Metlife – opinie i recenzja

Metlife to firma ubezpieczeniowa z niesamowicie rozbudowaną historią. Powstała już w 1868 roku, po latach zdobywając uznanie praktycznie na całym świecie.

Historia i profil działalności – przede wszystkim dobre praktyki

Aktualnie działa w 40 krajach i jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw, które regularnie gości w rankingu Fortune 500, skupiającym firmy o najwyższych dochodach brutto.

Metlife zawitał do Polski jako pierwsze prywatne towarzystwo ubezpieczeniowe. Stało się to chwilę po upadku żelaznej kurtyny, a dokładnie 1990 roku. Aktualnie klientami tej korporacji jest aż 3,5 miliona naszych rodaków, a w 2020 Metlife wypłaciło Polakom 817 milionów złotych z odszkodowań i świadczeń.

Najbardziej rozpoznawalną częścią działalności Metlife są oczywiście ubezpieczenia. Jednak w portfolio tej firmy znajdziemy o wiele więcej produktów. Np. rachunki IKE i IKZE czy opcje inwestowania w fundusze.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wielokrotnie wyróżniło Metlife w swoim raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki”.

metlife
metlife.pl/

Metlife ubezpieczenia

Jak na jedną z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych na świecie, Metlife naturalnie ma swojej ofercie bardzo wiele tego rodzaju produktów.

 • Polisa na życie – MetLife Gwarancja Jutra to produkt, który nabywa z myślą o bliskich (na wypadek śmierci) lub sobie – na wypadek choroby. Gdy opłaca się składkę rocznie – można liczyć na 5% zniżki.
 • Ubezpieczenie zdrowotne – ten typ polisy występuje w dwóch rodzajach. Metlife na Wypadek, Metlife na Zdrowie. Pozwalają one zabezpieczyć się na wypadek poważnej choroby, jak i kontuzji – z czego skorzystają także sportowcy.
 • Ubezpieczenie grupowe – są to ubezpieczenia dla firm i różnych instytucji, koszt polisy może wziąć na siebie pracodawca lub podzielić się nim z pracownikami.
 • Ubezp. dla dzieci – w ramach polisy Bezpieczne dziecko rodzic zabezpiecza się finansowo przed nieszczęśliwym wypadkiem, chorobą czy drogą wizytą w szpitalu swojej pociechy – także podczas wakacji.
 • Ubezpieczenie dla seniorów – polisa MetLife START55, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla osób powyżej 55. roku życia. Dzięki niej można zabezpieczyć siebie, jak i swoją rodzinę.

Metlife inwestycje

Metlife udostępnia także różne plany inwestycyjne. Można z nich skorzystać na dwa sposoby.

 • Konto dodatkowe w ramach wykupionego ubezpieczenia – gdy jest się klientem ubezpieczeniowym Metlife, można skorzystać z rachunku dodatkowego, w ramach którego wybiera się jeden lub kilka funduszy inwestycyjnych. Zaletą jest brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Rachunek inwestycyjny – nie tylko klienci ubezpieczeniowi Metlife mogą skorzystać z rachunku inwestycyjnego. Można otworzyć go jako osobny produkt, udając się do któregoś z oddziałów tej firmy. Po założeniu takiego rachunku, wystarczy tylko przelać środki i wybrać którąś z przygotowanych opcji inwestycyjnych. Jednostki uczestnictwa określonych funduszy można nabywać online poprzez swoje konto – wystarczy do tego tylko odwiedzenie strony internetowej Metlife i szybkie logowanie.

Dla klientów Metlife przygotował olbrzymią liczbę funduszy do wyboru. Podzielone są one zgodnie z typem aktywów, w które inwestuje dany fundusz, oraz poziomem ryzyka. Można zdecydować się na fundusz, który lokuje środki w obligacje czy też światowe akcje.

Fundusze zgromadzone są w czterech kategoriach, w ramach których można wybrać subfundusze dla siebie.

 • Fundusze dłużne – oparte głównie na obligacjach, co znacznie ogranicza ryzyko.
 • Mieszane – obligacje z dodatkiem akcji, stąd zwiększa się ryzyko.
 • Akcji polskich i regionalnych – rozwiązanie o zwiększonej stopie ryzyka, a tym samym większej szansie na zysk. Ten fundusz lokuje środki w akcje z warszawskiej GPW oraz innych giełd europejskich.
 • Akcji światowych – globalne rozwiązania akcyjne.

Np. w ramach funduszy akcji światowych do wyboru są następujące subfundusze akcji:

 • Amerykańskich,
 • Rynków Rozwiniętych,
 • Rynków Wschodzących,
 • Chińskich i Azjatyckich,
 • Ameryki Łacińskiej,
 • Europejskich Globalnych Innowacji.

Opłata za zarządzanie określonymi subfunduszami wynosi zwykle w okolicach 2-3%. W dłuższym terminie istnieje jednak szansa na stopę zwrotu w okolicach kilkunastu procent – możemy więc wyjść na swoje.

fundusze akcyjne metlife
Historyczne wyniki niektórych z funduszy Metlife.
Źródło: metlife.pl/inwestycje/rachunek_dodatkowy/notowania/

Rozwiązania emerytalne

Metlife proponuje także rozwiązania emerytalne. W portfolio tej firmy znajdziemy cztery różne opcje.

 • Gwarantowana Emerytura +,
 • IKE,
 • IKZE,
 • OFE,

Te produkty oparte są funduszach prowadzonych przez Metlife, np. Metlife DFE czy Metlife OFE. Inwestują one w sposób zrównoważony, głównie w bezpieczne obligacje. W ramach wpłat na IKE i IKZE występują limity rocznych wpłat na inwestycje. Limit IKE wynosi 15 777 zł, IKZE 6 310,80 zł.

Czy warto?

Metlife to jeden z najbardziej znanych ubezpieczycieli na świecie. Przekonuje nas do bogatej oferty tej firmy jej doświadczenie, zdobywane przez ponad 1,5 wieku na różnych rynkach.

Portfolio Metlife robi duże wrażenie – poza sporym wachlarzem ubezpieczeń, możemy skorzystać z kilkudziesięciu subfunduszy inwestycyjnych oraz opcji emerytalnych.

Ocena ubezpieczyciela najczęściej wiąże się z naszymi indywidualnymi doświadczeniami, szczególnie w momencie potrzeby wypłaty świadczenia. Spory z towarzystwami ubezpieczeniowymi nie należą do rzadkości, ale najlepiej nawiązać współpracę z dużymi i sprawdzonymi graczami. Metlife stawia sobie wysoko poprzeczkę w kwestiach jakości usług – i to na każdym rynku, na którym działa. Potwierdzeniem tego jest to, że co roku wypłaca Polakom prawie miliard złotych.

Opinie klientów na temat tego ubezpieczyciela najczęściej są pozytywne. A Ty jakie oceniasz usługi i działania Metlife?

Dane firmy i kontakt

Skorzystaj z tych danych i skontaktuj się z:

MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.

ul. Przemysłowa 26,

00-450 Warszawa

Telefoniczne Centrum Informacji: (48) 22 523 50 70,
pn. – śr. godz. 9.00- 17.00, czw. – pt. godz. 8.00-16.00

lifeinfo@metlife.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.4/5 - (5 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • J
  J

  Juhas

  13.04.2022, 06:52

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam tej firmy. Totalna porażka. Ubezpieczenie plus inwestycja w przyszłość na 15 lat, wpłaty po 265 zł miesięcznie, z tego 90 zł ubezpieczenie na życie a 175 zł lokowane. Przy odkładaniu do banku po 15 tu lqtqch wkład wynosi 31 500 zł nie licząc rewaloryzacji i odsetek, w MetLife po 15 tu latach ma być wypłacone 30 000 zł. A gdzie rewaloryzacja itd. Operują pieniędzmi naszymi, a na koniec okazuje się że trzeba tą kwotę wykupić. Z informacji uzyskanych od klientów którzy zakończyli 15 to czy 20 to letni okres opłacania na lepszą przyszłość, okazało się że nie odzyskali nawet tego co wpłacili, nie mówiąc już o inflacji, rewaloryzacji itd. Ja po 20 ratach wpłat 3500 zł, zrezygnowałem, oddali mi 814 zł. Resztę pobrali za to że muszą męczyć się z moimi pieniędzmi. Dla mnie to oszustwo.

  • C
   C

   Cypisek

   28.12.2022, 21:18

   Wyróżniający się komentarz

   Warto przeczytać umowę i tabelę opisującą przebieg ubezpieczenia zanim się ją podpisze… Otrzymałem symulację podobnej polisy i rzeczy takie jak powyżej skomentowano są tam jasno widoczne. Konstrukcja tych polis zaprojektowanych na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nie jest optymalna dla kogoś kto się wycofuje po 20 miesiącach. Zamiast pisać o oszustwach lepiej poświęcić wcześniej czas na analizę i przemyślenie sprawy samodzielnie.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie