Monify – opinie klientów i recenzja

monifymonify opinie

Szczegóły oferty:

 • Maksymalna kwota i czas pożyczki:400 000 złotych na 24 miesiące
 • Online, w 15 minut, bez formalności?Nie, Monify jako pośrednik finansowy potrzebuje więcej czasu na przygotowanie dogodnej oferty i przedstawienie jej klientowi.

Mając potrzebę uzyskania szybkiego i bezpiecznego wsparcia finansowego, zamiast zwykłej pożyczki u wiodącej firmy może warto skorzystać z usług pośredników “wyręczających” potrzeby wyboru optymalnej oferty? Taką wiadomość starają się przynajmniej przekazać coraz popularniejsi brokerzy finansowi, do których zalicza się firma Monify. Oferuje ona pomoc w znalezieniu pożyczek nawet do 400 tysięcy złotych dla przedsiębiorców. Czy warto skorzystać z ich usług?

Monify — nasza opinia

Rynek usług pozabankowych zarówno w Europie, jak i w samej Polsce, wyróżnia się bardzo dużym potencjałem. Konsumenci o bardzo zróżnicowanych potrzebach chętnie sięgają po różnego rodzaju chwilówki i pożyczki, na co odpowiedzią jest stale rosnąca konkurencja w tej branży. Poza klasycznymi firmami oferującymi pożyczki krótkoterminowe i długoterminowe, coraz silniej o sobie znać dają tzw. brokerzy finansowi.

Do tego grona zalicza się łotewska firma Monify, która za cel obrała sobie oferowanie usług pośrednictwa finansowego dla przedsiębiorców. Na polskim rynku lokalny oddział tej spółki działa od początku 2017 roku, koncentrując się na oferowaniu nowoczesnych usług finansowych online. W przeciwieństwie do podobnych, konkurencyjnych firm obecnych na polskim rynku pośrednictwa pożyczkowego, Monify nie współpracuje z żadnymi znanymi polskim klientom pożyczkodawcami. Opiera się ona na współpracy z lokalnymi podmiotami pozabankowymi z regionu Państw Bałtyckich, pośrednicząc w usługach między nimi a klientami w Polsce.

Zgodnie z coraz powszechniejszymi standardami w branży pożyczkowej, witryna internetowa Monify uzyskała nowoczesną, przejrzystą i barwną szatę graficzną. Strona główna eksponuje informacje na temat profilu klienta, do jakiego jest ona kierowana (przedsiębiorcy), a także przedstawia aspekty, pod którymi – zdaniem firmy – Monify wyróżnia się na tle konkurencji. Witryna prezentuje też informacje na temat stosunkowo szybkiego rozpatrywania wniosków (do 1 dnia). Ponadto – dzieli się statystykami na temat liczby przetworzonych wniosków (7400) i powracających klientów (83%). Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tego pożyczkodawcy.

Jakie warunki należy spełnić w Monify?

Niestety, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm pożyczkowych, na stronie internetowej Monify próżno szukać jasno określonych informacji na temat wymogów, jakie określono wobec potencjalnych klientów. Poniekąd te wątpliwości częściowo rozwiewa sekcja “jak działamy”, która znajduje się w zakładce “o nas” na stronie internetowej tego pośrednika finansowego. Podstawowymi warunkami są zatem najprawdopodobniej niżej przedstawione dane.

 • Należy posiadać polskie obywatelstwo i legitymować się ważnym dowodem osobistym.
 • Trzeba być przedsiębiorcą, w takiej roli występując o uzyskanie środków pożyczkowych.
 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią (powyżej 18. roku życia).
 • Trzeba też spełnić wymagania co do zdolności kredytowej na podstawie weryfikacji w rejestrach finansowych.
 • Ważne jest też posiadanie rachunku bankowego.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Jak już wspomniano wyżej, jednym z podstawowych warunków uzyskania pożyczki przy pomocy brokera finansowego Monify, jest pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej. Firma niestety nie precyzuje jakie konkretne rejestry sprawdza lub też które ewentualnie nie są weryfikowane. Pozostaje jedynie lakoniczne wspomnienie o “rejestrach publicznych i niepublicznych”. Co za tym idzie, dane przedsiębiorcy ubiegającego się o wsparcie finansowe przy pomocy Monify mogą zostać zweryfikowane w poniższych, przykładowych bazach.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Są to: KRD, ERIF, BIG InfoMonitor oraz KBIG.
 • ZBP – Związek Banków Polskich.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Aby zlokalizować informacje na temat parametrów pożyczki ratalnej, o jaką można ubiegać się w Monify, należy przejść do zakładki “kalkulator” na stronie głównej. Wynika z niego, że przedsiębiorcy mogą ubiegać się za pośrednictwem Monify o pożyczkę w wysokości od 1000 złotych do nawet 400 000 złotych. Okres spłaty można przy tym ustalić najniżej na 1 miesiąc, a maksymalnie może on wynieść do 24 miesięcy (2 lata). Ciekawostką, rzadko spotykaną u konkurencji, jest także możliwość ustalenia wysokości oprocentowania. Monify daje możliwość wyboru od 3,5% do maksymalnie 7%.

Aby poznać przykładowe koszty pożyczki, należy spojrzeć na tabelkę po prawej stronie od kalkulatora parametrów pożyczki. Daje on możliwość poznania szacunkowej wysokości raty, jaką należy opłacić co miesiąc, a także kosztów, które zawierają się w każdej z nich. W tej kwestii spłata pożyczki u brokera Monify przypomina kredyty bankowe – raty mają nierówną wysokość z powodu nierównego wymiaru odsetek. Można to zatem nazwać tzw. ratami malejącymi, gdzie im dłużej są one spłacane, tym spada ich wysokość.

Przedstawimy to na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Zaciągając pożyczkę na kwotę 200 000 złotych na 24 miesiące, oprocentowanie wynosi 5%.
 • W ten sposób, miesięczna rata zawsze wynosi 8333 złote, ale już stawka odsetkowa w 1 miesiącu to 10 000 złotych, miesiąc później 9583 złote, a dwa miesiące później – 9166 złotych.
 • Co za tym idzie, pierwsza rata ma wysokość 18 333 złotych, druga 17 916 złotych, a trzecia – 17 499 złotych.
 • Ostatnia, 24. rata pożyczki składa się z 8333 złotych bazowej kwoty + 417 złotych części odsetkowej. Łącznie, jest to 8750 złotych, czyli ponad 2 razy mniej niż na początku.

Pożyczka w Monify krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę ratalną dla przedsiębiorcy w Monify warto przedstawić w kilku prostych etapach, krok po kroku.

 1. Aby dobrać interesujące konsumenta parametry pożyczki, należy kliknąć w zakładkę “kalkulator” na stronie głównej Monify.
 2. Zostajemy tam przekierowani do kalkulatora parametrów pożyczki, za pomocą którego można dobrać interesujące klienta dane. Pierwszy suwak pozwala ustalić kwotę pożyczki, drugi służy do dobrania optymalnego terminu spłaty. Trzeci z kolei, jak wspomniano już wcześniej, pozwala ustalić wysokość oprocentowania pożyczki.
 3. Ustalając już pożądane informacje pożyczkowe, pora zapoznać się jeszcze z umieszczoną po prawej tabelą obrazującą szczegółową wysokość rat. Rozbija ona zobowiązanie na czynniki pierwsze, przedstawiając miesięczną wartość raty wraz z udziałem odsetek i postęp w spłacie zadłużenia wraz z każdym miesiącem.
 4. Jeżeli nic nie budzi już wątpliwości przedsiębiorcy ubiegającego się o pomoc Monify, pora wypełnić uproszczony do minimum formularz pożyczkowy. Należy w nim podać nazwę firmy wraz z jej numerem REGON oraz imię i nazwisko składającego wniosek. Niezbędne jest też podzielenie się numerem telefonu komórkowego, a także adresem e-mail. Na koniec, należy zatwierdzić trzy wymagane zgody i potwierdzić złożenie formularza pożyczkowego.
 5. Kolejny krok to przesłanie w 100% online niezbędnych plików, które pomogą w szybkiej weryfikacji przedsiębiorcy. Należy zatem podzielić się wyciągiem z konta bankowego z ostatnich 12 miesięcy, wybierając z listy bank, w którym posiada się rachunek. Usługa Kontomatik szybko i bezpiecznie zweryfikuje historię transakcji z ostatniego roku. Co więcej, należy udostępnić raport kredytowy z Biura Informacji Kredytowej. Opcjonalnie, można też załączyć firmowy rachunek zysków i strat.
 6. Po dokonaniu wyżej wspomnianych kroków, pozostaje już tylko złożyć wniosek pożyczkowy do weryfikacji i oczekiwać na wydanie decyzji przez Monify.
 7. Jeżeli zostanie on zaakceptowany, firma przedstawia dogodną ofertę jednego z jej partnerów oraz przelewa środki finansowe na wskazany numer konta. Według deklaracji, zajmuje to nie więcej niż jeden dzień.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Duża firma pożyczkowa o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku pożyczek.
 • Przejrzyście rozplanowana witryna zawierająca większość potrzebnych informacji.
 • Nowoczesny wzór strony internetowej – jest miła dla oka i ułatwia nawigację.
 • Bardzo wysoka maksymalna kwota pożyczki – nawet do 400 000 złotych.
 • Możliwość wyboru oprocentowania pożyczki.
 • Szybki czas weryfikacji i wypłaty środków.
 • Prosty formularz pożyczkowy.

Wady

 • Monify jest pośrednikiem finansowym, a nie bezpośrednim pożyczkodawcą.
 • Kalkulator pożyczkowy nie został umieszczony na stronie głównej, a jedynie w odrębnej zakładce.
 • Oferta jest przeznaczona tylko dla firm, bez uwzględnienia klientów prywatnych.
 • Nie ma możliwości przyśpieszonej spłaty zobowiązania.
 • Brak zakładki “FAQ” z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
 • Brak jasno określonych informacji o warunkach wiekowych i innych wymaganiach wobec potencjalnych klientów.
Oceń ten wpis

Autor wpisu: Michał Frankowski

2019-08-05T10:55:58+02:0009.08.2019|Opinie o firmach pożyczkowych|
Dodaj komentarz