NovaLend – opinie i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Wiek firmy
6 miesięcy
? Minimum 6 miesięcy
Czas wypłaty
24 godziny
Zabezpieczenie
Tak
? Weksel lub inne zabezpieczenie
Cel
Związany z działalnością gospodarczą
Maks. pierwsza pożyczka
0 - 200 000 zł
Oprocentowanie
18,50 %
Okres spłaty
1 - 24 miesięcy
Kwota
10 000 - 200 000 zł
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Zalety
Wysoka maksymalna kwota finansowania do 200 000 zł
Pożyczka dla mikro- i średnich przedsiębiorców, w tym spółek
Proces wnioskowania w 100% online
Środki na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej
Wady
Brak szczegółowych kosztów na stronie pożyczkodawcy
Pożyczka dla firm działających na rynku od min. 6 miesięcy
Brak stacjonarnych placówek

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

5.0/5

Siedziba firmy

NovaLend Sp. z o.o.
Ogrodowa 58
00-876 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0001025605
NIP: 5273050123
REGON: 524902961

Czym jest NovaLend, jak działa i w jaki sposób wyróżnia się na rynku? To propozycja dla przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowych pieniędzy na rozwój swojej działalności. Przekonaj się, czym się charakteryzuje ta firma, jaka jest jej oferta i komu może opłacić się skorzystanie z jej usług.

novalend pożyczki fiirmowe - opinie i recenzja

Kluczowe informacje

 • NovaLend to platforma pożyczkowa dla przedsiębiorców. Oferuje finansowanie od 5 tys. zł do 200 tys. zł z okresem spłaty: na 3, 6, 9, 12, 18 lub 24 miesiące;
 • Środki możesz przeznaczyć na dowolny cel pod warunkiem, że jest on związany z prowadzeniem działalności gospodarczej;
 • Z oferty tej oprócz mikro- i średnich przedsiębiorców mogą również skorzystać spółki;
 • Usługi NovaLend polecamy firmom, działającym minimum 6 miesięcy na rynku, które potrzebują finansowania ze zdalnym procesem wnioskowania i z szybką wypłatą pieniędzy na rachunek. Więcej o samej ofercie oraz alternatywnych rozwiązaniach przeczytasz w poniższej recenzji.

NovaLend – nasza recenzja

NovaLend jest nową firmą pożyczkową, która pojawiła się na polskim rynku w 2023 roku. Mimo dość krótkiego stażu już zdążyła przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych sektorem pożyczkowym. Kieruje swoją ofertę do klientów biznesowych, głównie z sektora mikro i małych przedsiębiorstw. Jednocześnie nie określa celu zobowiązania i traktuje je jako szeroko pojęte wsparcie dla biznesu.

Taki profil działalności sprawia, że moim zdaniem jest to rozwiązanie interesujące i potencjalnie atrakcyjne. Sam proces wnioskowania przebiega sprawnie, przy zachowaniu minimum formalności oraz w 100 proc. online. Dzięki temu jako użytkownik zyskujesz pełną kontrolę nad spłacanym zobowiązaniem z poziomu własnego konta użytkownika. Decyzja o ewentualnym przyznaniu środków wydawana jest bardzo szybko, podobnie zresztą jak ich wypłata. I to w mojej opinii jest solidną podstawą, do tego, by jako przedsiębiorca zastanowić się nad taką formą finansowania.

Oczywiście nie ma ofert idealnych i NovaLend też ma pewne wady, których nie sposób przemilczeć.

Według mnie największą jest brak dokładnych warunków zobowiązania na stronie internetowej pożyczkodawcy. Szczegóły dotyczące pożyczki dostępne są dopiero w regulaminie, który ze względu na specyficzny język urzędowy, nie dla każdego może być w pełni zrozumiały i jasny. To minus, który jednak da się stosunkowo łatwo ominąć. Wystarczy tylko założyć konto, by dowiedzieć się wszystkiego o konkretnym zobowiązaniu. Rejestracja nie obliguje natomiast nowego użytkownika do podpisania umowy.

Patryk Korzec – ekspert finansowy współpracujący z porównywarką Czerwona Skarbonka
Złóż wniosek o pożyczkę w NovaLend

Jak zawsze w przypadku pożyczek pozabankowych, polecam też zwrócić szczególną uwagę na koszty i ostateczną kwotę, jaką przyjdzie Ci oddać. Takie zobowiązania, choć są bardziej dostępne i łatwiejsze do uzyskania, to w ostatecznym rozrachunku nie zawsze należą do najtańszych na rynku. Czasem mogą okazać się droższe niż np. kredyty bankowe, w tym zwykły kredyt inwestycyjny dla firm.

Co oferuje NovaLend?

Do dyspozycji mamy pożyczkę inwestycyjną na dowolny cel. NovaLend nie precyzuje, w jaki sposób klient powinien wydać otrzymane środki. Natomiast ważne jest to, by były to cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przykładami takich działań mogą być m.in.:

 • zatrudnianie nowych pracowników;
 • otwieranie nowych siedzib i stanowisk firmy;
 • rozwój oferty;
 • zakup asortymentu;
 • rozszerzanie linii produkcyjnych;
 • inwestycje w rozbudowę i rozwój;
 • regulowanie bieżących zobowiązań;
 • wszelkie innych wydatkach związanych z prowadzeniem firmy.
Kwota finansowaniaod 5 000 zł do 200 000 zł
Okres kredytowania3, 6, 9, 12, 18 lub 24 miesiące
Cel pożyczkiDowolny, ale związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Kto może skorzystać z finansowania?– Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą;
– Średnie firmy i przedsiębiorstwa;
– Spółki;
– I inne.
Czy wymagane jest konto firmowe?TAK

Aby skorzystać z oferty, musisz posiadać konto firmowe i zarejestrować się w serwisie przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Na stronie online firmy nie ma niestety informacji na temat oprocentowania, prowizji czy kosztów dodatkowych. W regulaminie NovaLend przeczytamy za to, że:

[…] oprocentowanie pożyczki jest zmienne w całym okresie obowiązywania Umowy Pożyczki i równa się tzw. stopie odsetek maksymalnych, o których mowa w art. 359 ustęp 2 kodeksu cywilnego.

Regulamin na stronie novalend.pl

Czyli zgodnie z przepisami maksymalne odsetki wyliczane są na podstawie poniższych wzorów:

 • maksymalne odsetki za opóźnienie = (stopa referencyjna NBP + 5,5 proc.) x 2.

Ostatnia zmiana stopy referencyjnej miała miejsce 5.10.2023 roku i wynosi obecnie 5,75 proc 1. A to oznacza, że na bazie powyższego równania: maksymalne odsetki kapitałowe wynoszą 18,5 proc., a maksymalne odsetki za opóźnienie – 22,5 proc. (*w momencie pisania tej recenzji).

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

W odróżnieniu od bankowych kredytów firmowych NovaLend gwarantuje swoim klientom minimum formalności. Cała procedura odbywa się online, za pośrednictwem serwisu internetowego pożyczkodawcy.

1.Wejdź na stronę https://novalend.pl/ lub skorzystaj z linku przekierowującego do oferty.

Złóż wniosek o pożyczkę w NovaLend

2. Wypełnij formularz online i wprowadź dane potrzebne do zarejestrowania się w serwisie.

3. Po zalogowaniu określ kwotę pożyczki, jaka Cię interesuje i złóż wniosek online.

4. Poczekaj na decyzję kredytową (* zwykle trwa to maksymalnie 15 minut).

5. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, otrzymasz na swojego e-maila umowę online. Dokładnie zapoznaj się z jej warunkami i jeśli się na nie zgadzasz, podpisz umowę.

6. Pożyczka inwestycyjna zostanie przelana na Twoje konto firmowe od razu po wydaniu decyzji. Pożyczkodawca deklaruje, że otrzymasz ją w ciągu godziny. Jednak pamiętaj, że dużo zależy od samych sesji międzybankowych.

Logowanie do NovaLend

Logowanie do NovaLend możliwe jest z poziomu wejścia na stronę: novalend.pl. Klikasz przycisk Logowanie, znajdziesz go w prawym górnym rogu ekranu. System przekieruje Cię wtedy na nową postronę, na której podajesz swoją nazwę użytkownika oraz hasło. Oba te parametry ustalasz podczas rejestracji. Po ich wprowadzeniu naciśnij pomarańczowy przycisk Zaloguj.

Jeśli dane są poprawne, platforma przekieruje Cię do systemu Kalypso, w którym zobaczysz wszystkie informacje na temat swojego konta użytkownika. W tym sprawdzisz zaciągnięte zobowiązania, prześledzisz proces ich spłaty czy szczegółowe warunki. Masz też możliwość ubiegać się o kolejną pożyczkę. Może zdarzyć się, że zapomnisz hasła lub loginu. W takiej sytuacji naciśnij przycisk: Nie pamiętam hasła. Przy pomocy e-maila weryfikacyjnego system przywróci Ci dostęp do konta.

NOVALEND logowanie
Strona logowania do panelu NovaLend, novalend.pl

Czy NovaLend jest bezpieczny?

Tak. NovaLend Sp. z o.o. jest legalnie działającą i zarejestrowaną firmą. Na polskim rynku funkcjonuje od 31 marca 2023 roku. Nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych KNF ani w innych rejestrach i na czarnych listach firm potencjalnie nieuczciwych. Co więcej, należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP)2. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że jest to pożyczkodawca rzetelny, działający zgodnie z prawem i bezpieczny.

Oczywiście zawsze zalecam zachowanie należytej ostrożności. Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy i upewnij się, że wszystkie jej zapisy są zgodne z Twoimi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. To pozwoli Ci uniknąć zapętleń związanych z posiadaniem zbyt wielu kredytów i pożyczek na swoim koncie.

Zalety i wady NovaLend

Zalety NovaLend:

 • wysoka maksymalna kwota pożyczki;
 • zróżnicowany okres spłaty pożyczki (*od 3 do 24 miesięcy);
 • zobowiązanie zarówno dla działalności gospodarczej, jak i spółki;
 • pożyczka gotówkowa z szybkim przelewem na rachunek firmowy;
 • wygodny kalkulator na stronie internetowej (kwota, okres spłaty i wysokość raty),
 • czytelnie przedstawiona rata miesięczna;
 • możliwość złożenia wniosku online;
 • szybka decyzja kredytowa;
 • pieniądze na dowolny cel;
 • formalności ograniczone do minimum.

Wady NovaLend:

 • brak szczegółowych warunków pożyczki na ogólnodostępnej stronie internetowej pożyczkodawcy;
 • konieczne założenie konta użytkownika, by poznać szczegóły zobowiązania;
 • przyznawanie środków finansowych firmom działającym min. 6 miesięcy (* niedostępny tzw. kredyt dla nowych firm);
 • brak stacjonarnych placówek (* firma działająca w 100 proc. zdalnie);
 • pożyczkodawca sprawdza zdolność kredytową i płynność finansową (*brak możliwości otrzymania pożyczki dla firm zadłużonych),
 • oprocentowanie zmienne równe tzw. stopie odsetek maksymalnych.

Jeśli nie do końca przekonuje Cię oferta Novalend lub chcesz ją porównać z innymi propozycjami, sprawdź jeszcze ranking kredytów firmowych. Klikając przycisk: Dodaj do porównania, możesz porównać pod względem kosztów wybrane oferty.

Okres spłaty
1 - 24 miesięcy
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
6 miesięcy
? Minimum 6 miesięcy
Kwota
10 000 - 200 000 zł

490 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
7 - 120 dni
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
100 000 - 15 mln zł

541 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG i spółki
Wiek firmy
3 miesięcy
Kwota
15 000 - 200 000 zł

586 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
4.
Pożyczka dla firm - Bizlend
Okres spłaty
3 - 12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
3 miesięcy
? minimum 3 miesiące
Kwota
5 000 - 200 000 zł

100 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Dane kontaktowe firmy NovaLend

Siedziba firmy NovaLend Sp. z o.o. mieści się w Warszawie. Znajdziesz ją pod adresem: ul. Ogrodowa 58;
00-876 Warszawa.

Kontakt z NovaLend jest możliwy za pośrednictwem:

 • adresu e-mail: kontakt@novalend.pl;
 • nr. tel.: 22 221 01 05;
 • wiadomości na profilu na Facebooku: facebook.com/novalendpolska;
 • wiadomości na profilu na LinkedIn: linkedin.com/company/novalendpolska/.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

Źródła:

1. nbp.pl/polityka-pieniezna/decyzje-rpp/podstawowe-stopy-procentowe-nbp/

2. pzip.pl/aktualnosci/2023/9/26/-spka-novalend-w-gronie-czonkw-polskiego-zwizku-instytucji-poyczkowych

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (3 votes)
Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • t
  t

  tom

  28.03.2024, 09:44

  Wyróżniający się komentarz

  Fajna oferta, dostałem naprawdę tanią ofertę w porównaniu do innych pożyczek pozabankowych dla firm. Ogólnie na minus w novalend jest obsługa klienta z którą rozmawia się jakby tam pracowali za karę. Tak czy inaczej polecam pożyczkę.

  • N
   N

   NOVALEND

   03.04.2024, 15:55

   Wyróżniający się komentarz

   Dziękujemy za Twój komentarz i cieszymy się, że nasza oferta spełniła Twoje oczekiwania cenowe. Przykro nam jednak, że Twoje doświadczenia z obsługą klienta nie były zadowalające. Zależy nam na ciągłym doskonaleniu naszych usług, dlatego będziemy pracować nad poprawą jakości naszej obsługi klienta. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziesz miał tylko pozytywne doświadczenia z Novalend. Dziękujemy za zaufanie i polecenie naszej pożyczki.

 • Ł
  Ł

  Łukasz

  26.03.2024, 23:21

  Wyróżniający się komentarz

  Skorzystałem z oferty NovaLend i jestem bardzo zadowolony. Wszystko odbyło się w 100% online a kontakt z przedstawicielem był bardzo pozytywny na etapie wnioskowania jak i w trakcie spłacania pożyczki. Polecam wszystkim

 • R
  R

  Roman

  28.03.2024, 12:25

  Wyróżniający się komentarz

  Nie dostałem pożyczki… wymagania z kosmosu, trzeba mieć super zdolność kredytową żeby dostać pozytywną decyzję w tej firmie

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
NovaLend Sp. z o.o.
Złóż wniosek
Porównywarka ofert
Porównaj ()