Pekao kredyt hipoteczny – opinie i szczegóły oferty

Pożyczam
od 10000 do 2520000
na
od 12.166666666667 do 365 mies.

Koszty kredytu

Szczegóły kredytu

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty kredytu
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły kredytu
Oprocentowanie
8,45 %
? zmienne
Prowizja
0 %
? bez prowizji
Czas Promocji
31.05.2024
Kwota
10 000 - 2.52 mln zł
Okres spłaty
1 - 30 lat
Marża
1,79 %
? 11,79% w ofercie eko kredyty mieszkaniowe
RRSO
8,43 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu mieszkaniowego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,43 % i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 329 154 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów tj. nieobejmująca środków kredytu przeznaczonych na koszty kredytu), kredyt zaciągnięty na 22 lata, 264 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 32,54 % całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 7,73% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2648,10 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 706 690,97 zł, całkowity koszt kredytu 377 536,00 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 363474,99 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 6 469,87 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości obciążonej hipoteką (innego przedmiotu hipoteki np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 335,62 opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku bankowego 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego przedmiotu hipoteki)184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 8 luty 2024 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Siedziba firmy

Bank Polska Kasa Opieki SA
ul. Żubra 1
01-066 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 262 470 034
KRS: 0000014843
NIP: 5260006841
REGON: 000010205

Pekao SA kredyt hipoteczny to jedna z wielu ofert kredytowych, która istnieje na rynku. Bank udziela tradycyjnego finansowania na zakup lub budowę nieruchomości, w tym również domu ekologicznego. Wśród propozycji banku można znaleźć też kredyt hipoteczny bez wkładu własnego z tzw. spłatą rodzinną. Czy jednak warunki finansowania są tak samo atrakcyjne dla klientów, jak lista ofert kredytowych? Przekonajmy się.

Kredyt hipoteczny to duże zobowiązanie, z którego spłatą przyjdzie Ci się zmierzyć przez długie lata. Warto wybrać więc najkorzystniejszą ofertę, biorąc pod uwagę wszystkie parametry takie jak: RRSO kredytu, wysokość wkładu własnego, cel finansowania czy nawet ryzyko wzrostu oprocentowania. Zanim złożysz wniosek do banku, dokonaj samodzielnej oceny zdolności kredytowej i upewnij się, na jak duże zobowiązanie możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że spłata kredytu to znaczne obciążenie dla domowego budżetu.

Kredyt hipoteczny Pekao – szczegóły oferty

Kredyt hipoteczny oferowany przez Pekao SA to propozycja, z której mogą skorzystać osoby planujące zakup lub budowę własnej nieruchomości. Kredytodawca udziela klientom finansowania bez konieczności wnoszenia dużego wkładu własnego, a dodatkowo finansuje nawet koszty remontu czy budowę eko domu. Co ciekawe Pekao cieszy się dużym zaufaniem zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych Polaków. Sympatię zdobył przede wszystkim ze względu na swoją długą historię, ponieważ bank z czerwonym żubrem w logo istnieje na rynku już od 1929 roku.

Oferta kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem w Pekao

Zgodnie z wymogami zawartymi w dokumencie Rekomendacja S opracowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego, wszystkie banki komercyjne zostały zobowiązane do wprowadzenia do swojej oferty, propozycji kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem. Ten ma obowiązywać jedynie przez określony przez danego kredytodawcę okres, jednak nie krócej niż 5 lat.

Oprocentowanie stałe kredytu oznacza, że w danym czasie, kredytodawca ma zagwarantowaną niezmienność raty, bez względu na aktualną sytuację ekonomiczną w kraju. To sprawia, że comiesięczna transza spłaty, nie zmieni się nawet wtedy, gdy Narodowy Bank Polski zadecyduje o podnoszeniu lub też obniżaniu stóp procentowych.

Pekao SA oferuje swoim klientom kredyt mieszkaniowy z oprocentowaniem stałym przez pierwsze 5 lat od uruchomienia finansowania, czyli przez 60 rat. Formułę oprocentowania możesz też zmienić w trakcie spłaty kredytu. Wystarczy, że złożysz wniosek u swojego doradcy lub w dowolnie wybranej placówce.

Pekao kredyt hipoteczny – na co możesz go przeznaczyć?

Biorąc kredyt w banku Pekao, możesz przeznaczyć go na realizację różnych inwestycji – takich jak:

 • zakup mieszkania lub działki budowlanej z rynku wtórnego czy pierwotnego,
 • budowę domu,
 • zakup, budowę lub remont eko nieruchomości, która będzie wyposażona w kolektory słoneczne, panele lub ogniwa fotowoltaiczne czy też w pompy ciepła,
 • zakup domku letniskowego.

Kredyt mieszkaniowy może stać się też sposobem na sfinansowanie transakcji wykupu mieszkania komunalnego. Niestety Pekao niechętnie podchodzi do kredytowania zakupu działki budowlanej.

oferta kredytu hipotecznego w Pekao na ekodom
Kredyt na ekodom w banku Pekao [06.07.2023]

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A.

Zanim Pekao SA udzieli kredytu na sfinalizowanie celu mieszkaniowego, dokona oceny zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy. W ten sposób sprawdzi, czy Twoja sytuacja finansowa umożliwi Ci spłatę nowego zobowiązania. Ponadto, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, musisz spełnić jeszcze kilka innych warunków, takich jak:

 • wniesienie tzw. wpłaty własnej stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w wysokości co najmniej 10 proc. wartości nabywanej nieruchomości,
 • pozytywna historia kredytowa Pekao SA korzysta z różnych baz rejestrów dłużników, w tym z popularnego BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej,
 • osiągania większości dochodów w jednej z określonych walut: PLN, EUR, SEK lub NOK – uwaga banki może udzielić kredytu tylko w walucie jaka jest głównym źródłem dochodu klienta,
 • zgoda na zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości,
 • złożenie kompletnej dokumentacji związanej z nabywaną nieruchomością oraz potwierdzającej osiągane dochody.

Bank po dokonaniu analizy kredytowej ma 21 dni kalendarzowych na wydanie decyzji kredytowej. W przypadku, gdy otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy.

Jaki wkład własny przy kredycie hipotecznym w Pekao SA?

Pekao S.A. udziela kredytów hipotecznych nawet tym osobom, którym nie udało się zebrać wkładu własnego w wysokości 20%. O finansowanie można ubiegać się już z 10% wkładem, jednak w takim wypadku konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Ile czeka się na kredyt hipoteczny w Pekao SA?

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, bank ma obowiązek podjąć finalną decyzję odnośnie przyznania kredytu hipotecznego w ciągu 21 dni kalendarzowych od momentu otrzymania kompletnego wniosku od klienta. Takie wymogi zostały określone w Ustawie o kredycie hipotecznym. Czas oczekiwania na decyzję o kredycie hipotecznym zależy jednak od wielu aspektów, w tym od liczby wniosków, które są aktualnie rozpatrywane przez bank. W Pekao średni czas oczekiwania na kredyt wynosi ok. 1,5 miesiąca.

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w Pekao SA?

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie, chociażby ze względu na jego kwotę oraz okres spłaty. Na szczęście kredyty mieszkaniowe są najtańsze w porównaniu do innych produktów. W dodatku klienci mają szanse na dodatkowe obniżenie ich kosztów – a to dzięki sprzedaży wiązanej.

Bank Pekao proponuje swoim klientom możliwość skorzystania z innych produktów, takich jak: konta osobiste, karty kredytowe czy dodatkowe ubezpieczenia. Pamiętaj jednak o tym, że złamanie warunków oferty cross-selling (np. poprzez nieużywanie karty kredytowej przez określony czas) może skutkować podwyższeniem marży do standardowego poziomu.

Skorzystanie z oferty cross-sell nie zawsze musi być opłacalne. Zanim zdecydujesz się na kredyt, zwróć więc uwagę na warunki promocji oraz koszty, jakie mogą się z nią wiązać.

Przed złożeniem wniosku, sprawdź też oferty innych banków, korzystając z porównywarki. To pozwoli Ci wybrać najlepszą propozycję.

Bezpieczny Kredyt 2% w Pekao

Bank Pekao wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny udzielany w ramach programu Bezpieczny Kredyt. Klienci mogą złożyć wniosek o finansowanie jedynie stacjonarnie w wybranej placówce lub dzwoniąc na infolinię. Warunki, które należy spełnić, aby otrzymać finansowanie są takie same, jak te, które nakłada ustawodawca.

Bezpieczny Kredyt Pekao – warunki:

 • RRSO 4,72%
 • Waluta kredytu: PLN
 • Minimalny wkład własny – nie musisz mieć wkładu własnego. Różnicę pomiędzy wymaganym 20% wkładem własnym a wniesionym zostanie objęta gwarancją spłaty przez BGK w ramach portfelowej linii gwarancyjnej RFM-BK.

Co ciekawe, bank Pekao jako pierwszy w Polsce umożliwił swoim klientom założenie Konta Mieszkaniowego online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Konto mieszkaniowe to zaraz po Bezpiecznym Kredycie, drugi filar programu Pierwsze Mieszkanie.

Wprowadzenie możliwości założenia Konta Mieszkaniowego online to kolejny krok w rozwoju zdalnego modelu dystrybucji oferty i obsługi klienta. W dzisiejszym zabieganym świecie znalezienie chwili czasu, aby odwiedzić oddział może okazać się nie lada wyzwaniem. W związku z tym, jako pierwsi na rynku, wychodzimy naprzeciw klientom, którzy wolą bankować online, dając im dostęp do jeszcze szerszej oferty poprzez udostępnienie otwierania Konta Mieszkaniowego w bankowości mobilnej PeoPay.

Dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych Remigiusz Hołdys

Kalkulator i symulacja kredytu hipotecznego w Pekao SA

Na stronie internetowej Pekao można znaleźć narzędzie, które pomoże nam w samodzielnym obliczeniu wysokości raty kredytu czy też zdolności kredytowej. Co ciekawe, kalkulator oblicza dane zarówno dla tradycyjnej oferty kredytowej, jak i dla finansowania udzielanego w ramach programu Kredyt rodzinny.

Jak działa kalkulator kredytu? Aby przeprowadzić symulację spłaty rat i poznać szczegóły dotyczące kosztów, wystarczy podać kilka podstawowych informacji, takich jak:

 • wysokość finansowania,
 • cenę inwestycji,
 • okres spłaty.

To wystarczy, aby narzędzie samodzielnie obliczyło wysokość spłacanej raty.

kalkulator mieszkaniowy na stronie Pekao
Podana rata jest orientacyjna, a do jej wyliczenia zostało przyjęte założenie, że prowizja jest płatna gotówką (niekredytowana). Zrzut ekranu 06.07.2023

Sprawdźmy, jak kształtuje się wysokość rat dla różnych kwot kredytu z założeniem, że cena inwestycji wynosi 500 000 zł, a okres kredytowania – 300 miesięcy.

Kwota kredytuWysokość wkładu własnegoRata
450 000 zł 10%4 010,12 zł
400 000 zł20%3 340,37 zł
375 000 zł25%3 131,59 zł
350 000 zł30%2 922,82 zł
325 000 zł35%2 714,05 zł

Nasza recenzja oferty od Pekao SA

Kupno własnej nieruchomości to przełomowy moment w życiu każdego, dlatego tak ważny jest wybór właściwego kredytu mieszkaniowego. Przed podpisaniem wiążącej umowy, warto poznać też opinie innych kredytobiorców, którzy skorzystali z oferty banku Pekao.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Jeśli nie należysz do grupy wymarzonych kredytobiorców i np. prowadzisz własną działalność, jesteś bardzo młody lub w podeszłym wieku, dowiedz się, jakie wymagania w tym zakresie stawia bank. Pekao SA udziela zobowiązań każdemu, kto wyróżnia się odpowiednią zdolnością. Bez znaczenia jest więc forma zatrudnienia oraz stan cywilny wnioskującego.

Instytucja umożliwia swoim klientom skorzystanie z uproszczonej procedury wyceny nieruchomości, w przypadku zaciągania kredytu do 300 tys. złotych. Pekao SA nie pobiera też żadnych opłat za promesę kredytową, która jest ważna aż 60 dni. Niestety kredytodawca pobiera opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pekao z całą pewnością zadbało o kompleksowość oferty, co sprawia, że instytucja może z łatwością dotrzeć do klientów w różnym wieku i o różnych potrzebach. Przeglądając jednak oferty konkurencyjnych banków, mogę z całą stanowczością stwierdzić, że w Pekao zabrakło mi możliwości wnioskowania o kredyt przez internet, bez konieczności odbywania rozmowy telefonicznej z doradcą kredytowym.

Co o kredycie mówią klienci banku Pekao? Wiele osób docenia atrakcyjność oferty, zwłaszcza w kontekście finansowania budowy lub remontu nieruchomości. Negatywne opinie dotyczą najczęściej złej obsługi klienta i opieszałości doradców. Wnioskujący skarżą się również na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową. Chociaż bank informuje klientów o 21-dniowym terminie oczekiwania, to nierzadko czas ten znacząco się wydłuża aż do 1,5 miesiąca.

Kredyt na dom w Pekao SA – czy warto?

Oferta kredytowa banku Pekao jest dość obszerna. Uzyskane środki można przeznaczyć na zakup lub budowę domu, również ekologicznego. Na specjalną uwagę zasługuje właśnie ta oferta. Kredyt hipoteczny na cele ekologiczne finansuje zarówno zakup, budowę jak i remont domu. Aby skorzystać z tej opcji, nieruchomość, którą chcemy sfinansować (z rynku pierwotnego lub wtórnego), musi być wyposażona w rozwiązania proekologiczne, takie jak: kolektory słoneczne, panele lub ogniwa fotowoltaiczne, czy też pompy ciepła.

Zalety i wady kredytu mieszkaniowego w Pekao

Pekao SA cieszy się dużym zaufaniem i dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych kredytodawców. Jeśli jednak nadal nie wiesz, czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny właśnie w tym banku, sprawdź wszystkie zalety i wady, jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Kredyt hipoteczny w banku Pekao – zalety:

 • finansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości (w tym wypadku wkład własny klienta wynosi jedynie 10 proc.),
 • możliwość wyboru rat równych lub malejących,
 • oferta dostępna w wielu walutach (Pekao udziela zobowiązań w walucie, w której osiągasz dochody),
 • szeroki cel kredytowania – za pomocą otrzymanych środków możesz kupić lub wyremontować nieruchomość, ale też zdecydować się na wykup mieszkania komunalnego,
 • kredyt udzielany jest na różne dochody (np. pochodzące z własnej działalności czy też świadczeń takich jak: renta lub emerytura).

Kredyty hipoteczne udzielane przez Pekao SA – wady:

 • wyższe oprocentowanie kredytu do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki,
 • opłata 2% za wcześniejszą spłatę kredytu (pobierana jedynie przez pierwsze 3 lata),
 • klienci, którzy chcą skorzystać z obniżonej marży, muszą liczyć się z faktem, że za dodatkowe usługi dołączone do kredytu, zostanie policzona opłata.
Sprawdź kredyt hipoteczny w Pekao S.A.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (50 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • W
  W

  Wiebke

  19.07.2021, 12:32

  Wyróżniający się komentarz

  Nie ryzykować! Przez ponad dwa miesiące nie potrafią wydać decyzji kredytowej (wszystkie dokumenty dostarczone terminowo, niemal natychmiast) , doradca w placówce nie potrafi dodzwonić się do działu analityków,a infolinia nie wie zupełnie nic.

  • R
   R

   Radek

   29.07.2021, 18:33

   Wyróżniający się komentarz

   To i tak nieźle w innych bankach to 4 miesiące czeka się na decyzje w pko obecnie 3 . Wszędzie terminy są straszne , za dużo wniosków maja a za mało siły przerobowej.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Hipoteczny Pekao S.A.
Sprawdź ofertę