Konto Millenium 360 – opłaty, warunki i opinie

Szczegóły konta

Szczegóły konta
Promocja
Tak
? 500 zł za spełnienie warunków
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Możesz mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą (po stronie banku), jeśli spełnisz warunek 5 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu (dla Klientów w wieku 26+) lub 1 płatności w miesiącu (dla Klientów w wieku 18-26).
Darmowe konto
Tak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Dla kogo
klient indywidualny
Koszt konta
0 zł
Bezpłatna karta
Tak
? Jeśli masz powyżej 26 lat - wystarczy, że przynajmniej 5 razy w poprzednim miesiącu zapłacisz kartą do konta lub BLIKIEM. Jeśli nie spełnisz tego warunku, pobierzemy z Twojego konta 11 zł. Jeśli masz 18-26 lat - wystarczy, że min. 1 raz zapłacisz kartą lub BLIKIEM w poprzednim miesiącu. Jeśli nie spełnisz tego warunku, pobierzemy z Twojego konta 5 zł.
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Możesz mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą (po stronie banku), jeśli spełnisz warunek 5 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu (dla Klientów w wieku 26+) lub 1 płatności w miesiącu (dla Klientów w wieku 18-26).
Aplikacja mobilna
Tak
Darmowe przelewy
Tak
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Wystarczająca oferta kont osobistych dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów
Możliwość darmowych wypłat gotówki z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą
Łatwość otwarcia konta w aplikacji czy za pomocą konta innego banku
Dodatkowe usługi, takie jak: ubezpieczenie assistance, opcja kupowania biletów przez aplikację czy programy rabatowe i możliwość otrzymania środków np. na karcie podarunkowej Goodie)
Wady
Wysokie opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty, jeśli nie zostaną spełnione określone warunki
Duży koszt operacji zlecanych w placówce banku.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.0/5

Siedziba firmy

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 213 116 777,00
KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Konto Millennium 360° możesz mieć zupełnie za darmo, bez spełniania dodatkowych warunków. Za wykonanie kilku transakcji zyskujesz dodatkowo bezpłatną kartę do konta oraz wypłaty ze wszystkich banków w Polsce i za granicą. Brzmi niewiarygodnie? Co jeszcze oferuje swoim klientom Bank Millennium i gdzie ukryte są haczyki? 

Kluczowe informacje

 • Konto Millennium 360° oferuje szereg korzyści dla aktywnych klientów, w tym bezpłatne korzystanie z karty do konta i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą po wykonaniu minimalnej liczby transakcji. 
 • Choć samo założenie i prowadzenie rachunku może być bezpłatne, istnieją opłaty za dodatkowe usługi, takie jak przelewy natychmiastowe, autoryzacje kodem SMS, czy wypłaty gotówki w oddziale.
 • Bank oferuje dodatkowe usługi takie jak assistance, konto oszczędnościowe, premie pieniężne za polecenie konta znajomym, oraz różnorodne premie za spełnienie określonych warunków.
 • Proces otwierania konta jest szybki i prosty, a weryfikacja tożsamości może być przeprowadzona online, bez konieczności wizyty w placówce bankowej. 

Konto Millennium 360 – nasza opinia 

Otwarcie konta osobistego w Banku Millennium 360 jest szybkie i naprawdę proste. Nowi klienci nie muszą odwiedzać stacjonarnej placówki, aby móc w ciągu 5 minut od złożenia wniosku, skorzystać z nowego rachunku. To, co wyróżnia konto Millennium na tle konkurencji to fakt, że weryfikację tożsamości możemy przeprowadzić również z wykorzystaniem konta w innym banku. Oczekiwanie na kuriera z umową, który sprawdzi nasz dowód osobisty, nie jest już konieczne. 

Muszę przyznać, że Millennium umie w marketing :) Co to znaczy? Dobrze przygotowania strona, która od wejścia informuje klientów o bezwarunkowo darmowym koncie, mocno zachęca do złożenia wniosku. Do podjęcia decyzji o założeniu rachunku, zachęca również szereg funkcjonalności, który ma pomóc w zarządzaniu finansami, ale nie tylko. Jeśli zdecyduję się podpisać umowę otrzymam assistance, konto oszczędnościowe czy premię pieniężną. Jeśli zachęcę znajomego do tego, aby złożył wniosek — dostanę kartę podarunkową czy bilety do kina. 

Nie może być jednak zbyt kolorowo. Każda oferta ma w końcu swoje wady i nie inaczej jest także w tym przypadku. Przeglądając oferty innych banków, bardzo szybko mogłam znaleźć tabelę opłat i prowizji, dotyczących danego rachunku. W tym przypadku zajęło mi to nieco więcej czasu. Nie wiedziałam, czy informację na temat potencjalnych kosztów znajdę w zakładce „Cenniki”, czy „Dokumenty” oraz, który plik dotyczy akurat interesującej mnie oferty. Dużą wadą są wysokie koszty dodatkowych usług. Za przelew natychmiastowy przyjdzie nam zapłacić niemal 10 zł, bank pobierze środki także za autoryzacje kodem SMS czy wypłatę gotówki w oddziale. 

cytat-Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Czy można jednoznacznie stwierdzić, czy warto lub nie warto skorzystać z propozycji Millennium? Po przejrzeniu całej oferty uważam, że warto, szczególnie gdy planujesz być aktywnym klientem banku. Jeśli często płacisz kartą lub blikiem, to spełnienie warunku minimalnej liczby transakcji nie będzie dla Ciebie problemem. Instytucja nie wymaga od swoich klientów utrzymania salda na określonym poziomie, a dodatkowo ułatwia podróżowanie dzięki ofercie płatności walutowych.

Daria Rek, ekspertka portalu Czerwona Skarbonka

Konto Millennium – oferta

Konto osobiste w banku Millennium przeznaczone jest dla pełnoletnich klientów. Osoby od 18 do 26 roku życia mogą jednak liczyć na nieco łagodniejsze traktowanie. Nie muszą bowiem spełniać wszystkich warunków, aby móc za darmo korzystać z karty. Co ciekawe, nieprzypadkowa jest sama nazwa produktu. Konto 360 oznacza, że oprócz tradycyjnej funkcjonalności rachunku, użytkownicy mogą również korzystać z:

 • darmowego konta oszczędnościowego Profit, 
 • ubezpieczenia, w ramach którego przysługuje 7 świadczeń rocznie (pomoc medyczna czy domowa), 
 • karty wielowalutowej (karta debetowa wydawana do konta może być używana również za granicą. Nie zapłacisz nic za przewalutowanie do 1000 zł miesięcznie),
 • programu poleceń – za polecenie rachunku znajomym można otrzymać m.in. kartę upominkową do Zalando, bilety do kin, wysoko oprocentowaną lokatę, czy ekartę Goodie.

Ile kosztuje konto w Banku Millennium?

Jak już wspomniałam, samo założenie konta jest darmowe. Bank na swojej stronie internetowej informuje również, że użytkownicy nie zapłacą nic za korzystanie z rachunku, niezależnie od tego, ile wykonają transakcji oraz na jaką kwotę. To jednak nie oznacza, że wszystko jest bezpłatne. Przeglądając tabelę opłat i prowizji, można zauważyć, że Millennium pobiera opłaty, za: 

 • Obsługę karty debetowej – pierwsze 2 miesiące są za 0 zł. Kolejne mogą być również darmowe pod warunkiem wykonania minimum pięciu płatności kartą lub BLIKIEM dla osób powyżej 26 lat. Jeśli nie spełnisz tego warunku, zapłacisz 11 zł miesięcznie. 
 • Wydanie duplikatu karty płatniczej na wniosek klienta – 20 zł.
 • Wypłatę gotówki w placówce Millennium – 11 zł.
 • Wypłata w bankomatach Millennium, Santander Bank Polska i Planet Cash – 0 zł (warunek: minimum pięć płatności kartą lub BLIKIEM dla osób powyżej 26 lat; min. jedna płatność kartą dla osób w wieku 18 – 26 lat)
  • w Polsce w bankomatach Santander Bank Polska i Planet Cash – w przypadku niespełnienia Warunków – 1 zł 
  • w Polsce w innych bankomatach – w przypadku spełnienia warunku – 0 zł 
  • w Polsce w innych bankomatach – w przypadku niespełnienia warunku – 5 zł 
 • Powiadamianie SMS
  • wysłanie jednego HasłaSMS do autoryzacji zleceń – 0,15 zł 
  • wysłanie MilleSMS’a (powiadomienia i zapytania) – 0,25 zł na krajowy numer telefonu. 

Jak założyć konto Millennium 360?

Konto w Banku Millennium założysz online lub w dowolnej placówce. W przypadku, gdy zależy Ci na czasie i nie chcesz wychodzić z domu, dyspozycję możesz złożyć na dwa sposoby: w aplikacji mobilnej na selfie lub przez konto w innym banku

Do złożenia dyspozycji w aplikacji mobilnej banku, potrzebna jest sama aplikacja. W tym wypadku powinieneś więc: 

 1. Kliknąć przycisk „Załóż konto” na stronie banku.
 2. Wybrać opcję „W aplikacji mobilnej na selfie” i przejść dalej. 
 3. Zeskanować telefonem kod QR ze strony.
 4. Pobrać aplikację mobilną i wybrać: „Załóż konto i aktywuj aplikację”.
 5. Wypełnić wniosek.
 6. Wykonaj zdjęcie dowodu osobistego oraz krótkie nagranie twarzy i głosu.
 7. Poczekaj na aktywację konta. Powinno to zająć 5 minut. 

Jeśli jednak planujesz założenie rachunku z innego konta, powinieneś postępować według poniższej instrukcji.

 1. Wybierz bank, w którym masz konto. 
 2. Uzupełnij dane we wniosku. 
 3. Zaloguj się na swoje konto w innym banku, by potwierdzić tożsamość, a następnie wróć do wniosku – dokończ go i wyślij.
 4. Poczekaj na aktywację konta. Powinno to zająć 15 minut. 

Jakie konta osobiste ma w ofercie Millennium Bank?

Oprócz tradycyjnej oferty Konta 360 dla każdego bank ma w swojej ofercie również inne rachunki dopasowane do potrzeb użytkowników w różnym wieku. 

 • Konto osobiste Millennium 360 (18-26 lat) – wystarczy, że w ciągu miesiąca raz zapłacisz BLIK-iem a otrzymasz za darmo: kartę do konta, płatności zbliżeniowe BLIK i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. 
 • Konto 360 Junior (poniżej 18 lat)  bezpłatne prowadzenie konta oraz korzystanie z karty z kontem oszczędnościowym i dopasowaną do wieku aplikacją mobilną. 
 • Konto walutowe rachunek może być prowadzony w 4 walutach: EUR, USD, GBP i CHF. Do konta w EUR dostępna jest karta debetowa Voyager, dzięki czemu nie musisz martwić się kosztami przewalutowania. 

Prowadzenie konta Millenium – zalety i wady

Decyzja o założeniu konta w danym banku na szczęście nie decyduje o naszym życiu lub śmierci, jednak mimo wszystko warto ją dobrze przemyśleć. Dzięki temu unikniemy konieczności składania wniosków o rezygnację z rachunku czy konieczności ponoszenia opłat za nieużywane konto. Aby pomóc Ci podjąć decyzję w tej sprawie, zestawiłam wszystkie najważniejsze zalety i wady oferty od Millennium. 

ZaletyWady
– Wystarczająca oferta kont osobistych dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów.
– Możliwość darmowych wypłat gotówki z bankomatów zarówno w kraju, jak i za granicą, pod pewnymi warunkami. 
– Łatwość otwarcia konta w aplikacji czy za pomocą konta innego banku. 
– Dodatkowe usługi, takie jak: ubezpieczenie assistance, opcja kupowania biletów przez aplikację czy programy rabatowe i możliwość otrzymania środków np. na karcie podarunkowej Goodie). 
– Wysokie opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty, jeśli nie zostaną spełnione określone warunki. 
– Duży koszt operacji zlecanych w placówce banku. 

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje konto w Banku Millennium?

Konto osobiste 360 w Banku Millennium jest bezpłatne. 

Czy konto w Millennium jest darmowe?

Tak, zarówno założenie konta, jak i korzystanie z rachunku jest całkowicie darmowe. 

Ile kosztuje wypłata z bankomatu Millennium?

Bank oferuje swoim klientom darmowe wypłaty pod warunkiem, że skorzystają oni z bankomatów Millennium, Santander Bank czy Cash Planet oraz spełnią wymagania dotyczące liczby wykonanych płatności BLIK. Wyplata gotówki w placówce kosztuje jednak 11 zł. 

Czy Bank Millennium jest rosyjski?

Nie. Głównym akcjonariuszem banku Millennium jest portugalski bank BCP Banco Comercial Portugues. Pozostałe akcje należą do Nationale-Nederlanden i OFE. 
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (9 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • M
  M

  Michał

  26.09.2023, 09:28

  Wyróżniający się komentarz

  pakiet bardzo pomocny w koncie 360, banku Millennium to jest totalna porażka, jedna wielka ściema, mi zepsuła lodówka i juz czekam tydzień że ktoś przyjdzie do naprawy

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie