Pekao kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty 2023

Pekao S.A. Kredyt hipoteczny

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.9
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
RRSO10,38 %
Marża1,84 %
Okres spłaty12 - 360 miesięcy
Kwota20 000 - 2 000 000 zł
? Dostępne są kwoty kredytu aż do 2,8 mln zł
Prowizja1,99 %
Oprocentowanie9,52 %
? zmienne

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 10,38% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 300 126 złotych (zł) (nieobejmujących kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lata, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 9,52% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 677,99 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 811 547,91 zł, całkowity koszt kredytu 511 421,91 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 497 369,88 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 5 899,28 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) obciążonej hipoteką od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 306,03 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za sporządzenie operatu szacunkowego nieruchomości (innego przedmiotu) 479 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 19 grudnia 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty PEKAO S.A.

Pekao SA kredyt hipoteczny to jedna z wielu ofert kredytowych, która istnieje na rynku. Bank udziela tradycyjnego finansowania na zakup lub budowę nieruchomości, w tym również domu ekologicznego. Wśród propozycji banku można znaleźć też kredyt hipoteczny bez wkładu własnego z tzw. spłatą rodzinną. Czy jednak warunki finansowania są tak samo atrakcyjne dla klientów, jak lista ofert kredytowych? Przekonajmy się.

Kredyt hipoteczny to duże zobowiązanie, z którego spłatą przyjdzie Ci się zmierzyć przez długie lata. Warto wybrać więc najkorzystniejszą ofertę, biorąc pod uwagę wszystkie parametry takie jak: RRSO kredytu, wysokość wkładu własnego, cel finansowania czy nawet ryzyko wzrostu oprocentowania. Zanim złożysz wniosek do banku, dokonaj samodzielnej oceny zdolności kredytowej i upewnij się, na jak duże zobowiązanie możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że spłata kredytu to znaczne obciążenie dla domowego budżetu.

Kredyt hipoteczny Pekao – szczegóły oferty 2023

Kredyt hipoteczny oferowany przez Pekao SA to propozycja, z której mogą skorzystać osoby planujące zakup lub budowę własnej nieruchomości. Kredytodawca udziela klientom finansowania bez konieczności wnoszenia dużego wkładu własnego, a dodatkowo finansuje nawet koszty remontu czy budowę eko domu. Co ciekawe Pekao cieszy się dużym zaufaniem zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych Polaków. Sympatię zdobył przede wszystkim ze względu na swoją długą historię, ponieważ bank z czerwonym żubrem istnieje na rynku już od 1929 roku.

Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego - PEKAO
W Pekao możesz otrzymać kredyt bez wkładu własnego ze spłatą rodzinną. Więcej informacji znajdziesz na: pekao.com.pl

Oferta kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem w Pekao

Zgodnie z wymogami zawartymi w dokumencie Rekomendacja S opracowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, wszystkie banki komercyjne zostały zobowiązane do wprowadzenia do swojej oferty, propozycji kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem. Ten ma obowiązywać jedynie przez określony przez danego kredytodawcę okres, jednak nie krócej niż 5 lat.

Oprocentowanie stałe kredytu oznacza, że w danym czasie, kredytodawca ma zagwarantowaną niezmienność raty, bez względu na aktualną sytuację ekonomiczną w kraju. To sprawia, że comiesięczna transza spłaty, nie zmieni się nawet wtedy, gdy Narodowy Bank Polski zadecyduje o podnoszeniu lub też obniżaniu stóp procentowych.

Pekao SA oferuje swoim klientom kredyt mieszkaniowy z oprocentowaniem stałym przez pierwsze 5 lat od uruchomienia finansowania, czyli przez 60 rat. Formułę oprocentowania możesz też zmienić w trakcie spłaty kredytu. Wystarczy, że złożysz wniosek u swojego doradcy lub w dowolnie wybranej placówce.

Pekao kredyt hipoteczny – na co możesz go przeznaczyć

Biorąc kredyt w banku Pekao, możesz przeznaczyć go na realizację różnych inwestycji – takich jak:

 • zakup mieszkania lub działki budowlanej z rynku wtórnego czy pierwotnego,
 • budowę domu,
 • zakup, budowę lub remont eko nieruchomości, która będzie wyposażona w kolektory słoneczne, panele lub ogniwa fotowoltaiczne czy też w pompy ciepła,
 • zakup domku letniskowego.

Kredyt mieszkaniowy może stać się też sposobem na sfinansowanie transakcji wykupu mieszkania komunalnego. Niestety Pekao niechętnie podchodzi do kredytowania zakupu działki budowlanej.

Kredyt na eko dom w banku Pekao - szczegóły oferty finansowania
Kredyt na ekodom w banku Pekao

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A.

Zanim Pekao SA udzieli kredytu na sfinalizowanie celu mieszkaniowego, dokona oceny zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy. W ten sposób sprawdzi, czy Twoja sytuacja finansowa umożliwi Ci spłatę nowego zobowiązania. Ponadto, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, musisz spełnić jeszcze kilka innych warunków, takich jak:

 • wniesienie tzw. wpłaty własnej stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w wysokości co najmniej 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości,
 • pozytywna historia kredytowa Pekao SA korzysta z różnych baz rejestrów dłużników, w tym z popularnego BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej,
 • osiągania większości dochodów w jednej z określonych walut: PLN, EUR, SEK lub NOK – uwaga banki może udzielić kredytu tylko w walucie jaka jest głównym źródłem dochodu klienta,
 • zgoda na zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości,
 • złożenie kompletnej dokumentacji związanej z nabywaną nieruchomością oraz potwierdzającej osiągane dochody.

Bank po dokonaniu analizy kredytowej ma 21 dni kalendarzowych na wydanie decyzji kredytowej. W przypadku, gdy otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy.

Jeśli chcesz poznać wysokość raty kapitałowo-odsetkowej Twojego przyszłego kredytu, możesz skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego, dostępnego na stronie internetowej banku Pekao. Z jego pomocą obliczysz też maksymalną zdolność kredytową i dowiesz się, na jak wysoki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić. Wystarczy, że wpiszesz podstawowe informacje takie jak: wysokość osiągane dochodu czy suma rat pozostałych pożyczek (pamiętając przy tym o limicie na karcie kredytowej).

Przed złożeniem wniosku, sprawdź też oferty innych banków, korzystając z porównywarki. To pozwoli Ci wybrać najlepszą propozycję.

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w Pekao SA?

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie, chociażby ze względu na jego kwotę oraz okres spłaty. Na szczęście kredyty mieszkaniowe są najtańsze w porównaniu do innych produktów. W dodatku klienci mają szanse na dodatkowe obniżenie ich kosztów – a to dzięki sprzedaży wiązanej.

Bank Pekao proponuje swoim klientom możliwość skorzystania z innych produktów, takich jak: konta osobiste, karty kredytowe czy dodatkowe ubezpieczenia. Pamiętaj jednak o tym, że złamanie warunków oferty cross-selling (np. poprzez nieużywanie karty kredytowej przez określony czas) może skutkować podwyższeniem marży do standardowego poziomu.

Skorzystanie z oferty cross-sell nie zawsze musi być opłacalne. Zanim zdecydujesz się na kredyt, zwróć więc uwagę na warunki promocji oraz koszty, jakie mogą się z nią wiązać.

Kredyt hipoteczny Pekao S.A. – opinie

Kupno własnej nieruchomości to przełomowy moment w życiu każdego, dlatego tak ważny jest wybór właściwego kredytu mieszkaniowego. Przed podpisaniem wiążącej umowy, warto poznać też opinie innych kredytobiorców, którzy skorzystali z oferty banku Pekao.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Jeśli nie należysz do grupy wymarzonych kredytobiorców i np. prowadzisz własną działalność, jesteś bardzo młody lub w podeszłym wieku, dowiedz się, jakie wymagania w tym zakresie stawia bank. Pekao SA udziela zobowiązań każdemu, kto wyróżnia się odpowiednią zdolnością. Bez znaczenia jest więc forma zatrudnienia oraz stan cywilny wnioskującego.

Instytucja umożliwia swoim klientom skorzystanie z uproszczonej procedury wyceny nieruchomości, w przypadku zaciągania kredytu do 300 tys. złotych. Pekao SA nie pobiera też żadnych opłat za promesę kredytową, która jest ważna aż 60 dni. Niestety kredytodawca pobiera opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu.

Co o kredycie mówią klienci banku Pekao? Wiele osób docenia atrakcyjność oferty, zwłaszcza w kontekście finansowania budowy lub remontu nieruchomości. Negatywne opinie dotyczą najczęściej złej obsługi klienta i opieszałości doradców. Wnioskujący skarżą się również na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową. Chociaż bank informuje klientów o 21-dniowym terminie oczekiwania, to nierzadko czas ten znacząco się wydłuża.

Zalety i wady kredytu mieszkaniowego w Pekao

Pekao SA cieszy się dużym zaufaniem i dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych kredytodawców. Jeśli jednak nadal nie wiesz, czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny właśnie w tym banku, sprawdź wszystkie zalety i wady, jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Kredyt hipoteczny w banku Pekao – zalety:

 • finansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości (w tym wypadku wkład własny klienta wynosi jedynie 10 proc.),
 • możliwość wyboru rat równych lub malejących,
 • oferta dostępna w wielu walutach (Pekao udziela zobowiązań w walucie, w której osiągasz dochody),
 • szeroki cel kredytowania – za pomocą otrzymanych środków możesz kupić lub wyremontować nieruchomość, ale też zdecydować się na wykup mieszkania komunalnego,
 • kredyt udzielany jest na różne dochody (np. pochodzące z własnej działalności czy też świadczeń takich jak: renta lub emerytura).

Kredyty hipoteczne udzielane przez Pekao SA – wady:

 • wyższe oprocentowanie kredytu do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki,
 • opłata 2% za wcześniejszą spłatę kredytu (pobierana jedynie przez pierwsze 3 lata),
 • klienci, którzy chcą skorzystać z obniżonej marży, muszą liczyć się z faktem, że za dodatkowe usługi dołączone do kredytu, zostanie policzona opłata.
Sprawdź kredyt hipoteczny w Pekao S.A.

Komentarze (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • W
  W
  Wiebke
  19.07.2021, 12:32

  Nie ryzykować! Przez ponad dwa miesiące nie potrafią wydać decyzji kredytowej (wszystkie dokumenty dostarczone terminowo, niemal natychmiast) , doradca w placówce nie potrafi dodzwonić się do działu analityków,a infolinia nie wie zupełnie nic.

  • R
   R
   Radek
   29.07.2021, 18:33

   To i tak nieźle w innych bankach to 4 miesiące czeka się na decyzje w pko obecnie 3 . Wszędzie terminy są straszne , za dużo wniosków maja a za mało siły przerobowej.

Podobne artykuły