Metlife – opinie i recenzja

Metlife to firma ubezpieczeniowa z niesamowicie rozbudowaną historią. Powstała już w 1868 roku, po latach zdobywając uznanie praktycznie na całym świecie.

Historia i profil działalności – przede wszystkim dobre praktyki

Aktualnie działa w 40 krajach i jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw, które regularnie gości w rankingu Fortune 500, skupiającym firmy o najwyższych dochodach brutto.

Metlife zawitał do Polski jako pierwsze prywatne towarzystwo ubezpieczeniowe. Stało się to chwilę po upadku żelaznej kurtyny, a dokładnie 1990 roku. Aktualnie klientami tej korporacji jest aż 3,5 miliona naszych rodaków, a w 2020 Metlife wypłaciło Polakom 817 milionów złotych z odszkodowań i świadczeń.

Najbardziej rozpoznawalną częścią działalności Metlife są oczywiście ubezpieczenia. Jednak w portfolio tej firmy znajdziemy o wiele więcej produktów. Np. rachunki IKE i IKZE czy opcje inwestowania w fundusze.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wielokrotnie wyróżniło Metlife w swoim raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki”.

metlife
metlife.pl/

Metlife ubezpieczenia

Jak na jedną z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych na świecie, Metlife naturalnie ma swojej ofercie bardzo wiele tego rodzaju produktów.

 • Polisa na życie – MetLife Gwarancja Jutra to produkt, który nabywa z myślą o bliskich (na wypadek śmierci) lub sobie – na wypadek choroby. Gdy opłaca się składkę rocznie – można liczyć na 5% zniżki.
 • Ubezpieczenie zdrowotne – ten typ polisy występuje w dwóch rodzajach. Metlife na Wypadek, Metlife na Zdrowie. Pozwalają one zabezpieczyć się na wypadek poważnej choroby, jak i kontuzji – z czego skorzystają także sportowcy.
 • Ubezpieczenie grupowe – są to ubezpieczenia dla firm i różnych instytucji, koszt polisy może wziąć na siebie pracodawca lub podzielić się nim z pracownikami.
 • Ubezp. dla dzieci – w ramach polisy Bezpieczne dziecko rodzic zabezpiecza się finansowo przed nieszczęśliwym wypadkiem, chorobą czy drogą wizytą w szpitalu swojej pociechy – także podczas wakacji.
 • Ubezpieczenie dla seniorów – polisa MetLife START55, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla osób powyżej 55. roku życia. Dzięki niej można zabezpieczyć siebie, jak i swoją rodzinę.

Metlife inwestycje

Metlife udostępnia także różne plany inwestycyjne. Można z nich skorzystać na dwa sposoby.

 • Konto dodatkowe w ramach wykupionego ubezpieczenia – gdy jest się klientem ubezpieczeniowym Metlife, można skorzystać z rachunku dodatkowego, w ramach którego wybiera się jeden lub kilka funduszy inwestycyjnych. Zaletą jest brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku.
 • Rachunek inwestycyjny – nie tylko klienci ubezpieczeniowi Metlife mogą skorzystać z rachunku inwestycyjnego. Można otworzyć go jako osobny produkt, udając się do któregoś z oddziałów tej firmy. Po założeniu takiego rachunku, wystarczy tylko przelać środki i wybrać którąś z przygotowanych opcji inwestycyjnych. Jednostki uczestnictwa określonych funduszy można nabywać online poprzez swoje konto – wystarczy do tego tylko odwiedzenie strony internetowej Metlife i szybkie logowanie.

Dla klientów Metlife przygotował olbrzymią liczbę funduszy do wyboru. Podzielone są one zgodnie z typem aktywów, w które inwestuje dany fundusz, oraz poziomem ryzyka. Można zdecydować się na fundusz, który lokuje środki w obligacje czy też światowe akcje.

Fundusze zgromadzone są w czterech kategoriach, w ramach których można wybrać subfundusze dla siebie.

 • Fundusze dłużne – oparte głównie na obligacjach, co znacznie ogranicza ryzyko.
 • Mieszane – obligacje z dodatkiem akcji, stąd zwiększa się ryzyko.
 • Akcji polskich i regionalnych – rozwiązanie o zwiększonej stopie ryzyka, a tym samym większej szansie na zysk. Ten fundusz lokuje środki w akcje z warszawskiej GPW oraz innych giełd europejskich.
 • Akcji światowych – globalne rozwiązania akcyjne.

Np. w ramach funduszy akcji światowych do wyboru są następujące subfundusze akcji:

 • Amerykańskich,
 • Rynków Rozwiniętych,
 • Rynków Wschodzących,
 • Chińskich i Azjatyckich,
 • Ameryki Łacińskiej,
 • Europejskich Globalnych Innowacji.

Opłata za zarządzanie określonymi subfunduszami wynosi zwykle w okolicach 2-3%. W dłuższym terminie istnieje jednak szansa na stopę zwrotu w okolicach kilkunastu procent – możemy więc wyjść na swoje.

fundusze akcyjne metlife
Historyczne wyniki niektórych z funduszy Metlife.
Źródło: metlife.pl/inwestycje/rachunek_dodatkowy/notowania/

Rozwiązania emerytalne

Metlife proponuje także rozwiązania emerytalne. W portfolio tej firmy znajdziemy cztery różne opcje.

 • Gwarantowana Emerytura +,
 • IKE,
 • IKZE,
 • OFE,

Te produkty oparte są funduszach prowadzonych przez Metlife, np. Metlife DFE czy Metlife OFE. Inwestują one w sposób zrównoważony, głównie w bezpieczne obligacje. W ramach wpłat na IKE i IKZE występują limity rocznych wpłat na inwestycje. Limit IKE wynosi 15 777 zł, IKZE 6 310,80 zł.

Czy warto?

Metlife to jeden z najbardziej znanych ubezpieczycieli na świecie. Przekonuje nas do bogatej oferty tej firmy jej doświadczenie, zdobywane przez ponad 1,5 wieku na różnych rynkach.

Portfolio Metlife robi duże wrażenie – poza sporym wachlarzem ubezpieczeń, możemy skorzystać z kilkudziesięciu subfunduszy inwestycyjnych oraz opcji emerytalnych.

Ocena ubezpieczyciela najczęściej wiąże się z naszymi indywidualnymi doświadczeniami, szczególnie w momencie potrzeby wypłaty świadczenia. Spory z towarzystwami ubezpieczeniowymi nie należą do rzadkości, ale najlepiej nawiązać współpracę z dużymi i sprawdzonymi graczami. Metlife stawia sobie wysoko poprzeczkę w kwestiach jakości usług – i to na każdym rynku, na którym działa. Potwierdzeniem tego jest to, że co roku wypłaca Polakom prawie miliard złotych.

Opinie klientów na temat tego ubezpieczyciela najczęściej są pozytywne. A Ty jakie oceniasz usługi i działania Metlife?

Dane firmy i kontakt

Skorzystaj z tych danych i skontaktuj się z:

MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A.

ul. Przemysłowa 26,

00-450 Warszawa

Telefoniczne Centrum Informacji: (48) 22 523 50 70,
pn. – śr. godz. 9.00- 17.00, czw. – pt. godz. 8.00-16.00

lifeinfo@metlife.pl

3.5/5 - (4 votes)
Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • J
  J
  Juhas
  13.04.2022, 06:52

  Nie polecam tej firmy. Totalna porażka. Ubezpieczenie plus inwestycja w przyszłość na 15 lat, wpłaty po 265 zł miesięcznie, z tego 90 zł ubezpieczenie na życie a 175 zł lokowane. Przy odkładaniu do banku po 15 tu lqtqch wkład wynosi 31 500 zł nie licząc rewaloryzacji i odsetek, w MetLife po 15 tu latach ma być wypłacone 30 000 zł. A gdzie rewaloryzacja itd. Operują pieniędzmi naszymi, a na koniec okazuje się że trzeba tą kwotę wykupić. Z informacji uzyskanych od klientów którzy zakończyli 15 to czy 20 to letni okres opłacania na lepszą przyszłość, okazało się że nie odzyskali nawet tego co wpłacili, nie mówiąc już o inflacji, rewaloryzacji itd. Ja po 20 ratach wpłat 3500 zł, zrezygnowałem, oddali mi 814 zł. Resztę pobrali za to że muszą męczyć się z moimi pieniędzmi. Dla mnie to oszustwo.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x