NOTUS Finanse – opinie klientów i recenzja

NOTUS Finanse to obok Open Finanse i Expandera, jedna z największych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Spółka powstała w 2004 roku z inicjatywy pięciu osób fizycznych jako niezależny broker produktów hipotecznych. Obecnie posiada kilkadziesiąt placówek własnych i partnerskich w największych miastach w kraju. Oto opinie i szczegółowa recenzja na temat pośrednika NOTUS.

NOTUS Finanse – pożyczki hipoteczne i nie tylko

Firma należy do wielkiej trójki firm doradztwa finansowego na rynku. Wcześniej działała pod nazwą: Dom Kredytowy NOTUS i specjalizowała się w sprzedaży kredytów hipotecznych oraz produktów ubezpieczeniowych. Jednak po wejściu w życie Ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami1, spółka nie mogła już świadczyć usług jako doradca, tylko pośrednik. Dlatego od 17 sierpnia 2017 roku nastąpiła transformacja marki na NOTUS Finanse Spółka Akcyjna. Obecnie funkcjonuje jako niezależny pośrednik, który nie jest związany z żadną grupą finansową i bankową. Model jego funkcjonowania jest prosty: wspomaga klientów w wyborze najlepszej oferty, z uwzględnieniem ich wszelkich potrzeb i oczekiwań.

Użytkownicy NOTUS mają do dyspozycji pełną gamę produktów finansowych. Są to nie tylko pożyczki hipoteczne, ale również cała gama instrumentów ubezpieczeniowych, inwestycyjnych na pomnażanie kapitału oraz oszczędnościowych. Oferuje również odrębne rozwiązania finansowe dla firm. Należą do nich: leasing, kredyty, faktoring, finansowanie pomostowe, restrukturyzacja zadłużenia, a nawet możliwość pozyskania środków z instytucji pozabankowych.

Skąd zaczerpnięto nazwę firmy? NOTUS po łacinie oznacza: “przyjazny, zaufany”. Dlatego usługodawca stara się oferować elastyczne i innowacyjne rozwiązania podpasowane pod możliwości konsumentów. Jak sami siebie opisują: “siłą firmy jest indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz utrzymywanie bardzo dobrych relacji z bankami oraz innymi partnerami”2. NOTUS Finanse posiada 95 oddziałów na terenie całego kraju. Zaś sam zespół doradców liczy ponad 800 osób. Jest jednym z uczestników Związku Firm Pośrednictwa Finansowego, czynnie działając w rozwoju pośrednictwa finansowego w Polsce.

Kredyty i ubezpieczenia z NOTUS Finanse – oferta

Korzystając z usług pośrednictwa firmy, konsumenci mogą otrzymać nie tylko kredyt i pożyczkę hipoteczną. Są to również kredyty:

 • Konsolidacyjne
 • Gotówkowe
 • Samochodowe

Istnieje też szansa sprawdzenia zdolności kredytowej oraz zamiany starego kredytu na tańszy, który obniży miesięczne płatności.

W trakcie korzystania z usług pośrednika, klient otrzymuje nie tylko bezpłatne porównanie kredytów i fachową poradę eksperta, w kwestii wyboru najkorzystniejszej oferty. Może liczyć także na bezpłatną pomoc specjalisty w trakcie całego okresu kredytowania. Ciekawym przypadkiem wśród pośredników jest FinAI, który działa na podobnej zasadzie.

Oprócz rozwiązań kredytowych, użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę ubezpieczeń:

 • Na życie
 • Nieruchomości
 • Od poważnych zachorowań
 • Operacji oraz pobytu w szpitalu
 • Wypadkowe
 • Podróżne
 • Zawodowe
 • Odpowiedzialności cywilnej

W tym przypadku, podobnie jak przy kredytach – rolą NOTUS jest wsparcie w wyborze rodzaju ubezpieczenia i wysokości składki dopasowanej do możliwości finansowych klienta. Założeniem wykupienia takiej polisy jest więc gwarancja spłacenia kredytu, w momencie niespodziewanych zdarzeń.

Inwestycje z NOTUS Finanse – oferta

Pośrednik zadbał, aby jego oferta była kompleksowa. Z tego względu oprócz produktów kredytowych i ubezpieczeniowych, proponuje również długofalowe produkty oszczędnościowe i inwestycyjne. Brak zależności firmy NOTUS – od jakiejkolwiek firmy finansowej sprawia, że klienci mogą oczekiwać obiektywnej i korzystnej oferty, która pomnoży kapitał zainteresowanego. Do wyboru każdy klient posiada:

NOTUS a klienci biznesowi – co oferuje?

Znalezienie odpowiedniego produktu dla firm jest procesem skomplikowanym. Dlatego NOTUS wspiera nie tylko klientów indywidualnych, ale w takim samym stopniu także podmioty gospodarcze. I pomimo, że sama procedura udzielenia pomocy jest niemal identyczna, jak przy produktach finansowych dla osób fizycznych, to w przypadku przedsiębiorstw dochodzą również inne aspekty działania, jak: przygotowanie biznesplanu i jego weryfikacja pod kątem finansowania zewnętrznego czy negocjacje warunków z instytucjami zewnętrznymi. W tej kwestii pośrednik oferuje następujące produkty:

 • Kredyty
 • Leasing
 • Faktoring
 • Inne rozwiązania, do których należą: finansowanie pomostowe, restrukturyzacja zadłużenia, możliwość pozyskania środków z instytucji pozabankowych.

Partnerzy NOTUS Finanse

Jako firma z branży pośrednictwa kredytowego oferuje rozwiązania ponad 25 banków. Wśród nich nadmienić należy, m.in.:

 • Alior Bank
 • Bank Pocztowy
 • BNP Paribas
 • BOŚ Bank
 • Citi Handlowy
 • Credit Agricole
 • mBank
 • Millenium
 • ING Bank Śląski
 • PKO Bank Polski
 • Pekao
 • Santander
 • Neo Bank

Pełna lista kredytodawców znajduje się na stroni NOTUS Finanse3.

Oprócz tego pośrednik współpracuje z największymi towarzystwami funduszy inwestycyjnych w Polsce. Są to:

 • AVIVA
 • Esaliens
 • Investors
 • Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych
 • Noble Funds TFI
 • Skarbiec TFI
 • Eques Investment TFI
 • Superfund

W skład partnerów biznesowych, którzy ściśle działają z firmą są też inne podmioty – spółki leasingowe, deweloperskie oraz agencje nieruchomości. Należą do nich, m.in.: Idea Getin Leasing, mLeasing, PKO Leasing, Millenium Leasing czy też Fundusz MIKRO, Bibby Financial Services, Prometeia Capital Monument Fund. Od 2019 roku rozpoczął również współpracę z największymi firmami deweloperskimi: ROBYG, CORPORES, MURAPOL oraz RADIUS.

Kalkulatory kredytowe

Na stronie dostępne są też kalkulatory kredytowe będące pomocnym narzędziem przy symulacji zaciągania konkretnej kwoty kredytu. Poniżej znajduje się zestawienie różnych rodzajów kalkulatorów, które cieszą się największą popularnością wśród przyszłych kredytobiorców. Są to:

 • Kalkulator zdolności kredytowej
 • Raty kredytowej
 • Konsolidacji zobowiązań

Wystarczy, że wnioskujący w odpowiednie pola wpisze wymagane informacje, np. potencjalną kwotą kredytu z okresem kredytowania, wysokość miesięcznej raty, sumę stałych, miesięcznych wydatków czy też przypuszczalną wysokość oprocentowania. Dzięki takiemu wstępnemu prognozowaniu kosztów, można porównać różne warianty i wybrać najkorzystniejszy z nich. Warto skorzystać z tej opcji jeszcze przed samym zaciągnięciem zobowiązania.

Czy warto skorzystać?

Na te pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy, kto poszukuje atrakcyjnego kredytu, ubezpieczenia bądź innych form inwestowania oszczędności. Z pewnością warto zasięgnąć w tym przypadku opinii i recenzji na temat NOTUS dostępnych w Internecie. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne koszty za oferowane usługi. Akurat ten pośrednik, nie pobiera od klientów żadnych opłat za udzielone porady i wsparcie.

Co więcej – nie jest kapitałowo związany z żadną instytucją finansową, co z pewnością pozwala na większy obiektywizm ekspertów. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które przymierzają się do kupna domu, działki czy też zainwestowania zgromadzonych oszczędności, a nawet skonsolidowania wszystkich długów w jedną comiesięczną ratę. Skorzystanie z oferty opłaci się także przedsiębiorcom, mającym w planach dalszy rozwój swojej działalności.

1. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170000819

2. https://notus.pl/o-firmie/

3. https://notus.pl/partnerzy/banki-wspolpracujace-z-notus/

Podobne artykuły
27.03.2020
Zostań w domu i zyskaj nawet 900 zł z Kontem Proste Zasady!
Co możesz przyrządzić z bonów podarunkowych do Allegro, Decathlonu i Empiku, tak aby było modnie, wygodnie i ekonomicznie? W dobie panującego kryzysu epidemiologicznego te dość niecodzienne pytanie jest, jak najbardziej na czasie. Wystarczy, że bezpiecznie w domowym zaciszu założysz Konto Proste Zasady w Getin Banku. Do zgarnięcia jest nawet 900 zł w e-bonach na zakupy […]
Skarga na czynności komornika
25.03.2020
Skarga na czynności komornika – jak napisać? Wzór do pobrania
Komornik sądowy, który przeprowadza na danym dłużniki egzekucję należności, musi przestrzegać ściśle określonych przepisów prawa. Jeżeli posiada się uzasadnione podejrzenia, że w toku postępowania przekroczył on swoje obowiązki, warto działać. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać skarga na czynności komornika. Objęcie działaniami komornika to stresująca i problematyczna okoliczność, która jest konsekwencją nieregulowania różnego rodzaju finansowych zobowiązań. Wierzyciel, […]
raty kredytow hipotecznych
25.03.2020
Narodowy Bank Polski obniżył stopy procentowe – o ile zmniejszą się raty kredytów hipotecznych?
18 marca 2020 roku NBP (Narodowy Bank Polski) zdecydował się na obniżkę stóp procentowych, aby rozkręcić, dotkniętą koronawirusem, gospodarkę. Ta informacja na pewno zainteresowała kredytobiorców oraz pożyczkobiorców. Szczególnie jednak zadowolone mogą być osoby z kredytem hipotecznym. Sprawdź, o ile potaniały miesięczne raty spłaty hipoteki. Rada Polityki Pieniężnej 18 marca 2020 zdecydowała się na następujące obniżki […]
jak zamknąć konto w idea banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Idea Banku?
Idea Bank to polski instytucja finansowa działająca od 1991 roku. Jej domeną jest obsługiwanie małych podmiotów gospodarczych, wobec których przygotowane zostały specjalne usługi i narzędzia finansowe. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w Idea Banku. Aby zlikwidować swój rachunek w tej polskiej instytucji finansowej, można wybrać jeden z trzech sposobów. Są to: kontakt z infolinią, […]
jak zamknąć konto w plus banku
25.03.2020
Jak zamknąć konto w Plus Banku?
Plus Bank to polska instytucja finansowa, specjalizująca się w udzielaniu kredytów oraz współpracy z klientami korporacyjnymi. Ta firma z siedzibą w Poznaniu jest ściśle powiązana z siecią komórkową Plus, na co wskazuje już samo logo, oraz polskim miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Sprawdzimy dzisiaj, czy zamknięcie konta w Plus Banku to trudne zadanie oraz w jak najłatwiejszy […]
jak zamknąć konto w ING
24.03.2020
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?
ING Bank Śląski to bank komercyjny z siedzibą w Katowicach. Znany jest on przede wszystkim ze współpracy z dużą ilością klientów korporacyjnych oraz spójnym marketingiem, w którym swojego wizerunku udziela od lat znany polski aktor Marek Kondrat. Sprawdźmy, w jaki sposób zamknąć konto w ING Banku Śląskim. Zamknięcie swojego rachunku w ING możliwe jest tylko […]
Komentarze (0)
Dodaj komentarz