mAuto – recenzja i opinie klientów

Szczegóły leasingu

Sprawdź ofertę
Szczegóły leasingu
Wkład własny
0 %
? Możliwa opcja bez wkładu własnego
Okres spłaty
24 - 60 miesięcy
Rodzaj
Leasing
Treść promocji
Wybrane modele -500 zł na paliwo
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Od 0% wkładu własnego
Możliwość podpisania umowy w 100% online
Opcja skorzystania z dostawy pojazdu pod wskazany adres
Karta paliwowa i serwisowanie pojazdu za 1 zł miesięcznie
Wady
Dość wysokie koszty
Oferta skierowana wyłącznie do przedsiębiorców

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

5.0/5

Siedziba firmy

mLeasing Sp. z o.o.
ul. Prosta 18
00-850 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000090905
NIP: 526-02-12-925
REGON: 012527809

mAuto to propozycja leasingowania aut zarówno nowych, jak i używanych, którą odnajdziesz w ofercie mLeasing, należącego do mBanku. Jeśli masz swoją firmę i rozglądasz się za czterema kółkami, to poniższa recenzja powinna Cię zainteresować. Przejrzyjmy wspólnie jej warunki.

mAuto - mLeasing od mBank recenzja

Kluczowe informacje

 • mAuto to serwis należący do spółki mLeasing, której właścicielem jest mBank;
 • Platforma oferuje dostęp do szerokiej gamy nowych i używanych aut, z opcją finansowania w formie leasingu lub najmu długoterminowego;
 • Propozycja skierowana jest do przedsiębiorców już od 1 dnia działalności. Wyróżnia ją elastyczność w wyborze finansowania: od 24 do 60 miesięcy, brak konieczności wniesienia opłaty wstępnej, opcja dostawy pod wskazany adres oraz możliwość dofinansowania w programie Mój elektryk;
 • Wniosek o leasing możesz złożyć w 100 proc. zdalnie po wcześniejszym wysłaniu zapytania o ofertę;
 • Leasing w mAucie polecamy przedsiębiorcom, którym zależy na czasie, i którzy po zakończeniu okresu finansowania, chcą wykupić auto na własność.

Nasza recenzja o mAuto

Jeśli chodzi o leasingowanie aut w mLeasing to jest to oferta, na której warto dłużej zawiesić oko. Powodów jest co najmniej kilka. Za chwilę przejdę już konkretnie do usług mAuta. Pierwszy dotyczy samego przedmiotu leasingu. Możesz nim sfinansować samochód nowy lub używany, ale nie tylko. Do tego grona zaliczają się oprócz osobówek, pojazdy dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane, ciągniki, naczepy, urządzenia, a nawet jachty. Wiele firm leasingowych na rynku ogranicza się jedynie do czterech kołek. Tutaj masz również możliwość leasingować nieruchomość, sprzęt IT oraz urządzenia medyczne. Za co duże uznanie dla mBanku.

Poza tym duża część firm na rynku, mimo że działa we współpracy z różnymi bankami, to stanowi osobny byt. W tym konkretnym przypadku: mAuto to jeden z produktów mBanku, a nie oddzielna spółka. Co daje nam pewność, że zostaniemy odpowiednio obsłużeni i zaopiekowani. Aby przejrzeć całą ofertę, nie musimy nigdzie wychodzić. Zostawiamy w formularzu kontakt do siebie, po czym czekamy na telefon od doradcy, który przesyła nam spersonalizowaną ofertę na e-maila.

Same koszty za mAuto to spory wydatek i na rynku znajdziesz tańsze leasingi, ale zawsze jest to kwestia mocno indywidualna (* na wiele opłat bezpośredni wpływ mają Twoje działania). Także ostateczną decyzję pozostawiam każdemu z osobna. Istnieje jeszcze furtka w postaci negocjacji i z propozycji na pierwszy rzut oka mało korzystnej, możesz dobić do całkiem atrakcyjnych warunków. Jeszcze wspomnę o beneficie, który wykracza poza standardową ofertę. W przypadku mAuta jest to karta paliwowa i serwis za 1 zł przez cały okres trwania umowy. Jeśli przekonuje Cię taki dodatek, to śmiało weź go pod uwagę.

Złóż wniosek w mAuto

Propozycja leasingowania za pomocą mAuta może spodobać się przedsiębiorcom, którym zależy na czasie. Umowę zawrzesz w 100 proc. online. Dodatkowo możesz poprosić o dostawę pojazdu pod wskazany adres, którego transportem zajmie się leasingodawca. A po zakończeniu leasingu możesz wykupić auto nawet za 1 proc. jego wartości.

Paulina Iwicka, redaktorka Czerwonej-Skarbonki.pl.

mAuto w mLeasing – szczegóły oferty

Teraz krótko o samym serwisie. mAuto to platforma samochodowa, której właścicielem jest mLeasing, należący do mBanku. Udostępnia ona od ręki samochody nowe, jak i auta poleasingowe. Masz do wyboru trzy formy finansowania: leasing, najem albo gotówka. Dodatkowo możesz skorzystać z dofinansowania Mój elektryk, o ile zdecydujesz się na leasing samochodu elektrycznego (* do 70 tys. zł dla dostawczaków i do 27 tys. dla osobówek).

Oczywiście kwestie finansowania od A do Z załatwia za Ciebie bank, Ty nie musisz się niczym martwić.

Zobaczmy jeszcze, jak wyglądają szczegóły, dotyczące okresu najmu, opłaty wstępnej czy ubezpieczenia.

mAutoLeasingNajem
Okres finansowaniaOd 24 do 60 miesięcy.Od 24 do 48 miesięcy.
Rodzaj autaUżywane.Nowe lub używane.
Wkład własnyNie jest obowiązkowy.Nie jest obowiązkowy.
Przebieg rocznyOd 10 do 25 tys. km.Od 10 do 25 tys. km.
Wykup autaod 1% do 20%.
Czy wymagane jest ubezpieczenie samochodu?TAKTAK
Czy wymagane jest serwisowanie pojazdu?
NIENIE
Korzyści i usługi do wyboru* Pakiet assistance
Zawiera m.in. holowanie, naprawę w miejscu zdarzenia, pomoc w podróży, samochód zastępczy i pomoc medyczną;

* Karta paliwowa za 1 zł
Umożliwia płatności bezgotówkowe i wygodne rozliczenia + zbiorcze refaktury za tankowanie, podsyłane w kolejnym miesiącu.
* Pakiet assistance
Zawiera m.in. holowanie, naprawę w miejscu zdarzenia, pomoc w podróży, samochód zastępczy i pomoc medyczną;

* Karta paliwowa za 1 zł
Umożliwia płatności bezgotówkowe i wygodne rozliczenia + zbiorcze refaktury za tankowanie, podsyłane w kolejnym miesiącu;

* Pakiet opony
Wymiana opon dwa razy do roku;

* Pakiet Basic lub Comfort
Przeglądy okresowe oraz wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych, w tym wsparcie osobistego doradcy. W pakiecie Comfort dodatkowo istnieje możliwość wymiany elementów układu hamulcowego, które są wliczone już w cenę.

Wspomniałam o możliwości zakupu auta za gotówkę. Tutaj możesz dokonać tego jako przedsiębiorca lub osoba prywatna. Masz duże pole do wylicytowania pojazdu w okazyjnej cenie, choć jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, to możesz liczyć na jeszcze lepsze warunki.

Co może być kluczowe dla części klientów to fakt, że wszystkie modele udostępniane na platformie mAuto pochodzą z polskich salonów. W przypadku aut używanych posiadały one tylko jednego właściciela i mają niski przebieg udokumentowany przez rzeczoznawców Dekra.

Jak złożyć wniosek w mAuto?

1. Możesz albo bezpośrednio zajrzeć na stronę internetową: mauto.pl, albo przejść do wypełnienia formularza za pomocą linku przekierowującego.

Złóż wniosek w mAuto

2. W kolejnym kroku z katalogu aut wybierasz te, którego warunki najbardziej Ci odpowiadają. Możesz spersonalizować ofertę pod względem poszukiwanej marki (* masz do wyboru kilkanaście różnych modeli: od Audi po Volvo), formę zakupu czy szacunkową wysokość miesięcznej raty, itp.

3. Klikasz w szczegóły oferty i zaznaczasz opcję: Zapytaj o ofertę. Podaj dane kontaktowe, w tym adres e-mail oraz numer telefonu. Zaakceptuj również regulamin oraz jego postanowienia.

4. Szczegółową ofertę otrzymasz w wiadomości e-mailowej. Plus dodatkowo skontaktuje się z Tobą doradca, by dokładnie omówić wszystkie warunki.

Ile kosztuje leasing w mAuto? Przykładowa rata leasingowa

Rozbieżność jest spora, bo wszystko zależy od tego, na jaki samochód się zdecydujesz, z jakim przebiegiem rocznym, czy wniesiesz wkład własny, czy dobierzesz do auta dodatkowe usługi itp. Ostatecznie możesz też wynegocjować całkiem inne warunki, które będą dla Ciebie o wiele korzystniejsze.

Dlatego poniższe obliczenia, to bardzo ogólny przykład tego, jak może wyglądać miesięczna rata za leasing w mAuto.

Powiedzmy, że bierzesz w leasing nową Toyotę Aygo X, masz zgromadzony wkład na poziomie 5 proc. (czyli ok. 5 340 zł). Wybierasz okres leasingowania na 60 miesięcy. Wartość samochodu wynosi 53 tys. zł. Sama rata za auto (* bez ubezpieczenia i innych dodatków) to koszt 1 037 zł msc. Dolicz do tego obowiązkowe ubezpieczenie w wysokości 216 zł + serwisowanie pojazdu za 1 zł. Załóżmy jeszcze, że zdecydowałeś się na kartę paliwową za 1 zł. Ogółem koszt miesięcznej raty wyniesie Cię 1 255 zł.

Czy jest to dużo, czy mało, to pozostawiam do własnej refleksji. Może Cię interesować inny samochód, może też dysponujesz wyższą kwotą wolnych środków. Dodatkowo zawsze masz prawo przedstawić alternatywną, tańszą opcję ubezpieczenia i po dłuższych rozmowach z doradcą, uda Ci się obniżyć stawkę tego oferowanego przez mBank). I jak już wspominałam, jest to jedynie zarys kosztów.

Zalety i wady mAuta

Zalety:

 • Od 0 proc. wkładu własnego;
 • Szybki proces wnioskowania z opcją zdalnego ubiegania się o leasing;
 • Równie szybka dostawa auta w ciągu kilku dni od podpisania umowy;
 • Bogata oferta samochodów (* do wyboru auta nowe, elektryczne, poleasingowe o niskim przebiegu i w idealnym stanie);
 • Rozwiązanie dla osób, które po okresie leasingu, chcą wykupić auto na własność;
 • Możliwość ubiegania się o dofinansowanie w programie Mój Elektryk;
 • Dodatkowe korzyści w opcji leasingu, jak karta paliwowa i serwisowanie za 1 zł;
 • Możliwość skorzystania z dostawy door to door pod wskazany adres;
 • Wliczenie leasingu w koszty firmy.

Wady:

 • Duże koszty (* ale z możliwością negocjacji oferty);
 • Na rynku dostępne są tańsze oferty leasingu;
 • Oferta wyłącznie dla przedsiębiorców (* osoby prywatne mogą kupić auto jedynie za gotówkę za pośrednictwem platformy mAuto).

Zanim podejmiesz decyzję co do leasingu w konkretnej firmie, polecam jeszcze, oprócz samych negocjacji, przejrzeć pozostałe oferty na rynku. Kilka z nich odnajdziesz w naszym rankingu. Za pomocą przycisku Dodaj do porównania porównasz je pod względem najważniejszych parametrów.

Opinie:
5,0/5
Okres spłaty
24 - 60 miesięcy
Rodzaj
Leasing
Wkład własny
0 %
? Możliwa opcja bez wkładu własnego

295 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
2.
Leasing Vehis
Okres spłaty
36 - 60 miesięcy
Rodzaj
leasing
Wkład własny
od 10%

117 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 144 miesięcy
? do 144 miesięcy (w przypadku konsumentów) lub 120 miesięcy (w przypadku JDG)
Rodzaj
kredyt
Wkład własny
0%

193 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Rodzaj
kredyt
Wkład własny
0%

238 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
5.
Broker Leasingowy MyLease.pl
Okres spłaty
1 - 36 miesięcy
Rodzaj
leasing
Wkład własny
0%

117 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Częste pytania czytelników

Jak długo czeka się na leasing w mBanku?

Cały proces przebiega bardzo sprawnie. Umowę możesz podpisać zdalnie, po czym samochód będzie gotowy do odbioru w ciągu kilku kolejnych dni. Możesz również wybrać opcję dostawy pojazdu pod wskazany adres.

Kto może wziąć leasing w mBanku?

Każdy, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą. Niestety leasing konsumencki nie jest obsługiwany w ramach mAuta.

Jak długo trzeba prowadzić działalność, żeby dostać leasing w mAuto?

Dostępny jest już od 1. dnia działalności.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • P
  P

  Paweł

  28.03.2024, 12:20

  Wyróżniający się komentarz

  Ogólnie dosyć w porządku oferta leasingu od mBanku. Na duży minus mały wybór samochodów na ich stronie. Koszty dosyć wysokie w porównaniu do konkurencji no ale zdecydowanie najwygodniejszy proces podpisywania dokumentów i przejmowania auta jaki miałem w swojej historii leasingów.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   29.03.2024, 09:26

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Pawle dziękujemy za opinię. To prawda, możliwość przejścia procedury online na pewno ułatwia sprawę. Faktycznie oferta może nie jest bogata, ale z drugiej strony mamy do wyboru samochody z najwyższej półki, dotyczy to zarówno aut nowych, jak i używanych. Pozdrawiamy!

 • K
  K

  Kaśka

  15.04.2024, 13:11

  Wyróżniający się komentarz

  Czy wpłatę własną mogę wpisać w koszty? Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarczą. Dziękuję za odpowiedź

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   16.04.2024, 11:40

   Wyróżniający się komentarz

   Tak Pani Katarzyno. Zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy o PIT, wpłata własna (* inaczej opłata wstępna) może być uznana za koszt podatkowy i ujęta jednorazowo w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Dotyczy to oczywiście sytuacji, w której samochód osobowy będzie wykorzystany w prowadzeniu działalności. Pozdrawiamy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Leasing - mAuto
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()