Moni365 – opinie klientów i recenzja

Rynek usług pożyczkowych tworzą nie tylko ci, którzy pożyczają. Nie brakuje także platform świadczących usługi pośrednictwa, które ułatwiają złożenie wniosku i dają dostęp do różnych ofert w jednym miejscu. Przykładem takiego podmiotu jest Moni365, które wyspecjalizowało się w pożyczkach długoterminowych, współpracując przeszło z 25 różnymi partnerami. Firma ta szczyci się tym, że złożony za jej pośrednictwem wniosek zostanie rozpatrzony błyskawicznie, a usługa jest bezpłatna. Co konkretnie powinni wiedzieć potencjalni klienci, nim skorzystają z usług tej firmy?

opinie na temat moni365

Moni365 – co to za firma i co oferuje?

Przedstawiana dziś platforma pożyczkowa to młoda inicjatywa, która swoją działalność rozpoczęła jesienią 2020 roku. Właścicielem Moni365 jest spółka Moni Limited, która jest dość osobliwym przypadkiem – informacji o niej nie znajdziemy bowiem w polskim rejestrze KNF. Działająca jako odpowiednik polskich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, pod obecną postacią zarejestrowana jest w Hong Kongu od maja 2021 roku.

Co za tym idzie, kontakt z biurem firmy jest mocno ograniczony – próżno liczyć na kontakt telefoniczny – mamy tylko do dyspozycji adres poczty e-mail. Moni365 wypada w tym polu dużo gorzej od polskiej konkurencji, czyli portali takich jak Kredyt-dla-zadłużonych czy Eurocent. Tam, poza gwarancją bezpieczeństwa (dzięki znajdowaniu się w rejestrach KNF), znacznie łatwiej o kontakt.

Początkowo działalność Moni365 ograniczała się do czterech regionów: Niemiec, Szwecji, Łotwy oraz Litwy. Widząc jednak, jak atrakcyjnym rynkiem jest Polska, z czasem także i tutaj ten pośrednik rozwinął swoje usługi. Za jego pośrednictwem można złożyć wniosek o finansowanie, po czym zostanie on przekazany nawet do kilkudziesięciu różnych firm pożyczkowych.

Zasada jest prosta – zamiast przeglądać godzinami różne strony internetowe, klient otrzymuje dostęp do wielu ofert pożyczek w jednym miejscu.

Podobnie jak najwięksi konkurenci, Moni365 działa w 100% online i oferuje pomoc w znalezieniu finansowania bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności.

Jakie pożyczki pozabankowe można znaleźć w Moni365?

Moni365 bezpośrednio nie udziela pożyczek, jednak pozwala na złożenie wniosku o finansowanie. Firma ta oferuje minimum formalności i obsługę w 100% online. Usługi skierowane są do osób poszukujących finansowania zarówno w mniejszych kwotach na niewygórowane wydatki, jak i potrzebujących dużo większych środków. Niezależnie od kwoty, termin spłaty zawsze wyrażony jest w perspektywie ratalnej. W zależności od preferencji klienta, w Moni365 można otrzymać pożyczkę na miesiące, a nawet lata. Słowem – firma oferuje dostęp do standardowych, szybkich pożyczek pozabankowych.

Moni365 na swojej stronie internetowej deklaruje trzy udogodnienia. Wypełnienie wniosku nie powinno zająć więcej niż 2 minuty, rozpatrywany jest każdy bez względu na stan historii kredytowej, a decyzja pożyczkowa przekazywana jest w ciągu 15 minut. Informacje otrzymamy prosto na wskazany adres poczty e-mail.

portal moni365
https://moni365.com/pl/

Maksymalna kwota pożyczki, termin spłaty i koszty pożyczki – ile wynoszą?

Próżno tu szukać takiego rozwiązania jak darmowa pierwsza pożyczka. Oferta dostępna za pośrednictwem platformy Moni365 to pożyczki ratalne, a dostępne parametry są jednolite dla każdego klienta. Na jaką wysokość oraz okres spłaty finansowania mogą tutaj liczyć zainteresowani?

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna kwota, o jaką wnioskować może klient, wynosi już 500 złotych. Kolejne wartości można powiększać co 500 złotych, przez 2000, 10 000, 30 000 aż do maksymalnej przewidzianej sumy. Ta wynosi nawet do 60 000 złotych.

 • Termin spłaty.
  Spłata pożyczki otrzymanej za pomocą platformy Moni365 zawsze odbywa się w formie comiesięcznych rat. Minimalna długość spłaty może wynieść 3 miesiące, a wartość tę powiększać można w nieregularny sposób: do 9, 12, 15 i 18 miesięcy, a potem 24, 36, 48 i 60 miesięcy. Ta ostatnia wartość odpowiada aż 5 latom na spłatę zobowiązania.

Poza dostępnymi parametrami finansowania warto scharakteryzować też to, ile łącznie zapłacimy za otrzymaną pożyczkę i ile wyniesie rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Moni365 swoje usługi promuje jako darmowe, a to, co doliczone zostanie do pożyczonej kwoty, to standardowy zestaw opłat właściwego pożyczkodawcy. Poznajmy zatem kompletny, reprezentatywny koszt pożyczki.

 • Kwota pożyczki: 9000 zł.
 • Okres spłaty: 12 miesięcy.
 • Oprocentowanie: 7,90%.
 • Odsetki: 384 zł.
 • Całkowita kwota pożyczki: 9384 zł.
 • Wysokość raty: 782 zł.

Jakie wymagania należy spełnić?

Analizując ofertę każdej firmy pozabankowej, warto pamiętać też o kwestii warunków, na podstawie których możemy przystąpić do wnioskowania. Moni365 wątpliwości te rozwiewa w prosty i czytelny sposób, wymieniając wszelkie wymagania w sekcji „pytania i odpowiedzi”. O czym powinien wiedzieć każdy, kto wnioskuje o pożyczkę?

 • Wiek klienta wynosić może nie mniej niż 20 oraz nie więcej niż 80 lat.
 • Do wniosku niezbędny jest dowód osobisty, na czele z numerem PESEL.
 • Każdy wnioskujący musi posiadać też stały adres zamieszkania na terenie kraju.
 • Do otrzymania pożyczki potrzebna jest także odpowiednia zdolność kredytowa. Moni365 przypomina, że zainteresowani nie mogą widnieć w Biurze Informacji Kredytowej, jak i bazach BIG.

Choć nie zostało to zawarte we wspomnianej wyżej liście na stronie internetowej Moni365, warto też przypomnieć, że warunki te wiążą się jeszcze z kilkoma kwestiami. Każdy wnioskujący o pożyczkę musi to uczynić jako osoba fizyczna i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Niezbędne jest także polskie obywatelstwo oraz posiadanie stałego źródła dochodu, które udowodni, że jesteśmy w stanie bezproblemowo spłacać zaciągniętą pożyczkę.

W jakich bazach dłużników weryfikowany jest klient?

Jak wspomnieliśmy już przy sekcji o warunkach otrzymania pożyczki, po złożeniu wniosku za pośrednictwem platformy Moni365 dokładnie sprawdzana jest historia kredytowa. Firma ta przypomina, że tylko osoby z dobrą zdolnością mogą liczyć na pozytywną odpowiedź na wniosek pożyczkowy. Gdzie sprawdzony zostanie klient?

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej, w tym: KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF, KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej) i BIG InfoMonitor.

Zobacz oferty chwilówek bez BIK


Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Moni365?

Jak przyjęło się już na dobre na rynku pożyczek pozabankowych, proces wnioskowania o finansowanie jest uproszczony do minimum i odbywa się w 100% online. Dzięki temu klient nie tylko nie poświęca zbyt wiele czasu na wypełnienie formularza, ale i nie musi czekać długo na otrzymanie klarownej decyzji w sprawie przyznania środków. Podobne zasady spotkać można dziś także wśród pośredników takich jak Moni365.

Na jakie kroki należy się przygotować, aby wziąć pożyczkę?

 1. Po wejściu na stronę Moni365 zwróć uwagę na wyeksponowany po prawej stronie kalkulator finansowy, za którego pomocą należy ustalić najważniejsze parametry pożyczki. Za pomocą pierwszego suwaka ustal kwotę finansowania, z kolei drugi mówi o dogodnym terminie spłaty.
 2. Nim przejdziemy do drugiego kroku, warto rzucić jeszcze okiem na automatycznie obliczoną wysokość miesięcznej raty i pełen przekrój kosztów. Kalkulator informuje nas o tym w ramce tuż obok suwaków doboru parametrów pożyczki.
 3. Po kliknięciu przycisku „weź pożyczkę” zostajemy przekierowani do prostego i czytelnego formularza pożyczkowego. Na początku podajemy w nim adres poczty e-mail, numer telefonu oraz numer PESEL.
 4. Kolejny krok to bardziej rozbudowana część, w której podajemy: dane osobowe, informacje o stanie cywilnym oraz informacje o statusie nieruchomości, w której mieszkamy. Formularz wymaga jeszcze danych o miesięcznych wydatkach, rodzaju umowy w pracy, wysokości dochodów oraz ewentualnej liczbie osób na utrzymaniu.
 5. Pora na ostatnie krótkie kroki formularza. Najpierw podajemy szczegółowe dane adresowe dotyczące naszego zamieszkania. Następnie, wskazujemy numer dowodu osobistego wraz z datą ważności. Na koniec wpisujemy numer konta bankowego do przelewu pożyczki.
 6. Gotowe? Pora poznać dostępne oferty pożyczki. Strona internetowa poinformuje nas o wyszukiwaniu najlepszej oferty, co może potrwać maksymalnie kilka minut. Wówczas dowiadujemy się, kto jest gotowy pożyczyć nam środki i na jakich warunkach. Jeżeli spełnia to nasze oczekiwania – pora na podpisanie umowy i oczekiwanie na wypłatę przyznanej pożyczki na wskazany numer konta. Pieniądze powinny znaleźć się na naszym koncie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Moni365 – opinie i podsumowanie

Pomoc pośrednika pożyczkowego może być bardzo cenna, ponieważ dzięki jego usługom nie musimy sami przeglądać dziesiątek ofert poszczególnych firm. Moni365 poprawnie wywiązuje się z tego zadania – przesyłając nasz wniosek aż do kilkudziesięciu partnerów. Zwiększa to szanse na otrzymanie finansowania. Cieszyć może także rozpiętość kwot dostępnych pożyczek oraz ich okresów spłaty.

W przypadku chęci skorzystania z usług Moni365 musimy jednak zachować szczególne środki ostrożności. Ze względu na utrudniony kontakt z tą, zarejestrowaną w Hong Kongu spółką, i brak gwarancji bezpieczeństwa – którą byłoby np. znalezienie się tej firmy w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego.

Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług któregoś z polskich pośredników pożyczkowych, np. Kredyt-dla-Zadłużonych.pl.

Dane o firmie Moni365

 • Nazwa firmy: Moni Limited
 • Dane identyfikacyjne: 3050154, Tax Nr. 73006437
 • Adres firmy: 21st Floor, CMA Building 64, Connaught Road Central, Hongkong
 • E-mail: info@moni365.com
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.5/5 - (2 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • H
  H

  Halina

  26.10.2022, 22:16

  Wyróżniający się komentarz

  Przestrzegam Państwa przed braniem pożyczek w Moni65.Zostałam oszukana,pobrali ode mnie
  przedpłaty,ubezpieczenia dla banku/a ja głupia dałam się naciągnąć/.Minął miesiąc, pożyczki nie ma,a teraz na wszelki wypadek
  nie odzywają się w ogóle.A otrzymywałam emaile,że już,że jutro…..Mam namiary na tę osobę z Wwy.Jeszcze chwilę odczekam ,ale nie podaruję.Przestrzegam przed Moni365.

  • J
   J

   Jakub

   01.03.2023, 00:26

   Wyróżniający się komentarz

   Dzień dobry. Mógłbym pani zadać kilka pytań ?

  • H
   H

   H.

   03.03.2023, 08:28

   Wyróżniający się komentarz

   Jakub, podaj adres mailowy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie