Nest Bank konto walutowe – opinie i recenzja

Usługi oferowane przez banki systematycznie poszerzają się o kolejne funkcjonalności, które stały się integralną częścią życia dzisiejszego człowieka. Przykładowo, trudno znaleźć dziś już ludzi, którzy nie mają choćby epizodycznej styczności z transakcjami w walutach obcych, których dokonują podczas wyjazdów zagranicznych czy zakupów w popularnych sklepach online. W odpowiedzi na to banki coraz silniej zabiegają o względy klientów w sferze kont walutowych. Dzisiaj przyglądamy się, jak w tej rywalizacji wypada Nest Bank.

Konto walutowe w Nest Bank – oferta

Jeszcze nie tak dawno na samą myśl o konieczności dokonania transakcji walutowej za pomocą swojego klasycznego konta osobistego lub przypisanej do niej karty, włos sam jeżył się na głowie. Im bardziej egzotyczna waluta lub im droższe zakupy, tym szanse na to, że słono zapłacimy za usługę przewalutowania oraz prowizję związaną z tzw. spreadem, były nieuniknione. Wraz ze wzrostem popularności przemieszczania się, a także globalizacją zakupów online, okazało się jednak, że w obcych walutach można płacić znacznie prościej i przede wszystkim taniej.

Do grona banków, które wprowadziły do swoich usług tzw. konta walutowe, dołączył niedawno Nest Bank. W ten sposób, osoby zamierzające lub regularnie rozliczające różne transakcje w euro (EUR), dolarach amerykańskich (USD) lub funtach brytyjskich (GBP) mogą bez obaw kupować co chcą i gdzie chcą, zasilając jedynie swój rachunek uprzednio odpowiednią pulą środków. Dzięki temu, nie płacimy żadnych prowizji i nie dokonujemy przewalutowania, a wszystko jest klarowne i proste.

Konto walutowe w Nest Bank to świetna propozycja zarówno dla mobilnych, jak i tych, którzy lubią załatwiać np. zakupowe sprawy z domowego zacisza. Dzięki rachunkowi umożliwiającemu deponowanie i dysponowanie środkami w jednej z trzech najpopularniejszych walut, możemy robić zakupy bez obaw, że nasze konto obciążone zostanie horrendalną prowizją.

Konto walutowe Nest Bank – pełna analiza

Nest Bank postawił na te trzy zdecydowanie najpopularniejsze waluty wśród Polskich konsumentów (EUR, GBP, USD). Wybierając którąś z nich, możemy swobodnie rozliczać transakcje zarówno za pomocą karty płatniczej, jak i wirtualnie. Wszystko oparte jest na klarownych warunkach i zasadach.

Warto dodać, że Nest Bank gwarantuje swoim klientom rozbudowane środki bezpieczeństwa zwiększające pewność podczas dokonywania transakcji. Szczególnie mowa tutaj o płatnościach online, które zawsze potwierdzane są kodem 3D-secure wysyłanym wiadomością SMS na smartfona. W ten sposób użytkujący rachunek ma pewność, nawet podczas zakupów na drugim końcu świata, że wszystko bez bezpieczne.

Posiadasz konto walutowe w Nest Banku i chcesz podzielić się swoimi wrażeniami z korzystania z tego rachunku? A może nie udało Ci się znaleźć w naszej recenzji informacji, jakich szukasz? Chętnie przeczytamy Twoją opinię – podziel się nią w komentarzach!

Najważniejsze opłaty

Nie da się ukryć, że kluczowym aspektem, pod którego kątem oceniamy atrakcyjność poszczególnej oferty konta walutowego, jest pełen wymiar kosztów. Im mniej i im taniej, a najlepiej darmowo – tym lepiej. Posiłkując się informacjami zawartymi na stronie internetowej oferty konta walutowego Nest Bank, przedstawiamy najistotniejsze informacje z tabeli opłat, jakie warto znać. Ocenę ich atrakcyjności pozostawiamy Wam!

Konto walutowe Nest Bank
WalutaEUR, USD, GBP
Oprocentowanie
rachunku
0%
Opłata za otwarcie konta0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie konta0 zł
Rodzaje kart płatniczychVisa
Opłata za wydanie karty0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicąod 0 do 1,2 euro
od 0 do 1,6 dolarów
od 0 do 1 funta
Polecenie przelewu w euro0 zł za przelew SEPA
Polecenie przelewu
SWIFT
od 3 do 6 euro
od 4 do 8 dolarów
od 2,5 do 5 funtów
Czy wymagane jest otwarcie konta osobistego?NIE
Płatności mobilnebrak

Dodatkowe funkcjonalności

Poza swobodną możliwością dokonywania transakcji w np. stacjonarnych punktach usługowych za pomocą karty lub wirtualnych płatności w międzynarodowych sklepach internetowych, Nest Bank ma dla swoich klientów jeszcze jedną ciekawą funkcjonalność. Jest to możliwość korzystania z usług internetowego kantoru, zwanego też usługą przewalutowania.

Wymieniając trzy dostępne waluty: euro, dolary amerykańskie lub funty brytyjskie już od 1 złotego, można szybko i wygodnie dokonywać przewalutowań bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko dostępne jest z poziomu strony internetowej Nest Banku i stanowi dodatek da tych osób, które często obracają środkami w różnych walutach i potrzebują wygodnego narzędzia do ich sprawnej wymiany.

Jak założyć konto walutowe w Nest Bank?

Warto docenić, że w czasie gdy wiele banków nadal kuleje pod kątem rozwoju swoich usług zdalnej bankowości 100% online, Nest Bank umożliwia swoim klientom założenie konta walutowego aż na trzy różne sposoby. Poza wideorozmowa i wizytą stacjonarną w placówce banku, przyjrzyjmy się prostemu schematowi dotyczącego składania wniosku online.

1. Wejdź w poniższy link:

3. Wybierz brązowy przycisk „załóż konto” i przejdź do wypełnienia formularza.

4. Uzupełnij wniosek o założenie konta, wskazując najważniejsze dane.

5. Dokonaj aktywacji rachunku walutowego i korzystaj z międzynarodowych transakcji gdziekolwiek chcesz!

Osoby, które są już klientami Nest Banku, mają ułatwione zadanie. Wystarczy zalogować się do swojego konta bankowości internetowej i postępować zgodnie z instrukcją, składając internetowy wniosek.

Jak zamknąć konto walutowe w Nest Banku? Do tego celu konieczne będzie zalogowanie się do swojego konta bankowości mobilnej, udanie się do stacjonarnej placówki banku lub skontaktowanie się telefonicznie z infolinią.

Zalety i wady

Zalety:

  • bardzo atrakcyjna oferta cenowa – zdecydowana większość funkcjonalności całkowicie darmowa!
  • atrakcyjnie zaprojektowana strona internetowa pozwalająca na szybkie zapoznanie się z ofertą,
  • wnioskowanie o założenie konta walutowego jest dostępne aż na trzy różne sposoby,
  • atrakcyjna funkcjonalność umożliwiająca dokonywanie przewalutowań.

Wady:

  • stosunkowo wąska liczba dostępnych walut, ograniczona jedynie do trzech najpopularniejszych, ale przecież nie jedynych – euro (EUR), dolarów amerykańskich (USD) i funtów brytyjskich (GBP).

Choć sam Nest Bank zachowuje raczej niszową pozycję, to jego oferta konta walutowego należy do grona jednego z najbardziej atrakcyjnych na rynku! Uwagę zwraca nie tylko bardzo konkurencyjnie skonstruowanym cennikiem, ale i relatywnie szeroką gamą sposobów wnioskowania. W dobie ograniczania kontaktów międzyludzkich możliwość złożenia wniosku w 100% online jest na wagę złota. Warto przyjrzeć się temu bankowi!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
Oceń post
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie