Otwarte Konto Oszczędnościowe na poziomie 2,5% w ING Banku Śląskim

Otwarte Konto Oszczędnościowe na poziomie 2,5% w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski po raz kolejny nie zawiódł oczekiwań swoich zwolenników i powrócił do wiodącej oferty. Otwarte Konto Oszczędnościowe na poziomie 2,5% w skali roku w ING Banku Śląskim to specjalna propozycja pod hasłem: “Bonus na Start”. Pozwala oszczędzać na poziomie, a przede wszystkim zbierać środki na realizację planów. Sprawdźmy, czy jej kryteria zmieniły się względem poprzednich edycji.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – czyli OKO na poziomie 2,5%

Klasyczne Konto Oszczędnościowe oprocentowane jest standardowo w wysokości 0,5% w skali kraju. Jednakże na nowo otwartym rachunku w ING Banku Śląskim otrzymasz mały bonus. Oprocentowanie 2,5% środków przez 4 miesiące w ramach promocji: “Bonus na Start”. Oferta ważna jest od 29 sierpnia do 16 października 2019 roku.

Załóż Otwarte Konto Oszczędnościowe w oddziale banku lub klikając w przycisk poniżej:

Załóż konto

OKO – “smaczek” dla nowych klientów ING

“Bonus na Start” to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do nowych konsumentów instytucji. Co można przez to rozumieć? A no, są to klienci indywidualni, którzy od 29 sierpnia 2019 roku nie posiadają w banku Otwartego Konta Oszczędnościowego, w tym Direct lub Premium ani rachunku Dream Saver. Jest za to pewien wyjątek. ING Bank Śląski nie zapomina o swoich obecnych użytkownikach. Dlatego z oferty skorzystają także wnioskujący, którzy posiadają OKO, ale:

 • Nie wykazują względem niego żadnej aktywności w okresie, od 29.08.2018 roku do 29.08.2019 roku. Oznacza to, że w tym czasie nie dokonywali transakcji wpłaty/wypłaty środków.
 • W ciągu ostatniego roku ich średnie saldo na OKO nie przekroczyło 10 zł1.

Aby założyć konto oszczędnościowe w ING możesz złożyć wniosek przez Internet lub udać się do oddziału banku. Źródło: ing.pl

Zatem zarówno nowi, jak i “nieaktywni” klienci zyskują wyższe oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku. Pamiętaj tylko o tym, że obowiązuje ono przez 4 miesiące kalendarzowe i po tym okresie oprocentowanie zmniejsza się do standardowego.


WAŻNE: Oprocentowanie standardowe jest zmienne!


Otwarte Konto Oszczędnościowe na poziomie 2,5% w ING Banku Śląskim – kto może skorzystać?

Przyglądając się bliżej szczegółom oferty, nie można zapomnieć o kolejnej ważnej kwestii. Mianowicie zyskach, jakie możesz otrzymać ze specjalną ofertą “Bonus na Start”. Choć założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego w ING nie wymaga posiadania w tymże banku konta osobistego, to szczerze warto ten krok przemyśleć. Po pierwsze – dlatego, że za otwarcie konta Direct lub Komfort przysługuje premia 140 zł. Promocja trwa do 30 września 2019 roku. I po drugie – dlatego, że sam rachunek na tle podobnych produktów prezentuje się całkiem ciekawie. Wraz z nim otrzymujesz kartę wielowalutową, automatyczne oszczędzanie Smart Saver czy nieograniczoną liczbę bezpłatnych przelewów online między różnymi kontami!

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim to nie tylko oprocentowanie na poziomie 2,5%. To także darmowe wpłaty/wypłaty z konta. Źródło: ing.pl

Powracając jednak do analizy OKO to trzeba przyznać, że jest świetnym pretekstem do oszczędzania. Oferuje:

 • 2,5% przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta
 • Dla kwot do 100 000 zł
 • 0 zł za otwarcie konta

Oferta tyczy się wyłącznie Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN zakładanego na warunkach określonych w Regulaminie ING2.


OKO w ING Banku Śląskim – czy to się opłaca?

Propozycja ING dobrze znana jest wśród tej części konsumentów, którzy lubią “zławiać” okazję. Przyjrzyjmy się więc zarówno zaletom, jak i wadom “Bonusu na Start”.

Zalety:

 • Wysokie oprocentowanie na poziomie 2,5%
 • Oferta skierowana zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku
 • Darmowe założenie konta
 • Brak ryzyka utraty odsetek, np. przy wypłacie pieniędzy z rachunku
 • Aby otworzyć OKO nie potrzebujesz konta osobistego w ING
 • Brak limitów wypłat i wpłat. Bank nie wymaga także wpłaty na start
 • Promocja 140 zł premii przy założeniu konta osobistego Direct lub Premium

Wady:

 • Oferta ważna tylko przez 4 miesiące. Po tym czasie oprocentowanie obniża się do standardowej wysokości 0,5%

Sprawdź, ile możesz zarobić na koncie oszczędnościowym ING

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy Otwarte Konto Oszczędnościowe na poziomie 2,5% w ING to rozwiązanie dla Ciebie, odpowiedz sobie na podstawowe pytania:

 • Ile chcesz wpłacić na dobry początek
 • Ile chcesz wpłacać co miesiąc?
 • Przez ile miesięcy chcesz oszczędzać

Kalkulator, w którym możesz obliczyć ile zaoszczędzisz i zyskasz na oprocentowaniu dostępny jest na stronie banku. Źródło: ing.pl

Oto prosta symulacja:

 • Ile chcesz wpłacić na dobry początek – 300 zł
 • Ile chcesz wpłacać co miesiąc? – 100 zł
 • Przez ile miesięcy chcesz oszczędzać – 12 miesięcy

Zaoszczędzona kwota to 1 506, 71 zł, w której doliczono już odsetki w wysokości 6,71 zł. Na stronie ING dostępny jest też kalkulator. Sprawdzisz w nim, ile chcesz i uda Ci się zaoszczędzić w przyszłości na koncie oszczędnościowym.

Źródło:

1. Regulamin oferty specjalnej „Bonus na Start”, https://www.ing.pl/_fileserver/item/1102509

2. Tamże


Komentarze (1)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • K
  Kamil
  21.11.2019, 14:34

  To konto to ściema. Po pierwsze konto nie jest oprocentowane cały czas 2,5 % tylko 0, 5 % a tylko na koniec Bank wypłaci premię 2,5 % i to przy spełnieniu warunku, że trzymasz pieniądze cały czas na KO i nie zamkniesz go przed skończeniem promocji. Jeśli zamkniesz np. po 3 mc to masz tylko 0,5 %. Nie działa więc procent składany jak w innych Bankach więc klient jest stratny na tym. To bardziej lokata niż KO. Nie polecam nikomu tego Banku także ze względu na kulturę w stosunku do klienta. Jak złożyłem reklamację to w odpowiedzi dali do zrozumienia oczywiście nie pisząc tego wprost, że jak się nie podoba to do widzenia ze swoimi pieniędzmi.

  Nigdy więcej nie skorzystam.

  1
Podobne artykuły