Provident – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Metoda wypłaty
przelew na konto
Oprocentowanie
0 %
Wymagane konto bankowe
Tak
Kwota
1 000 - 20 000 zł
RRSO
15,01 %
Okres spłaty
12 - 36 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka
1 000 - 20 000 zł
Maks. kolejna pożyczka
20000 zł
Godziny pracy w sobotę
24/7
Godziny pracy w niedziele
24/7
Wiek pożyczkobiorcy
18 - 80 lat
Pierwsza pożyczka gratis
Nie
Sposób weryfikacji
przelew 1 zł
Czas wypłaty
15 minut

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Dla Ciebie” jest dostępna od 8.11.2023 r. dla nowych klientów i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 1000 zł do 20 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36 ratach miesięcznych. Warunkiem skorzystania z pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie” jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Liczba możliwych rat jest zależna od wybranej całkowitej kwoty kredytu zgodnie z harmonogramem. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 3233,40 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 233,40 zł (w tym: prowizja 70,02 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, opłata za elastyczny plan spłat 163,38 zł, odsetki 0 zł), 12 równych rat miesięcznych w wysokości 269,45 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.11.2023 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Dla Ciebie”.

Zalety
Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
Szybka decyzja pożyczkowa
Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Nasza ocena:

5.0/5

Ocena klientów:

4.0/5

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 879000000
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880

Provident pożyczka samoobsługowa

Firmy Provident nie trzeba nikomu przedstawiać. Pożyczkodawca należy do międzynarodowej grupy finansowej IPF, czyli International Personal Finance. Działa nieprzerwanie od 1996 roku. Przez ten czas firma zdążyła sobie wyrobić opinię solidnego pożyczkodawcy. Provident i jego pożyczki udzielane przez przedstawicieli, są dla wielu symbolem tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Firma przystosowuje się jednak do zmieniającego się rynku i oprócz pożyczek w domu, oferuje również pożyczki samoobsługowe, które dostępne są w 100% przez internet na dowód osobisty, bez żadnych formalności. Maksymalna kwota pożyczki to 20 000 złotych na 48 miesięcy.

Ogromnym plusem pożyczki samoobsługowej jest możliwość złożenia wniosku online. Również okres kredytowania w przypadku tej oferty wynosi od 5 do 48 miesięcy. Oprócz tego pożyczka samoobsługowa w Providencie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków (bez udziału konsultanta). A same środki wypłacane są 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, także w weekendy.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

O pożyczkę w Providencie może wnioskować każdy, kto ukończył 18 lat, ma polskie obywatelstwo, osobisty rachunek bankowy oraz telefon komórkowy. Ostatnim warunkiem, jaki musisz spełnić, chcąc ubiegać się o pożyczkę, jest stały dochód. Provident nie będzie weryfikować podanych przez Ciebie informacji u pracodawcy. Wystarczą mu dane, które podasz we wniosku.

Weź pożyczkę w Providencie

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4 000 zł

W połowie 2020 roku oferta firmy pożyczkowej Provident została urozmaicona o nowy, atrakcyjny produkt będący nietypową odmianą pożyczki ratalnej. Jak działa? To proste – przedstawiamy najważniejsze detale na temat pożyczki wynajmowanej.

Pożyczkę można uzyskać na minimalną kwotę wynoszącą już 500 złotych, a maksymalnie – nawet 4 000 złotych. Udzielana jest ona na okres jedynie 5 miesięcy.

Pożyczka wynajmowana jest możliwa do uzyskania bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej Provident, po czym niezwłocznie skontaktuje się z nami biuro obsługi klienta pożyczkodawcy. Zapytani zostaniemy wówczas o oczekiwaną kwotę pożyczki, a także przeprowadzona zostanie szybka weryfikacja.

W przypadku wydania pozytywnej decyzji dotyczącej przyznania pożyczki, Provident umożliwia nam dwa sposoby wypłaty środków w zależności od indywidualnego uznania – za pomocą gotówki lub przelewem prosto na nasze konto bankowe.

Pożyczka Samoobsługowa PRO

Nowością w ofercie firmy jest natomiast pożyczka Samoobsługowa PRO. Jak o nią wnioskować? Bardzo prosto! Formularz jest dostępny na stronie głównej pożyczkodawcy.

Wnioskować możemy o kwoty w przedziale od 5 000 do maksymalnie 20 000 zł, rozkładając okres spłaty na 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. RRSO oferty wynosi od 19,75%. Gotówkę otrzymamy szybkim przelewem na konto.

Reklama Provident – kliknij, by przejść na stronę pożyczkodawcy

Czy Provident sprawdza BIK, BIG, KRD i inne bazy?

Z oferty Providenta mogą skorzystać też osoby ze złą przeszłością kredytową i takie, które miały problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań. Provident sprawdza bazy BIK, jednak każdy wniosek rozpatruje indywidualnie.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Jak prezentują się koszty pożyczki na raty w Providencie? Decydując się na pożyczkę o wartości 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy, przyjdzie Ci płacić co miesiąc ratę w wysokości 458,34 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 5 500 zł. Oferta dotyczy Pożyczki Samoobsługowej PRO.

Sprawdź również inne pożyczki jak Provident!

Przedłużenie spłaty pożyczki

W Providencie możliwe jest przesunięcie spłaty pożyczki w ramach pakietu Elastyczny Plan Spłat. Poniżej przedstawione są warunki. Każde, jedno przesunięcie spłaty to jeden miesiąc.

 • na Twoim koncie muszą być odnotowane przynajmniej trzy wpłaty rat, z których każda jest równa co najmniej jednej pełnej racie pożyczki;
 • Twoje zaległości w spłacie pożyczki nie przekraczają 150% wartości raty;
 • nie korzystałeś z przesunięcia terminu spłaty w poprzednim miesiącu;
 • złożyłeś wniosek o przesunięcie terminu spłaty co najmniej 3 dni przed datą spłaty raty wynikającej z harmonogramu spłat.

Możliwe jest przesunięcie tylko jednej raty w całym okresie kredytowania.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Na stronie pożyczkodawcy znaleźć można informację, że firma nie będzie weryfikowała Twojego pracodawcy. Wszystkie dane opierają się na oświadczeniach, które zostały podane przy składaniu wniosku.

Provident – logowanie

Pożyczkodawca umożliwia swoim klientom dostęp do profilu użytkownika. Aby się do niego zalogować, należy kliknąć na stronie internetowej w prawy górny przycisk „Zaloguj się”. Zostaniemy przeniesieni do panelu użytkownika, gdzie wpisujemy swój adres e-mail oraz hasło. W ten sposób zyskamy dostęp do aktualnie spłacanych zobowiązań.

Klienci, którzy chcą ułatwić sobie kontakt z pożyczkodawcą, mogą skorzystać również z ProviGo Provident. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników korzystających z systemów iOS, jak i Android.

ProviGo to narzędzie, które nie tylko umożliwia szybki kontakt z pracownikiem działu obsługi, ale również stanowi źródło cennych informacji. Po zalogowaniu można podejrzeć postęp w spłacie pożyczek oraz sprawdzić parametry aktualnych ofert finansowych.

Zrzut ekranu ze strony Provident - aplikacja ProviGo

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

W razie braku spłaty pożyczki, pożyczkodawca ma możliwość naliczenia dodatkowych opłat, oraz ma możliwość ich wyegzekwowania. Sprawa zapewne zostanie przekazana do firmy windykacyjnej, a następnie do sądu w celu odzyskania należności. Brak spłaty wpłynie na wiarygodność kredytową klienta, co utrudni lub uniemożliwi uzyskanie pożyczki następnym razem.

Najczęstsze pytania

Jak sprawdzić zadłużenie w Providencie?

Aby sprawdzić stan swojego zadłużenia w Provident, należy zalogować się na swoje konto na stronie provident.pl lub zadzwonić na infolinię 600 400 101. Alternatywnie, można także sprawdzić swoje zadłużenie pobierając raport BIK

Jak przesunąć termin spłaty w Provident?

Aby przesunąć termin spłaty zadłużenia należy złożyć wniosek o przesunięcie spłaty co najmniej 3 dni przed terminem spłaty kolejnej raty zadłużenia. Istnieje jednak wiele warunków, które należy spełnić aby przesunięcie spłaty było możliwe. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na infolinii Provident pod numerem 600 200 200

Jak się zalogować do Provident?

Aby zalogować się na swoje konto Provident należy przejść na stronę https://www.provident.pl/logowanie/moje-konto i użyć danych podanych przy rejestracji.

Kiedy dostanę przelew z Provident?

Provident używa systemów natychmiastowych przelewów, więc pieniądze z pożyczki uzyskamy niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Provident – opinie klientów i recenzjaProvident Polska SA
Rodzaj:Firma pożyczkowa
Data utworzenia firmy:2001
Numer REGON:011994880
Numer KRS:0000009389
Numer NIP:5251571292
Adres siedziby:Inflancka 4A, 00-189 Warszawa    
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (304 votes)
Opinie o Provident (148)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • D
  D

  Dgdg9898

  14.11.2022, 19:37

  Wyróżniający się komentarz

  Witam . Jak posiadam tylko 2×500+ czy dostanę pożyczkę ? Pilnie muszę skombinować a nie znam się na tym może ktoś coś poleci ?

  • B
   B

   Bogdan

   08.06.2023, 09:03

   Wyróżniający się komentarz

   500+ jest na dzieci. Pewnie do tego dostajesz jeszcze pełny komplet socjali i alimenty od „kąkubentów” albo z funduszu. Idź do pracy. Tak po prostu. Nawet na pół etatu. Skoro nie stać cię na jedno dziecko to drugie mogłaś sobie odpuścić. I bez komentarzy, że różnie się ludziom układa. Oczywiście ale ten odsetek wśród madek socjalnych jest wybitnie wysoki. Wszystkie samotne i wszystkie dzieciate. A skoro szukasz w Providencie oznacza, że jesteś elegancko niewiarygodna dla banków.

 • E
  E

  Eliza

  14.10.2022, 22:58

  Wyróżniający się komentarz

  Omijać z daleka tą firmę. Wiecznie robią z czymś problem ..nie idą a ugodę, nie idzie się z nimi normalnie dogadać. Nie polecam i w życiu nie wrócę do nich po pożyczkę

  • I
   I

   Ilona

   06.12.2022, 15:06

   Wyróżniający się komentarz

   Miałam zadłużenie, zadzwonił porozmawiałam rata wynosi 300zl nie było nie stać p powiedział że mam wpłacać ie mogę nawet 30zl tylko żeby tydz nie był pusty wiadomo były odsetki ale udało się spłacić

 • P
  P

  Piotr

  17.09.2022, 14:04

  Wyróżniający się komentarz

  Polecam współpracę z firmą Provident. Wziąłem 5000 zł a do oddania miałem 5500 zł w ratach na 12 miesięcy. Miły Doradca Klienta zaproponował mi ofertę promocyjną. Taniej mi wyszło niż w banku i co najważniejsze stała rata, nie rośnie gdy KRPP podnosi z prezesem NBP odsetki.

 • S
  S

  Szopen222

  14.09.2022, 14:16

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam . Posiadam konto ale nie wzięłem nawet pożyczki a dzwonią do mnie natrętnie mimo tego że nie zaznaczyłem zgody na kontakt telefoniczny więc będę wiedział żeby na przyszłość nie korzystać z ich usług.

  • W
   W

   Wkurzona

   18.10.2022, 19:52

   Wyróżniający się komentarz

   Przypuszczam, że córka wzięła u nich pożyczkę. Dzisiaj przyszły dwie niesympatyczne ich przedstawicielki, córki nie było w domu, to bezczelnie ponaklejaly nalepki ” PILNE,” od drzwi wejściowych do klatki schodowej, gdzie wchodzą inni mieszkańcy, poprzez ścianę i okna na klatce a skończywszy na drzwiach do mieszkania. Mnie jako matce nie chciały udzielić informacji, odnośnie wysokości pożyczki, bo obowiązuje RODO, ale one mogą wszystkich informować, że taka i taka osoba ma dług. Na tej naklejce jest podane imię i nazwisko i tylko kompletny laik ewentualnie małe dziecko nie domyśli się o co chodzi. Żerują na ludzkiej krzywdzie, nie życzę nikomu bratać się z Providentem, są gorsi od przedwojennego Żyda lichwiarza.

 • T
  T

  Tqwerty

  31.08.2022, 21:39

  Wyróżniający się komentarz

  Hej wszystkim,
  a czy to normalnie, ze jest prośba o weryfikacje dowodu zdjęciami na maila? I faktycznie po weryfikacji dowodu dostaje w ciągu 15 min pieniądze na konto?

 • M
  M

  Matt

  30.08.2022, 11:09

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam, spłaciłem pożyczkę wcześniej mieli mi oddać prawie 400 zł kręcili przez 3 miesiące w końcu po moich przypomnieniach przyszła pani i oddała 200 bo mówiła że tak jej system pokazuje i reszty dalej nie mam coś chyba u nich ciężko z kasą:D

  • A
   A

   Alexander

   19.12.2022, 16:40

   Wyróżniający się komentarz

   Do sądu z nimi

 • M
  M

  Marzena

  24.08.2022, 02:22

  Wyróżniający się komentarz

  Witam wzięłam pożyczkę teraz 1 sierpnia roku 2022 na kwotę 15 tysięcy do ręki A do oddania mam 30 tysięcy i moje pytanie brzmi będę miała wygrana i jednak będę chciała ja spłacić wcześniej i moje pytanie brzmi czy lepiej wpierw zadz niech policzą odsetki do końca września bo wtedy ta nagrodę odbiorę (czyli za dwa miesiące)czy wpierw wpłacić im jak w umowie 30 tysięcy i czekać aż mi oddadzą czy lepiej nie ryzykować bo prowizji jedni piszą że nie oddawaja A drudzy że oddawaja pozdrawiam Marzena

  • J
   J

   Jolanta

   09.10.2022, 16:27

   Wyróżniający się komentarz

   Po pierwsze pisz poprawnie oddają a nie oddawają. Przy wcześniejszej spłacie kredytu zadzwoń do konsultanta który/a wyliczy kwotę do spłaty bez odsetek

  • M
   M

   Michał

   16.01.2023, 17:29

   Wyróżniający się komentarz

   Jak można się zgodzić na takie oprocentowanie…

 • K
  K

  Kornel

  28.07.2022, 19:59

  Wyróżniający się komentarz

  Serdecznie nie polecam brać pożyczki w tej firmie ponieważ pożyczyłem od nich 500zl a wyszło 860 nie wiem wogole dla czego to że jestem niepelnosprawny to nie znaczy że można oszukiwać klientów niepełnosprawnych.

  • r
   r

   rwodkiew09

   07.09.2022, 10:09

   Wyróżniający się komentarz

   A co było w umowie napisane zanim podpisałeś? Jaka kwota do spłaty?

 • R
  R

  Rudy

  27.06.2022, 16:53

  Wyróżniający się komentarz

  Najgorsza firma pożyczkowa jaka jak tylko może być na rynku. Nie polecam szkoda psucia sobie nerwów. Kto może niech pisze skargi na nich do rzecznika finansowego, i do UOKK.

 • E
  E

  Erika

  11.06.2022, 12:28

  Wyróżniający się komentarz

  Pani konsultantka Iwona Warzynska jest profesjonalną wizytówką Waszej Firmy i za to dziękuję bo Jej wyrozumiałość i empatia dla starszej pani jest godna naśladowania tak samo moja doradczyni Stanisława Stępień to chodzące serce na dłoni. Gratuluję takich wyjątkowych Pracowników z wyrazami szacunku klientka od lat 20-tu Erika BADOWSKA

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie