierać punkty, wymieniać je na upominki oraz korzystać ze zniżek u partnerów handlowych. Nie ulega wątpliwości, że program przygotowany przez BNP nie jest bez wad. Czy się opłaca i czy warto dokonać w nim rejestracji? Tak! Pod warunkiem że jesteś klientem BNP, masz karty płatnicze przypisane do swojego konta i co najważniejsze – regularnie z nich korzystasz.

Ale, jak zwykle, decyzję pozostawiamy Tobie.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Robert

  20.02.2023, 09:39

  Wyróżniający się komentarz

  jaki klient BNP Paribas, były pracownik, posiadacz jakichś tam produktów,  za różne operacje dostaję punkty… i te punkty mogę wymienić na różne Towary. w  2001 roku wybrałem maszynkę /trymer strzyżenia, golenia, etc. Przysłali mi lokówkę do włosów. W tym roku wybrałem zegarek smartwatch. Dostałem zegarek w otwartym opakowaniu, z przeciętymi plombami (naklejkami) i w środku brudnym pudełku. Czyli używany? Z recyklingu?  Reklamację tylko w formie pisemnej (prawdziwy list!) . Masakra. 

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie