Millennium kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
4.8
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Skrócony przykład reprezentatywny RRSO: 12,83%, całkowita kwota kredytu: 21709,44 zł, oprocentowaie stałe 12,13%, całkowity koszt kredytu: 7219,72 zł - na przykładzie kredytu promocyjnego na 59 miesięcy
Promocja Tak
? „Promocja na start edycja III” trwa do 30.06.2023 r. i dotyczy pożyczek gotówkowych, których udzielamy na wybrany okres od 48 do 70 miesięcy, z kwotą do wypłaty na podstawie umowy w wysokości od 5 000 zł do 40 000 zł
RRSO 12,67 %
Oprocentowanie 11,99 %
? Oprocentowanie stałe
Prowizja 0 zł
Kwota 1 000 - 40 000 zł
Okres spłaty 6 - 70 miesięcy

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej „Promocja na start edycja III”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,83%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 21 709,44 zł, całkowita kwota do zapłaty: 28 929,16 zł, oprocentowanie stałe 12,13%, całkowity koszt kredytu: 7 219,72 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 7 219,72 zł), 59 miesięcznych rat równych w wysokości 490,32 zł, pierwsza rata płatna po 30 dniach od uruchomienia kredytu. Kalkulację wykonaliśmy 8.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty Millennium Bank

Kredyt gotówkowy w Banku Millennium to jedna z nielicznych ofert na rynku, z której skorzystasz całkowicie online, nawet jeśli jesteś klientem zewnętrznym. Z tym że ma ona swoje ograniczenia, np. w zakresie kwoty maksymalnej. Podpowiadam, co jeszcze warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę, rozważając zaciągnięcie pożyczki w tej instytucji.

Kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, często myślimy o banku. Sęk w tym, że zadłużenie się w pierwszej lepszej instytucji nie jest dobrym posunięciem. Możemy wtedy sporo przepłacić.

By dokonać optymalnego wyboru, warto poznać szczegóły. Dlatego dziś prześwietlam kredyt gotówkowy w Banku Millennium.

Pożyczka gotówkowa w promocji

Jak każda instytucja Bank Millennium S.A. często organizuje akcje specjalne, w ramach których taniej pożycza pieniądze. Przykładowo do 7 kwietnia trwa tam druga edycja „Promocji na start”.

Oferta dotyczy pożyczek na kwotę 5-40 tys. zł zaciąganych na 48-70 miesięcy. Promocja polega na zwolnieniu z prowizji i nieco niższym oprocentowaniu.

Produkt przeznaczony jest dla klientów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie mieli w Banku Millennium pożyczki gotówkowej lub konsolidacyjnej. Zatem mogą z niej skorzystać również obecni klienci. Bank nie wymaga zawierania ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka.

Ile kosztuje promocyjna pożyczka w Banku Millennium?

Załóżmy, że całkowita kwota kredytu to 20 tys. zł spłacanych przez 70 miesięcy. Deklarujemy comiesięczne przelewanie wynagrodzenia na konto w Banku Millennium. Łatwo uniknąć kosztów jego prowadzenia, bo wystarczy pięć transakcji kartą bądź Blikiem w miesiącu, a w zamian zyskuje się darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Z ubezpieczenia rezygnujemy.

W tym układzie będziemy płacić 400 zł za ratę. Cały kredyt będzie nas kosztować ok. 8 tys. zł.

Jeśli jednak zdecydujemy się na dodatkowe zabezpieczenie, rata wzrośnie o 46 zł. Zatem łącznie całkowity koszt kredytu będzie oscylować wokół 11,2 tys. zł. Dla takiego przykładu stopa oprocentowania RRSO wynosi 12,83 proc.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie zawsze jest miarodajnym narzędziem do porównywania kosztów. Wynika to z faktu, że im krótszy okres (przy tych samych parametrach), tym wyższa roczna stopa oprocentowania RRSO.

Pożyczka gotówkowa w Banku Millennium – stała oferta

W standardowej ofercie oprocentowanie kredytu gotówkowego Banku Millennium zaczyna się od 9,59 proc. w skali roku. Dużo tutaj zależy od decyzji klienta, bo może być ono stałe w całym okresie trwania umowy lub zmienne. Z kolei w drugim przypadku na jego wysokość wpływa stopa referencyjna NBP i stała marża banku.

