Pekao kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty

Pekao S.A. Kredyt hipoteczny

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
RRSO6,11 %
Okres spłaty12 - 360 miesięcy
Kwota20 000 - 2 000 000 zł
Prowizja1,99 %
Oprocentowanie5,58 %

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 6,11% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 5,58% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1 767,67 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 607,91 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 470 942,21 zł, całkowity koszt kredytu 196 128,21 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 183 822,29 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 11 stycznia 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty PEKAO S.A.

Najlepszy kredyt hipoteczny opinią Bankier.pl i Pulsu Biznesu to kredyt zaciągnięty w Banku Pekao S.A! Czy faktycznie jego warunki są tak atrakcyjne dla grona klientów marzących o własnym gniazdku? Spójrzmy na szczegóły oferty kredytu hipotecznego w Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A. – opinie

Kupno własnej nieruchomości to przełomowy moment w życiu, dlatego tak ważny jest wybór właściwego kredytu mieszkaniowego oraz profesjonalna obsługa w tym zakresie. Jak w tym względzie prezentuje się oferta Banku Pekao S.A.? Ile wynosi wkład własny? Jakie są całkowite koszty kredytu i czas oczekiwania na przelew środków?

Poznajmy się bliżej z kredytem hipotecznym na zakup mieszkania, domu lub działki zaciągniętym w tej instytucji.

Najlepszy kredyt hipoteczny Pekao

Kredyt hipoteczny Banku Pekao S.A zdobył 1. miejsce w rankingu Złoty Bankier 2020 organizowanym przez Bankier.pl oraz Puls Biznesu. Jest to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym, które od 2009 roku przyznawane jest przez klientów i ekspertów branżowych. Otrzymują je banki, które w swojej działalności stawiają na najlepsze praktyki rynkowe, wysoki poziom obsługi bankowej, a także oferują produkty najlepiej odpowiadające potrzebom klientów.

Pekao kredyt hipoteczny – na co możesz go przeznaczyć?

Biorąc kredyt hipoteczny w Banku, możesz przeznaczyć go na wiele celów mieszkaniowych:

 • zakup mieszkania, domu albo działki budowlanej zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym,
 • zakup domku letniskowego bądź garażu,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • spłata innego kredytu mieszkaniowego.

Bank Pekao S.A. wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnia kredyt hipoteczny w walutach: PLN, GBP, USD, EUR, SEK i NOK. Waluta finansowania musi być zgodna z walutą, w której uzyskiwany jest dochód przyjmowany do oceny zdolności kredytowej!

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A.

Zanim instytucja udzieli Ci dodatkowych środków na sfinalizowanie celu mieszkaniowego, dokładnie zbada Twoją zdolność kredytową. W ten sposób oceni, czy Twoja sytuacja finansowa pozwoli Ci nie tylko na spłatę dotychczasowych zobowiązań, ale i zaciągniętego kredytu.

Ponadto musisz spełnić jeszcze kilka poniższych warunków, do których należą m.in.:

 • wkład własny w wysokości co najmniej 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości. Bank Pekao S.A. finansuje do 90 proc. wartości nieruchomości dla kredytu w PLN (po zabezpieczeniu części kwoty kredytu),
 • dobra historia kredytowa w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej,
 • większość dochodów w walucie: PLN, GBP, USD, EUR, SEK lub NOK,
 • obowiązkowe zabezpieczenie: hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych związanych z nieruchomością,
 • dokumentacja potwierdzająca Twoje dochody. Wymagane dokumenty to, np. zaświadczenie o zarobkach. Co ważne, aby zaciągnąć kredyt, nie musisz mieć umowy o pracę. Mogą to być dochody uzyskiwane na podstawie renty/emerytury czy prowadzonej działalności gospodarczej.

Koszty kredytu i najważniejsze informacje

Na zakończenie sprawdźmy, jak obrazują się koszty kredytu na przykładzie reprezentatywnym wyliczonym na dzień 1.10.2021 r.

 • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 3,70% przy założeniach:
 • całkowita kwota kredytu: 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty,
 • wkład własny: 27%,
 • zmienne oprocentowanie kredytu: 3,28% (w stosunku rocznym),
 • równa rata kapitałowo-odsetkowa (do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki): 1,406,93 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki: 1,266,71 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy),
 • całkowita kwota do zapłaty: 372 557,13 zł,
 • całkowity koszt kredytu: 97 743,13 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki: 85 437,21 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu: 5 401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy: 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego: 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku: 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastycznej: 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty: 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa): 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki: 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy: 0 zł,
 • zmienne oprocentowanie kredytu (po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki) zostanie obniżone o 1 punkt procentowy.

Sprawdź także nasz ranking kredytów hipotecznych i zobacz jak kredyt w Pekao wypada na tle ofert innych banków.

Zalety i wady

Zalety:

 • 0 zł za promesę kredytu (ważna 60 dni),
 • Finansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości dla kredytu w PLN,
 • Oferta dostępna w walutach: PLN, GBP, EUR, USD, SEK oraz NOK,
 • Uproszczona wycena nieruchomości dla kredytu do 300 tys. zł,
 • Wniosek o kredyt bez wychodzenia z domu (w oddziale podpiszesz tylko umowę o kredyt),
 • Możliwa wcześniejsza spłata kredytu oraz wakacje kredytowe,
 • Opcja zmiany waluty w trakcie spłaty kredytu,
 • Kredyt dostępny na różne dochody, np. z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, renty/emerytury.

Wady:

 • Wyższe oprocentowanie kredytu do czasu uprawomocnienia się wpisu do hipoteki,
 • W zamian za obniżenie marży, naliczanie miesięcznych opłat za dodatkowe usługi dołączone do kredytu, np. za Konto Przekorzystne, kartę debetową lub obsługę i wydanie karty kredytowej.
Sprawdź kredyt hipoteczny w Pekao S.A.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wiebke
  19.07.2021, 12:32

  Nie ryzykować! Przez ponad dwa miesiące nie potrafią wydać decyzji kredytowej (wszystkie dokumenty dostarczone terminowo, niemal natychmiast) , doradca w placówce nie potrafi dodzwonić się do działu analityków,a infolinia nie wie zupełnie nic.

  • R
   R
   Radek
   29.07.2021, 18:33

   To i tak nieźle w innych bankach to 4 miesiące czeka się na decyzje w pko obecnie 3 . Wszędzie terminy są straszne , za dużo wniosków maja a za mało siły przerobowej.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x