Mozipo – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
3.0
Wymagania
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Telefon komórkowy
Adres e-mail
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 10 000 zł

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 19 Stycznia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
30 - 61 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
100 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? Bez względu na kwotę pożyczki!
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
100 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Zalety i wady firmy mozipo

Zalety
 • Pierwsza darmowa pożyczka do 2 miesięcy
 • Niższe koszty pożyczek dla nowych klientów, jeżeli będą chcieli je zaciągnąć na dłużej niż 2 miesiące
 • Wysokie kwoty pożyczek dla stałych klientów – nawet 10 000 złotych
 • Czytelny projekt graficzny strony internetowej
 • Możliwość wnioskowania o pożyczkę online.
Wady
 • Bardzo niska kwota pierwszej darmowej pożyczki – tylko 500 złotych
 • Nie jest dopuszczalne posiadanie jakichkolwiek długów
 • Niewygodny sposób wyboru terminu spłaty pożyczki
 • Niedokładne tłumaczenie na język polski niektórych etapów formularza rejestracyjnego

Siedziba firmy

Mozipo sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 96

00-807 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 200000 PLN

KRS: 0000702073

NIP: 7010765624

REGON: 368733269

Okres spłaty3 - 24 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka500 - 10 000 zł
Wiek pożyczkobiorcy18 - 65 lat
Maks. kolejna pożyczka10000 zł
Pierwsza pożyczka gratisTak
Weryfikacja w bazach dłużników
KBIG CRIF CCC BIK

Tym razem prezentujemy recenzję kolejnej międzynarodowej firmy pożyczkowej, która zabiega o klientów zainteresowanych popularnymi pożyczkami ratalnymi. Mozipo zadbało jednak o to, aby skutecznie wyróżnić się z tłumu – poza ofertą pierwszej darmowej pożyczki, stali klienci mogą liczyć na ponadprzeciętnie wysokie kwoty do pożyczenia. Co więcej, termin spłaty to 2 miesiące, dając więcej czasu na zgromadzenie środków do spłaty. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tego pożyczkodawcy.

Mozipo — nasza opinia

Opisywana dziś firma to pożyczkodawca należący do międzynarodowego holdingu Mozipo Holding LTD, który zarejestrowany jest na Cyprze. Mozipo w Polsce działa w ramach warszawskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie, o której wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawił się w listopadzie 2017 roku. Od tego czasu, Mozipo dzielnie zabiega o klientów na bardzo konkurencyjnym rynku pożyczek.

Firma ta stara się wyróżnić takimi parametrami, jak możliwość zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki, a także wydłużony termin spłaty – oprócz dwóch miesięcy, może wynieść nawet 24 miesiące (2 lata). Uwagę zwracają też ponadprzeciętnie wysokie kwoty do zaciągnięcia dla stałych klientów – 10 000 złotych to nie wartość rekordowa, jak na długoterminowe pożyczki, ale potencjalnie atrakcyjna dla bardzo szerokiego grona osób.

Jeśli mowa o witrynie internetowej opisywanego pożyczkodawcy, to warto docenić jej czytelny i przystępny dla przeciętnego konsumenta projekt graficzny. Został on uproszczony do minimum, przez co poza wyraźnie wyeksponowanym kalkulatorem pożyczkowym, mamy do czynienia jeszcze z tylko z informacjami o definicji RRSO i trzema najważniejszymi informacjami o procesie przyznawania pożyczki w Mozipo. Pora przyjrzeć się teraz bliżej samej ofercie tej firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Mozipo?

Chcąc poznać podstawowe wymagania, jakie Mozipo stawia przed swoimi potencjalnymi klientami, musimy udać się do zakładki „informacje o kredycie”. Tam nieco niżej znajduje się sekcja „kto może się ubiegać o kredyt”, dzięki czemu otrzymujemy wszystkie najważniejsze zapisy w jednym miejscu. Oto one.

 • Konsument musi być nie młodszy niż 18 lat i nie starszy zarazem niż 65 lat.
 • Niezbędne jest posiadanie obywatelstwa polskiego wraz z ważnym dowodem osobistym.
 • Trzeba też stale zamieszkiwać na terenie Polski.
 • Wymagane jest też legitymowanie się stałym dochodem.
 • Nie jest też dopuszczalne posiadanie jakichkolwiek długów. Mowa tu także o tych, które widnieją w rejestrach dłużników.
 • Trzeba też posiadać numer telefonu komórkowego i adres poczty e-mail.
 • Na koniec, Mozipo wymaga posiadania dostępu do polskiego konta bankowego przez internet.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Podczas składania wniosku, Mozipo dokona wnikliwej weryfikacji historii kredytowej konsumenta. W tym celu, sprawdzi następujące rejestry.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG – Biura Informacji Gospodarczej. Mowa tutaj o rejestrach KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej) oraz BIG InfoMonitor.
 • CRIF.

Warto dodać, że – jak wspomniano już wcześniej – firma ta nie udziela pożyczek osobom posiadających jakikolwiek rodzaj długów. Mowa tutaj przede wszystkim o długach widocznych w dowolnym z wyżej przytoczonych rejestrów.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa wobec klientów zainteresowanych uzyskaniem pożyczki w Mozipo dzieli się na dwie odrębne taryfy. Pierwsza powstała z myślą o klientach, którzy wnioskują o zobowiązanie po raz pierwszy. W ten sposób, przewidziana została dla nich pierwsza darmowa pożyczka w wysokości od 100 złotych, poprzez kolejne kwoty rosnące o 100 złotych, aż do 500 złotych. Takie zobowiązanie może zostać zaciągnięte jednak jedynie na nie więcej niż 2 miesiące. Jeżeli za pierwszym razem potrzebujemy więcej czasu, to prowizja jest już naliczana. W ten sposób, dodatkowe terminy spłaty mogą wynieść jeszcze 3 miesiące, 6 miesięcy (pół roku), 12 miesięcy (rok) oraz 24 miesiące (2 lata).

W przypadku stałych klientów, do ich dyspozycji pozostaje już pełna oferta pożyczkowa. Bez zmian pozostaje minimalna kwota pożyczki, która dalej wynosi 100 złotych. Takie same są też dostępne terminy spłaty (2, 3, 6, 12 lub 24 miesiące). Znacznie zmienia się jednak największa kwota pożyczki, o jaką można się ubiegać w Mozipo. Teraz wynosi nawet 10 000 złotych, co jest całkiem atrakcyjną wartością jak na pożyczkę ratalną.

Jeśli mowa o przykładowych kosztach pożyczki w Mozipo, to przedstawiamy je na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 2000 złotych na 24 miesiące, oprocentowanie w ujęciu rocznym wynosi wówczas 4,9%. Dodatkowo, naliczana jest opłat administracyjna w wysokości 5 złotych, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 10,9%. Miesięczna rata obliczona została na 92,65 złotego.
  Łączna kwota do spłacenia wynosi zatem 2223,60 złotego.

Pożyczka w Mozipo krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Mozipo można rozpisać w kilku prostych krokach, które przedstawiamy niżej w chronologicznym porządku.

 1. W pierwszej kolejności należy wybrać dogodną kwotę pożyczki, którą należy ustalić za pomocą suwaka. Następnie, należy wybrać dogodny termin spłaty, który rozwija się po kliknięciu w strzałkę przy widocznym wyrażeniu „2 miesiące”. Warto zastanowić się, czy chcemy spłacić pożyczkę we wstępnym terminie, czy też wydłużyć go nawet do 2 lat.
 2. W kolejnym kroku należy kliknąć przycisk „weź pożyczkę”i zostajesz przekierowany do formularza rejestracji konta lub logowania. Jeżeli jeszcze nie masz konta w Mozipo, konieczna będzie szybka rejestracja.
 3. Pora podać swoje nazwisko, imię, numer PESEL, numer telefonu komórkowego, adres poczty e-mail oraz hasła do logowania. Po wpisaniu tych danych, należy zaznaczyć wszystkie potrzebne zgody i kliknąć, notabene rażąco źle przetłumaczony przycisk pt. „kontynuować”.
 4. Po dokonaniu weryfikacji tożsamości zarejestrowanego konta, Mozipo sprawdzi także naszą historię kredytową i przedstawi decyzję co do przyznania środków pożyczkowych. Otrzymamy ją w ciągi kilku minut.
 5. Firma deklaruje, że wypłata środków odbywa się do 10 minut od wydania ostatecznej decyzji pożyczkowej i przelewane są one na nasz rachunek bankowy.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz