Provident – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Metoda wypłaty
przelew na konto
Oprocentowanie
0 %
Wymagane konto bankowe
Tak
Kwota
1 000 - 20 000 zł
RRSO
15,01 %
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
20000 zł
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Sposób weryfikacji
przelew 1 zł
Czas wypłaty
15 minut

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Dla Ciebie” jest dostępna od 8.11.2023 r. dla nowych klientów i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1000 zł do 20 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36 ratach miesięcznych. Warunkiem skorzystania z pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie” jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty kredytu zgodnie z harmonogramem. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3233,40 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 233,40 zł (w tym: prowizja 70,02 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, opłata za elastyczny plan spłat 163,38 zł, odsetki 0 zł), 12 równych rat miesięcznych w wysokości 269,45 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.11.2023 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie”.

Zalety
Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
Szybka decyzja pożyczkowa
Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążyła sobie wyrobić opinię solidnego pożyczkodawcy. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest możliwość złożenia wniosku online. Również okres kredytowania w przypadku tej oferty wynosi od 5 do 48 miesięcy. Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). A same środki wypłacane są 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, osobisty rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić, chcąc ubiegać się o pożyczkę, jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Weź pożyczkę w Providencie

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4 000 zł

W połowie 2020 roku oferta firmy pożyczkowej Provident została urozmaicona o nowy, atrakcyjny produkt będący nietypową odmianą pożyczki ratalnej. Jak działa? To proste – przedstawiamy najważniejsze detale na temat pożyczki wynajmowanej.

Pożyczkę można uzyskać na minimalną kwotę wynoszącą już 500 złotych, a maksymalnie – nawet 4 000 złotych. Udzielana jest ona na okres jedynie 5 miesięcy.

Pożyczka wynajmowana jest możliwa do uzyskania bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej Provident, po czym niezwłocznie skontaktuje się z nami biuro obsługi klienta pożyczkodawcy. Zapytani zostaniemy wówczas o oczekiwaną kwotę pożyczki, a także przeprowadzona zostanie szybka weryfikacja.

W przypadku wydania pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania pożyczki, Provident umożliwia nam dwa sposoby wypłaty środków w zależności od indywidualnego uznania – za pomocą gotówki lub przelewem prosto na nasze konto bankowe.

Pożyczka Samoobsługowa PRO

Nowością w ofercie firmy jest natomiast pożyczka Samoobsługowa PRO. Jak o nią wnioskować? Bardzo prosto! Formularz jest dostępny na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wnioskować możemy o kwoty w przedziale od 5 000 do maksymalnie 20 000 zł, rozkładając okres spłaty na 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. RRSO oferty wynosi od 19,75%. Gotówkę otrzymamy szybkim przelewem na konto.

Reklama Provident – kliknij, by przejść na stronę pożyczkodawcy

Czy Provident sprawdza BIK, BIG, KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident sprawdza bazy BIK, jednak każdy wniosek rozpatruje indywidualnie.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki na raty w Providencie? Decydując się na pożyczkę o wartości 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, przyjdzie Ci płacić co miesiąc ratę w wysokości 458,34 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5 500 zł. Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej PRO.

Sprawdź również inne pożyczki jak Provident!

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki w ramach pakietu Elastyczny Plan Spłat. Poniżej przedstawione są warunki. Każde, jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat.

Możliwe jest przesunięcie tylko jednej raty w całym okresie kredytowania.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Provident – logowanie

Pożyczkodawca umożliwia swoim klientom dostęp do profilu użytkownika. Aby się do niego zalogować, należy kliknąć na stronie internetowej w prawy górny przycisk „Zaloguj się”. Zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika, gdzie wpisujemy swój adres e-mail oraz hasło. W ten sposób zyskamy dostęp do aktualnie spłacanych zobowiązań.

Klienci, którzy chcą ułatwić sobie kontakt z pożyczkodawcą, mogą skorzystać również z ProviGo Provident. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników korzystających z systemów iOS, jak i Android.

ProviGo to narzędzie, które nie tylko umożliwia szybki kontakt z pracownikiem działu obsługi, ale również stanowi źródło cennych informacji. Po zalogowaniu można podejrzeć postęp w spłacie pożyczek oraz sprawdzić parametry aktualnych ofert finansowych.

Zrzut ekranu ze strony Provident - aplikacja ProviGo

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Najczęstsze pytania

Jak sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Aby sprawdzić stan swojego zadłużenia w Provident, należy zalogować się na swoje konto na stronie provident.pl lub zadzwonić na infolinię 600 400 101. Alternatywnie, można także sprawdzić swoje zadłużenie pobierając raport BIK

Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

Aby przesunąć termin spłaty zadłużenia należy złożyć wniosek o przesunięcie spłaty co najmniej 3 dni przed terminem spłaty kolejnej raty zadłużenia. Istnieje jednak wiele warunków, które należy spełnić aby przesunięcie spłaty było możliwe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na infolinii Provident pod numerem 600 200 200

Jak się zalogować do Provident?

Aby zalogować się na swoje konto Provident należy przejść na stronę https://www.provident.pl/logowanie/moje-konto i użyć danych podanych przy rejestracji.

Kiedy dostanę przelew z Provident?

Provident używa systemów natychmiastowych przelewów, więc pieniądze z pożyczki uzyskamy niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Provident – opinie klientów i recenzjaProvident Polska SA
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Data utworzenia firmy:2001
Numer REGON:011994880
Numer KRS:0000009389
Numer NIP:5251571292
Adres siedziby:Inflancka 4A, 00-189 Warszawa    
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (304 votes)
Opinie o Provident (148)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • k
  k

  kazaczoka

  14.04.2023, 20:44

  Wyróżniający się komentarz

  ogólnie jeżeli chodzi o odpowiedzi na emeile to tragiczni są zero kontaktu system księgowania z opóźniony też o 3 dni zapłacisz szybciej to tez problem konsultantka powiedziała mi że trzeba płacić na czas a nie szybciej – zapłacisz na czas to dostaniesz smsa że wpłata nie wpłynęła bo system księguje 3 dni :) – nie polecam

 • J
  J

  Justyn

  14.04.2023, 18:26

  Wyróżniający się komentarz

  Proszę uważać! Sprawa zgłoszona już do UOKiK. Biorąc pożyczkę trzeba wykupić abonament medyczny w kwocie 249 zł – 2449 zł, o którym nie ma informacji w Umowie Pożyczki. Koszty pakietu medycznego od firmy JP Medica Sp. z o.o. są podpięte pod „Kwotę wypłacaną Klientowi w gotówce/przelewem na rachunek Klienta”, a to nie jest prawda, gdyż koszt pakietu medycznego jest przelewany przez Provident bezpośrednio firmie JP Medica.. W rezultacie, całkowity koszt pożyczki wynosi ponad 220%.

  • W
   W

   Wera

   02.11.2023, 11:38

   Wyróżniający się komentarz

   Czyli za te ubezpieczenie trzeba cały rok płacić i dodatkowo rate w Provident ?

 • G
  G

  Grzegorz

  17.01.2023, 14:39

  Wyróżniający się komentarz

  Wszystko ok dopóki spłacasz korzystałem z usług tej firmy od 5 lat ale jak to bywa nastał trudniejszy okres i nie mogłem spłacać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym dodatkowe koszty ale to jest jeszcze ok bo nie miałem z czego spłacić uzgodnienia z ich windykacją mam wszystkie smsy i rzetelne spłacanie co miesiąc po 400 zł z ich odsetkami i jak już pozostało do spłaty z 4400 zł tylko 1400 to sprawa do sądu i nakaz zapłaty ponowny do tej pożyczki i dodatkowe koszty na 500 zł wszystko udokumentowane reklamacja to jakiś śmiech oczywiście nie uznali ale odpowiedź nie po 30 dniach a po przeszło 100 tak że jak się noga powinie lepiej nic nie uzgadniać z ich windykatorami tylko od razu sąd i komornik człowiek wie na czym stoi i nic się już więcej nie zmieni w kwotach pewnie mają dodatkowe premie za dodatkowe złupienie „frajerów” ja już więcej z tą firmą nie chcę mieć do czynienia

 • N
  N

  Nie wiem

  14.01.2023, 14:59

  Wyróżniający się komentarz

  czy wypełnienie formularza zgłoszeniowego oznacza ze wzialem już kredyt? bo wypełniłem go a czytając komentarze się rozmyśliłem i trochę się boje

  • B
   B

   Bogdan

   02.06.2023, 01:25

   Wyróżniający się komentarz

   Takich osób to mi nawet nie żal.

 • R
  R

  Robię na nich prrrt

  12.01.2023, 21:58

  Wyróżniający się komentarz

  prowident oszustwo złodziejstwo i lichwa, nic więcej , omijać 200 km łukiem

 • A
  A

  Aneta

  10.01.2023, 12:36

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam . Spłaciłam pożyczki przed czasem , na zwrot nadpłaconej prowizji mieli 14 dni, taka informacje otrzymałam listem poleconym , oczywiście zwrotu nie otrzymałam , oczywiście zadzwoniłam i poinformowano mnie , że mogę złożyć reklamacje a czas na rozpatrzenie reklamacji wynosi 30 dni. Zgłaszam sprawę do odpowiedniego urzędu, oszustwo pierwszy raz się z czymś takim spotkałam

 • A
  A

  Alexander

  19.12.2022, 16:59

  Wyróżniający się komentarz

  Nie wiem jak ta firma z takim podejściem do ludzi funkcjonuje w tych czasach. Płacisz szybciej raty, a i tak dostajesz monity o zapłacie. Bałagan straszny. Do tego bardzo niemiła obsługa. Lepiej to omijać szerokim łukiem.

  • T
   T

   Tomasz

   24.01.2023, 18:49

   Wyróżniający się komentarz

   Hej. Czytałem wiele komentarzy. Odsetki są tu jasne każdy wie co bierze. Sam dawniej korzystałem z tej firmy i …pieniądze natychmiast do ręki lub na konto a spłacając regularnie zero problemów . Uratowali mi skórę wiele razy…..byłem w bik..itp. Polecam każdemu ( po ówczesnym przeczytaniu co podpisuje). Pozdrawiam.

 • A
  A

  Alexander

  19.12.2022, 16:36

  Wyróżniający się komentarz

  Firma tragedia. Zapłacisz ratę, a oni monitują żebyś zapłacił. Bezczelna obsługa, bałagan. Korzystalem z różnych firm, nawet takich które są podobno mniej wiarygodne idt. Provident jednak jest najgorszy. Nie wiem jak oni dają radę z takim podejściem w tych czasach.

 • W
  W

  Wojciech

  18.11.2022, 15:59

  Wyróżniający się komentarz

  Nie można wziąć pożyczki, bo Doradca nie dzwoni w tej sprawie…

 • W
  W

  Wojciech Nowakowski

  17.11.2022, 18:53

  Wyróżniający się komentarz

  Pół godziny załatwiam przez telefon wstępne rzeczy do pożyczki, a potem ich pracownik, Doradca czy jakoś tak, WCALE NIE DZWONI. Nie ma z nim kontaktu żeby zadzwonić, i po pożyczce.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie