Nicolaus Bank – opinie klientów i recenzja

W Polsce funkcjonuje wiele banków, które znane są w całym kraju. Niektóre instytucje wybierają jednak rynek lokalny, oferując swoje usługi głównie mieszkańcom danego regionu. Przykładem takiej instytucji jest Nicolaus Bank, którego powstanie jest efektem ewolucji Banku Spółdzielczego w Toruniu.

Banki spółdzielcze funkcjonują na tych samych zasadach co banki komercyjne, jednak z kilkoma różnicami. Te pierwsze mają formę spółdzielni i opierają swoje istnienie na prawie spółdzielczym oraz ustawie o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.

Przepisy te jasno określają, że ten rodzaj instytucji finansowych jest dobrowolnym zrzeszeniem nieograniczonej liczny osób o zmiennym składzie osobowym. Ich właścicielami są najczęściej osoby z sąsiedztwa, działające lokalnie, a nie przedsiębiorcy z dużych miast, pracujący z odległych centrali.

Nieco inaczej kształtują się również cele nadrzędne banków. Instytucja komercyjna nastawiona jest na maksymalizację zysku, a banki spółdzielcze stawiają na optymalizację zysków i zapewnienie dostępu mieszkańcom do podstawowych produktów bankowych.

Nowy Bank Spółdzielczy – czym jest Nicolaus Bank?

Nicolaus Bank istnieje od ponad 140 lat, chociaż nie pod taką nazwą. Od 1874 roku funkcjonował jako Bank Spółdzielczy w Toruniu. Bank posiada w 100% polski kapitał i nadal działa w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej. Nowa nazwa miała jednak uwydatnić zmiany, którym poddaje się instytucja, w szczególności te związane z bankowością mobilną i internetową. Jednocześnie nazwa nawiązuje do toruńskich korzeni i historii Mikołaja Kopernika.

Instytucja za pomocą produktów finansowych wspiera lokalnych rolników oraz firmy, a także obsługuje klientów indywidualnych. To sprawia, że w ofercie Nicolaus Banku można znaleźć zarówno kredyty czy ubezpieczenia, jak i rachunki bankowe.

Bank prowadzi również kantor walutowy online, który umożliwia wymianę środków przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Z funkcjonalności mogą skorzystać tylko klienci, którzy posiadają konto złotówkowe oraz walutowe w Nicolaus Bank i mają dostęp do bankowości internetowej.

Strona internetowa Nicolaus Bank
https://nicolausbank.pl/

Oferta dla klienta indywidualnego

Nicolaus Bank przygotował rozbudowaną ofertę produktów finansowych dla swoich indywidualnych klientów. Wśród nich znajdują się rachunki osobiste, karty kredytowe czy kredyty na sfinansowanie zakupu własnej nieruchomości.

 1. Rachunek bankowy. Konto osobiste ułatwia dokonywanie rozliczeń bezgotówkowych. Nicolaus Bank oferuje swoim klientom rachunek Moc Korzyści, który dostępny jest w trzech wariantach taryfowych: standard, optimum i premium. Każdy z nich wiąże się z innymi opłatami za przelewy czy posiadanie karty. Wniosek o założenie konta może złożyć każda osoba fizyczna, która ma status konsumenta.
 2. Karty i płatności mobilne. Klienci banku mogą korzystać z kart debetowych, wydawanych do rachunku, ale również złożyć wniosek o kartę kredytową, przedpłaconą czy walutową. Nicolaus Bank umożliwia także korzystanie z płatności mobilnych takich jak: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.
 3. Kredyty. Oferta kredytowa banku jest mocno rozbudowana. Konsument może złożyć wniosek o:
  • kredyt do 250 tys. złotych z oprocentowaniem stałym wynoszącym 13,99% w skali roku;
  • mieszkaniowy kredyt, dostępny dla osób, które zgromadziły minimum 10% wkładu własnego;
  • kredyt odnawialny w rachunku, który można przeznaczyć na dowolny cel. Bank udziela finansowania z okresem spłaty do 60 miesięcy i stałym oprocentowaniem wynoszącym 13,99 w skali roku;
  • kredyt Czyste Powietrze, który może zostać przeznaczony na wymianę starego źródła ciepła oraz wykonanie prac termomodernizacyjnych budynku;
  • kredyt Naturalnie na cele proekologiczne, z obniżonym stałym oprocentowaniem wynoszącym 11,99% w skali roku;
  • pożyczkę hipoteczną, udzielaną ze stałą marżą od 4,00 p.p. i prowizją od 2%.
 4. Ubezpieczenia. Bank umożliwia klientom skorzystanie z pokaźnego wachlarza oferty ubezpieczeniowej, która powstała ze współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Generali. W ten sposób możesz ubezpieczyć podróż, życie i zdrowie, mieszkanie czy nawet samochód.
 5. Oszczędności i inwestycje. Korzystając z oferty Nicolaus Banku, możesz otworzyć konto oszczędnościowe, które umożliwia wypłatę zgromadzonych środków w każdej chwili, bez utraty zgromadzonych odsetek. W ofercie dostępne są również: lokata Skarbonka, która ułatwia systematyczne oszczędzenie na wybrany cel oraz lokata terminowa na 12 miesięcy. Korzystając z usług banku, możesz również założyć konto IKE lub IKZE, a także skorzystać z pakietu funduszy inwestycyjnych oferowanych przez Generali Investments.

Nicolaus Bank dla młodych

Na stronie Nicolaus Bank można znaleźć informacje o tym, że instytucja z odwagą patrzy w przyszłość, dopasowując swoją ofertę również dla ludzi młodych. Wśród produktów finansowych oferowanych przez bank, można więc znaleźć rachunek Konto Junior dla dzieci powyżej 7 lat lub WSZYSTKONTO dla nastolatków, którzy ukończyli 13. rok życia.

Rodzice mogą otworzyć swoim pociechom również konto oszczędnościowe, dzięki któremu łatwiej i szybciej uzbierają one na wymarzony wyjazd czy nową grę. Dziecko może wypłacić środki w każdej chwili bez utraty odsetek. Nicolaus Bank promuje także Szkolne Akcje Oszczędzania, które ułatwiają najmłodszym naukę gromadzenia środków. Akcja SKO sprawia, że dzieci oraz szkoły mogą korzystać ze wsparcia pracowników Nicolaus Bank, uczestniczyć w lekcjach o tematyce finansowej oraz brać udział w wielu konkursach.

Nicolaus Bank dla biznesu

Prowadzisz własną firmę? Możesz skorzystać z produktów lub narzędzi finansowych oferowanych przez Nicolaus Bank.

 1. Konto firmowe. Konto Biznes Ekspert kosztuje 14,95 zł miesięcznie. Używanie karty debetowej, wydanej do rachunku jest w pełni darmowe, pod warunkiem że w danym miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe na minimalną sumę 500 zł. W ramach konta możesz skorzystać z 10 darmowych przelewów w miesiącu, a każdy kolejny kosztuje 1,25 zł.
 2. Karty i płatności mobilne. Oprócz kart debetowych i kredytowych, jako przedsiębiorca możesz skorzystać również z przedpłaconej karty paliwowej. Ta ułatwia comiesięczne rozliczanie – nie musisz pobierać faktur przy każdym tankowaniu, ponieważ otrzymasz jedną, zbiorczą, a dodatkowo możesz skorzystać ze stałego rabatu w wysokości 9 gr brutto za litr. Karta działa na stacjach Orlen, BP oraz Bliska i może zostać wydana na osobę, firmę lub na konkretny numer rejestracyjny.
 3. Kredyty. Oferta kredytowa dla przedsiębiorców jest mocno rozbudowana. W Nicolaus Bank możesz otrzymać:
  • kredyt z okresowo stałą stopą procentową w wysokości 6,9%,
  • kredyt obrotowy, za pomocą którego utrzymasz płynność finansową firmy,
  • inwestycyjny kredyt na dowolny cel inwestycyjny związany z modernizacją firmy lub powiększeniem jej majątku,
  • kredyt w rachunku, który możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością przedsiębiorstwa.
 4. Faktoring. W Nicolaus Bank to usługa skierowana dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek oraz freelancerów. Wystarczy złożyć wniosek, aby móc korzystać z przyspieszonych płatności. Środki w formie zaliczki otrzymasz nawet kilka minut po wystawieniu faktury.
 5. Ubezpieczenia. Jako przedsiębiorca możesz ubezpieczyć swoje życie lub zdrowie, ale również swój samochód. Dodatkowo bank we współpracy z ubezpieczycielem oferuje polisę, która chroni majątek firmy.
 6. Oszczędności i inwestycje. Instytucja oferuje przedsiębiorcom lokaty terminowe na 12 miesięcy. Możesz też skorzystać z funduszy inwestycyjnych oferowanych przez Generali Investments.

Nowoczesne usługi bankowe dla rolnictwa

Współcześni rolnicy muszą nie tylko znać się na uprawie roli oraz hodowli zwierząt, ale również swobodnie funkcjonować w świecie finansów. Nicolaus Bank oferuje swoim klientom wsparcie fachowców w poznawaniu nowych usług bankowości. Oprócz przystępnego doradztwa rolnik może skorzystać również z szeregu produktów dopasowanych do wybranego modelu zarządzania pieniędzmi.

 1. Rachunek bankowy. Konto Agro Ekspert ułatwia prowadzenie rolniczej działalności gospodarczej. Prowadzenie konta kosztuje 14,95 zł miesięcznie, a na brak opłat za używanie karty możesz liczyć tylko wtedy, gdy wykonasz transakcje bezgotówkowe na łączną sumę minimum 500 zł.
 2. Karty i płatności mobilne. Podobnie jak w przypadku oferty dla biznesu, rolnicy również mogą korzystać z kart kredytowych, przedpłaconych czy paliwowych.
 3. Kredyty dla rolników. Nicolaus Bank przygotował dla rolników podobną ofertę jak dla przedsiębiorców. Jednak oprócz kredytu inwestycyjnego czy obrotowego, mogą oni skorzystać również z kredytu unijnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz kredytu preferencyjnego na finansowanie działalności służącej rozwoju gospodarstwa. Niski koszt finansowania preferencyjnego wynika z dopłat od ARiMR.
 4. Faktoring. Działa na tych samych zasadach, które dotyczą również zwykłych przedsiębiorców.
 5. Ubezpieczenia. Jeśli jesteś rolnikiem, to możesz skorzystać z ubezpieczenia rolnego, ale też zabezpieczyć swój dom czy samochód. Nicolaus Bank we współpracy z Generali, stworzył również ofertę ubezpieczeniową dla upraw, w razie niesprzyjającej pogody.
 6. Oszczędności i inwestycje. W ofercie banku znajdziesz lokatę terminową na 12 miesięcy oraz fundusze inwestycyjne.

Nicolaus Bank – logowanie

Instytucja oferuje wszystkim klientom możliwość skorzystania z bankowości mobilnej i internetowej. Jeśli chcesz zrealizować przelew, sprawdzić saldo lub przejrzeć historię wydatków, wystarczy, że zalogujesz się do swojego internetowego konta, podając identyfikator oraz hasło. Jeśli masz problem z logowaniem, możesz samodzielnie zresetować hasło lub skontaktować się z bankiem, dzwoniąc na infolinię po numer +48 56 639 95 00.

Jakie opinie ma Nicolaus Bank?

Ten lokalny bank cały czas rozwija grono swoich klientów, dlatego nie można znaleźć w internecie jeszcze zbyt wielu opinii na temat tej instytucji finansowej. Pozytywne głosy dotyczą aplikacji mobilnej i postępów technologicznych, jakie poczynił ten bank. Według opinii nie jest to już starodawne „spółdzielcze bankowanie”, ale profesjonalny podmiot bankowy.

Negatywne głosy dotyczą z kolei głównie obsługi w oddziałach, która według klientów nie działa jeszcze tak, jak należy.

Nicolaus Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Lelewela 33, Toruń

Godziny otwarcia: 8:00 – 16:00

Telefon:

 • infolinia: +48 56 639 95 00
 • zastrzeganie kart: +48 800 888 888
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie