Paysend – opinie klientów i recenzja

Paysend to globalna firma, która umożliwia realizację międzynarodowych przelewów pieniężnych. Jej sukces tkwi w prostocie działania. Szkocki fintech umożliwia przesyłanie środków z karty na kartę między dziesiątkami krajów. Środki trafiają na konto bankowe w ciągi kilkunastu minut, a w zamian za to rachunek przelewającego obciąża jedynie niewielka prowizja.

Przelewy zagraniczne zazwyczaj są płatne. Koszt całej transakcji zależy od banku, w którym nadawca posiada rachunek oraz od rodzaju przelewu. Przelewy SEPA są najtańsze, jednak mogą być realizowane tylko i wyłącznie w euro, pomiędzy bankami, które działają w Unii Europejskiej i w kilku dodatkowych krajach. Przelew SWIFT może z kolei zostać zrealizowany w każdej walucie na całym świecie, jednak jego koszt wynosi od 10 zł aż do 250 zł i jest uzależniony od wartości transakcji. Usługa Paysend wydaje się łączyć w sobie możliwości transakcji SWIFT z ceną SEPY, a dodatkowo gwarantuje natychmiastowe otrzymanie gotówki.

Paysend – co to?

Paysend to usługa, której właścicielem jest szkocka spółka Paysend PLC powstała w 2017 roku. Od tego czasu marka zyskała na popularności i zdążyła rozgościć się już w ponad 80 krajach na całym świecie oferując szybkie i tanie usługi Paysend. Z możliwości wykonania przekazu pieniężnego mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, których obowiązuje stała opłata, niezależna od wartości transakcji.

Jak działa Paysend?

Chcąc przekazać środki za granicę za pomocą Paysend, wystarczy założyć konto, czyli zarejestrować się na stronie i pobrać aplikację Paysend. Formalności zajmą jedynie kilka minut i ograniczają się do podania podstawowych danych w tym: imienia i nazwiska czy numeru telefonu. Następnie wystarczy wprowadzić kod rejestracyjny, który otrzymasz SMS-em i gotowe, możesz zlecić wysyłanie pieniędzy.

Paysend działa w prosty sposób. Wystarczy, że podasz numer karty, na które mają trafić środki, jej datę ważności oraz imię i nazwisko adresata. Konto bankowe odbiorcy nie będzie Ci potrzebne. Po wprowadzeniu kwoty i waluty, w której zostanie odebrany przelew, zobaczysz opłatę za wymianę oraz czas, kiedy pojawi się ona na koncie odbiorcy.

Co ciekawe, nie musisz przejmować się przewalutowaniem. Paysend posiada połączenia z giełdami walutowymi wielu krajów, dlatego nie pobiera marży walutowej. Kursy wymiany walut Paysend ukazywane są na karcie transakcji w czasie rzeczywistym i zostają zablokowane na czas trwania transferu.


Przeczytaj także: Spread walutowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć


Paysend strona www
Dobrze zaprojektowana strona internetowa Paysend

Przegląd oferty

Paysend aktualnie akceptuje jedynie płatności kartą, jednak firma oferuje aż trzy różne sposoby, w których odbiorca może otrzymać środki.

  1. Przelew na kartę. Odbiorca otrzyma przelew bezpośrednio na swoją kartę. Pieniądze może wykorzystać bezpośrednio, płacąc nimi podczas zakupów, czy wypłacając je z bankomatu.
  2. Depozyt bankowy. W przypadku przelewów środki trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy odbiorcy, niezależnie od tego, czy z płatności korzysta osoba indywidualna, czy firma.
  3. PaySendLink. Wysłanie pieniędzy tą metodą wymaga znajomości numeru telefony odbiorcy. Adresat przelewu otrzyma powiadomienie o przychodzącej transakcji i może skierować środki na swoją kartę, rachunek bankowy, lub też wypłacić je z bankomatu.

Paysend – jak zrobić przelew?

Realizacja przelewu jest niezwykle prosta i zamyka się w kilku krokach.

  1. Zarejestruj się. Podaj numer telefonu, na który przyjdzie kod weryfikacyjny oraz utwórz hasło do konta.
  2. Podaj swoje dane osobowe. Potrzebne będzie: Twoje imię i nazwisko, miejsce zamieszkania (łącznie z krajem) oraz adres e-mail.
  3. Wprowadź kwotę, którą chcesz przekazać oraz walutę. Na tym etapie poznasz już wysokość opłaty za przelew oraz czas dostawy.
  4. Podaj dane odbiorcy. Konieczne będzie wpisanie numeru karty, daty ważności oraz imienia i nazwiska odbiorcy.
  5. Wprowadź dane nadawcy, czyli swoje.
  6. Podaj numer, datę ważności oraz numer CVC/CVV karty, z której ma wyjść przelew. PaySend umożliwia dokonywanie płatności jedynie z kart kredytowych lub debetowych.
  7. Potwierdź transakcję. Wystarczy, że naciśniesz przycisk „wyślij”, a następnie wpiszesz 5-cyfrowy kod transakcyjny.

Jeśli chcesz wysyłać pieniądze jeszcze szybciej i wygodniej, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej. Aplikacja PaySend dostępna jest za darmo w AppStore oraz Google Play. Dzięki niej możesz założyć konto, sprawdzić status swoich przelewów, czy nawet sprawdzić aktualny kurs wymiany walut.

Prowizje i opłaty

Wspominaliśmy o tym, że przesyłanie pieniędzy za pomocą Paysend jest tanie. Z jakimi kosztami należy się więc liczyć? Wysokość prowizji uzależniona jest od kraju, z którego wychodzi transfer oraz do którego dociera. Jeśli przelew zlecany jest w Wielkiej Brytanii to nadawca musi zapłacić 1 funta, a przelewy ze Stanów Zjednoczonych kosztują już 2 euro. W Polsce aktualnie prowizja wynosi 7 zł, jeśli środki mają trafić na kartę zarejestrowaną w Polsce lub 4,90 zł w przypadku przelewu do innego kraju np. Chorwacji, Czech czy Węgier. Transfer środków z Polski do Ukrainy jest darmowy.

Paysend – czy to bezpieczne?

Paysend posiada licencję Financial Conduct Authority (FCA) i zgodnie z jego wymogami przechowuje środki klientów na osobnych rachunkach. Dodatkowo dba o szyfrowanie danych klientów oraz integralność informacji, stosując m.in.: protokoły przeciwdziałające oszustwom, ochronę 3D Secure czy protokoły weryfikacji kart. Fintech wprowadził również szereg zabezpieczeń na swojej stronie internetowej, stosując, chociażby dwuetapowe logowanie.

Paysend – opinie dotychczasowych klientów

Paysend uważany jest za jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi usług, które służą do przesyłania pieniędzy. Czytelna strona i formularz przelewu, sprawiają, że niemal każdy może poradzić sobie z jego obsługą. Na szczególną uwagę zasługują również pozytywne opinie klientów. Większość użytkowników chwali Paysend za szybkość i prostotę działania, dobrą obsługę klientów oraz niskie opłaty. Recenzje klientów możesz znaleźć na Trustpilot oraz na portalach społecznościowych. Oceny dotyczące aplikacji dostępne są w AppStore czy Google Play.

Podsumowanie – czy warto?

Paysend realizuje przelewy na kartę czy konta bankowe odbiorców w ponad 80 krajach na całym świecie. Dodatkowo pobiera stałą opłatę, która nie jest uzależniona od kwoty przelewu. To sprawia, że rozwiązanie to jest szczególnie popularne wśród osób, które transferują duże kwoty. Szybkość przesyłania pieniędzy i wygoda korzystania z prostego formularza powodują, że rozwiązanie to wydaje się nie mieć żadnych wad. Jest jednak jeden problem, o którym warto pamiętać, korzystając z Paysend. Po zatwierdzeniu transakcji nie można już cofnąć ani zatrzymać przelewu. W takiej sytuacji musisz kontaktować się z biurem obsługi klienta i liczyć na pomoc pracowników.

Kontakt i dane firmy

Z pomocy działu obsługi możesz skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy, że wyślesz zapytanie mailowo, czy też skorzystasz z czatu dostępnego w aplikacji. Pracownicy udzielają również porad na oficjalnych kontach Paysend na portalach społecznościowych.

Dane firmy:

Paysend PLC

adres: 20 Garrick Street, Londyn, WC2E 9BT, Wielka Brytania

e-mail: help@paysend.com

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (5 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie