NetCredit – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Metoda wypłaty
limit na karcie
Sposób weryfikacji
wiele możliwości
Kwota
100 - 10 000 zł
Operator-karty
Master Card
Prowadzenie konta
Tak
? wymagane posiadanie konta w polskim banku
Wiek pożyczkobiorcy
20 - 70 lat
Promocja
Tak
? pierwsze 30 dni bezpłatnie
Oprocentowanie
0 %
? ,
Prowizja
11%
Koszt karty
11%
? 11% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym. 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty. Darmowe płatności zbliżeniowe.
Okres obowiązywania
nieograniczony
? Umowa na 12 miesięcy (z automatycznym przedłużeniem o kolejne 12 miesięcy)
Godziny pracy w sobotę
08:00-17:00
Okres spłaty
1 - 12 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka
10000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Czas wypłaty
od 15 minut
Bezpłatna karta
Tak
? 0 zł za wydanie i obsługę karty
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
? Pierwsze 30 dni dla nowego klienta RRSO 0%
RRSO
0 %
? Pierwsze 30 dni RRSO wynosi 0% potem 191,48 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Reprezentatywny przykład dla limitu kredytowego w karcie kredytowej oferowanego przez pożyczkodawcę, na rzecz którego Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej kwoty limitu kredytowego 1.000,00 zł: RRSO wynosi 191,48% (obliczone na dzień 14.09.2023); całkowita kwota limitu: 1.000,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 1.012,58 zł, w tym: Prowizja 1.012,58 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 2.012,58 zł

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Net Credit sp. z o.o.
Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 20000000
KRS: 0000604185
NIP: 5213800158
REGON: 145874815

Zmiany na rynku pożyczek dotyczą nie tylko młodych firm. Niekiedy dotychczasowi gracze decydują się na zupełnie nowe otwarcie, czego dobrym przykładem jest Net Credit. Firma ta po 11 latach działalności zdecydowała się odejść od tradycyjnych pożyczek na rzecz karty kredytowej. Jak działa ta usługa w wydaniu pozabankowym, jakie są warunki i o jakich korzyściach możemy mówić? Sprawdzamy nową ofertę Net Credit.

Jak wygląda oferta pożyczek w firmie Net Credit?

W czasie gdy firmy pożyczkowe najczęściej proponują swoim klientom krótkoterminowe pożyczki chwilówki, Net Credit znane było z rozwiązania podobnego do kredytów gotówkowych w bankach. Dostępne przez lata pozabankowe pożyczki ratalne zniknęły jednak niedawno z oferty.

W 2022 roku wprowadzono nowe rozwiązanie w postaci pożyczkowej karty kredytowej. To propozycja dla tych, którzy zamiast jednorazowego zastrzyku środków na jeden cel wolą posiadać pomocnicze źródło pieniędzy na różne wydatki.

Zmianie nie uległ jednak charakter firmy Net Credit, która formalnie świadczy usługę pośrednictwa kredytowego. Zbiera ona wniosek o kartę, przeprowadza weryfikację i nadzoruje wypłatę środków. Z kolei umowa zawierana jest z Twincard sp. z o.o., które formalnie udziela pożyczek. To ten podmiot stanowi też instytucję pożyczkową, na której rzecz dokonujemy w późniejszym czasie spłaty wykorzystanych środków na karcie.

Warto dodać, że karta kredytowa Net Credit może być wykorzystywana także do wypłat gotówki, o ile dokonujemy jej przy pomocy czytnika zbliżeniowego. Kartę możemy dodać też do systemu Apple/Android Pay i płacić wygodnie za pomocą naszego smartfona.

Wnioskowanie o pożyczkę w Net Credit krok po kroku

Aby otrzymać kartę kredytową z dostosowanym do potrzeb limitem, należy przejść kilka prostych kroków. Sprawdzamy na stronie internetowej pożyczkodawcy, co konkretnie należy zrobić.

 1. Znajdując się na stronie internetowej netcredit.pl, należy najpierw wybrać za pomocą kalkulatora pożyczkowego wysokość limitu kredytowego. Ustalamy ją za pomocą suwaka.
 2. Nie określamy przy tym terminu spłaty pożyczki, gdyż ta domyślnie odbywa się comiesięcznie. Oddajemy tyle, ile wykorzystaliśmy z ustalonego wyżej limitu.
 3. By zawnioskować, należy wybrać pomarańczowy przycisk „weź” i przejść do wskazania niezbędnych danych. Najpierw rejestrujemy konto użytkownika, które pozwoli nam później monitorować status wniosku, sprawdzać stan wykorzystanych środków i przeprowadzać wygodną spłatę. Do tego należy podać numer telefonu, adres e-mail oraz unikalne hasło.
 4. Po rejestracji konta, wypełniamy kolejne części formularza. Szczególnie przyda nam się pod ręką m.in. dowód osobisty oraz numer konta bankowego wraz z loginem do bankowości elektronicznej.
 5. Następnie przeprowadzamy weryfikację swojej tożsamości. Net Credit udostępnia nam tutaj aż 3 różne rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb. Pierwsze i najszybsze to usługa Blue Media A.S., polegająca na logowaniu się do bankowości elektronicznej w szyfrowany i certyfikowany sposób – bez pobierania przy tym żadnych danych. Kolejne dwa rozwiązania to przelew weryfikacyjny 1 zł dokonywany automatycznie poprzez usługę Blue Media lub ręcznie, w formie tradycyjnego przelewu.
 6. Po pomyślnej weryfikacji podpisujemy wirtualnie umowę pożyczki i dokumenty, które wysłane zostają na adres mailowy. Po ich akceptacji zostaje uruchomiony limit kredytowy na karcie.
 7. Środki na karcie pozostają aktywne od razu po uruchomieniu i można z nich korzystać w wyznaczonym limicie swobodnie.

Warto pamiętać, że poza stroną internetową, wniosek o kartę kredytową złożyć można także telefonicznie. Wystarczy skontaktować się z numerem 22 598 77 99 w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.

Wymagania stawiane klientom w Net Credit

Zanim złożymy wniosek o kartę kredytową Net Credit, warto zapoznać się z warunkami korzystania z usług tej firmy. Podobnie jak w innych serwisach pozabankowych firm pożyczkowych, pełną listę wymagań możemy poznać po zajrzeniu w zakładkę „FAQ”.

 • Klient Net Credit musi być w wieku od 20 do 70 lat.
 • Konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa.
 • Należy posiadać polskie obywatelstwo i konto w polskim banku.
 • Niezbędne są stałe miesięczne przychody i historia kredytowa.
 • Do wniosku konieczny jest też numer telefonu komórkowego oraz adres mailowy.

Jakie bazy sprawdza firma?

Karta kredytowa w Net Credit to również pożyczka online, co oznacza, że i przed jej udzieleniem przeprowadzana jest weryfikacja w bazach dłużników. Aby sprawdzić pełną listę baz, należy wejść w zakładkę „dokumenty” i sprawdzić „formularz informacyjny Twincard”. To ten podmiot sprawdzi naszą zdolność do uzyskania limitu kredytowego na podstawie informacji o spłacie dotychczasowych zobowiązań w bazach. Jakie rejestry są badane?

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • ERIF.
 • European Union Credit Bureau.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Oferta Net Credit różni się w zależności od tego, za którym razem wnioskujemy o otrzymanie limitu kredytowego. Różnice zachodzą w maksymalnej dostępnej kwocie limitu oraz całkowitym koszcie pożyczki.

 • Pierwsza pożyczka – dla nowych klientów
  Za pierwszym razem minimalna wartość pożyczki wynosi standardowe 100 złotych, z kolei kolejne wartości powiększać można co 100 złotych aż do maksymalnego pułapu 10 000 złotych.
 • Kolejna pożyczka – dla stałych klientów
  Stali klienci Net Credit mogą liczyć taki sam limit kredytowy.
 • Okres obowiązywania dowolnej umowy pożyczki w Net Credit zawsze domyślnie wynosi 360 dni, czyli 12 miesięcy. Spłata odbywa się comiesięcznie.
 • Koszt pożyczki.
  Nowi klienci Net Credit mogą liczyć na promocyjne warunki spłaty. Pierwsze 30 dni korzystania z limitu jest dla nich całkowicie bezpłatne, co oznacza zwolnienie z wszelkich kosztów, jak prowizja i oprocentowanie. W promocyjnym okresie spłacamy tylko tyle, ile wykorzystaliśmy w pierwszym miesiącu posiadania limitu. Od kolejnego, tzn. 2 miesiąca, obowiązują już standardowe warunki spłaty.

Co w sytuacji niespłacenia pożyczki na czas?

Jednym z podstawowych warunków korzystania z takich produktów jak karta kredytowa Net Credit jest terminowa spłata zobowiązania, co określone zostaje w umowie pożyczki. Wykorzystany limit należy comiesięcznie regulować w określonym terminie, którego przekroczenie skutkować będzie naliczaniem karnych odsetek. Warto zawsze pilnować wyznaczonego terminu spłaty, gdyż nieterminowość generować może w dłuższej perspektywie nadprogramowe koszty.

Minimalna kwota do zapłaty

Warto pamiętać, że poza maksymalną kwotą, jaką wydać możemy miesięcznie w postaci z góry określonego limitu, istnieje jeszcze coś takiego jak minimalna kwota do zapłaty. Jest to miesięczny próg, który musimy przekroczyć w każdym okresie rozliczeniowym, aby Net Credit uznało, że faktycznie korzystamy z karty na określonych warunkach w umowie. Wysokość minimalnej kwoty do zapłaty określana jest proporcjonalnie do wysokości limitu. Jej dokładną wartość poznajemy podczas podpisywania umowy, kiedy to Net Credit przesyła nam dokładny harmonogram spłaty.

Zastrzeganie karty Net Credit

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej, mogą pojawić się sytuacje, w których konieczne będzie zastrzeżenie karty Net Credit. Jeżeli np. zgubimy lub stracimy portfel w wyniku kradzieży, nie warto zwlekać, ponieważ opisywana firma pożyczkowa posiada aż dwa dedykowane numery telefonu do błyskawicznego kontaktu.

 • 22 598 77 99
  Ta infolinia pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 17:00.
 • 801000000 
  Ta infolinia przewidziana została dla osób, które wolą nie czekać i chcą dokonać zastrzeżenia błyskawicznie. Działa ona przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dane kontaktowe

Telefon kontaktowy: 22 598 77 99

Zastrzeganie karty: +48 222 092 555

Poczta e-mail: kontakt@netcredit.pl

Godziny pracy biura: poniedziałek-piątek: 8:00-20:00; sobota: 8:00-17:00

NetCredit – opinie

Czy warto skorzystać z oferty NetCredit? Opinie na temat pożyczkodawcy są zarówno pozytywne, jak i negatywne. Na portalu Trustpilot.pl większość konsumentów, która zdecydowała się ocenić ofertę i usługi NetCredit przyznała firmie 5 gwiazdek (86% głosujących, dane na 16.11.2023 r.).

Klienci cenią sobie przede wszystkim szybkość i prostotę procesu – przyznanie pożyczki odbywa się w ekspresowym tempie. Na portalu pojawiają się również negatywne opinie. NetCredit – zdaniem klientów – nalicza zbyt dużą prowizję za wykorzystany limit.

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czym jest wirtualna karta od NetCredit?

Wirtualna karta NetCredit to narzędzie finansowe, działające jak cyfrowy portfel, z którego możesz skorzystać w momencie, gdy brakuje Ci gotówki. Jest to karta, którą możesz zintegrować z cyfrowymi portfelami takimi jak Google Pay czy Apple Pay, umożliwiając wypłaty z bankomatów oraz płatności w sklepach.

Ile kosztuje karta kredytowa NetCredit?

Koszt posiadania wirtualnej karty kredytowej NetCredit zależy głównie od tego, czy i jak korzystasz z dostępnego limitu. Jeśli nie wykorzystujesz przyznanego limitu, karta nie generuje żadnych kosztów. Jeśli jednak aktywnie jej używasz, to pożyczkodawca naliczy Ci prowizję w wysokości 11% liczonych od wykorzystanej części limitu.

Czy NetCredit sprawdza BIK?

Tak, NetCredit podobnie jak większość pożyczkodawców sprawdza bazy rejestrów dłużniczych, w tym BIK.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (154 votes)
Opinie o Net Credit (38)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Roland

  10.06.2019, 09:26

  Wyróżniający się komentarz

  Szybka decyzja, solidna firma. Polecam

 • G
  G

  Grzesiek

  28.11.2018, 11:02

  Wyróżniający się komentarz

  Uratowali mnie kiedy potrzebowałem kasy na szybko. Polecam, pierwsza darmowa jest ok :)

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie