Monify – opinie klientów i recenzja

monifymonify opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i okres spłaty: 400 000 złotych na 24 miesiące
 • Online, w 15 minut, bez formalności? Nie, Monify jako pośrednik finansowy potrzebuje więcej czasu na przygotowanie dogodnej oferty i przedstawienie jej klientowi.

Wiesz, że jeżeli potrzebujesz szybkiego i bezpiecznego wsparcia finansowego, to zamiast zwykłej pożyczki od firmy pożyczkowej możesz skorzystać z usług pośredników wspomagających Cię przy wyborze optymalnej oferty? Do grona takich brokerów finansowych zalicza się Monify. Pomaga ona przedsiębiorcom w znalezieniu pożyczek w kwocie nawet 400 tysięcy złotych. Czy warto skorzystać z jej usług?

Monify — nasza opinia

Rynek usług pozabankowych zarówno w Europie, jak i w samej Polsce, charakteryzuje się bardzo dużym potencjałem. Konsumenci o bardzo zróżnicowanych potrzebach chętnie sięgają po różnego rodzaju chwilówki i pożyczki, na co odpowiedzią jest stale rosnąca konkurencja w tej branży. Poza klasycznymi firmami oferującymi pożyczki krótkoterminowe i długoterminowe, coraz silniej o sobie znać dają tzw. brokerzy finansowi.

Do tego grona zalicza się łotewska firma Monify, która oferuje usług pośrednictwa finansowego dla przedsiębiorców. Na polskim rynku oddział tej spółki działa od początku 2017 roku i koncentruje się na oferowaniu nowoczesnych usług finansowych online. W przeciwieństwie do podobnych, konkurencyjnych, firm obecnych na polskim rynku pośrednictwa pożyczkowego, Monify nie współpracuje z żadnymi pożyczkodawcami znanymi polskim klientom. Opiera się na współpracy z lokalnymi podmiotami pozabankowymi z regionu Państw Bałtyckich, pośrednicząc w usługach między nimi a klientami w Polsce.

Zgodnie z coraz powszechniejszymi standardami w branży pożyczkowej, witryna internetowa Monify uzyskała nowoczesną, przejrzystą i barwną szatę graficzną. Na stronie głównej podkreślone są informacje na temat profilu klienta (przedsiębiorcy), do jakiego jest kierowana oferta Monify. Przedstawione są tam też aspekty, które – zdaniem firmy – wyróżniają Monify na tle konkurencji. Witryna prezentuje też informacje na temat stosunkowo szybkiego rozpatrywania wniosków (do 1 dnia). Ponadto dzieli się statystykami na temat liczby przetworzonych wniosków (7 400) i powracających klientów (83%). Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tego pożyczkodawcy.

Jakie warunki należy spełnić w Monify?

Niestety, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, na stronie internetowej Monify próżno szukać jasno określonych informacji na temat wymogów, jakie muszą spełniać jej potencjalni klienci. Wątpliwości te częściowo rozwiewa sekcja „jak działamy”, która znajduje się w zakładce „o nas” na stronie internetowej Monify. Za podstawowe warunki należy zatem uznać:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa i legitymowanie się ważnym dowodem osobistym,
 • prowadzenie działalności gospodarczej,
 • bycie osobą pełnoletnią (powyżej 18. roku życia),
 • spełnienie wymagań dotyczących zdolności i wiarygodności kredytowej na podstawie weryfikacji w rejestrach finansowych,
 • posiadanie rachunku bankowego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jednym z podstawowych warunków uzyskania pożyczki przy pomocy brokera finansowego Monify, jest pozytywna weryfikacja zdolności i wiarygodności kredytowej. Firma niestety nie precyzuje tego, w jakich rejestrach sprawdza wnioskodawcę, lub które nie są brane pod uwagę. Pozostaje jedynie lakoniczne wspomnienie o „rejestrach publicznych i niepublicznych”. Co za tym idzie, dane przedsiębiorcy ubiegającego się o wsparcie finansowe za pośrednictwem Monify mogą zostać zweryfikowane np. w:

 • BIK – Biurze Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biurach Informacji Gospodarczej (KRD, ERIF, BIG InfoMonitor oraz KBIG).
 • ZBP – Związku Banków Polskich.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Chcąc znaleźć informacje na temat parametrów pożyczki ratalnej, o jaką można ubiegać się w Monify, powinieneś przejść do zakładki „kalkulator” na stronie głównej. Wynika z niego, że za pośrednictwem Monify przedsiębiorcy mogą ubiegać się  o pożyczkę w wysokości od 1 000 złotych do nawet 400 000 złotych. Okres spłaty można ustalić najkrócej na 1 miesiąc, a maksymalnie może na 24 miesiące (2 lata). Ciekawostką, rzadko spotykaną u konkurencji, jest także możliwość ustalenia wysokości oprocentowania. W Monify możesz wybrać stawki od 3,5% do 7%.

Przykładowe koszty pożyczki możesz sprawdzić w tabelce po prawej stronie od kalkulatora parametrów pożyczki. Daje on możliwość poznania szacunkowej wysokości raty, jaką należy opłacić co miesiąc, a także kosztów, które zawierają się w każdej z nich. W tej kwestii spłata pożyczki u brokera Monify przypomina kredyty bankowe – raty mają nierówną wysokość z powodu nierównej wysokości odsetek. Można to zatem nazwać tzw. ratami malejącymi, których wysokość zmniejsza się wraz z upływem okresu spłaty.

Pokazuje to poniższy przykład reprezentatywny.

 • Oprocentowanie pożyczki w kwocie 200 000 złotych udzielonej na 24 miesiące wynosi 5%.
 • Miesięczna rata kapitałowa wynosi 8 333 złote. Rata odsetkowa w pierwszym miesiącu to 10 000 złotych, w drugim – 9 583 złote, a w trzecim – 9 166 złotych.
 • Pierwsza rata wynosi 18 333 złote, druga –  17 916 złotych, a trzecia – 17 499 złotych.
 • Ostatnia, 24. rata, pożyczki składa się z 8 333 złotych raty kapitałowej i 417 złotych raty odsetkowej. Łącznie wynosi ona 8 750 złotych, czyli ponad 2 razy mniej niż na początku.

Pożyczka w Monify krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną dla przedsiębiorcy w Monify można przedstawić w kilku prostych etapach:

 1. Interesujące Cię parametry pożyczki możesz wybrać klikając w zakładkę „kalkulator” na stronie głównej Monify.
 2. Zostajesz przekierowany do kalkulatora parametrów pożyczki, za pomocą którego możesz dobrać interesujące Cię dane. Przy pomocy pierwszego suwaka ustalasz kwotę pożyczki, drugi służy do dobrania optymalnego terminu spłaty. Używając trzeciego możesz ustalić wysokość oprocentowania pożyczki.
 3. Po ustaleniu warunków pożyczki możesz zapoznać się z umieszczoną po prawej tabelą przedstawiającą wysokość rat. Pokazuje ona wysokość raty kapitałowej i ratę odsetkową zmniejszającą się wraz z upływem okresu spłaty.
 4. Jeżeli nic nie budzi Twoich wątpliwości, możesz wypełnić uproszczony do minimum formularz wniosku. Podajesz w nim nazwę firmy, numer REGON oraz swoje imię i nazwisko (osoby składającej wniosek), numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Na koniec potwierdzasz trzy wymagane zgody i potwierdzasz złożenie formularza pożyczkowego.
 5. W kolejnym kroku przesyłasz (w 100% online) niezbędne pliki, które pomogą w szybkim zweryfikowaniu Ciebie jako przedsiębiorcy (wyciąg z konta bankowego z ostatnich 12 miesięcy, wybierasz z listy bank, który prowadzi Twój rachunek, a usługa Kontomatik szybko i bezpiecznie zweryfikuje historię transakcji z ostatniego roku. Co więcej, jesteś zobowiązany udostępnić raport kredytowy z Biura Informacji Kredytowej. Opcjonalnie, możesz też załączyć firmowy rachunek zysków i strat).
 6. Po wykonaniu wyżej wspomnianych kroków, pozostaje Ci już tylko złożyć wniosek pożyczkowy do weryfikacji i oczekiwać na wydanie decyzji przez Monify.
 7. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, firma przedstawia dogodną ofertę jednego z jej partnerów oraz przelewa środki finansowe na wskazany numer konta. Według deklaracji, zajmuje to nie więcej niż jeden dzień.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Duża firma pożyczkowa o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku pożyczek.
 • Przejrzyście rozplanowana witryna zawierająca większość potrzebnych informacji.
 • Nowoczesny wzór strony internetowej – jest miła dla oka i ułatwia nawigację.
 • Bardzo wysoka maksymalna kwota pożyczki – nawet do 400 000 złotych.
 • Możliwość wyboru oprocentowania pożyczki.
 • Szybki czas weryfikacji i wypłaty środków.
 • Prosty formularz pożyczkowy.

Wady

 • Monify jest pośrednikiem finansowym, a nie bezpośrednim pożyczkodawcą.
 • Kalkulator pożyczkowy nie został umieszczony na stronie głównej, a w odrębnej zakładce.
 • Oferta jest przeznaczona tylko dla firm, bez uwzględnienia klientów prywatnych.
 • Nie ma możliwości przyśpieszonej spłaty zobowiązania.
 • Brak zakładki „FAQ” z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
 • Brak jasno określonych informacji o warunkach wiekowych i innych wymaganiach wobec potencjalnych klientów.

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz