Pekao Konto Przekorzystne – opinie i szczegóły

Szczegóły

Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

0.0/5

Ocena klientów

4.1/5

Siedziba firmy

Dane kontaktowe

Dane firmy

Propozycja konta osobistego w Banku Pekao to ukłon w stronę klientów, którzy chcą uniknąć opłat związanych z jego prowadzeniem. Jeśli zatem zależy Ci na tanim – a nawet darmowym rachunku, to Konto Przekorzystne powinno spełnić Twoje oczekiwania. Dostępne jest zarówno w wersji dla młodych (do 26 lat), jak i dla osób powyżej 26. roku życia. Poznajmy szczegóły omawianych dzisiaj ofert.

Praktycznie darmowe Konto Przekorzystne

Bank Pekao stworzył rachunek dla klientów z różnymi potrzebami. Omawiane dziś Konto Przekorzystne w ofercie pojawiło się jako zastępstwo dla 4 wycofanych Eurokont (Kieszonkowego, Intro, Mobilnego oraz Aktywnego Plus). Wspominamy o tym, gdyż taki zabieg przyczynił się do powstania rachunku uniwersalnego, wielofunkcyjnego, a także spełniającego potrzeby dużego grona odbiorców.

Konto Przekorzystne może okazać się atrakcyjne dla podróżników, osób poszukujących okazji do zysku w promocjach, ale i tych, którzy w umiarkowanym stopniu korzystają z rachunku. W końcu jest to też produkt skrojony na miarę młodych klientów (do 26. roku życia). Krótko mówiąc – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spójrzmy, co oferuje Konto Przekorzystne dla klientów indywidualnych.

Konto Przekorzystne w Pekao
pekao.com.pl

Rachunek (prze)korzystny w dwóch wersjach

Przyglądając się bliżej szczegółom oferty, możemy szybko zauważyć, że Konto Przekorzystne faktycznie znajduje się wysoko w rankingach tanich kont na rynku. Skoro już o tym mowa, dostępne jest ono w dwóch – praktycznie darmowych wersjach:

 • Konto Przekorzystne dla młodych (pow. 13. roku życia do 26 lat) – całkowity brak opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty rewolucyjnej. Pekao nie pobiera też prowizji za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie. Darmowe są krajowe polecenia transakcji w PLN – choć przyjdzie Ci zapłacić za każdy kod SMS służący do potwierdzenia transakcji (20 gr).
 • Konto Przekorzystne (po 26. roku życia) – nieco starsi klienci otrzymują w pakiecie bezpłatne prowadzenie rachunku i użytkowanie karty do konta, brak prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą oraz za przewalutowania płatności kartą. Wszystko to pod warunkiem zapewnienia na koncie wpływu, w wysokości min. 500 zł (pojedynczym przelewem z zewnątrz albo z konta firmowego w Banku Pekao) i wykonania min. 1 płatności kartą debetową do konta albo aplikacją PeoPay.

Bank Pekao S.A. jest zwycięzcą i laureatem wielu nagród. W 2020 r. instytucja została uznana za „Najlepszy bank” w kategorii dużych banków komercyjnych. Zajęła także 2. miejsce w konkursie „Lider 2019” w kategorii bankowość, za Konto na selfie, które wdrożyła jako pierwsza na rynku.

Konto Przekorzystne – tabela opłat

Bank proponuje nie tylko darmowe korzystanie z podstawowych usług, ale także pełną kontrolę nad swoimi finansami – bo, nawet jeśli Konto Przekorzystne generuje jakieś niewielkie koszty, w praktyce bardzo łatwo ich unikniesz. Poniżej przedstawiamy najważniejsze opłaty i prowizje za prowadzenie tego rachunku.

Konto Przekorzystne
Opłata za otwarcie rachunku0 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku0 zł – bezwarunkowo dla osób do 26. roku życia,
0 zł
(pod warunkiem jednorazowego wpływu na min. 500 zł oraz wykonania min. 1 transakcji kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay)
LUB
6 zł
Opłata za wydanie karty płatniczej0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł
(gdy spełnisz te same warunki, co przy zwolnieniu opłaty za konto)
LUB
3 zł
Płatność kartą za granicą0 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce0 zł – dla osób do 26. roku życia,
0 zł – bankomaty Pekao,
0 zł – za dwie pierwsze wypłaty z bankomatów w miesiącu (gdy spełnisz te same warunki, co przy zwolnieniu opłaty za konto),
2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
Wypłaty gotówki za granicą0 zł – dla osób do 26. roku życia,
0 zł – (gdy spełnisz te same warunki, co przy zwolnieniu opłaty za konto),
2,3% min. 5 zł – w pozostałych przypadkach
Wpłaty gotówki w oddziałach Pekao0 zł
Cashhback0,99 zł
Zlecenia stałe0 zł
Polecenia zapłaty0 zł
Kody autoryzacyjne SMS0,20 gr
OPŁATY UNIKNIESZ, KORZYSTAJĄC Z APLIKACJI MOBILNEJ PEOPAY (mobilna autoryzacja)
Płatności mobilneBLIK, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay

Jeśli masz pytania, sugestie bądź przemyślenia dotyczące Konta Przekorzystnego w Pekao, podziel się z nami swoją opinią. Będzie to bezcenna wskazówka dla klientów poszukujących idealnego rachunku bankowego 😊

Co jeszcze oferuje Konto Przekorzystne?

Rachunek osobisty w Pekao to przede wszystkim propozycja dla osób, które dysponują stałymi dochodami – na minimalnym poziomie 500 zł. Przy okazji spełnienia tego warunku, skorzystasz z bogatej oferty usług i produktów, jakie ma do zaoferowania bank.

 • Aplikacja mobilne PeoPay – dzięki której możesz wygodnie płacić za zakupy, za pomocą Google Pay albo Apple Pay. Istnieje również możliwość płatności zegarkiem, wykorzystując do tego Garmin Pay bądź Fitbit Pay. Pozostałe jej funkcje to, np. wymiana walut 24/7 po atrakcyjnych kursach, szybki dostęp do ofert pożyczek, lokat czy kredytów gotówkowych.
 • Eurokonto walutowe – dostępne w 5 walutach: PLN, EUR, GBP, CHF, USD. Bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie i dorzuca do tego darmową usługę Kantor Pekao 24 oraz zniżki u partnerów programu Galeria Rabatów.
 • Debet na koncie – czyli tzw. limit w koncie z wygodną spłatą zadłużenia.
 • Karta Rewolucyjna – innymi słowy to karta Mastercard Debit FX, którą zapłacisz w EUR, GBP, USD oraz CHF. Dzięki przeliczaniu transakcji po kursach Mastercard unikasz prowizji banku.
 • Kantor Pekao 24 – czyli całodobowa platforma wymiany walut, która gwarantuje, m.in. korzystne kursy oraz w 100% bezpieczne, błyskawiczne i natychmiastowe transakcje.
 • Produkty kredytowe – do których należą, np. pożyczki zdalne bez wychodzenia z domu, kredyty – w tym kredyty hipoteczne czy karty kredytowe.
 • Produkty oszczędnościowe – w tym lokaty terminowe i konta oszczędnościowe – również dla dzieci, np. rachunek oszczędnościowy Mój Skarb.
 • Programy lojalnościowe i rabatowe – atrakcyjne rozwiązanie na tańsze zakupy: Galeria Rabatów (zniżki do 30% w ponad 2 tys. sklepów), Mastercard Bezcenne Chwile czy VISA Oferty.
 • Program Poleceń „Polecam Przekorzystnie” – za aktywną i skuteczną rekomendację rachunku możesz zgarnąć 100 zł. Maksymalna łączna kwota premii to 1 500 zł.
 • Program rozwoju online „OK, GO!” – dzięki któremu młodzi klienci (do 26 lat) mogą nabywać wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwoju osobistego i zawodowego.

Jak założyć konto w Pekao S.A.?

Konto Przekorzystne otworzysz na dwa sposoby:

 • tradycyjnie, w oddziale banku,
 • online, bez wychodzenia z domu ⇣.

W tym drugim przypadku wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy (podaj imię i nazwisko, numer telefonu, a także dowolną godzinę kontaktu). Wówczas skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania o konto.

Istnieje też opcja otwarcia Konta Przekorzystnego za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay. Dzięki temu rozwiązaniu rachunek założysz w kilka minut z szybką weryfikacją na tzw. selfie. W praktyce chodzi tutaj o zeskanowany dokument tożsamości oraz krótki film Twojej twarzy, który zweryfikuje pracownik banku.

Obiektywnie o Koncie Przekorzystnym – zalety i wady

Propozycja przygotowana przez Pekao S.A. zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Do najważniejszych zalet Konta Przekorzystnego należą:

 • nowoczesny rachunek z łatwymi do uniknięcia opłatami (bezwarunkowo darmowy rachunek dla klientów do 26. roku życia),
 • atrakcyjna oferta produktów kredytowych i walutowych powiązanych z kontem,
 • dostęp do całodobowego Kantora Pekao 24,
 • opcja korzystania z jednej karty płatniczej połączonej z rachunkami walutowymi,
 • szybkie założenie rachunku poprzez aplikację mobilną, bez wychodzenia z domu,
 • korzystne przewalutowania transakcji kartą,
 • pełen wachlarz płatności mobilnych: BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay,
 • dodatkowe premie pieniężne za otwarcie rachunku w promocji.

Natomiast do głównych wad zaliczamy:

 • dość uboga oferta oszczędnościowa,
 • konieczność uzyskiwania stałych wpływów (min. 500 zł), by móc uniknąć opłaty za prowadzenie konta.

Każdego dnia monitorujemy rynek i trzymamy „rękę na pulsie”, by dostarczyć naszym czytelnikom najlepsze oferty. W razie poszukiwania rachunku osobistego przejrzyj jeszcze nasz ranking kont osobistych, oferujący wysokie premie i założenie rachunku bez wychodzenia z domu.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.1/5 - (8 votes)
Komentarze (5)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • L
  L

  Leszek

  27.11.2021, 22:28

  Wyróżniający się komentarz

  Konto Przekorzystne jest kontem dość przyjaznym, bo unika się irytujących opłat, np. za kolejny przelew itp. Należy tylko pamiętać, żeby od razu odstawić kartę maestro, jeśli taką się oczywiście ma, bo wkrótce po zmianie i przejściu na Konto Przekorzystne przestanie działać, bo jak tego nie zrobisz to karta zostanie ci odebrana i pocięta nożyczkami, np. przy płaceniu za zakupy…
  Konto walutowe być może warto mieć, ale jeśli ma się je w innym pakiecie, to trzeba je zmienić, aby było nadal bezpłatne. W banku nie wszystko ci powiedzą, a jak powstanie jakiś problem to wykręcą się jak zwykle Regulaminem, a nikt z nas klientów do niego raczej nie zagląda, jak nic się nie dzieje…
  Niestety, w żaden sposób nie da się uniknąć kosztów pobrania gotówki z bankomatu za granicą, bo Pekao S. A. swoich bankomatów tam nie ma. I żadna karta rewolucyjna i wielowalutowa, Mastercard Debit FX też, wam tego za 0 zł nie załatwi. To zwykły pic i nieuczciwa reklama, bo od każdej wypłaty gotówki obowiązuje opłata manipulacyjna, a jej wysokość zależy od banku do którego bankomat przynależy. Należy się liczyć z opłatą nawet 9 EUR, co przy wypłacie 100 EUR jest dużą przykrością…
  Wcześniej trzeba się jednak upewnić, że konto walutowe zostało powiązane z kartą – patrz art. 91 Regulaminu, bo inaczej można się spotkać z przykrą niespodzianką. Ja tego „powiązania” nie miałem, bo „zapomniano” mi o tym powiedzieć lub to po prostu zrobić. Stąd też poniekąd byłem „zmuszony” pobrać euro z przewalutowaniem i wyszło „tylko” 4,91 zł za 1 EUR. Rozbój w biały dzień….
  Nie należy też wierzyć, że bankomat automatycznie pokaże ci ile masz na koncie walutowym. Trzeba samemu odszukać odpowiednią opcję, ale mądry Polak po szkodzie…
  Abstrahując od bankomatów, płatności kartą Mastercard Dibit FX są proste jak drut, a przelicznik nie jest taki zły, bo 4,61 zł za 1 EUR (październik 2021) i tu się niewiele zmieniło. Na terminalu trzeba tylko kliknąć EUR a nie PLN…
  Gdybym konto walutowe miał powiązane z kartą, to pewnie obciążony zostałby rachunek walutowy, ale nie mogłem tego sprawdzić empirycznie z powodów wymienionych wyżej. Stąd też zalecam jednak zabranie na wyjazd turystyczny odpowiedniej ilości gotówki dewizowej, bo zawsze może się przydać. Tak na wszelki wypadek…

  • A
   A

   Anuca

   23.03.2022, 15:07

   Wyróżniający się komentarz

   PANIE Leszku,jestem emerytką i chciałam założyć konto przekożystne,żeby emerytura wpływała.Przebywam jednak w Anglii i tam chciałabym wybrac czasem troche pieniedzy,lub zapłacić w sklepie czy restauracji. Co mi Pan poradzi, czy przy zakładaniu konta mam zaznaczyć że chcę też walutowe,czy ono bedzie darmowe i będzie jakoś cześcią składową ogólnego konta?nie mam pojecia o takich transakcjach :D

  • M
   M

   Maga

   05.08.2022, 12:44

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Leszku,

   Mam od dobrych kilku lat kartę wielowalutową i powiązanie konta w EUR, USD i GBP. Karta działa bez zarzutu, w danym kraju , np. w Anglii ściąga automatycznie pieniądze z konta w GBP, a nwet, jak płaciłam ostatnio z innego kraju w funtach zamówienie w Anglii od razu ściągnęłą z właściwego konta. Na codzień płacę w Euro, zasilam konto on-line wymieniając złotówki też on-line w kantorze Pekao24 – mają bardzo dobry kurs – wszystko działa bez zarzutu. A mam 70 -tkę na karku, więc nie jestem asem komputerowym….

 • A
  A

  Alicja

  13.03.2023, 07:29

  Wyróżniający się komentarz

  Dużo zależy od opiekuna doradcy,najpierw nawciska kitu ,że wszystko darmowe,a później zaskoczenie bo z konta pobierane prowizje i opłaty,na koncie przekorzystnym

 • L
  L

  Leszek

  08.08.2022, 16:56

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo się cieszę, że wszystko działa. Ja się sparzyłem i dotąd jestem przekonany, że nie ze swojej winy. Po prostu zabrakło rzetelnej i praktycznej informacji.
  Z konta walutowego na razie całkowicie zrezygnowałem, ale pewnie kiedyś będę musiał do niego wrócić. Tym bardziej, że już można założyć je samemu przez Pekao24. Natomiast bankomaty sobie daruję…

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie