Provident – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Metoda wypłaty
przelew na konto
Oprocentowanie
0 %
Wymagane konto bankowe
Tak
Kwota
1 000 - 20 000 zł
RRSO
15,01 %
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
20000 zł
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Sposób weryfikacji
przelew 1 zł
Czas wypłaty
15 minut

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Dla Ciebie” jest dostępna od 8.11.2023 r. dla nowych klientów i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1000 zł do 20 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36 ratach miesięcznych. Warunkiem skorzystania z pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie” jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty kredytu zgodnie z harmonogramem. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3233,40 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 233,40 zł (w tym: prowizja 70,02 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, opłata za elastyczny plan spłat 163,38 zł, odsetki 0 zł), 12 równych rat miesięcznych w wysokości 269,45 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.11.2023 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie”.

Zalety
Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
Szybka decyzja pożyczkowa
Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążyła sobie wyrobić opinię solidnego pożyczkodawcy. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest możliwość złożenia wniosku online. Również okres kredytowania w przypadku tej oferty wynosi od 5 do 48 miesięcy. Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). A same środki wypłacane są 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, osobisty rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić, chcąc ubiegać się o pożyczkę, jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Weź pożyczkę w Providencie

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4 000 zł

W połowie 2020 roku oferta firmy pożyczkowej Provident została urozmaicona o nowy, atrakcyjny produkt będący nietypową odmianą pożyczki ratalnej. Jak działa? To proste – przedstawiamy najważniejsze detale na temat pożyczki wynajmowanej.

Pożyczkę można uzyskać na minimalną kwotę wynoszącą już 500 złotych, a maksymalnie – nawet 4 000 złotych. Udzielana jest ona na okres jedynie 5 miesięcy.

Pożyczka wynajmowana jest możliwa do uzyskania bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej Provident, po czym niezwłocznie skontaktuje się z nami biuro obsługi klienta pożyczkodawcy. Zapytani zostaniemy wówczas o oczekiwaną kwotę pożyczki, a także przeprowadzona zostanie szybka weryfikacja.

W przypadku wydania pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania pożyczki, Provident umożliwia nam dwa sposoby wypłaty środków w zależności od indywidualnego uznania – za pomocą gotówki lub przelewem prosto na nasze konto bankowe.

Pożyczka Samoobsługowa PRO

Nowością w ofercie firmy jest natomiast pożyczka Samoobsługowa PRO. Jak o nią wnioskować? Bardzo prosto! Formularz jest dostępny na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wnioskować możemy o kwoty w przedziale od 5 000 do maksymalnie 20 000 zł, rozkładając okres spłaty na 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. RRSO oferty wynosi od 19,75%. Gotówkę otrzymamy szybkim przelewem na konto.

Reklama Provident – kliknij, by przejść na stronę pożyczkodawcy

Czy Provident sprawdza BIK, BIG, KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident sprawdza bazy BIK, jednak każdy wniosek rozpatruje indywidualnie.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki na raty w Providencie? Decydując się na pożyczkę o wartości 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, przyjdzie Ci płacić co miesiąc ratę w wysokości 458,34 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5 500 zł. Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej PRO.

Sprawdź również inne pożyczki jak Provident!

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki w ramach pakietu Elastyczny Plan Spłat. Poniżej przedstawione są warunki. Każde, jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat.

Możliwe jest przesunięcie tylko jednej raty w całym okresie kredytowania.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Provident – logowanie

Pożyczkodawca umożliwia swoim klientom dostęp do profilu użytkownika. Aby się do niego zalogować, należy kliknąć na stronie internetowej w prawy górny przycisk „Zaloguj się”. Zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika, gdzie wpisujemy swój adres e-mail oraz hasło. W ten sposób zyskamy dostęp do aktualnie spłacanych zobowiązań.

Klienci, którzy chcą ułatwić sobie kontakt z pożyczkodawcą, mogą skorzystać również z ProviGo Provident. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników korzystających z systemów iOS, jak i Android.

ProviGo to narzędzie, które nie tylko umożliwia szybki kontakt z pracownikiem działu obsługi, ale również stanowi źródło cennych informacji. Po zalogowaniu można podejrzeć postęp w spłacie pożyczek oraz sprawdzić parametry aktualnych ofert finansowych.

Zrzut ekranu ze strony Provident - aplikacja ProviGo

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Najczęstsze pytania

Jak sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Aby sprawdzić stan swojego zadłużenia w Provident, należy zalogować się na swoje konto na stronie provident.pl lub zadzwonić na infolinię 600 400 101. Alternatywnie, można także sprawdzić swoje zadłużenie pobierając raport BIK

Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

Aby przesunąć termin spłaty zadłużenia należy złożyć wniosek o przesunięcie spłaty co najmniej 3 dni przed terminem spłaty kolejnej raty zadłużenia. Istnieje jednak wiele warunków, które należy spełnić aby przesunięcie spłaty było możliwe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na infolinii Provident pod numerem 600 200 200

Jak się zalogować do Provident?

Aby zalogować się na swoje konto Provident należy przejść na stronę https://www.provident.pl/logowanie/moje-konto i użyć danych podanych przy rejestracji.

Kiedy dostanę przelew z Provident?

Provident używa systemów natychmiastowych przelewów, więc pieniądze z pożyczki uzyskamy niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Provident – opinie klientów i recenzjaProvident Polska SA
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Data utworzenia firmy:2001
Numer REGON:011994880
Numer KRS:0000009389
Numer NIP:5251571292
Adres siedziby:Inflancka 4A, 00-189 Warszawa    
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (303 votes)
Opinie o Provident (148)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kornelia

  13.06.2019, 10:50

  Wyróżniający się komentarz

  NIE POLECAM! obsługa niemiła, decyzja bardzo długo, przez telefon nie da się dogadać! Inni oferują więcej i szybciej w Szybka Gotówka dostaję przelew na konto za kilka minut!!

  • K
   K

   Karin555

   08.09.2021, 17:13

   Wyróżniający się komentarz

   Na szybką gotówkę lepiej uważaj to dopiero oszuści pożyczyłam u nich 400 zł 5 lat temu raz refinansowalam później cisza sami sobie refinansowali fakt powinnam spłacić ale miałam kilka większych pożyczek które chciałam spłacić i co po 5 latach zażądali 2800 i sąd 3 razy e sąd nie było podstaw do wydania nakazu 2 razy rejonowy i efekt w sumie dobry całkowicie uchylony nakaz a co do Providenta to ja akurat polecam super sprawa fakt drogo ale szybko i sprawnie ostatnio miałam 6000 zaległości przez pół roku 1 tylko telefon przypominający uzbierałam całość spłaciłam i jest ok więc nie wiem co tak najeżdżacie ze jest drogo jak drogo to do banku tam tanio ale szczerze nikt kto ma czysty BIK big i KRD nie idzie do Providenta. Ps pozdrawiam kierownika Artura Sz🙂

 • S
  S

  Sławomir

  08.04.2019, 18:17

  Wyróżniający się komentarz

  Miła i fachowa obsługa. Przede wszystkim dobre oferty i dla regularnie spłacających lepsze oferty. Gorąco polecam. W trudnych chwilach jako jedyni mi zaufali z wzajemnością.

  • H
   H

   He he he

   21.07.2023, 17:12

   Wyróżniający się komentarz

   Ile ci zapłacili za takie gadanie?

 • M
  M

  Marii

  22.03.2019, 22:01

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam,,,.jako jedyni mi zaufali kiedy tego.potrzebowałam….i to nie pierwszy raz…nigdy nie miałam .żadnych przykrych incydentów związanych ze spłatą…zawsze podziękowania …więc dziwią mnie komentarze tu wystawiane….ja zapewne nie raz do nich wrócę kiedy będę w potrzebie bo i koszty są o wiele mniejsze niż w wielu innych firmach…zresztą wystarczy porównać

  • J
   J

   Justyna

   13.09.2019, 10:19

   Wyróżniający się komentarz

   Chcesz mieć więcej problemów wez sobie pożyczkę w providencie

  • R
   R

   Roksa

   24.05.2020, 21:33

   Wyróżniający się komentarz

   To największe złodzieje!

 • T
  T

  Tom

  13.01.2018, 18:34

  Wyróżniający się komentarz

  Trochę drogo, ale przynajmniej szybka decyzja i pieniądze dostałem od razu na konto.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie