Kredyt hipoteczny w Millennium – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Szczegóły kredytu
Marża
2,41 %
Prowizja
0%
Okres spłaty
72 - 420 miesięcy
RRSO
10,79 %
Kwota
20 000 - 2 mln zł
? Dostępne są większe kwoty kredytu
Oprocentowanie
8,99 %
? zmienne
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,79% i została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 6M wynosi 7,31% (według stanu na dzień 31.08.2022 r.), oprocentowanie zmienne wynosi 9,80% i pozostanie na poziomie ustalonym dla okresu początkowego przez cały okres obowiązywania Umowy. Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 316 783 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 941 101,26 zł, całkowity koszt kredytu hipotecznego 624 318,26 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 592 838,46 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 9 483 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 21 777,80 zł, PCC 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 27 lat, rata kredytu 2 781,70 zł, liczba rat 327. Kalkulacja wykonana na dzień 09.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie

Siedziba firmy

Bank Millennium SA
ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 213 116 777,00
KRS: 0000010186
NIP: 5260212931
REGON: 001379728

Kredyt hipoteczny w Millennium to dobry sposób na sfinansowanie zakupu nieruchomości, szczególnie dla osób nieposiadających dużych oszczędności. Bank wymaga wpłaty niskiego wkładu własnego, a dodatkowo nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu oraz wcześniejszą jego spłatę. Brzmi zachęcająco? Jeśli marzysz o własnym domu lub mieszkaniu, sprawdź, czy kredyt hipoteczny w Banku Millennium jest właśnie dla Ciebie.

Ceny nieruchomości z roku na rok stają się coraz wyższe. Niemałe ceny przekładają się często na wysokość kredytu oraz co za tym idzie – wnoszonego wkładu własnego. Znalezienie odpowiedniej oferty finansowania z niskim wkładem coraz częściej staje się więc na wagę złota. Zwłaszcza po wejściu w życie nowelizacji Rekomendacji S, Komisji Nadzoru Finansowego, której skutkiem był gwałtowny spadek zdolności kredytowej Polaków. Nowe przepisy nakładają na banki obowiązek, przyjmowania większego buforu, ewentualnej zmiany wskaźnika WIBOR(R), co wiąże się ze wzrostem kosztów.

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium

Bank Millennium powstał w 1989 roku i tym samym stał się w jednym z pierwszych banków z prywatnym kapitałem w Polsce. Od tego czasu świetnie radzi sobie na naszym rynku, utrzymując tym samym stałe grono klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ oferta finansowa Banku Millennium jest niezwykle szeroka.

Obecnie, instytucja udziela kredytów hipotecznych oraz gotówkowych, ale oferuje także lokaty, konta oszczędnościowe i ubezpieczenia. Skupmy się jednak na pierwszej propozycji i sprawdźmy, jakie są najważniejsze cechy kredytu hipotecznego w Banku Millennium:

 • Finansowe udzielane jest po wpłacie niskiego wkładu własnego wynoszącego 10%;
 • Kredyt może zostać przeznaczony na: zakup mieszkania lub domu, remont i modernizację, budowę lub rozbudowę domu oraz refinansowanie kredytu hipotecznego;
 • Finansowanie może zostać udzielone na stałej stopie procentowej, która obowiązuje przez 5 lat; Następnie można przejść na oprocentowanie zmienne lub kontynuować spłatę stałych rat kredytu przez kolejne 5 lat;
 • Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.
Baner informacyjny o kredycie hipotecznym w Banku Millennium
(źródło: www.bankmillennium.pl)

Oferta kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem w Millennium

Bank Millenium, zgodnie z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego, dołączył do swojej propozycji kredytowej również ofertę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem. Dzięki niej kredytobiorcy mogą zyskać gwarancję stałej raty przez określony w umowie czas bez względu na sytuację ekonomiczną w kraju. Takie zobowiązanie „stałoprocentowe” to sposób na ewentualne podnoszenie stóp procentowych.

Bank Millennium udziela zobowiązań ze stałą stopą jedynie przez 5 lat, jednak po tym czasie, możesz kontynuować spłatę kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem (które zostanie ponownie przeliczone) lub też przejść na oprocentowanie zmienne.

Bank Millennium dopuszcza też zmianę oprocentowania kredytu w trakcie spłaty zobowiązania. Z tej opcji mogą skorzystać tylko te osoby, które mają kredyt w złotówkach, płacą raty w terminie, a do końca spłaty zobowiązania zostało im minimum 5 lat, licząc od dnia podpisania aneksu o zmianę oprocentowania.

Millennium kredyt hipoteczny – na co możesz go przeznaczyć

Kredyt hipoteczny w Millennium pomoże Ci pokryć koszt zakupu nieruchomości. Dzięki temu możesz zrealizować swoje marzenie o posiadaniu własnego mieszkania czy domu, niezależnie od tego, czy planujesz nabyć go na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Środki wypłacone w ramach kredytu hipotecznego bez problemu przeznaczysz też na:

 • zakup mieszkania lub domu,
 • budowę lub rozbudowę domu,
 • remont lub modernizację nieruchomości,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Millennium

Podstawowym warunkiem, który musi spełnić każdy, kto chce otrzymać kredyt hipoteczny w Millennium, jest pełna zdolność do czynności prawnych oraz odpowiednia zdolność kredytowa. Bank przed wydaniem decyzji, dokładnie sprawdza też historię kredytową wnioskującego, korzystając z baz rejestrów dłużniczych takich jak: BIK, KRD czy BIG.

Na stronie internetowej Banku Millennium znajduje się kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże Ci w samodzielnej ocenie możliwości kredytowych. Narzędzie może posłużyć też do ustalenia orientacyjnej wysokości raty, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć każdego miesiąca.

Kredytodawca dodatkowo zweryfikuje poprawność złożonych dokumentów. Do wniosku należy dołączyć:

 • kserokopię dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość (np. dowodu osobistego),
 • dokumenty niezbędne do oceny zdolności kredytowej (w tym potwierdzenie od pracodawcy na temat wysokości dochodów),
 • dokumenty związane z nabywaną nieruchomością. W zależności od rodzaju nieruchomości może to być: odpis z księgi wieczystej, operat szacunkowy nieruchomości, wyrys z rejestru gruntów itd.

Kredytodawca sprawdzi też, czy posiadasz rachunek bankowy, z którego dokonywana będzie obsługa kredytu. Warunki te niczym nie różnią się jednak od wymagań stawianych przez inne banki udzielające kredytów hipotecznych.

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w Millennium?

Marża kredytu hipotecznego w Banku Millennium może zostać obniżona tylko wtedy, gdy klient spełni poniższe warunki przez cały okres kredytowania:

 • stanie się posiadaczem konta osobistego w Banku Millennium i zadba o to, aby na rachunek regularnie wpływało wynagrodzenie lub dochód netto oraz,
 • stanie się posiadaczem karty debetowej wydanej do konta i regularnie będzie jej używał. Bank wymaga od klienta, aby ten wykonywał za jej pomocą miesięczne transakcje w wysokości min. 500 zł.

Po spełnieniu warunków marża kredytu zostanie obniżona.

Kredyt hipoteczny Millenium – przykładowe kalkulacje

Bank Millennium udostępnił na swojej stronie internetowej narzędzie, które umożliwia samodzielne obliczenie szacowanej raty kredytu. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy nowe zobowiązanie nie obciąży nadmierne Twojego domowego budżetu i czy będziesz w stanie spłacać go bez żadnych przeszkód.

Szacowana kalkulacja

 • wartość nieruchomości: 450 tys. złotych,
 • wysokość kredytu: 405 tys. złotych,
 • okres spłaty: 30 lat,
 • oprocentowanie: stałe 8,99%,
 • prowizja: 0%
 • RRSO: 9,93%,
 • wysokość raty: 3 256 zł

Kredyt hipoteczny Millennium – opinie

Zastanawiasz się, jaka jest nasza opinia o kredycie hipotecznym w Banku Millennium? Oferta z całą pewnością może skusić każdego, kto nie posiada dużych oszczędności i nie jest w stanie uzbierać wymaganego wkładu własnego na poziomie 20%. Co więcej, jest to dobra propozycja dla klientów związanych już z Bankiem Millennium, ponieważ bez sięgania po dodatkowe produkty maję oni szansę obniżyć marżę zobowiązania aż o 0,5%.

Kredytobiorcy, którzy skorzystali z oferty Banku Millennium, zwracają uwagę na wysoki poziom obsługi. Niektóre placówki stacjonarne są czynne również w soboty, co z pewnością ułatwia załatwienie potrzebnych spraw. Ofertę wyróżnia brak prowizji. Millennium Bank zrezygnował też z opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu przez pierwsze 3 lata kredytowania.

Negatywne opinie dotyczą najczęściej długiego czasu oczekiwania na decyzję kredytową. Powolne działanie analityków czy niedotrzymywanie terminów ze strony banku z pewnością mogą wyprowadzić z równowagi każdego, kto z napięciem czeka na informację o przyznaniu kredytu. Warunki oferty są jednak na tyle dobre, że nasuwa się pytanie, czy jednak nie warto zaufać tej instytucji finansowej i skorzystać z jej propozycji kredytowej.

Zalety i wady kredytu mieszkaniowego w Banku Millennium

Jeśli cały czas zastanawiasz się, czy wybór Banku Millennium to słuszne posunięcie, zamieszczamy zbiór najważniejszych zalet oraz wad oferty kredytu hipotecznego proponowanego przez Millenium.

Millenium kredyt hipoteczny – zalety:

 • 0% prowizji za udzielenie kredytu oraz jego wcześniejszą spłatę,
 • długi okres kredytowania (do 35 lat),
 • niski wkład własny (od 10%),
 • możliwość obniżenia marży kredytu,
 • wakacje kredytowe dostępne raz w roku,
 • niskie koszty początkowe kredytu.

Millennium kredyt hipoteczny – wady:

 • prowizja za podwyższone ryzyko (naliczana do czasu dokonania wpisu do hipoteki),
 • w niektórych przypadkach bank wymaga wpłaty min. 20% wkładu własnego ze względu na wartość nieruchomości i jej lokalizację,
 • wymóg korzystania z oferty cross-sell przez cały okres kredytowania (bez tego marża +0,5%).

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.2/5 - (99 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie