Millennium kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Pożyczam
od 1000 do 40000
na
od 6 do 70 mies.

Koszty kredytu

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty kredytu
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły kredytu

Skrócony przykład reprezentatywny:

RRSO: 12,67%, całkowita kwota kredytu: 11396,30 zł, oprocentowanie stałe: 11,99%, całkowity koszt kredytu: 3338,13 zł - na przykładzie kredytu na 53 miesięcy.
Kwota
1 000 - 40 000 zł
RRSO
11,90 %
Promocja
Tak
? Promocja pożyczki on-line dla nowych klientów trwa od 24.02.2024 do 7.06.2024 r. i dotyczy pożyczek gotówkowych udzielanych na wybrany okres od 6 do 70 miesięcy, z kwotą do wypłaty na podstawie umowy w wysokości od 1000 zł do 40 000 zł.
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 99 lat
Prowizja
0 zł
Czas wypłaty
do 24 godzin
Okres spłaty
6 - 70 miesięcy
Konto w banku
Tak
Metoda wypłaty
przelew na konto
? przelew na konto Millennium
Oprocentowanie
11,30 %
? stałe
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej on-line w promocji dla nowych klientów edycja VI: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,90%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 12 842,74 zł, całkowita kwota do zapłaty: 16 092,04 zł, oprocentowanie stałe 11,30% w skali roku, całkowity koszt kredytu: 3 249,30 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 3 249,30 zł), 49 miesięczne raty równe w wysokości 328,41 zł, pierwsza rata płatna po 30 dniach od uruchomienia środków. Kalkulację wykonaliśmy 24.02.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie. Promocja pożyczki on-line dla nowych klientów trwa od 24.02.2024 do 7.06.2024 r. i dotyczy pożyczek gotówkowych udzielanych na wybrany okres od 6 do 70 miesięcy, z kwotą do wypłaty na podstawie umowy w wysokości od 1000 zł do 40 000 zł.

Nasza ocena

4.5/5

Ocena klientów

4.9/5

Siedziba firmy

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 213 116 777,00
KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Kredyt gotówkowy w Banku Millennium to jedna z nielicznych ofert na rynku, z której skorzystasz całkowicie online, nawet jeśli jesteś klientem zewnętrznym. Chociaż i ona m swoje ograniczenia, np. w zakresie kwoty maksymalnej. Podpowiadam, co jeszcze warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę, rozważając zaciągnięcie pożyczki w tej instytucji.

kredyt gotówkowy Millennium - recenzja

Kluczowe informacje

 • W Millennium Bank możesz wnioskować o pożyczkę gotówkową w promocji na kwotę od 1 tys. zł do 40 tys. zł;
 • Wyróżnia ją brak prowizji za udzielenie finansowania, szybka decyzja kredytowa i wypłata środków na konto oraz wnioskowanie o kredyt w 100 proc. zdalnie;
 • Z kolei, korzystając ze stałej oferty, możesz pożyczyć od 1 tys. zł do 200 tys. zł na okres od 6 miesięcy do 9 lat;
 • Z oferty promocyjnej skorzystasz, jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś zaciągniętej w Millennium pożyczki gotówkowej (lub konsolidacyjnej) i zdecydujesz się przelewać na konto osobiste w tym banku, dochód w wysokości min. 1200 zł netto.

Kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, często myślimy o banku. Sęk w tym, że zadłużenie się w pierwszej lepszej instytucji nie jest dobrym posunięciem. Możemy wtedy sporo przepłacić.

By dokonać optymalnego wyboru, warto poznać szczegóły. Dlatego dziś prześwietlam kredyt gotówkowy w Banku Millennium.

Opinie na temat pożyczki gotówkowej od Millennium

Opinie na temat pożyczki gotówkowej dostępnej w Millennium Banku nie są jednoznaczne. Aczkolwiek przeważają te pozytywne (* 56-86 proc. w zależności od źródła).

Na zadowolenie klientów wpływa wiele czynnikow, w tym sposób złożenia wniosku. W przypadku tradycyjnej ścieżki wiele zależy od kompetencji pracowników konkretnego oddziału. Niestety, mimo że instytucja zapewnia o wysokich standardach obsługi, różnie z tym bywa.

Przykładowo w jednej z placówek doradcy nie byli w stanie wyjaśnić klientowi, z czego wynikały naliczone opłaty dodatkowe. Inna osoba skarżyła się na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową mimo złożenia wniosku w aplikacji.

Oczywiście takie sytuacje mogą przydarzyć się w każdym banku, dlatego nie warto z góry przekreślać Millennium i nastawiać się na to, że w naszym przypadku będzie podobnie.

A Ty, jak oceniasz wnioskowanie o kredyt w Millennium? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Pożyczka gotówkowa w promocji w Millennium Bank

Zobaczmy, jak prezentują się kluczowe i stałe warunki dotyczące promocyjnej oferty tego produktu:

 • kwota kredytu: od 5 tys. zł do 40 tys. zł;
 • 0 zł prowizji za udzielenie finansowania;
 • stała rata;
 • dowolny cel;
 • proces wnioskowania w 100 proc. online;
 • możliwość rozłożenia spłaty od 6 do 70 miesięcy;
 • szybka decyzja kredytowa i wypłata środków;
 • opcja dokupienia ubezpieczenia od utraty pracy czy choroby.
Pożyczka bez prowizji w Millenniium Bank

Oferta aktualna jest do 24 stycznia 2024 r. Skorzystasz z niej, jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy, licząc od dnia wnioskowania, nie miałeś w Banku Millennium S.A. pożyczki gotówkowej lub konsolidacyjnej i zobowiążesz się przelewać dochód w wysokości określonej w umowie pożyczki, min. 1200 zł netto miesięcznie (*w całym okresie jej spłaty) na swój rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy prowadzony w Millennium.

Ile kosztuje promocyjna pożyczka w Banku Millennium?

Załóżmy, że całkowita kwota kredytu to 20 tys. zł, którą spłacać będziesz przez 70 miesięcy. Deklarujesz też comiesięczny transfer wynagrodzenia na konto w Banku Millennium.

PS. Łatwo uniknąć kosztów prowadzenia rachunku, bo wystarczy 5 transakcji kartą bądź Blikiem w miesiącu, a w zamian zyskujesz darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju.

Z dodatkowego ubezpieczenia rezygnujesz. W tym układzie będziesz płacić niecałe 393 zł za ratę. Cały kredyt będzie Cię kosztować ok. 8 tys. zł.

Jeśli jednak zdecydujemy się na dodatkowe zabezpieczenie, rata wzrośnie o ok. 60 zł. Zatem łącznie całkowity koszt kredytu będzie oscylować wokół 11,2 tys. zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie zawsze jest miarodajnym narzędziem do porównywania kosztów. Wynika to z faktu, że im krótszy okres (przy tych samych parametrach), tym wyższa roczna stopa oprocentowania RRSO.

Pożyczka gotówkowa w Banku Millennium – stała oferta

Z kolei przy stałej ofercie możemy liczyć na nieco inne warunki:

 • kwota finansowania: od 1 tys. zł do 200 tys. zł;
 • możliwość rozłożenia spłaty od 6 do 108 miesięcy (* w przypadku pożyczki konsolidacyjnej do 120 miesięcy);
 • dowolny cel;
 • szybka decyzja kredytowa i wypłata środków.

W standardowej ofercie oprocentowanie kredytu gotówkowego Banku Millennium zaczyna się od 9,99 proc. w skali roku. Dużo tutaj zależy od decyzji klienta, bo może być ono stałe w całym okresie trwania umowy lub zmienne. Z kolei w drugim przypadku na jego wysokość wpływa stopa referencyjna NBP i stała marża banku.

Do tego wszystkiego musisz też doliczyć prowizję ( od 3,99 proc., liczona od całkowitej kwoty pożyczki gotówkowej).

W ofercie banku dostępna jest również pożyczka konsolidacyjna ze stałym oprocentowaniem. Polecam, by przykład reprezentatywny dla finansowania sprawdzać bezpośrednio na stronie internetowej millenniumbank.pl

Ile kosztuje standardowa pożyczka gotówkowa w Banku Millennium?

Przyjmijmy, że interesuje Cię całkowita kwota kredytu w wysokości 45 tys. zł spłacana przez 54 miesiące. Deklarujesz wpływ pensji, a z ubezpieczenia rezygnujesz.

Miesięczna rata wyniesie Cię ok. 950 zł (* ok. 1060 zł, jeśli zdecydujesz się na opcję z ubezpieczeniem). Przez cały okres kredytowania poniesiesz prowizję nie mniejszą niż 1,8 tys. zł. Zatem łącznie w Banku Millennium pożyczka gotówkowa będzie Cię kosztować ok. 24 tys. zł (odsetki + wspomniana prowizja).

Całkowity koszt kredytu zależy od indywidualnego przypadku. Wpływa na niego m.in. kwota pożyczki, gotowość skorzystania z usług dodatkowych oraz ustanowione zabezpieczenia. Ważne jest też źródło i wysokość dochodów oraz sytuacja zawodowa i rodzinna klienta (ile osób tworzy jego gospodarstwo domowe, ile osób ma on na utrzymaniu).

Teoretycznie umowa o pracę na czas niekreślony zwiększa wiarygodność kredytową wnioskodawcy. Aczkolwiek nie jest tak, że mając inną formę zatrudnienia, z miejsca stoisz na straconej pozycji.

Kredyt a pożyczka — różnice

W tym momencie pewnie się zastanawiasz, czym się różni pożyczka od kredytu. Z pozoru to identyczne produkty finansowe. Jednak na gruncie przepisów oznaczają one inne formy finansowania.

Kredyt to zobowiązanie uregulowane w Prawie bankowym. Może go udzielać wyłącznie bank lub SKOK na podstawie umowy pisemnej. Służy finansowaniu określonego w niej celu. Pewnym wyjątkiem jest tu kredyt gotówkowy. Aczkolwiek nawet w tym przypadku celem może być szeroko pojęta konsumpcja.

Pożyczek może za to udzielać każdy zarówno firmy (w tym banki), jak i osoby prywatne. To zobowiązanie reguluje Kodeks cywilny. Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej nie wymaga bezwzględnie formy pisemnej. W przeciwieństwie do kredytu może być udzielana nieodpłatnie. Zatem w razie terminowej spłaty należności roczna stopa oprocentowania RRSO wyniesie zero.

TOP 3 spośród kredytów gotówkowych na Czerwonej-Skarbonce!

1.
Rozmowa z Doradcą
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,88 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
11,55 %
? na podstawie przykładowej pożyczki gotówkowej

1853 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
10,45 %
? zmienne
Kwota
3 000 - 250 000 zł
RRSO
10,99 %
? Oferta dla nowych klientów oraz dla klientów, którzy posiadają wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A.

246 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
9 - 60 miesięcy
Oprocentowanie
9,79 %
? zmienne 9,79% do 48 miesięcy 9,89% od 60 miesięcy
Kwota
1 000 - 150 000 zł
RRSO
11,48 %

1507 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w Banku Millennium?

Wniosek o kredyt gotówkowy w Banku Millennium złożysz na kilka sposobów:

 • przez internet — jeśli korzystasz już z usług tego banku i masz dostęp do jego bankowości elektronicznej, o finansowanie zawnioskujesz w systemie Millenet albo aplikacji mobilnej;

Możesz skorzystać z poniższego linku i uzupełnić go o podstawowe dane osobowe:

Pożyczka bez prowizji w Millenniium Bank
 • na infolinii (801 331 331) – przy czym finalnie i tak trzeba udać się do oddziału, by dokończyć formalności,
 • w placówce — Bank Millennium ma oddziały również w galeriach handlowych, które są czynne w soboty do późnych godzin.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy Millennium?

To zależy, jakim kanałem złożysz wniosek o pożyczkę gotówkową. W przypadku tradycyjnej ścieżki (oddział, infolinia) standardowy czas rozpatrywania wniosku przez Bank Millennium wynosi od trzech do siedmiu dni roboczych. Dla weryfikacji automatycznej pieniądze mogą pojawić się na Twoim rachunku jeszcze tego samego dnia.

Konsultant Banku Millennium zastrzegł jednak, że okres rozpatrywania wniosku może wynieść nawet 30 dni. Dotyczy to jednak umów na bardzo dużą kwotę.

Znacznie szybsza jest procedura online. Decyzję kredytową otrzymasz w kilka minut od złożenia wniosku. W dodatku jest on procedowana codziennie, również w weekendy.

Natomiast wypłata pożyczki gotówkowej następuje w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania zawarcia umowy. Z tym że czas ten liczony jest tylko dla dni roboczych.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu Millennium Bank?

Klient, który zaciągnie kredyt gotówkowy w Millennium Banku, może swobodnie dysponować otrzymanymi środkami. A to oznacza, że może je przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Millennium nie wymaga podawania we wniosku przeznaczenia użyczanych klientowi pieniędzy.

Jak sprawdzić zdolność kredytową w Millennium?

Bank każdorazowo ocenia zdolność kredytową klientów. Do tego obliguje go ustawa o kredycie konsumenckim.

Istnieją trzy sposoby na ustalenie maksymalnej kwoty pożyczki gotówkowej udzielanej przez Bank Millennium. Możesz to zrobić:

 • Online
  To najwygodniejsze rozwiązanie. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a następnie udzielić bankowi zgody na dostęp do historii konta, na które otrzymujesz dochody. W ten sposób pożyczkodawca zweryfikuje ich wpływ i wysokość. W tym przypadku z tej opcji skorzystasz, jeśli masz ROR w: PKO BP, Banku Pekao, Santanderze, ING Banku Śląskim, mBanku, BNP Paribas, Alior Banku bądź VeloBanku.

 • Przez telefon
 • W oddziale.

Millennium kredyt gotówkowy — warunki

By móc otrzymać kredyt gotówkowy w Banku Millennium, musisz wykazać się wiarygodnością i zdolnością kredytową. W praktyce trzeba po prostu mieć stałe dochody, które są na tyle duże w stosunku do wydatków, by pozwolić Ci na terminową obsługę zobowiązania.

Podstawowymi warunkami są oczywiście pełnoletność oraz pełna zdolność do czynności prawnych. W momencie spłaty należności wynikających z harmonogramu nie możesz mieć więcej niż 85 lat.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy w Banku Millennium?

Nie musisz otwierać konta osobistego, aby wnioskować o kredyt, choć może Ci się to opłacić (*Millennim oferuje premie pienężne za założenie rachunku + wspomniany kredyt bez naliczania prowizji). Wyjątek stanowi sytuacja, gdy całą procedurę przechodzisz online, a swoje zarobki potwierdzasz poprzez logowanie na swój ROR w innym banku.

Wtedy Bank Millennium może wymagać otwarcia ROR-u o nazwie Millennium 360, na które wypłaci środki. W zamian nie będzie oczekiwał od Ciebie żadnych dokumentów potwierdzających źródło i wysokość wynagrodzenia. Natomiast w standardowej procedurze, czyli gdy składasz wniosek w placówce, jest to konieczne. Dotyczy to wszystkich pożyczek udzielanych klientom indywidualnym.

Jakie dokumenty przygotować do wniosku?

To zależy od źródła uzyskiwanych dochodów.

Umowa o pracę/zlecenie/o dzieło (jeden z dokumentów do wyboru)

 • wyciąg bankowy z konta, na które wpływa wynagrodzenie, za ostatnie trzy miesiące,
 • PIT za ostatni rok,
 • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu.

Emerytura lub renta (jeden z dokumentów do wyboru)

 • miesięczny wyciąg z konta, na które wpływa świadczenie,
 • ostatni odcinek emerytury/renty,
 • ostatnia decyzja o waloryzacji emerytury/renty,
 • decyzja o przyznaniu emerytury/renty.

Działalność gospodarcza (jeden z dokumentów do wyboru)

 • KPiR,
 • PIT i zaświadczenie z urzędu skarbowego lub ZUS-u/KRUS-u.

Ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka

Dla klientów, którzy w momencie zawierania umowy mają mniej niż 65 lat, fakultatywnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie Bezpieczna Pożyczka. Polega na tym, że (* w zależności od wariantu) w razie poważnego zachorowania skutkującego czasową lub całkowitą niezdolnością do pracy, w wyniku wypadku, utraty stałego źródła dochodów czy śmierci firma ubezpieczeniowa przejmie na siebie obsługę zadłużenia przez 6-18 miesięcy lub wypłaci całą kwotę pożyczki pozostałą do spłaty.

Oczywiście nie odbywa się to za darmo. W zamian płacisz nieco wyższą ratę (szczegółowe wyliczenia dotyczące ubezpieczenia Bezpieczna Pożyczka znajdziesz w kolejnym paragrafie).

Jeśli chcesz zawrzeć takie ubezpieczenie, najpierw zapoznaj się z jego warunkami. Dokumenty znajdziesz na stronie Banku Millennium oraz w oddziale.

Czy Bank Millennium zwraca prowizję?

Tak. W razie wcześniejszej spłaty pożyczki gotówkowej klient może domagać się od Banku Millennium zwrotu części prowizji.

Przykład.

Zaciągnąłeś w Banku Millennium kredyt gotówkowy 20 tys. zł na pięć lat. Zapłaciłeś za to prowizję 800 zł. Jednak całość należności uregulowałeś po czterech latach. Zatem w tym przypadku przysługuje Ci zwrot 20 proc. uiszczonej prowizji (12/60 miesięcy) – 160 zł.

Jakie zalety i wady ma kredyt w Millennium?

Zalety:

 • możliwość zaciągnięcia całkowicie przez intermet,
 • minimum formalności (wystarczy jeden dokument potwierdzający dochód),
 • kredyt bez prowizji (w promocji) – także dla obecnych klientów,
 • szybka decyzja kredytowa w ścieżce online,
 • brak konieczności zawierania ubezpieczenia (dotyczy klientów do 65 lat),
 • długi okres spłaty (do 9 lat).

Wady:

 • konieczność stawiennictwa w oddziale przy składaniu wniosku na infolinii,
 • konieczność założenia konta osobistego przy zaciąganiu pożyczki przez internet.

Millennium Bank – dane kontaktowe

Nazwa banku:Bank Millennium S.A.
Adres instytucji:ul. Stanisława Żaryna 2a,
02-593 Warszawa
REGON:001379728

Infolinia dla klientów indywidualnych:

(22) 598 40 40;

519 284 040;

801 331 331.

Można też skorzystać z czatu. Konsultanci są dostępni 24 godziny na dobę i odpisują bardzo sprawnie.

Inne metoda to kontakt przez formularz na stronie banku.

Obecni klienci (z dostępem do bankowości elektronicznej) mogą, po zalogowaniu się i kliknięciu ikonki koperty, wysłać wiadomość w systemie Millenet lub aplikacji mobilnej. Mogą też porozmawiać na czacie.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.9/5 - (7 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • L
  L

  Luki

  28.03.2024, 19:35

  Wyróżniający się komentarz

  Fajna oferta kredytu, szczególnie dla klientów co mają konto w Millennium. Ja mam i sobie bardzo chwalę, bardzo fajny UX i porządna obsługa klienta. Jeden z lepszych banków z którymi miałem do czynienia.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Pożyczka Gotówkowa online Bank Millenium
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()