mBank sesje przychodzące i wychodzące

mBank sesje elixir

mBank

Od czego zależą godziny księgowania w Mbank?

W przypadku Mbanku godziny księgowania przelewów uzależnione są od działania systemu ELIXIR. To System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, którego celem jest usprawnienie procesu przelewania środków między poszczególnymi bankami. Tym samym ELIXIR wpływa na w bezpośredni sposób na przelewy, które zachodzą między firmami, instytucjami i osobami fizycznymi. Dzięki systemowi ELIXIR przelewy realizowane są każdego dnia roboczego (poniedziałek – piątek) w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Wyjątkiem są tylko dwa dni – 24 i 31 grudnia, a więc Wigilia i Sylwester. Wówczas sesje rozliczeniowe są jedynie dwie – poranna i południowa. Nie ma sesji wieczornej.

Sesje wychodzące:

05:55

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 05:55

09:55

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 09:55

13:25

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 13:25

Sesje przychodzące:

11:15

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:15

15:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

18:15

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 18:15

Czy jesteś zadowolony/a z usług mBanku?

Zobacz wyniki

Mbank – krótka historia

Sprawdź również:

Mbank swoją działalność rozpoczął w roku 1986. Jego pierwsza nazwa to Bank Rozwoju Eksportu – BRE Bank. Przez lata obecności na rynku zdobył szerokie grono klientów biznesowych i indywidualnych. W roku 2013 marka została ujednolicona. Wówczas nazwa Mbank zastąpiła nazwę firmy oraz marki BRE i MultiBank. Obecnie Mbank jest bankiem uniwersalnym, który obsługuje wszystkie grupy klientów. Od 2007 roku działa nie tylko w Polsce, ale i na Słowacji czy w Czechach. Od roku 1992 Mbank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jego głównym udziałowcem jest niemiecki Commerzbank. Posiada on około 70% udziałów Mbanku.

Kiedy dojdzie przelew w Mbank?

Generalnie rzecz biorąc czas przelewu środków pieniężnych między dwoma bankami zależy od godzin księgowania przelewów w banku nadawcy oraz banku odbiorcy przelewu. W celu uzyskania bliższych informacji na ten temat, należy zapoznać się ze specjalnym kalkulatorem, który wylicza przybliżony czas realizacji przelewów.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x