mBank konto walutowe – opinie i recenzja

Konta walutowe regularnie zyskują na popularności. Dlatego, jeśli często podróżujesz za granicę lub wykonujesz wiele transakcji w zagranicznych sklepach – to z pewnością przyda Ci się taki rachunek. mBank oferuje wygodne i funkcjonalne eKonto walutowe, który możesz prowadzić aż w 11 walutach! Pora na szczegółową recenzję i opinie klientów.

Konto walutowe w mBanku – oferta

W celu realizowania różnych transakcji związanych z walutami (np. płatności za granicę czy spłaty kredytu w innej walucie niż PLN) wiele osób korzysta z kantorów internetowych lub z kont osobistych – często ponosząc przy tym wysokie opłaty za przewalutowania.

Z kontem walutowym unikasz dodatkowych kosztów, które wynikają z różnicy kursów czy prowizji. Dlatego, gdy waluta rachunku jest identyczna z walutą transakcji płacisz dokładnie tyle, ile wynosi wartość operacji – i ani grosza więcej! W ofercie walutowej przygotowanej przez mBank dostępne jest eKonto walutowe z 11 walutami do wyboru.

eKonto walutowe mBank
mbank.pl

eKonto walutowe śmiało polecamy osobom, które często podróżują, regularnie otrzymują przelewy zagraniczne – albo też pracują za granicą. Głównym atutem rachunku jest duży wybór walut oraz możliwość połączenia podstawowej karty debetowej w PLN z usługą wielowalutową – bez kosztów przewalutowania.

eKonto walutowe mBank – pełna analiza

Większość instytucji oferuje konta walutowe w najpopularniejszych walutach, czyli: EUR, GBP, USD oraz CHF. Tymczasem wybór walut w mBanku jest naprawdę imponujący, bo obejmuje następujące środki płatnicze w: EUR, USD, CHF, CBP, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK.

Decydując się na eKonto walutowe, zyskujesz także dostęp do wielu usług i przydatnych funkcji. Warto tutaj wspomnieć o lokatach walutowych (dostępnych w 3 walutach: USD, GBP i EUR), a także mPlatformie walutowej (udostępnia 11 rachunków walutowych + 40 par walutowych i możliwość realizacji bezpłatnych przelewów SWIFT).

Jakie są Twoje doświadczenia z kontami walutowymi? Które z nich polecasz, a które z nich warto omijać? Czy tabela opłat i prowizji rachunku walutowego mBank zawiera wszystkie opłaty? Podziel się z nami swoją opinią!

Najważniejsze opłaty

Zapoznając się bliżej z ofertami rachunków walutowych, często przewija się pojęcie „spread walutowy”. Co to jest? Najprościej mówiąc, to różnica między kursem sprzedaży i zakupem waluty – choć jest to również istotny parametr, który świadczy o atrakcyjności danego konta prowadzonego w walucie obcej. Do pozostałych kluczowych wskaźników należą m.in. koszty prowadzenia rachunku, wysokość prowizji za korzystanie z zagranicznych bankomatów czy koszty obsługi walutowej w oddziałach.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje i opłaty dotyczące eKonta walutowego.

eKonto walutowe
WalutaEUR, USD, CHF, CBP, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK
Oprocentowanie
rachunku
0%
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł
Rodzaje kart płatniczychVisa Classic (wyłącznie do rachunków w EUR, USD, GBP),
Karta debetowa Visa/Mastercard (do konta w PLN z usługą wielowalutową)
Opłata za wydanie karty30 zł (karta walutowa w EUR, GBP i USD),
0 zł (karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową)
Miesięczna opłata za kartę30 zł (opłata roczna dla karty walutowej w EUR, GBP i USD),
od 0 do 7 zł (karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową)
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce5 zł na terenie całej Polski, 9 zł w oddziałach mBanku – karta walutowa w EUR, GBP i USD,
od 0 do 7 zł – karta debetowa do konta w PLN z usługą wielowalutową
Wypłaty z bankomatów za granicą0 zł (+3% w przypadku wypłat w walucie innej niż waluta rozliczeniowa konta) – karta walutowa w EUR, GBP i USD,
0 zł (do 3,5% wartości za przewalutowanie) – karta wielowalutowa
Polecenie przelewu w walucie obcej0 zł – za przelewy wewnętrzne przez internet,
0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł – za przelewy zewnętrzne przez internet
Koszt przelewu zagranicznego SWIFT0,35% kwoty przelewu, min. 25 zł, max. 200 zł
Czy wymagane jest otwarcie konta osobistego?NIE
(otwarcie konta osobistego, np. eKonta osobistego jest wymagane tylko do otrzymania karty wielowalutowej)
Płatności mobilneGoogle Pay, Apple Pay

Dodatkowe funkcjonalności

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, mBank umożliwia otwarcie dowolnej liczby rachunków walutowych (w jednym wniosku możesz wybrać maksymalnie aż 11 kont walutowych). Dobrym wyjściem jest otwarcie rachunku osobistego, dzięki czemu połączysz otwarte konta z kartą debetową w PLN (w ramach usługi wielowalutowej).

Taka karta wielowalutowa obciąża rachunek w walucie, w której odbywa się płatność – a Ty z tego tytułu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Innym sposobem jest wyrobienie karty debetowej powiązanej z konkretnym rachunkiem walutowym. Jednak w tym przypadku, kartę otrzymasz wyłącznie do rachunków prowadzonych w GBP, USD albo EUR.

Jak założyć konto walutowe mBank?

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem mBanku, rachunek walutowy założysz poprzez stronę internetową: mbank.pl. Możesz też skorzystać z poniższej instrukcji i przejść wnioskowanie wg. jej punktów.

1. Wejdź w poniższy link:

3. Kliknij przycisk „Otwórz rachunek” i wybierz konto walutowe, które chcesz otworzyć. Na tym etapie możesz zawnioskować o kilka kont walutowych jednocześnie (do wyboru masz aż 11 walut).

4. Uzupełnij wniosek o najważniejsze dane osobowe.

5. Aktywuj rachunek i korzystaj z bezpłatnych przelewów walutowych między swoimi kontami walutowymi!

Natomiast, jeśli jesteś już klientem mBanku, to eKonto walutowe założysz z poziomu swojego Panelu klienta. Dodatkowo, włączając na swojej podstawowej karcie debetowej w PLN – usługę wielowalutową – nic nie zapłacisz za przewalutowania.

Jak zamknąć konto walutowe w mBanku? Możesz dokonać tego w dowolnym momencie, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów za rozwiązanie umowy. Wystarczy, że po zalogowaniu na eKonto skorzystasz z zakładki „Pomoc -> „Załatw swoje sprawy” -> „Inna sprawa”. Następnie wpisz w wyszukiwarce na stronie hasło: „Wypowiedzenie umowy” i poczekaj na informację od instytucji.

Zalety i wady

Zalety:

  • bogata oferta walutowa (możliwość otwarcia aż 11 rachunków),
  • usługa wielowalutowa,
  • darmowe przelewy walutowe między swoimi kontami walutowymi,
  • możliwość powiązania konta walutowego z lokatą walutową,
  • nowoczesna aplikacja mobilna, za pomocą której wymienisz walutę i skorzystasz z kalkulatora walut.

Wady:

  • dość wysoka opłata za wydanie karty walutowej (niemożliwa do uniknięcia),
  • stosunkowo drogie krajowe przelewy walutowe zewnętrzne,
  • wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach mBanku tylko w walutach: USD i EUR.

W naszej opinii, rachunek walutowy mBank to ciekawa propozycja na rynku depozytów w obcej walucie. Konto prowadzisz za darmo, w dodatku istnieje możliwość zamówienia karty walutowej w EUR, USD i GBP – albo uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej w PLN. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad decyzją, polecamy również nasz najnowszy ranking kont walutowych – które również wzbogacone są o nowatorskie i nieszablonowe rozwiązania.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (14 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie