Mozipo – opinie klientów i recenzja

Mozipo logo

Mozipo

Szczegóły oferty:

  • Maksymalna kwota i czas pierwszej pożyczki: 500 złotych na 2 miesiące za darmo lub 500 złotych na 24 miesiące z obniżoną prowizją.
  • Maksymalna kwota i czas kolejnej pożyczki: 10 000 złotych na 2 miesiące.
  • Pierwsza pożyczka za darmo? Tak, do 500 złotych, ale tylko na nie więcej niż 2 miesiące.
  • Online, w 15 minut i bez formalności? Tak, Mozipo deklaruje, że przyznane środki pożyczkowe znajdują się na koncie w 10 minut.

Tym razem prezentuję recenzję kolejnej międzynarodowej firmy pożyczkowej, która zabiega o klientów zainteresowanych popularnymi pożyczkami ratalnymi. Mozipo zadbało jednak o to, aby skutecznie wyróżnić się z tłumu – poza ofertą pierwszej darmowej pożyczki, stali klienci mogą liczyć na ponadprzeciętnie wysokie kwoty do pożyczenia. Co więcej, termin spłaty to 2 miesiące, dając więcej czasu na zgromadzenie środków do spłaty. Przyjrzałem się bliżej ofercie tego pożyczkodawcy.

Mozipo — nasza opinia

Mozipo należy do międzynarodowego holdingu Mozipo Holding LTD, który zarejestrowany jest na Cyprze. Mozipo w Polsce działa w ramach warszawskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, o której wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawił się w listopadzie 2017 roku. Od tego czasu, Mozipo dzielnie zabiega o klientów na bardzo konkurencyjnym rynku pożyczek.

Firma ta stara się wyróżnić takimi parametrami, jak: możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki, a także wydłużony termin spłaty, który może wynieść nawet 24 miesiące. Uwagę zwracają też ponadprzeciętnie wysokie kwoty do zaciągnięcia przez stałych klientów – 10 000 złotych. Nie jest to może wartość rekordowa, jak na długoterminowe pożyczki, ale potencjalnie atrakcyjna dla bardzo szerokiego grona osób.

Witryna internetowa pożyczkodawcy charakteryzuje się czytelnym i przystępnym projektem graficznym. Został on uproszczony do minimum, przez co, poza wyraźnie wyeksponowanym kalkulatorem pożyczkowym, mamy do czynienia jeszcze z tylko z informacjami o definicji RRSO i trzema najważniejszymi informacjami o procesie przyznawania pożyczki w Mozipo. Pora przyjrzeć się teraz bliżej samej ofercie tej firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Mozipo?

Informacje o podstawowych wymaganiach, jakie Mozipo stawia przed swoimi potencjalnymi klientami umieszczone są w zakładce „informacje o kredycie”. Znajduje się tam sekcja „kto może się ubiegać o kredyt”, w której znajdują się następujące informacje:

 • Pożyczkobiorca nie może mieć mniej niż 18 lat i nie więcej niż 65 lat.
 • Musi mieć polskie obywatelstwo i legitymować się ważnym dowodem osobistym.
 • Musi też stale zamieszkiwać na terenie Polski.
 • Wymagane jest też legitymowanie się stałym dochodem.
 • Pożyczkobiorca nie może być notowany w w rejestrach dłużników.
 • Trzeba też posiadać numer telefonu komórkowego i adres poczty e-mail.
 • Na koniec, Mozipo wymaga posiadania dostępu do polskiego konta bankowego przez internet.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podczas składania wniosku, Mozipo dokona wnikliwej weryfikacji historii kredytowej konsumenta. W tym celu, sprawdzi rejestryy

 • Biura Informacji Kredytowej (BIK).
 • Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Mowa tutaj o rejestrach Krajowego Biura Informacji Gospodarczej (KBIG)  oraz BIG InfoMonitor.
 • CRIF.

Warto dodać, że – jak wspomniano już wcześniej – firma ta nie udziela pożyczek osobom, których dane znajdują się w dowolnym z wymienionych powyżej rejestrów.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa wobec klientów zainteresowanych uzyskaniem pożyczki w Mozipo dzieli się na dwie odrębne taryfy. Pierwsza powstała z myślą o klientach, którzy wnioskują o zobowiązanie po raz pierwszy. Przewidziana dla nich została pierwsza darmowa pożyczka w wysokości od 100 złotych. Jej maksymalna kwota może wynieść 500 złotych. Takie zobowiązanie może zostać zaciągnięte jednak jedynie na nie więcej niż 2 miesiące. Jeżeli za pierwszym razem potrzebujesz więcej czasu, to prowizja jest już naliczana. Dodatkowe terminy spłaty mogą wynieść jeszcze 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy oraz 24 miesiące.

Stali klienci mogą korzystać z pełnej oferty pożyczkowej. Znacznie zwiększa się największa kwota pożyczki, o jaką można się ubiegać w Mozipo. Teraz wynosi nawet 10 000 złotych, co jest całkiem atrakcyjną wartością jak na pożyczkę ratalną. Bez zmian pozostaje minimalna kwota pożyczki (100 złotych). Takie same są też dostępne terminy spłaty (2, 3, 6, 12 lub 24 miesiące).

Przykładowe koszty pożyczki w Mozipo przedstawione są na poniższym przykładzie reprezentatywnym.

 • Pożyczając 2000 złotych na 24 miesiące, oprocentowanie w ujęciu rocznym wynosi wówczas 4,9%. Dodatkowo, naliczana jest opłat administracyjna w wysokości 5 złotych, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 10,9%. Miesięczna rata obliczona została na 92,65 złotego.
  Łączna kwota do spłacenia wynosi zatem 2223,60 złotego.

Pożyczka w Mozipo krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Mozipo można rozpisać w kilku prostych krokach, które przedstawiamy niżej w chronologicznym porządku.

 1. W pierwszej kolejności wybierasz przy pomocy suwaka dogodną kwotę pożyczki. Następnie, z listy rozwijanej, wybierasz dogodny termin spłaty (domyślną wartością są 2 miesiące).
 2. W kolejnym kroku klikasz przycisk „weź pożyczkę” i zostajesz przekierowany do formularza rejestracji konta lub logowania. Jeżeli jeszcze nie masz konta w Mozipo, konieczna będzie szybka rejestracja.
 3. Pora podać swoje nazwisko, imię, numer PESEL, numer telefonu komórkowego, adres poczty e-mail oraz hasła do logowania. Po wpisaniu tych danych, należy zaznaczyć wszystkie potrzebne zgody i kliknąć, notabene rażąco źle przetłumaczony przycisk pt. „kontynuować”.
 4. Po dokonaniu weryfikacji tożsamości zarejestrowanego konta, Mozipo sprawdzi także naszą historię kredytową i przedstawi decyzję co do przyznania środków pożyczkowych. Otrzymamy ją w ciągi kilku minut.
 5. Firma deklaruje, że wypłata środków odbywa się do 10 minut od wydania ostatecznej decyzji pożyczkowej i przelewane są one na nasz rachunek bankowy.

Podstawowe cechy podsumowanie

Zalety

 • Pierwsza darmowa pożyczka do 2 miesięcy.
 • Niższe koszty pożyczek dla nowych klientów, jeżeli będą chcieli je zaciągnąć na dłużej niż 2 miesiące.
 • Wysokie kwoty pożyczek dla stałych klientów – nawet 10 000 złotych.
 • Czytelny projekt graficzny strony internetowej.

Wady

 • Bardzo niska kwota pierwszej darmowej pożyczki – tylko 500 złotych.
 • Nie jest dopuszczalne posiadanie jakichkolwiek długów.
 • Niewygodny sposób wyboru terminu spłaty pożyczki.
 • Niedokładne tłumaczenie na język polski niektórych etapów formularza rejestracyjnego.

Mozipo – dane firmy

Dane spółki

Nazwa spółki:Mozipo sp. z o.o.
REGON:368733269
KRS:0000702073
NIP:7010765624
Adres:Aleje Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa

 

Infolinia – dane kontaktowe:

Biuro Obsługi Klienta: 732 084 040

Autor wpisu: Michał Frankowski

Dodaj komentarz