Nest Bank sesje przychodzące i wychodzące

sesje elixir nest bank

Nest Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Nest Bank?

W praktyce godziny księgowania przelewów w Nest Banku są ściśle związane z systemem ELIXIR (System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej). Jest to system rozliczeń międzybankowych, którego zadaniem jest usprawnienie procesu przelewu środków między bankami, a tym samym  między osobami fizycznymi i firmami. Dzięki systemowi ELIXIR przelewy są realizowane w czasie trzech sesji rozliczeniowych, które odbywają się w dni robocze. Wyjątkiem są 24 i 31 grudnia. Wówczas odbywają się jedynie dwa przelewy. Okazuje się więc, że znaczenie ma godzina zlecenia przelewu. Nest Bank posiada oczywiście swój własny harmonogram sesji rozliczeniowych. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych banków w Polsce.

Sesje wychodzące:

08:00

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 08:00

12:00

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:00

14:30

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 14:30

Sesje przychodzące:

10:30

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:30

14:15

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:15

17:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Czy jesteś zadowolony/a z usług Nest Banku?

Zobacz wyniki

Nest  Bank – krótka historia

Sprawdź również:

Nest Bank SA jest bankiem uniwersalnym. Założony został w roku 1995 jako FM Bank SA. Jego oferta skierowana była zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Właścicielem Nest Banku jest obecnie fundusz private equality AnaCap z Wielkiej Brytanii. Nazwa banku pochodzi od angielskiego słowa „nest” oznaczającego gniazdo. Kojarzyć się ma z bezpieczeństwem i zaufaniem. Nest Bank stawia na produkty finansowe skierowane do niewielkich firm oraz polskich rodzin. Obecnie posiada placówki w ponad 180 miastach w całej Polsce. Centrala mieści się natomiast w aż dwóch miastach – Gdańsku i Warszawie. Bank oferuje bardzo szeroką gamę kredytów, m.in.: kredyt gotówkowy, kredyt odnawialny, kredyt błyskawiczny, kredyt konsolidacyjny, czy kredyt rodzinny.

Kiedy dojdzie przelew w Nest Bank?

Czas przelewu środków pieniężnych między różnymi bankami zależy głównie od godzin księgowania przelewów w banku odbiorcy oraz w banku nadawcy. W celu uzyskania bliższych informacji na temat czasu realizacji przelewu warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który takich obliczeń dokonuje.

Komentarze (53)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • S
  S
  Silwarsaw
  11.09.2019, 10:56

  Czytając niektóre opinię twierdzę, że co nie którzy mają pecha ? Korzystam z banku od 5 lat. Posiadam konto osobiste i biznesowe. Nie miałem nigdy żadnych problemów z przelewami. Jestem zadowolony. Millenium za prowadzenia konta biznes, kasował mnie co miesiąc na 25 zł!
  Nest Bank nie pobiera o de mnie opłat za prowadzenie, nie bierze nawet grosza za wpłaty i wypłaty w bankomatach/wpłatomatach.
  Polecam konto w Nest Banku.

 • E
  E
  Ewelina
  09.12.2019, 12:49

  Ja jestem w tym banku od dawna jeszcze za czasow smart bank i nigdy nie bylo problemow, ja jestem zadowolona

 • x
  x
  xyz
  04.08.2020, 09:00

  Jestem byłym bankowcem, który pracował w innych bankach ale nie w Nest Banku. Mimo wszystko mam w Nest Banku konto i jestem zadowolona. Konto jest za darmo, bankomaty są za darmo a to dla Mnie najważniejsze.

 • M
  M
  Monika
  16.03.2021, 13:15

  Jestem oburzona tel.windykacyjnym, wczoraj przelew z mojego banku wyszedł o 11:30 czyli były trzy sesje księgowania w Nest wczoraj 14:15 i 17:00, dziś 10:30. Skandal, nie sprawdzić i wydzwaniać zaraz na dzień po terminie gdzie środki miały dwie sesje by się zaksięgować we właściwy dzien

 • M
  M
  Marcin
  15.12.2020, 14:23

  Bardzo długi czas oczekiwania przelewu. Najczęściej jest on na 2 dzień co bardzo uprzyksza życie. W innych bankach nawet nie tymi samymi przelew przechodzi prawie natychmiast. Jeden z najgorszych banków gdzie miałem konto. Wiem wiem zmienię bank!!!!

 • M
  M
  Marta
  08.10.2020, 11:11

  Posiadam konto w tym banku od jakiś 8 lat jestem mega zadowolona. Nie płacę ani grosza za przelewy, wypłaty i wpłaty. Konto jest zupełnie za free. Z infolinią również nie ma żadnych problemów. Szybko można się dodzwonić a problem załatwiają błyskawicznie. Polecam każdemu.

 • M
  M
  Mat
  15.09.2020, 14:57

  Miałem konto firmowe, w mBank, ING, prywatne mam PeKaO. Teraz NestBank. z moich doświadczeń Nest jest najlepszy, wszystko za darmo przy normalnym korzystaniu, nie ma problemów na infolinii, łatwy kontakt, nawet lokaty są lepsze niż w pozostałych. Oby tak dalej!

 • D
  D
  DKey
  27.07.2020, 15:30

  Witam wszystkich to porządny bank, wszystkiego mieć nie można, ale porównując inne Nest bank ma bardzo korzystna ofertę choćby ekspresowy przelew w cenie 1 pln.

 • A
  A
  Anna
  17.01.2020, 13:33

  Super Bank naprawdę mogę polecić
  Przelewy są na Czas
  Jedyny minus to że wydatki są pokazywane po paru dniach.

 • j
  j
  jo
  18.11.2019, 19:38

  A przechodź do Mbanku.Im dłużej będziesz miał tam konto tym bardziej będziesz krojony,Ja z tamtąd uciekłem za sprawą coraz większych opłat.Coś za coś.

Podobne artykuły