Nest Bank lokaty – opinie i szczegóły oferty

Podwyżki stóp procentowych mają bezpośredni wpływ na wzrost raty kredytów, ale przy okazji pozytywnie działają również na lokaty. Dzięki temu masz szansę szybciej pomnażać zgromadzone oszczędności. Jak wybrać najlepszą ofertę oszczędnościową? Przyjrzeliśmy się propozycji Nest Banku, który dla nowych klientów indywidualnych przygotował specjalną ofertę.

Nest Bank od początku istnienia na polskim rynku funkcjonuje jako bank dla rodziny. To oznacza, że za pomocą swoich usług i produktów wspiera przede wszystkim gospodarstwa domowe w codziennych potrzebach. Teraz zachęca również do korzystania z oferty lokat. Instytucja, odpowiadając na potrzeby swoich klientów, na bieżąco reaguje na decyzje Rady Polityki Pieniężnej i zgodnie z zapowiedziami regularnie podnosi oprocentowanie produktów oszczędnościowych, co z kolei przekłada się na szybszy wzrost zysków.

Jak założyć lokatę w Nest Banku?

Proces zakładania lokaty w dużej mierze zależy od tego, czy korzystałeś już z produktów tej instytucji, a w szczególności czy masz konto w Nest Banku. Jeśli tak, możesz po prostu zalogować się do bankowości elektronicznej Nest Banku, wybrać odpowiedni produkt i zatwierdzić umowę. Nowi interesanci przed wyborem lokaty będą zmuszeni założyć rachunek osobisty. Mogą to zrobić online, bez wychodzenia z domu lub też osobiście w wybranej placówce banku.

Nest Bank lokata witaj
nestbank.pl/nest-lokata-witaj/

Załóż Nest Lokatę – przegląd oferty

Decydując się na lokatę, zgadzasz się powierzyć bankowi swoje oszczędności, na określony w umowie czas. Następnie instytucja zwraca Ci środki powiększone o należne odsetki. Aby móc cieszyć się dużym zarobkiem, warto skorzystać z oferty wysoko oprocentowanej. W zależności od konstrukcji lokaty może być ono naliczane w nieco inny sposób. Sprawdziliśmy, jak wygląda ta kwestia w Nest Banku.

Nest Lokata Witaj

Lokata Nest Witaj to propozycja skierowana do nowych klientów banku. Oferta dostępna jest w ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta i umożliwia zdeponowanie środków na okres 3 lub 6 miesięcy. Wydłużony czas trwania Lokaty Witaj wpływa na wysokość oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – warunki:

 • oprocentowanie stałe w skali roku:
  • w przypadku lokaty półrocznej: 7%,
  • oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej: 6%
 • kwota lokaty: od 1 do 20 tys. złotych,
 • czas trwania umowy: 3 lub 6 miesięcy.

Jeśli chcesz, aby promocyjne oprocentowanie obowiązywało również Ciebie, musisz wyrazić zgody marketingowe oraz w przypadku lokaty półrocznej zapewnić w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty wpływ na Nest Konto w minimalnej wysokości 2000 zł. Dodatkowo musisz wykonać 3 dowolne transakcje (BLIK, operacja kartą debetową lub przelew). Jeśli uzyskujesz dochody z jednoosobowej działalności gospodarczej, wysokość wpływów na rachunek BIZnest Konto nie może być mniejsza niż 5 tys. złotych.

Nest Lokata Lojalna

Lokata Lojalna to oferta przygotowana dla stałych klientów banku, którzy wraz z rosnącym czasem deponowania środków, mogą liczyć na wzrost oprocentowania.

Nest Lokata Lojalna – warunki:

 • stałe oprocentowanie lokaty w skali roku: od 3 do 4% w zależności od czasu trwania umowy,
 • kwota lokaty: od 1 tys. aż do 2 mln złotych,
 • promocyjne oprocentowanie dotyczy jedynie aktywnych klientów, którzy spełnią określone warunki,
 • możliwość założenia dowolnej ilości lokat.

Promocyjne oprocentowanie należy się każdemu klientowi, który spełni takie same warunki jak w przypadku lokaty Witaj.

Nest Lokata Nowe Środki

Umowa o Lokatę Nowe Środki zawierana jest na okres od 3 do 36 miesięcy, a maksymalne oprocentowanie wynosi 6% w skali roku i dotyczy jedynie nowych środków.

Czym są nowe środki? Bank bierze pod uwagę sumę pieniędzy zgromadzonych na wszystkich rachunkach (Nest konto, lokaty itd.), na dzień zakładania lokaty i porównuje go ze środkami, na dzień 10 czerwca 2022 roku, powiększonymi o saldo Lokat na Nowe Środki. Powstała różnica może zostać ulokowana na Nest Lokacie Nowe Środki.

Lokata na Nowe Środki – warunki:

 • oprocentowanie stałe w skali roku: do 6%,
 • elastyczny okres oszczędzania trwający od 3 do 36 miesięcy,
 • kwota lokaty: od 1 tys. do 2 mln złotych.

Nest Lokata

Nest Lokata to oferta, z której mogą skorzystać klienci Nest Banku bez spełniania dodatkowych warunków. To oznacza, że nie musisz dbać o to, aby na rachunku co miesiąc pojawiła się określona kwota, czy też wykonywać określoną liczbę transakcji. Nest Lokata jest jednak nieco gorzej oprocentowana.

Nest Lokata – warunki:

 • oprocentowanie stałe w skali roku: do 3,5% (oprocentowanie 3,5% naliczane jest od 18 miesięcy trwania lokaty wzwyż),
 • czas trwania lokaty: od 7 dni do 36 miesięcy,
 • kwota lokaty: minimum 1 tys. złotych.

Czy warto założyć lokatę w Nest Banku? Zalety i wady

Nest Bank przygotował rozbudowaną ofertę produktów, które mają wspomóc Polaków w pomnażaniu zebranego kapitału. Klienci oprócz lokat mogą skorzystać z kont oszczędnościowych np. Nest Oszczędności, które oprocentowane jest do 5% w skali roku. Instytucja oferuje również konto rodzinne, które umożliwia otrzymanie premii wynoszącej nawet 30% rocznie, w zależności od czasu trwania umowy oraz liczby dzieci. Skorzystanie z kilku produktów finansowych w jednym banku może więc przynieść realne korzyści finansowe i większy zysk.

Czy jednak opłaca się korzystać z oferty Nest Banku w kontekście lokat? Tak, pod warunkiem że wybierzesz ofertę Witaj dla nowych klientów. Lokata ta jest najwyżej oprocentowana (aż 7% w skali roku), co automatycznie czyni ją bardzo konkurencyjną. Niestety propozycja skierowana jest tylko do nowych klientów, jeśli więc masz już konto w Nest Banku, to nie będziesz mógł skorzystać z oferty. Warto także pamiętać, że jest to oprocentowanie liczone w skali rocznej, a lokatę Witaj można otworzyć tylko na 6 miesięcy.

Nie wolno zapominać również o tym, że zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą odsetek, dlatego nie zawsze jest to dobry sposób na pomnażanie swoich oszczędności. Jeśli nie chcesz deponować środków na długi okres, wybierz lokatę krótkoterminową w innym banku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie