Nobilon – opinie i recenzja

Nobilon to firma pożyczkowa działająca na rynku od 2007 roku, oferująca pożyczki w domu klienta. Wyróżnia się tym, że nie sprawdza żadnych z baz: BIK, BIG, ERIF ani KRD oraz akceptuje zadłużenie komornicze. Sprawdźmy, czy faktycznie warto skorzystać z jej usług i jakie opinie klientów krążą o niej w sieci.

Pożyczki bez BIK ze względu na swoją nietypowość, nie są produktem powszechnie dostępnym. Nie odnajdziesz ich w ofercie wielu firm pożyczkowych, nie wspominając już o samych bankach.

Z tego grona wyłamuje się Nobilon, który proponuje pożyczki bez BIK. Oprócz BIK nie zagląda też do innych baz, jak BIG, ERIF oraz KRD – będąc tym samym kołem ratunkowym dla zadłużonych. Przyznane wsparcie finansowe firma przekazuje do rąk własnych za pośrednictwem mobilnych doradców, działających na terenie całej Polski.

Nobilon – co to za firma?

To ogólnopolska instytucja pożyczkowa działająca na terenie kraju od 2007 roku. Jej cechą charakterystyczną jest szeroko rozwinięta sieć doradców zlokalizowana w całej Polsce oraz udostępnianie swoich produktów osobom z niekorzystną historią kredytową w BIK.

Jak podkreśla ta firma na swojej stronie internetowej, do udzielania pożyczek wykorzystuje środki własne, a nie klientów – czym wyróżnia się od reszty konkurencji na rynku. Otrzymane pieniądze z finansowania oczywiście możesz przeznaczyć na dowolny cel.

strona nobilon
nobilon.pl

Jaką kwotę pożyczki bez BIK można otrzymać w Nobilon?

Firma oferuje finansowanie już od 200 zł. Jest to minimalna kwota, o jaką możesz wnioskować. Nobilon nie wskazuje maksymalnej sumy pożyczki. Jej ostateczna wysokość jest ustalana indywidualnie i zależy od możliwości finansowych klienta.

Jaki przewiduje okres spłaty?

W Nobilon możesz rozłożyć pożyczkę na raty w przedziale od 3 do maksymalnie 18 miesięcy.

Jak wnioskować o pożyczkę bez BIK w Nobilon?

Nobilon oferuje aż trzy sposoby wnioskowania:

1. Złóż wniosek przez internet.

Wejdź na stronę nobilon.pl —> Kliknij „Złóż wniosek” —> Wypełnij puste pola we wniosku (wpisz imię i nazwisko, datę urodzenia, dokładny adres zamieszkania i zameldowania, numer telefonu komórkowego) —> Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów weryfikacji wniosku —> Kliknij przycisk „Wyślij” —> Poczekaj na telefon od doradcy.

2. Zadzwoń do przedstawiciela firmy Nobilon.

Zadzwoń pod numer: 600 500 626. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 17. Skontaktuje się z Tobą pracownik terenowy obsługujący Twój region.

3. Wyślij SMS do Nobilon.

Przedstawiciel firmy skontaktuje się z Tobą i w trakcie rozmowy ustalisz wszystkie warunki umowy.

Jak długo czeka się na decyzję kredytową?

W ciągu maksymalnie 15 minut od złożenia wniosku firma zadeklaruje swoją decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku.

Wymagania

Nobilon ma standardowe oczekiwania wobec swoich klientów.

 • Wiek od 18 do 75 lat,
 • Polskie obywatelstwo,
 • Zamieszkanie na terenie kraju,
 • Pełna zdolność do czynności prawnych,
 • Aktywny numer telefonu komórkowego.

Pożyczkodawca nie wymaga posiadania konta bankowego oraz żadnych zaświadczeń z pracy. Wystarczy mu Twoje oświadczenie o osiąganych zarobkach. Akceptuje przy tym różne źródła dochodów – umowę o pracę, umowę zlecenie, o dzieło, emeryturę, a także rentę.

Jakie bazy najczęściej sprawdza Nobilon?

Jeszcze raz podkreślamy, że Nobilon nie sprawdza danych swoich klientów w żadnej z baz. A więc nie zagląda do:

 • BIK,
 • BIG,
 • ERIF oraz
 • KRD.

Opinie klientów o Nobilon w Internecie

Jeśli chodzi o opinie krążące w sieci na temat Nobilon, są one skrajnie różne – z przewagą tych negatywnych. Byli klienci zarzucają firmie przede wszystkim szybko rozpoczęty proces komorniczy, przy nieterminowym spłacaniu rat.

Nic w tym dziwnego, skoro z tej oferty zdecydowanie chętniej skorzystają dłużnicy niż klienci z czystą kartą. Dlatego wnioskując już jako osoba zadłużona, pamiętaj, że firma na pewno będzie Ci się baczniej przyglądała.

Oczywiście negatywne opinie wcale nie muszą być obiektywne. Warto za to uważnie przeanalizować samą ofertę jeszcze przed podpisaniem umowy, i zastanowić się, czy decydując się na nią, nie pogrążysz się w jeszcze większych długach.

Zalety i wady

ZaletyWady
oferta pożyczek bez BIK, nawet dla osób z zadłużeniem komorniczymBrak przykładowych kosztów pożyczki na stronie
pożyczkodawca nie sprawdza żadnych baz i nie wymaga żadnych dokumentówBrak maksymalnej kwoty, o jaką można wnioskować
różne formy wnioskowania o finansowanieobawa wpadnięcia w jeszcze większą spiralę zadłużenia
gotówka do rąk własnych (bez konieczności posiadania konta bankowego)dłuższe oczekiwanie na środki niż w przypadku szybkich pożyczek online
opcja wnioskowania we wszystkie dni tygodnia – również w weekendy

Czy warto wziąć pożyczkę w Nobilon?

Jest to trudne pytanie. Z jednej strony jest to jeden z niewielu pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki dla każdego, niezależnie od historii kredytowej. Ta firma nie przelewa środków bezpośrednio na rachunek. Nie ma więc obawy, że zostaną one zajęte przez komornika.

Z kolei z drugiej strony taka forma udzielania pożyczek może być mało atrakcyjna dla pozostałych klientów, bo wymaga bezpośredniego kontaktu z doradcą. Duży znak zapytania stanowi również kwestia dotycząca tego, czy kolejne zadłużenie na koncie to dobre rozwiązanie dla osób, które i tak borykają się z problemami finansowymi. Dlatego warto korzystać z tego typu ofert z dużą rozwagą.

nobilon czy warto
nobilon.pl

Dane firmy Nobilon

Pełna nazwa firmy:Nobilon Sp. z o. o.
Dane adresowe:ul. Łęgska 4, 87-800 Włocławek
NIP:8883123968
REGON:363264083
KRS:0000592391
Numer telefonu:600 500 626
(infolinia czynna pn.-pt. od 9 do 17)
Adres e-mail:kontakt@nobilon.pl

Źródło:

1. nobilon.pl

Komentarze (22)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • B
  B
  Bleble
  13.04.2022, 15:30

  Bardzo nie mila obsługa. Kiedy nie ma mnie w domu i pisze ze mnie nie będzie to i tak przyjezdza robi pretensje ze nie ma mnie i straszy policja i kierownikiem jeżeli mnie nie będzie. Nawet zadzwoniła do siostry bo mnie nie było straszyła ja ze ona będzie musiała spłacać. Nigdy więcej nie skorzystam z ich usług i wszystkim innym odradzam.

 • E
  E
  Ela
  09.05.2022, 17:20

  A czy wiecie państwo że Nobilon nie istnieje , i że dają pieczątki SFC jakieś spółki matki . Wszystkie takie mam od 3 miesięcy i zgłosiłam sprawę. Bo nie z nimi jest umowa. I nie dali ani aneksu ani umowy nic i zbierają pieniądze nielegalnie. Bo umowa z nobilon a jakieś SFC zbiera.

  • P
   P
   Paula
   21.06.2022, 15:06

   Hej proszę odezwij się do mnie na priv mam z nimi problem.

 • T
  T
  Tomasz
  09.04.2022, 20:20

  Witam chciałbym tylko zapytac czy sie oplaca brac czy nie

 • P
  P
  Przemek
  22.12.2022, 12:56

  Po pierwsze sprawdzają bazy , oprocentowanie wysokie , zastraszają nie brać u nich
  Już lepszy Provident jest

 • M
  M
  Monika
  20.07.2022, 16:00

  Co za okropna obsługa to gorzej niż mafia. Nie rozumieją przejściowych kłopotów spłaca się z opóźnieniem ale się spłaca a ten kierownik to zwykły cwaniaczek tylko zastrasza ludzi jak on wogole traktuje klienta. Nigdy nie bierzcie pożyczki w tej firmie

 • a
  a
  agataambrozy18@gmail.com
  21.05.2022, 19:16

  Mozna wziąć wsparcie na spokojnie polecam agata

 • K
  K
  Karolina
  13.04.2022, 22:29

  Kierownik Nobilona w Łodzi straszny, okropny, zero szacunku dla klienta, klientów traktuje jak śmieci.. Wulgarny, straszy ludzi nawet kobiety pobiciem….

 • N
  N
  Nazar66
  24.02.2022, 17:39

  Mam podobne doświadczenia. Nikt nie przyjeżdża przez 2 miesiące pod 2 miesiącach liczą podwójnie. Na konto wpłacić nie można. Jak już ktoś przyjedzie to się okazuje, że zdefraudował moje pieniądze i potem kilka godzin spędziłam na policji w celu złożenia zeznań.

 • A
  A
  Anna
  24.02.2022, 12:23

  U mnie całkiem inaczej wzięłam 500zł po miesiącu zeszłam z kapitału 100 zł zapłaciłam 180 za przedłuzenie po miesiącu chciałam spłacic całosc ale niestety nie da się więc muszę zapłacic 100 zejscie z kapitału plus jakies 150 przedluzenie i dopiero za miesiąc resztę czyli 300 plus odsetki .Tak czy inaczej zgłosz€ to do rzecznika praw konsumenta jak to wszystko spłacę

  • K
   K
   Kk
   12.04.2022, 09:08

   Mam taką samą sytuację, chociaż zgłaszałam dwa tygodnie wcześniej że chcę spłacić. Dla mnie to jest chora sytuacja.

 • D
  D
  Dalda
  16.02.2022, 07:09

  Zgadza się wczoraj pan kierownik terenowy był też udawał że dzwoni na policję … Straszą itd gdzie dawno parę zł zostało spłacone…. Nikogo nie było 4 miesiące a tu nagle oddaj odsetki…. Robią cyrki na klatce i myślą że zastrasza LEGALNA LICHWA I kij im w oko…

  • K
   K
   Kamila
   20.03.2022, 19:52

   A mi teraz kierowniczka pisze bo nie zapłaciłam przedłużania i mi pisze że pojedzie do mojej siostry bo że ona jest wpisana itd może tak zrobić

Podobne artykuły