Mediraty opinie klientów i recenzja

Kredyt na leczenie? Niektórzy z nas nie mają innej możliwości. Wysokie ceny zabiegów medycznych sprawiają, że chcąc podreperować nieco swoje zdrowie lub zadbać o wygląd, musimy sięgnąć po zewnętrzne finansowanie.

Planując zabieg z odpowiednim wyprzedzeniem, masz szansę przygotować się nie tylko mentalnie, ale też zorganizować sobie kilka dni wolnego od pracy. A co z finansami? Niektóre formy terapii nie mogą czekać lub też są na tyle drogie, że samodzielne uzbieranie potrzebnych środków byłoby bardzo trudne.

Jedną z możliwości zapłaty za usługi medyczne jest bezgotówkowy sposób finansowania prywatnych zabiegów i kosztów leczenia. Sprawdźmy, czym są Mediraty sp. z o.o, bo o nich mowa w dzisiejszej recenzji. 

MediRaty – podstawowe informacje

MediRaty istnieją na rynku od 2010 roku i od tego czasu zajmują się finansowaniem usług wykonywanych w branży medycznej oraz kosmetologicznej. Finansują nawet 100% kosztów leczenia, bez konieczności wpłacania wkładu własnego.

Co ciekawe, cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród osób planujących zabiegi stomatologiczne. Ponad połowa klientów korzystających z kredytowanych kosztów zabiegów to kobiety po 30. roku życia, a średni koszt sfinansowanego przez MediRaty leczenia wynosi 5200 zł1.

Udzieleniem finansowania zajmuje się LM Pay S.A., która wchodzi w skład grupy kapitałowej Medical Finance Group SA. Spółka zmieniła swoją nazwę pod koniec 2021 roku z Mediraty Sp z o.o.

Rebranding został spowodowany chęcią rozszerzenia oferty firmy, która aktualnie dodatkowo umożliwia korzystanie z limitu kredytowego oraz odroczonych płatności.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z MediRaty?

Bezgotówkowy system finansowania umożliwia zapłatę za zakup sprzętu medycznego (tj. pompy insulinowe, wózki inwalidzkie), a także sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego czy pokrycie olbrzymich kosztów leczenia. Chcąc otrzymać medyczną pożyczkę, należy jednak spełnić określone kryteria.

Warunki finansowania:

 • posiadanie stałego źródła dochodu,
 • wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej,
 • pozytywna weryfikacja w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Poziom wymaganej zdolności kredytowej zależy w dużej mierze od wysokości finansowania. Pożyczkodawca z pewnością sprawdzi też, czy posiadasz dobrą historię kredytową, ponieważ zbadanie sytuacji finansowej klienta pozwoli mu zminimalizować ponoszone ryzyko.

Jeśli nie masz odpowiedniej zdolności kredytowej, aby sfinansować całość leczenia, możesz część kosztów pokryć z własnych środków. Wariant leczenia dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz jego sytuacji finansowej.

Stałe źródło dochodu to kolejny problem, z którym nierzadko borykają się klienci. Chociaż wnioskujący posiadają stałe dochody, często nie są w stanie ich wykazać. Co można zrobić w takiej sytuacji? Warto wskazać w swoim imieniu innego kredytobiorcę, który będzie spełniał wszystkie warunki oraz zostanie pozytywnie zweryfikowany przez konsultanta Medirat.

→ Przeczytaj też: kredyt z poręczycielem – kiedy jest wymagane?

mediraty strona internetowa
https://www.mediraty.pl/

Jakie bazy sprawdza MediRaty?

Konsultant przed udzieleniem finansowania sprawdzi Twoją historię kredytową w rejestrach dłużników takich jak: BIK, BIG Info Monitor, ERIF i KRD. Proces weryfikacyjny zajmuje kilka minut i nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat. Jeśli posiadasz aktywne zadłużenia i masz problemy ze spłatą aktualnych rat, niestety musisz przygotować się na to, że otrzymasz negatywną decyzję kredytową.

W takiej sytuacji finansowanie możemy uzyskać np. od firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek bez zdolności kredytowej. Jednak lepsza przyznawalność zobowiązań wiąże się zwykle też z większymi kosztami. Dlatego najlepiej porównać ze sobą dostępne oferty.

MediRaty – co sfinansujemy pożyczką medyczną?

Kredyt medyczny MediRaty to nie tylko sposób na sfinansowanie kosztów leczenia w prywatnej przychodni. Za pomocą pożyczki możesz zapłacić za zakup sprzętu medycznego czy też skorzystać z usług klinik urody.

MediRaty to również opcja, z której mogą skorzystać właściciele czworonogów. Firma udziela finansowania również na usługi weterynaryjne, pokrywając koszty badań diagnostycznych czy nawet skomplikowane operacje zwierząt.

MediRaty – jak to działa? Wniosek i weryfikacja

Skorzystanie z oferty Medical Finance Group SA jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek online. Następnie telefonicznie sprawdzana jest zdolność kredytowa oraz wiarygodność finansowa klienta. Po ok. 4 minutach można spodziewać się decyzji kredytowej. Jeśli ta okaże się pozytywna, przedstawiane są warunki kredytu, całkowity koszt pożyczki oraz ustalana jest wysokość raty.

Konsultant MediRat podczas rozmowy może zapytać o Twój numer PESEL czy też numer dokumentu tożsamości. To standardowa forma weryfikacji na odległość. Możesz też osobiście lub na piśmie przekazać swoje dane pożyczkodawcy, jednak przed tym należy skonsultować się z firmą telefonicznie w celu uzgodnienia szczegółów.


W celu zwiększenia bezpieczeństwa pamiętaj, aby nigdy nie instalować na prośbę konsultanta obcych aplikacji w swoim telefonie.


Kalkulator MediRaty – przykładowe koszty pożyczki na leczenie

Jeśli znasz koszt zabiegu prywatnej opieki zdrowotnej i chcesz samodzielnie sprawdzić wysokość raty, możesz skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator Medirat. Dzięki niemu poznasz całkowity koszt pożyczki i sprawdzisz, ile w tym wypadku wynosi opłata przygotowawcza. W kalkulacji zostanie podana rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), która zależy również od tego, czy zamierzasz rozbić spłatę pożyczki na 12, 24 czy 36 rat.

Narzędzie pozwali Ci też poznać orientacyjną kwotę zabiegu. Opcja ta jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy nie odbyłeś jeszcze konsultacji i nie wiesz, jak drogie będzie planowane leczenie. 

Jak kształtują się przykładowe koszty pożyczki na 10 tys. złotych? 

Okres spłaty – 12 rat

 • wysokość raty: 933,37 zł
 • RRSO: 22,16%
 • łączny koszt pożyczki: 1200,44 zł, w tym 860 zł opłaty przygotowawczej oraz 340,44 zł odsetek,
 • całkowita kwota do spłaty: 11 200,44 zł

Okres spłaty – 24 raty

 • wysokość raty: 515,82 zł
 • RRSO: 22,84%
 • łączny koszt pożyczki: 2 379,68 zł, w tym: 1668 zł opłaty przygotowawczej oraz 711,68 zł odsetek,
 • całkowita kwota do spłaty: 12 379,68 zł

Okres spłaty – 36 rat

 • wysokość raty: 377,77 zł
 • RRSO: 23,35%
 • łączny koszt pożyczki: 3 599,72 zł, w tym: 2 484 zł opłaty przygotowawczej oraz 1115,72 zł odsetek,
 • całkowita kwota do spłaty: 13 599,72 zł

MediRaty opinie klientów

Chociaż ten sposób finansowania usług medycznych wydaje się niesamowicie wygodny, a sam proces nie wymaga szczegółowego przygotowania, zdania klientów na temat firmy Mediraty są podzielone.

Według opinii zamieszczonych na wizytówce Google Moja Firma, konsumenci narzekają przede wszystkim na złą jakość obsługi pracowników pracujących na infolinii. Niezadowolenie wzmaga również wysokie RRSO, w porównaniu do innych produktów finansowych tego typu.

Mediraty opinie w Google Moja Firma
Źródło: wizytówka MediRaty w Google Moja Firma

Zanim więc złożysz wniosek o udzielenie finansowania, sprawdź alternatywne źródła pozyskania gotówki. Pomoże Ci w tym ranking pożyczek na raty. Za pomocą szybkiej chwilówki również możesz pokryć wysokie koszty leczenia.


1.
Super Grosz
1.
Super Grosz
Okres spłaty
4 - 50 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
21 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 30 000 zł
SPRAWDŹ
2.
Pożyczka Gotówkowa Smartney
2.
Pożyczka Gotówkowa Smartney
Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
23 - 70 lat
Czas wypłaty
30 minut
Kwota
2 000 - 60 000 zł
SPRAWDŹ
3.
Provident Samoobsługowa "Prima"
3.
Provident Samoobsługowa "Prima"
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Czas wypłaty
15 minut
Kwota
1 000 - 20 000 zł
SPRAWDŹ

Dużym plusem MediRat, o którym warto wspomnieć, jest szybki proces udzielania kredytów. Dodatkowo jest to wiarygodna firma, która działa na rynku finansowym od długiego już czasu.

MediRaty zalety i wady. Nasza recenzja

Korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej nie zawsze jest możliwe. W wielu przypadkach oczekiwanie na termin zabiegu czy konsultacji u specjalisty jest tak odległy, że warto rozważyć leczenie w prywatnej klinice.

Jednym ze sposobów finansowania zabiegów medycznych jest pożyczka MediRaty. Co ją wyróżnia, a jakie są jej największe wady? Sprawdźmy.

Zalety:

 • minimum formalności,
 • decyzja kredytowa wydawana w 4 minuty podczas rozmowy z konsultantem,
 • możliwość szybkiego finansowania usług medycznych, zabiegów czy konsultacji,
 • brak konieczności wniesienia wpłaty własnej,
 • możliwość otrzymania dodatkowych środków (maks. 5 tys. zł), na opłacenie kosztów okołozabiegowych, które trafią na Twój rachunek bankowy,
 • usługa działa w całej Polsce (MediRaty współpracują z ponad 10 tys. placówek),
 • możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Wady:

 • weryfikacja w bazach rejestrów dłużniczych,
 • wysokie RRSO oraz całkowita kwota kredytu,
 • konieczność wniesienia opłaty przygotowawczej.

MediRaty kontakt i informacje

Mediraty pozwalają swoim klientom oraz osobom zainteresowanym otrzymaniem finansowania poprzez kontakt telefoniczny. Wystarczy zadzwonić pod numer: +48 22 266 83 70. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w soboty w godzinach 9-14.

Dodatkowo można wysłać zapytanie mailem na adres: pok@mediraty.pl lub też skontaktować się poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Informacje na temat spółki:

 • adres siedziby: ul. Lechicka 23a, 02-156 Warszawa
 • NIP: 522-301-77-73
 • REGON: 147327804

Źródła:

1. Anna Maria Wiśniewska, „Analiza ofert turystyki medycznej na podstawie stron internetowych przedsiębiorstw świadczących usługi w sektorze turystyki medycznej”, Przedsiębiorczość i Zarządzanie 18, nr 8.3 (2017): 363–74.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.8/5 - (33 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kredytobiorca

  30.03.2023, 12:34

  Wyróżniający się komentarz

  RRSO powyżej 22% to są lichwiarze, biorąc u takich kredyt można się liczyć z tym że na pewno bardzo mocno odbije to się na budżecie gospodarstwa domowego. Z całego serca nie polecam.

 • a
  a

  arkorar

  01.09.2022, 07:32

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystałem z finansowania MediaRaty pieniążki potrzebowałem na zabiegi stomatologiczne , faktycznie procedura przeszła bardzo sprawnie i szybko pieniądze trafiły do wskazanej kliniki przeze mnie – potrzebowałem dołożyć 16.000zł nie było problemu . Polecam w 100,%

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie