Noble Bank sesje przychodzące i wychodzące

Noble Bank

Od czego zależą godziny księgowania w Noble Bank?

W Noble Banku godziny księgowania przelewów gotówkowych zależą oczywiście od funkcjonowania systemu ELIXIR – Systemu Elektronicznej Izby Rozliczeniowej. Usprawnia on cały proces przelewania środków pieniężnych między bankami. Tym samym wpływa na przelewy odbywające się między osobami fizycznymi czy firmami. W ramach systemu ELIXIR przelewy realizowane są w czasie trzech sesji rozliczeniowych, które odbywają się w każdy dzień roboczy. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie 24 i 31 grudnia – Wigilia i Sylwester. Wówczas mają miejsce jedynie dwie sesje ELIXIR.

Sesje wychodzące:

08:15

I Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 08:15

12:15

II Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 12:15

14:30

III Sesja wychodząca Elixir

Dyspozycja przelewu musi być złożona do godziny 14:30

Sesje przychodzące:

10:00

I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 10:00

14:00

II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 14:00

17:00

III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 17:00

Noble Bank – krótka historia

Sprawdź również:

W roku 2005 Getin Holding zakończył proces, który miał na celu przejęcie zlokalizowanego w Lublinie Wschodniego Banku Cukrownictwa. Licencja oraz jego kapitały zostały wykorzystane do stworzenia właśnie Noble Banku. Pierwsze jego placówki powstały w roku 2006. Rok później Noble Bank zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku 2009 powstał „Plan Połączenia Noble Banki SA oraz Getin Banku SA”. Dzięki temu rok później powstał Getin Noble Bank SA. To bank uniwersalny o bardzo szerokiej ofercie usług finansowych, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Noble Bank to obecnie część komercyjnego banku Getin Noble Bank, która odpowiedzialna jest za bankowość prywatną. Istotą banku jest obsługa zamożnych klientów indywidualnych. Noble Bank oferuje bardzo szeroki program finansowy: kredyty ( kredyt gotówkowy, kredyt na PIT, kredyt samochodowy…) , lokaty ( lokata powitalna, lokata mobilna) , inwestycje (fundusze inwestycyjne, fundusze kapitałowe), konta (konto osobiste, konto oszczędnościowe, konto dla młodych) ,  karty (karty debetowe, karty kredytowe), ubezpieczenia (ubezpieczenia kredytów, ubezpieczenia samochodów)  oraz szybkie przelewy (PayU).

Kiedy dojdzie przelew w Noble Bank?

W praktyce czas przelewu środków między poszczególnymi bankami uzależniona jest od godzin księgowania przelewów w bankach odbiorcy i nadawcy. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, dobrze jest zapoznać się z naszym kalkulatorem stworzonym do tego celu.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie