Nest Bank konto oszczędnościowe – opinie i szczegóły oferty

Szczegóły konta

Sprawdź ofertę
Szczegóły konta
Promocja
Nie
Oprocentowanie
7,10 %
? W skali roku nawet przez 90 dni
Wymagane konto bankowe
Tak
Dla kogo
klient indywidualny
Bankomaty
0/6 zł
? - 0 zł - bankomaty Euronet
- 6 zł - pozostałe bankomaty
Płatności mobilne
BLIK/ Apple Pay/ Google Pay/ Visa Mobile/ Fitbit Pay/ Swatch Pay!/ Xiomi Pay
Karta
0 zł
Konto
0 zł
Przelew online
0 zł
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce
Darmowe konto
Tak
Darmowe przelewy
Tak
Koszt karty
0 zł
Opłaty i prowizje
0 zł
Bezpłatna karta
Tak
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

5.0/5

Siedziba firmy

Nest Bank SA
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 319 357 000
KRS: 0000030330
NIP: 5261021021
REGON: 010928125

Nest Bank ma w swojej ofercie zarówno konta osobiste, konta firmowe, jak i konta oszczędnościowe. Dzisiaj zajmijmy się ostatnią z tych grup produktowych. Jakie więc konto oszczędnościowe w Nest Banku wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czy taka forma oszczędzania pieniędzy się opłaca? Sprawdź!

Chociaż Nest Bank to jeden z najmniejszych podmiotów bankowych, to na tle konkurencji wyróżnia się atrakcyjnymi i przemyślanymi ofertami.

Tym razem osobom, które chcą pomnożyć posiadane środki Nest Bank oferuje dwa konta oszczędnościowe. Konto Nest Oszczędności (które możemy założyć razem z Lokatą Witaj, nie jest to jednak warunek konieczny) oraz konto oszczędnościowe Nest Skarbonka. Poniżej szczegółowo analizujemy oba produkty. Zapraszamy do lektury!

Konto Nest Oszczędności

Konto Nest Oszczędności dostępne jest dla klientów indywidualnych. Jeśli mamy już konto osobiste w Nest Banku i chcemy założyć konto oszczędnościowe, musimy:

 • Zalogować się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej,
 • Złożyć wniosek o założenie konta Nest Oszczędności.

Po wykonaniu tych kroków możemy już korzystać ze swojego konta Nest Oszczędności.

Jeśli jesteśmy nowymi klientami, to najpierw musimy założyć konto osobiste Nest Konto. Gdy zostaniemy już posiadaczami rachunku osobistego, konieczne będzie zalogowanie się do bankowości internetowej. To właśnie tam (lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej) składamy wniosek o konto Nest Oszczędności. Warto zrobić to dość szybko, dopóki trwa oprocentowanie promocyjne.

Co ważne, wszystkie zgromadzone na koncie oszczędnościowym środki są w pełni bezpieczne. Kwoty do równowartości 100 tys. euro objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że nawet gdyby instytucja, której powierzyliśmy pieniądze, miała problemy z wypłacalnością, to i tak odzyskamy swoje oszczędności.

Poniżej przyglądamy się bliżej rachunkowi oszczędnościowemu w Nest Banku i przedstawiamy jego najważniejsze zalety oraz wady.

konta oszczędnościowe w nest bank
https://nestbank.pl/nest-oszczednosci/

Zalety konta Nest Oszczędności

Do zalet tego konta oszczędnościowego należy zaliczyć:

 • Atrakcyjne oprocentowanie promocyjne – nawet do 6%,
 • Brak opłat za prowadzenie konta oszczędnościowego,
 • Brak minimalnej kwoty, którą musimy wpłacić (na koncie oszczędnościowym możemy gromadzić dowolne sumy),
 • Brak konieczności dokonywania regularnych wpłat (sami decydujemy o tym ile i kiedy chcemy przelać),
 • Minimum formalności koniecznych do założenia konta (zwłaszcza jeśli jesteśmy już posiadaczami konta osobistego),
 • Fakt, że jest to bezpieczna forma odkładania pieniędzy,
 • Możliwość wpłaty dowolnej kwoty,
 • Możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek,
 • Miesięczną kapitalizację odsetek – są one dopisywane do salda konta na zakończenie każdego miesiąca. Dzięki temu w kolejnym miesiącu kalendarzowym odsetki naliczane są już od wyższej kwoty.

Warto wspomnieć, że poza samym założeniem konta oszczędnościowego możemy również zostać posiadaczami Lokaty Witaj od Nest Banku, której oprocentowanie wynosi obecnie aż 7,5%. Jest to w tym momencie jedna z najlepszych ofert na rynku, jeśli chodzi o bezpieczne oszczędzanie.

Wady konta Nest Oszczędności

 • Konieczność założenia konta osobistego w Nest Banku (na szczęście jest ono darmowe),
 • Niskie oprocentowanie: 0,01%, jeśli nasze oszczędności wynoszą więcej niż 100 tys. złotych,
 • Oferta promocyjna skierowana jest wyłącznie do nowych klientów
 • Oprocentowanie wynoszące aż 6% obowiązuje tylko przez pierwsze dwa miesiące – wyższym oprocentowaniem możemy cieszyć się od momentu założenia konta oraz przez dwa kolejne, pełne miesiące. Jeśli chcemy wypracować jak największe zyski, to najlepiej założyć konto na początku miesiąca, by jak najdłużej cieszyć się tak atrakcyjnym oprocentowaniem,
 • Bezpłatna jest jedynie pierwsza wypłata w miesiącu – za każdy następny przelew wewnętrzny zapłacimy 9 złotych, a za przelew zewnętrzny – 10 złotych.

Jak informuje potencjalnych klientów indywidualnych sam Nest Bank:

Okres promocyjnego oprocentowania obowiązuje od dnia otwarcia konta do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto konto oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

W przypadku kont otwartych od dnia 22.04.2022 roku rodzaj i wysokość oprocentowania uzależnione jest od kwoty środków na koncie: do 100 tys. zł jest zmienne i ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego danego miesiąca (wartość zaokrąglona do jednego miejsca po przecinku) – marża oprocentowania w wysokości 4,00%; dla nadwyżki ponad 100 tys. zł jest stałe i wynosi 0,01%

Z uwagi na fakt, że po upływie okresu promocji, oprocentowanie rachunku przestaje być atrakcyjne, warto pomyśleć o przeniesieniu środków (np. do innego banku). Tutaj pomocny może okazać się ranking kont oszczędnościowych lub ranking lokat bankowych prezentujący najbardziej atrakcyjne oprocentowanie depozytów. Warto także śledzić aktualne promocje oferowane przez różne instytucje finansowe.

Konto Nest Oszczędności sprawdzi się wówczas, gdy jesteśmy nowymi klientami, którzy nie korzystali jeszcze z oferty tego banku. Jeśli posiadamy już konto osobiste Nest Konto, to wówczas omawiana oferta nie jest już tak atrakcyjna i nie odbiega od rynkowych standardów.

Konto oszczędnościowe Nest Skarbonka

Konto oszczędnościowe Nest Skarbonka ma ułatwić nam odkładanie środków na konkretny cel. Jak działa Nest Skarbonka? Bardzo prosto! Najpierw wybieramy cel, na który chcemy oszczędzać. Może być to remont mieszkania, zakup nowego komputera, zmiana wystroju naszego mieszkania czy kurs językowy dla dziecka. Po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej (i na swoje konto) wybieramy cel oszczędzania.

Następnie, dzięki funkcji Kalkulator celu tworzymy realny plan oszczędzania. Warto dopasować go do swoich możliwości finansowych i do tego, ile rzeczywiście jesteśmy w stanie odłożyć. Jeśli kwota, którą zechcemy przelać na ten cel okaże się zbyt wysoka, to szybko się zniechęcimy i porzucimy myśl o oszczędzaniu pieniędzy. A przecież nie o to chodzi!

Wspomniany kalkulator celu pomoże nam ustalić sensowną wysokość miesięcznej wpłaty. Możemy zarówno odkładać regularnie mniejsze sumy, jak i jednorazowo wpłacić wyższą kwotę (wkład własny). Sami decydujemy o tym, ile (i kiedy) chcemy przelać na cel, który wcześniej ustaliliśmy.

Jeśli obawiamy się, że zapomnimy o swoim finansowym postanowieniu, skorzystajmy z opcji automatycznego odkładania na dany cel. Wystarczy, że zadeklarujemy kwotę, którą co miesiąc chcemy odkładać i ustawimy opcję automatycznego przelewania środków (z naszego rachunku osobistego) właśnie na ten cel.

Obawiasz się, że szybko stracisz zapał i porzucisz myśl o oszczędzaniu? W Nest Banku możesz dostawać powiadomienia o tym, ile zostało Ci jeszcze do osiągnięcia celu.

Jak założyć konto Nest Skarbonka?

Jeśli jesteśmy już klientami Nest Banku, to wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Następnie wybieramy zakładkę Oszczędności i klikamy „Nowy cel”. Ostatnim, co musimy zrobić jest określenie celu na który chcemy oszczędzać i wpisanie tego, jak szybko chcemy na niego uzbierać.

Osoby, które nie posiadają Nest Konta muszą je najpierw założyć. Mogą zrobić to przez internet lub w jednej z placówek Nest Banku.


-> Poznaj też konto firmowe w Nest Banku


Zalety konta Nest Skarbonka

Istnieje kilka powodów, dla których warto założyć konto Nest Skarbonka. Po pierwsze, to bezpieczna i prosta forma oszczędzania. Po drugie, możemy zarobić na tym, że odkładamy pieniądze. Tym samym nie tylko zrealizujemy wyznaczony sobie cel, ale i będziemy mogli cieszyć się dodatkowym zyskiem. Po trzecie, założenie „Skarbonki” jest bardzo proste.

Do najważniejszych zalet konta Nest Skarbonka można zaliczyć:

 • Fakt, że konto oszczędnościowe w Nest Banku jest darmowe,
 • To, że zarabiamy na tym, że oszczędzamy – oprocentowanie promocyjne wynosi nawet do 6% w skali roku dla kwot do 10 000 złotych,
 • Łatwe i bezpieczne oszczędzanie,
 • Możliwość szybkiego zebrania pieniędzy na konkretny cel,
 • Możliwość odkładania na różne cele jednocześnie,
 • Możliwość śledzenia swoich postępów (czyli tego „jak idzie” nam oszczędzanie),
 • Możliwość stworzenia indywidualnego planu oszczędzania powiązanego z naszym kontem oszczędnościowym,
 • Łatwe założenie „Skarbonki”,
 • To, że wszystkich formalności możemy dopełnić online (nie musimy iść do oddziału banku),
 • Fakt, że zgromadzone środki możemy wypłacić w dowolnym momencie (a naliczone odsetki i tak do nas trafią).

Warto także wiedzieć, że wszystkie przydatne dokumenty oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (np. to, ile wynosi aktualne oprocentowanie) znajdziemy na stronie.

Wady konta Nest Skarbonka

Zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty Nest Banku i odkładać pieniądze na tym koncie, warto być świadomym nie tylko jego zalet (tych jest sporo!), lecz i minusów. Do wad konta Nest Skarbonka możemy zaliczyć:

 • Konieczność posiadania Nest Konta (jeśli go nie mamy, czekają nas formalności związane z założeniem rachunku osobistego, możemy zrobić to online na stronie banku lub w placówce),
 • Fakt, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje od dnia, w którym otworzyliśmy konto (a nie wpłaciliśmy środki!) do końca miesiąca kalendarzowego oraz przez 6 pełnych miesięcy kalendarzowych. Podobnie jak w przypadku konta Nest Oszczędności tu również warto założyć rachunek na początku miesiąca, by zyskać na tym jak najwięcej,
 • Fakt, że promocyjne oprocentowanie dotyczy wszystkie celów jednocześnie. Jeśli zgromadzimy powyżej 10 000 złotych, to każdej kolejnej wpłaty (niezależnie od celu) będzie dotyczyło oprocentowanie standardowe,
 • Niskie oprocentowanie: wysokość oprocentowania dla nadwyżek powyżej 10 000 złotych wynosi zaledwie 0,01%,
 • Dodatkowe opłaty (wprawdzie samo konto osobiste jest darmowe, ale warto uważnie przyjrzeć się temu, za co bank już pobierze opłatę),
 • To, że bezpłatny jest tylko pierwszy przelew (za każdy kolejny będziemy musieli zapłacić).
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Konto Osobiste i Oszczędnościowe Nest Bank
Sprawdź ofertę