Do tego dochodzi prowizja (liczona od całkowitej kwoty pożyczki gotówkowej) — od 3,99 proc. Zobowiązanie sięgające nawet 200 tys. zł możemy zaciągnąć na okres od 9 do 108 miesięcy.

W ofercie banku dostępna jest również pożyczka konsolidacyjna ze stałym oprocentowaniem. Polecamy, by przykład reprezentatywny dla pożyczki sprawdzać bezpośrednio na stronie internetowej banku.

Ile kosztuje standardowa pożyczka gotówkowa w Banku Millennium?

Przyjmijmy, że interesuje nas całkowita kwota kredytu w wysokości 45 tys. zł spłacanych przez 54 miesiące. Deklarujemy wpływ pensji. Z ubezpieczenia rezygnujemy.

Na wstępie ponosimy prowizję nie mniejszą niż 1,8 tys. zł. Natomiast co miesiąc będziemy musieli oddawać po 1224 zł. Zatem łącznie w Banku Millennium pożyczka gotówkowa będzie nas kosztować ok. 24 tys. zł (21,1 tys. zł odsetek + wspomniana prowizja). Roczna stopa oprocentowania RRSO wyniesie 19,67 proc.

Całkowity koszt kredytu zależy od indywidualnego przypadku. Wpływa na niego m.in. kwota pożyczki, gotowość skorzystania z usług dodatkowych oraz ustanowione zabezpieczenia. Ważne jest też źródło i wysokość dochodów oraz sytuacja zawodowa i rodzinna klienta (ile osób tworzy jego gospodarstwo domowe, ile osób ma on na utrzymaniu).

Teoretycznie umowa o pracę na czas nieoznaczony zwiększa wiarygodność kredytową wnioskodawcy. Aczkolwiek nie jest tak, że mając inną formę zatrudnienia, z miejsca stoimy na straconej pozycji.

Kredyt a pożyczka — różnice

W tym momencie pewnie się zastanawiasz, czym się różni pożyczka od kredytu. Z pozoru to identyczne produkty finansowe. Jednak na gruncie przepisów oznaczają one inne formy finansowania.

Kredyt to zobowiązanie uregulowane w Prawie bankowym. Może go udzielać wyłącznie bank lub SKOK na podstawie umowy pisemnej. Służy finansowaniu określonego w niej celu. Pewnym wyjątkiem jest tu kredyt gotówkowy. Aczkolwiek nawet w tym przypadku celem może być szeroko pojęta konsumpcja.

Pożyczek może udzielać każdy — zarówno firmy (w tym banki), jak i osoby prywatne. To zobowiązanie reguluje kodeks cywilny. Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej nie wymaga bezwzględnie formy pisemnej. W przeciwieństwie do kredytu może być udzielana nieodpłatnie. Zatem w razie terminowej spłaty należności roczna stopa oprocentowania RRSO wyniesie zero.


TOP 3 spośród kredytów gotówkowych na Czerwonej-Skarbonce!

Ostatnia aktualizacja: 9 Czerwca 2023
w 100% bezpieczny proces
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
24,70 %
RRSO
16,75 %
? zmienne
Oprocentowanie
2 000 - 60 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Citibank Handlowy Pożyczka Gotówkowa
9 - 60 miesięcy
Okres spłaty
12,66 %
RRSO
11,99 %
? zmienne
Oprocentowanie
1 000 - 150 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

0 zł prowizji dla nowych klientów i nawet do 150 000 zł na dowolny cel.

SCB Kredyt Gotówkowy ONLINE
3 - 72 miesięcy
Okres spłaty
13,49 %
RRSO
9,99 %
Oprocentowanie
500 - 60 000 zł
Kwota
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Polecamy: Kredyt a pożyczka. Jaka jest różnica?

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w Banku Millennium?

Wniosek o kredyt gotówkowy w Banku Millennium można złożyć na kilka sposobów:

 • przez internet — jeśli korzystamy już z usług tego banku i mamy dostęp do jego bankowości elektronicznej, zrobimy to w systemie Millenet albo aplikacji mobilnej; w przeciwnym razie wypełniamy formularz na stronie
 • na infolinii (801 331 331) – przy czym finalnie i tak trzeba udać się do oddziału, by dokończyć formalności,
 • w placówce — Bank Millennium ma oddziały również w galeriach handlowych, które są czynne w soboty do późnych godzin.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy Millennium?

To zależy, jakim kanałem złożymy wniosek o pożyczkę gotówkową. W przypadku tradycyjnej ścieżki (oddział, infolinia) standardowy czas rozpatrywania wniosku przez Bank Millennium wynosi od trzech do siedmiu dni roboczych. Dla weryfikacji automatycznej pieniądze mogą pojawić się na naszym rachunku jeszcze tego samego dnia.

Konsultant Banku Millennium zastrzegł jednak, że okres rozpatrywania wniosku może wynieść nawet 30 dni. Dotyczy to jednak umów na bardzo dużą kwotę.

Znacznie szybsza jest procedura online. Decyzję kredytową otrzymujemy w kilka minut od złożenia wniosku. W dodatku jest on procedowany codziennie, również w weekendy.

Natomiast wypłata pożyczki gotówkowej następuje w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania zawarcia umowy. Z tym że czas ten liczony jest tylko dla dni roboczych.


Sprawdź też: Ile się czeka na kredyt gotówkowy w innych bankach


Na co można przeznaczyć środki z kredytu Millennium Bank?

Klient, który zaciągnie kredyt gotówkowy w Millennium Banku, może swobodnie dysponować środkami. Nie musi w żaden sposób dokumentować poniesionych wydatków. Bank nie wymaga też podawania we wniosku przeznaczenia użyczanych klientowi pieniędzy.

Jak sprawdzić zdolność kredytową w Millennium?

Bank każdorazowo ocenia zdolność kredytową klientów. Do tego obliguje go ustawa o kredycie konsumenckim.

Istnieją trzy sposoby na ustalenie maksymalnej kwoty pożyczki gotówkowej udzielanej przez Bank Millennium. Możemy to zrobić:

 1. Online
  To najwygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a następnie udzielić bankowi zgody na dostęp do historii naszego konta, na które otrzymujemy dochody. W ten sposób pożyczkodawca zweryfikuje ich wpływ i wysokość. Z tej opcji skorzystamy, jeśli mamy ROR w: PKO BP, Banku Pekao, Santanderze, ING Banku Śląskim, mBanku, BNP Paribas, Alior Banku bądź VeloBanku.
 2. Przez telefon
 3. W oddziale.

Millennium kredyt gotówkowy — warunki

By móc otrzymać kredyt gotówkowy w Banku Millennium, trzeba wykazać się wiarygodnością i zdolnością kredytową. W praktyce trzeba po prostu mieć stałe dochody, które są na tyle duże w stosunku do wydatków, by pozwolić nam na terminową obsługę zobowiązania.

W momencie spłaty należności wynikających z harmonogramu nie możemy mieć więcej niż 85 lat. Oczywiście musimy być pełnoletni i mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Banku Millennium?

Nie musimy otwierać konta osobistego, ale może się nam to opłacić. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy całą procedurę przechodzimy online i potwierdzamy swoje zarobki poprzez logowanie na swój ROR w innym banku.

Wtedy Bank Millennium wymaga też otwarcia ROR-u o nazwie Millennium 360, na które wypłaci środki. W zamian nie musimy już dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających źródło i wysokość wynagrodzenia. Natomiast w standardowej procedurze, czyli gdy składamy wniosek w placówce, jest to konieczne. Dotyczy to wszystkich pożyczek udzielanych klientom indywidualnym.


Jakie dokumenty przygotować do wniosku?

To zależy od źródła uzyskiwanych dochodów.

Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło (jeden z dokumentów do wyboru)

 • wyciąg bankowy z konta, na które wpływa wynagrodzenie, za ostatnie trzy miesiące,
 • PIT za ostatni rok,
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu.

Emerytura lub renta (jeden z dokumentów do wyboru)

 • miesięczny wyciąg z konta, na które wpływa świadczenie,
 • ostatni odcinek emerytury/renty,
 • ostatnia decyzja o waloryzacji emerytury/renty,
 • decyzja o przyznaniu emerytury/renty.

Działalność gospodarcza (jeden z dokumentów do wyboru)

 • KPiR,
 • PIT i zaświadczenie z urzędu skarbowego lub ZUS-u/KRUS-u.

Ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka

Dla klientów, którzy w momencie zawierania umowy mają mniej niż 65 lat, fakultatywnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka. Polega na tym, że (w zależności od wariantu) w razie poważnego zachorowania skutkującego czasową lub całkowitą niezdolnością do pracy w wyniku wypadku, utraty stałego źródła dochodów czy śmierci firma ubezpieczeniowa przejmie na siebie obsługę zadłużenia przez 6-18 miesięcy lub wypłaci całą kwotę pożyczki pozostałą do spłaty.

Oczywiście nie odbywa się to za darmo. W zamian płacimy nieco wyższą ratę (szczegółowe wyliczenia dotyczące ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka znajdziesz w kolejnym paragrafie).

Jeśli chcesz zawrzeć takie ubezpieczenie, najpierw zapoznaj się z jego warunkami. Dokumenty znajdziesz na stronie Banku Millennium oraz w oddziale.

Czy Bank Millennium zwraca prowizję?

Tak. W razie wcześniejszej spłaty pożyczki gotówkowej klient może domagać się od Banku Millennium zwrotu części prowizji.

Przykład.

Zaciągnąłeś w Banku Millennium kredyt gotówkowy 20 tys. zł na pięć lat. Zapłaciłeś za to prowizję 800 zł. Jednak całość należności uregulowałeś po czterech latach. Zatem w tym przypadku przysługuje Ci zwrot 20 proc. uiszczonej prowizji (12/60 miesięcy) – 160 zł.

Opinie na temat pożyczki gotówkowej od Millennium

Opinie na temat pożyczki gotówkowej dostępnej w Millennium Banku nie są jednoznaczne. Aczkolwiek przeważają te pozytywne (56-86 proc. w zależności od źródła).

Na zadowolenie klientów wpływa wiele czynnikow, w tym sposób złożenia wniosku. W przypadku tradycyjnej ścieżki wiele zależy od kompetencji pracowników konkretnego oddziału. Niestety, mimo że instytucja zapewnia o wysokich standardach obsługi, różnie z tym bywa.

Przykładowo w jednej z placówek doradcy nie byli w stanie wyjaśnić klientowi, z czego wynikały naliczone opłaty dodatkowe. Inna osoba skarżyła się na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową mimo złożenia wniosku w aplikacji.

Jakie zalety i wady ma kredyt w Millennium?

Zalety:

 • możliwość zaciągnięcia całkowicie przez intermet,
 • minimum formalności (wystarczy jeden dokument potwierdzający dochód),
 • kredyt bez prowizji (w promocji) – także dla obecnych klientów,
 • szybka decyzja kredytowa w ścieżce online,
 • brak konieczności zawierania ubezpieczenia (dotyczy klientów do 65 lat),
 • długi okres spłaty (do 9 lat).

Wady:

 • konieczność stawiennictwa w oddziale przy składaniu wniosku na infolinii,
 • konieczność założenia konta osobistego przy zaciąganiu pożyczki przez internet.

Millennium Bank – dane kontaktowe

Nazwa banku:Bank Millennium S.A.
Adres instytucji:ul. Stanisława Żaryna 2a,
02-593 Warszawa
REGON:001379728

Infolinia dla klientów indywidualnych:

(22) 598 40 40;

519 284 040;

801 331 331.

Można też skorzystać z czatu. Konsultanci są dostępni 24 godziny na dobę i odpisują bardzo sprawnie.

Inne metoda to kontakt przez formularz na stronie banku.

Obecni klienci (z dostępem do bankowości elektronicznej) mogą, po zalogowaniu się i kliknięciu ikonki koperty, wysłać wiadomość w systemie Millenet lub aplikacji mobilnej. Mogą też porozmawiać na czacie.

Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Podobne artykuły
Sprawdź kredyt!