Opinie o pożyczce VIA SMS

VIA SMS

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki:

1500 zł na 30 dni

Całkowity koszt pierwszej pożyczki: 0 zł

Maksymalna kwota:
4000 zł na 30 dni, dostępna od 5 pożyczki 
Online, w 15 minut, bez formalności? – Tak

VIA SMS – międzynarodowa firma pożyczkowa, która oprócz polski obecna jest również w 7 krajach europejskich. W Polsce swoje usługi świadczy od początku 2011 roku, co czyni ją jedną z pierwszych firm udzielających szybkich pożyczek przez internet. Affizy czyli właściciel VIA SMS, ma w swojej ofercie również pożyczki dostępne pod szyldem Cashalot.

W swojej ofercie VIA SMS ma dostępną pierwszą pożyczkę za darmo. Za pierwszym razem możemy pożyczyć do 1500 złotych, na 30 dni. Kwota do spłaty wyniesie dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Maksymalna pożyczka wynosi 4000 złotych, a możliwość wnioskowania o taką sumę VIA SMS udostępnia od piątej spłaconej pożyczki. Firma udziela szybkich pożyczek bez zaświadczeń, na przysłowiowy dowód. Czas oczekiwania na decyzję to 15 minut, a gotówka jest wypłacana odrazu szybkim przelewem na konto. Firma VIA SMS jest również jednym z tańszych wyborów jeśli chodzi o drugą chwilówkę. 

6 lat na rynku, obecność w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych i międzynarodowa renoma, sprawiają że VIA SMS można nazwać firmą godną zaufania.

Jakie warunki należy spełnić aby pożyczyć od VIA SMS?

Aby zostać klientem VIA SMS, należy być w wieku pomiędzy 20 a 72 lat. Należy być też obywatelem polski, posiadać ważny dokument tożsamości z numerem PESEl, oraz posiadać stały dochód. Jeśli chodzi o stały dochód, to nie jest to sprawdzane przez VIA SMS, firma polega tylko i wyłącznie na naszych oświadczeniach. Ostatnią rzeczą jest posiadanie dobrej historii kredytowej, ponieważ VIA SMS sprawdza swoich klientów w BIKu. Jeśli będzie to przeszkodą u uzyskaniu pożyczki, warto rozejrzeć się za inną firmą. Pożyczki bez BIK znaleźć można w tej zakładce.

Pierwsza pożyczka za zero od VIA SMS

W VIA SMS mamy możliwość pożyczenia do 1500 złotych na 30 dni, bez żadnych opłat i prowizji. Jest to podobna kwota jaką oferują inne firmy pożyczkowe. Jednak i w tym sektorze są firmy które wybijają się ponad średnią. Na przykład Szybka Gotówka proponuje nawet 6000 złotych za darmo przy pierwszej pożyczce, jest też Vivus który oferuje 3000 złotych za darmo, tą samą kwotę 3000 zł oferuje również NetCredit.

Druga pożyczka VIA SMS

Jeśli chodzi o drugą pożyczkę, to VIA SMS prezentuje się dosyć dobrze. Przy pożyczeniu 1000 złotych na 30 dni, do spłaty będziemy mieli 1250 złotych. Jest to podobna kwota do spłaty jak w innych firmach udzielających szybkich pożyczek. Lepszym RRSO przy drugiej pożyczce może pochwalić się wyżej wspomniany już Vivus, AlfaKredyt czy NetCredit.

Po spłacie pożyczki i odczekaniu 7 dni będzie można pożyczyć już większą kwotę: 2000 zł – od drugie pożyczki, 2500 zł – od trzeciej pożyczki i 3000 zł – od czwartej pożyczki. Ostatni limit to 4000 zł – dostępny od piątej pożyczki.

Czy VIA SMS weryfikuje BIK BIG i KRD?

Składając wniosek o pożyczkę, VIA SMS wymaga od nas zgody na sprawdzenie naszych danych w BIK. Jeśli w przeszłości mieliśmy opóźnienia w spłatach kredytów i pożyczek, możemy mieć problem z uzyskaniem pożyczki od VIA SMS. Wtedy najlepiej jest zgłosić się do firmy która nie weryfikuje BIKu. Zbiór takich firm można znaleźć tutaj. 

Przy wnioskowaniu o pożyczkę klient zostanie sprawdzony również w bazach BIK i KRD.

VIA SMS

Refinansowanie pożyczki

Na stronie VIA SMS co prawda nie znajdziemy szczegółowych informacji odnośnie przedłużenia spłaty pożyczki, jednak dotarliśmy do informacji:

Jeśli jesteś niezdolny do spłaty pożyczki w uzgodnionym terminie, skontaktuj się z VIA SMS PL w celu dojścia do porozumienia i ustalenia terminu i sposobu spłaty pożyczki.

Można się więc tylko domyślać że jest możliwość refinansowania pożyczki. Dla popracia tego argumentu, w umowie pożyczki, znaleźć można zapis:

3. Pożyczkodawca dopuszcza możliwość spłaty Pożyczki przez Osobę Trzecią lub z innego konta bankowego niż to, na które udzielona została Pożyczka (…). W szczególności Pożyczkodawca dopuszcza możliwość spłaty Pożyczki poprzez Refinansowanie Pożyczki.

Zaproś znajomego i zarabiaj!

VIA SMS prowadzi program “Zaproś znajomych”, dzięki któremu można zarobić dodatkową gotówkę. Jeśli masz kogoś kto szuka pożyczki, to wystarczy wysłać mu zaproszenie od VIA SMS a jeśli zdecyduje się na pożyczkę, w ramach premii otrzymasz 50 zł. Gotówkę dostaniemy również za pierwszą bezpłatną pożyczkę naszego znajomego, czyli VIA SMS dołoży do tej pożyczki 50 zł, licząc że zaproszona przez nas osoba w przyszłości wróci na stronę i weźmie drugą, tym razem już płatną pożyczkę.

Co w przypadku braku spłaty pożyczki od VIA SMS?

Podobnie jak w przypadku innych firm pożyczkowych konsekwencje braku spłaty są podobne. Firma będzie zmuszona do wyciągania konsekwencji zawartych w umowie:

  1. Naliczanie oprocentowania od zadłużenia przeterminowanego,
  2. Przekazanie sprawy na postępowanie przedsądowe,
  3. Przekazanie sprawy na postępowanie sądowe – nakaz zapłaty,
  4. Egzekucja komornicza.

Dane kontaktowe i adresowe firmy VIA SMS

VIA SMS
Pełna nazwa firmy:VIA SMS PL SP Z O O
Telefon:22 291 53 55
Email:info@viasms.pl
Godziny pracy infolinii:Pon - Pt: 8:00-22:00
Sob: 8:00-18:00
Niedz: 8:00-16:00
Strona internetowahttps://www.viasms.pl/
Adres do korespondencjiAleje Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa
Data powstania:2010-10-12
Członkowie reprezentacji:Lapkovskis Eduards

Reprezentatywny przykład:
Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Całkowita kwota pierwszej pożyczki 1500 zł; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie 0%; opłata przygotowawcza 0%; przy kolejnej pożyczce na 1500zł opłata za udzielenie pożyczki to 367 zł; całkowita kwota do spłaty 1867 zł; RRSO 1334%* (stan na dzień 11.10.2016).
*Przy założeniu terminowej spłaty pożyczki

2017-10-13T17:28:35+00:00 08.10.2017|Pożyczki|

Napisz komentarz