Bank Millennium konto osobiste – opinie

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.5
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Koszt konta0/7
Darmowe bankomaty - za granicąTak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - PolskaTak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe kontoTak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
Bezplatna-kartaTak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
PromocjaNie
? 250 zl + 50 zl na goodie
Inne produkty Millennium Bank

Bank Millennium proponuje szereg nowoczesnych usług i rozwiązań dla klientów detalicznych, które czynią z niego jeden z najbardziej spersonalizowanych banków w Polsce. W tak ujęte ramy prowadzonej działalności wpisuje się Konto 360°, występujące w ofercie w kilku odsłonach. Sprawdźmy szczegóły kont osobistych w Banku Millennium.

Oferta Konta 360° dla klientów indywidualnych

„Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu” – tak brzmi obecne motto Banku Millennium, który znany jest bliżej jako pierwszy bank notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (1992 r.). W swojej ofercie przygotowanej dla klientów detalicznych od 2014 r. oferuje jeden z najpopularniejszych na rynku rachunków osobistych – Konto 360°.

Przy bliższym zapoznaniu z powyższym kontem już teraz możemy zdradzić, że spodoba się ono osobom, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania w bankowości – i przy tym rozglądają się za tanim rachunkiem osobistym. Ze względu na częste promocje bankowe zainteresuje też łowców poszukujących okazji do zysku. Jednak potrzeby konsumentów są na tyle zróżnicowane, że Konto 360° może trafić w Twój gust, nawet jeśli nie należysz do wspomnianych grup.

Bank Millennium konto osobiste
bankmillennium.pl

Opinią sporej części klientów, Bank Millennium ceniony jest za nowoczesność i dostarczanie wysokiej jakości usług. Stanowi także atrakcyjną „przepustkę” do korzystania z różnych bonusów, np. za otwarcie konta czy udział w programie poleceń.

Konto 360° w kilku odsłonach

Zacznijmy od sprawy kluczowej, czyli kont osobistych, które występują w ofercie Banku Millennium.

 • Konto 360° – czyli standardowy rachunek z darmowym pakietem podstawowych usług, m.in. przelewy internetowe w złotówkach, przelewy BLIK-iem oraz prowadzenie Konta Oszczędnościowego Profit. Zapewnia również całkowicie bezpłatne prowadzenie konta i obsługę karty pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na min. 1 tys. zł i wykonania w miesiącu min. 1 płatności kartą lub BLIK-iem.
 • Konto 360° Studentkonto dla młodych między 18. a 26. rokiem życia. Lista bezwarunkowo darmowych usług jest długa. Jedyny koszt, jaki możesz ponieść dotyczy użytkowania „debetówki”. Jednak wystarczy, że wykonasz kartą min. 1 transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę – i łatwo unikniesz tej opłaty.
 • Konto 360° Junior – rachunek przeznaczony dla dzieci i nastolatków (0-17 lat), który jest całkowicie bezpłatny. Od 13. roku życia do rachunku dołączona jest karta debetowa. Opłata za „plastik” wynosi 0 zł pod warunkiem zrealizowania min. 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Po spełnieniu powyższego warunku darmowe staną się również wypłaty ze wszystkich bankomatów.

W segmencie bankowości prywatnej Bank Millennium oferuje dwa rozwiązania: Konto Osobiste Prestige oraz Konto Osobiste World. Mogą być one prowadzone w PLN, EUR, GBP, USD albo CHF. Dodatkowo dołączona jest do nich pomoc Osobistego Doradcy oraz Asystenta.

Ile kosztuje Konto 360°?

Sztandarowy rachunek w Banku Millennium nie jest drogi. Ile zapłacisz za jego prowadzenie, kartę, przelewy i wypłaty z bankomatów? A może jest szansa, aby uniknąć tych kosztów?

Oto podstawowe opłaty za prowadzenie Konta 360° w wersji dla klientów, którzy ukończyli 26. rok życia.

Konto 360°
Otwarcie konta0 zł
Prowadzenie rachunku8 zł
LUB
0 zł
(pod warunkiem wpływu zewnętrznego na min. 1 tys. zł i wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem),
0 zł – bezwarunkowo bezpłatne dla klientów do 26. roku życia
Miesięczna opłata za kartęOpłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty do Konta 360°!
Po tym okresie:
7 zł
LUB
0 zł
(pod warunkiem wpływu zewnętrznego na min. 1 tys. zł i wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem)
Dostępne karty do kontaMillenium Visa Konto 360°
Płatność kartą za granicą2% przewalutowania transakcji
Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce0 zł
(pod warunkiem wpływu zewnętrznego na min. 1 tys. zł i wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem)
Gdy nie spełnisz tego warunku:
0 zł – w bankomatach Millennium
5 zł – w pozostałych bankomatach
Wypłaty z bankomatów BLIK-iem0 zł
(pod warunkiem wpływu zewnętrznego na min. 1 tys. zł i wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem).
5 zł – gdy nie spełnisz powyższego warunku:
Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą0 zł
(pod warunkiem wpływu zewnętrznego na min. 1 tys. zł i wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIK-iem).
Gdy nie spełnisz tego warunku:
5 zł – wypłata EUR w strefie EOG
2,5% min. 9 zł – w pozostałych bankomatach zagraniczych
WSKAZÓWKA —> Bank dolicza 2% za przewalutowanie transakcji
Zwykły przelew internetowy0 zł
Przelew natychmiastowy5 zł
Zlecenia stałe0 zł
Kody SMS
(autoryzacja operacji)
0 zł
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay

Jak założyć Konto 360°?

Aby założyć rachunek osobisty w Banku Millennium, możesz skorzystać z jednej z poniższych metod:

 • wypełnić wniosek online widoczny na stronie:
Załóż Konto 360° w promocji

Następnie spełnij wymagania: uzupełnij dane i zrób zdjęcia dowodu oraz kilka zdjęć twarzy – zgodnie z instrukcją, jaka pojawi się na ekranie Twojego urządzenia. Na samym końcu podpisz umowę zgodnie z wybraną opcją:

 • poprzez wizytę kuriera albo
 • udając się do najbliższej placówki Banku Millennium.

Chętnie poznamy Twoją opinię na temat konta osobistego w Banku Millennium. Prosimy Cię o dodanie jej w komentarzu poniżej tekstu.

Co jeszcze może zaoferować Konto 360°?

Bank promuje swoje usługi jako nowoczesne. Sprawdźmy zatem, jak z reklamowanej „nowoczesności” możemy skorzystać przy okazji użytkowania rachunku osobistego.

 • Płatności mobilne i szybkie przelewy. Na co dzień masz dostęp do płatności za pomocą BLIK-a, telefonu w technologii HCE, Apple Pay, Google Pay, a także zegarka – Garmin Pay. Bank Millennium udostępnia również portfele elektroniczne od Visy – Visa Checkout oraz Mastercard – Mastercardpass.
 • Finanse 360°. Pomocna usługa, dzięki której sprawdzisz finanse swoich sald z innych banków. Dostępna jest w Millenecie oraz aplikacji mobilnej Banku Millennium.
 • Wygodna aplikacja mobilna. Wyjątkowo dobrze oceniana „apka”, która proponuje, m.in. automatyczną konsultantkę Milla – czyli chatbot, któremu możesz wydawać polecenia głosowe. Pozwala także zakupić bilety komunikacji miejskiej, opłacić online parking, a nawet zablokować transakcje poza UE.
 • Konto Oszczędnościowe Profit. Rachunek regularnie oferuje atrakcyjne oprocentowanie na „nowe środki”. Poza tym jego prowadzenie jest darmowe podobnie zresztą, jak wpłaty i wypłaty środków bez utraty odsetek.
 • Pakiet Bardzo Pomocny. To indywidualne ubezpieczenie assistance, które oferuje pomoc domową i medyczną. Przez 6 miesięcy od otwarcia konta ochrona jest bezpłatna, później kosztuje 4,98 zł miesięcznie.
 • Program „Lubię to Polecam”. To nic innego, jak szansa na dodatkowe nagrody w zamian za skuteczne polecenie Konta 360° w wersji standardowej oraz Student.
 • Program „Inspiracje”. W skrócie to program partnerski, w którym jako klient zyskasz dostęp do ofert specjalnych u partnerów Banku Millennium (w sklepach stacjonarnych i internetowych).
 • Happy Hours. To pewnego rodzaju loteria, w której masz szansę zgarnąć, np. podwyższone oprocentowanie na lokacie mobilnej. Z oferty skorzystasz poprzez Millenet albo aplikację mobilną.
 • Konto walutowe. Rachunek dostępny dla EUR, GBP, USD i CHF, do którego można dodatkowo zamówić kartę debetową Mastercard Voyager (opcja dostępna wyłącznie dla rachunku prowadzonego w euro). Dzięki temu unikniesz opłat za przewalutowania transakcji walutowych. Prowadzenie konta walutowego jest darmowe pod warunkiem, że założysz je za pośrednictwem Millenet i wskażesz je jako rachunek do obsługi pożyczki/kredytu. W przeciwnym razie opłata wynosi: 1 EUR/1 GBP/2 EUR/2 USD.
 • Karty kredytowe. Do wyboru masz 4 warianty: Millenium Impresja, Millennium Visa/Mastercard, Millennium Visa/Mastercard Gold oraz Millenium Visa Platinum.

Kilka słów o Koncie 360° dla młodych

Studencka wersja rachunku – co prawda ma w nazwie słowo „student”, jednak w praktyce dostępna jest dla wszystkich między 18. a 26 rokiem życia. Słowem wstępu, Konto 360° Student dedykowane jest zarówno studiującym, jak i pracującym czy kontynuującym naukę w szkole średniej.

To praktycznie darmowy rachunek oferujący korzyści, jakie przysługują posiadaczom standardowej wersji Konta 360°. Są to, np. dostęp do nowoczesnych płatności, szybkich przelewów, elektronicznych portfeli oraz programów rabatowych. Aby konto było bezpłatne, wystarczy jedna płatność kartą lub BLIK-iem w miesiącu na dowolną kwotę.

Załóż Konto 360° Student w promocji

Czy warto otworzyć konto osobiste w Banku Millennium?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest łatwa – wszystko zależy od konkretnych potrzeb i oczekiwań. Aby nieco ułatwić Ci podjęcie decyzji, przedstawiamy najważniejsze plusy i minusy założenia rachunku osobistego w Banku Millennium.

Zalety:

 • bogata oferta konta osobistych dedykowana różnym klientom,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą (przy spełnieniu warunków aktywności),
 • możliwość założenia oddzielnego konta dla dziecka już od 1. dnia jego życia,
 • mocno rozbudowany pakiet produktów kredytowych, oszczędnościowych i ubezpieczeniowych,
 • opcja otwarcia rachunku za pomocą kuriera lub metodą „na selfie”,
 • interesujące usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie assistance, bilety w aplikacji, programy rabatowe,
 • regularnie odnawiane premię za założenie konta w promocji.

Nie jest to jednak produkt pozbawiony słabych stron. Do jego kluczowych wad należą:

 • wysokie opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty w przypadku niespełnienia warunków aktywności,
 • kiepska oferta walutowa z nieopłacalnymi przewalutowaniami oraz wypłatami z bankomatów za granicą.

Flagowe Konto 360° w Banku Millenium zainteresuje klientów z konkretnymi oczekiwaniami. Czy jesteś wśród nich? Oceń sam i przy okazji rozejrzyj się na rynku za innymi ofertami. Pomocny w tym przypadku okaże się ranking kont osobistych.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
Sprawdź Konto w Millenium!