PKO BP konto walutowe – opinie i recenzja

Regularnie otrzymujesz wpływy w obcych walutach, spłacasz kredyt walutowy, często podróżujesz poza granice Polski albo chętnie robisz zakupy w sklepach zagranicznych? Konto Walutowe w PKO BP oferuje prowadzenie rachunku aż w 10 dostępnych walutach. Do Twojej dyspozycji jest także działający 24/7kantor internetowy z atrakcyjnym spreadem.

Konto walutowe PKO BP – tanie i wygodne rozwiązanie

Jeszcze kilka lat temu oferta walutowa większości banków była bardzo uboga. Jako klient miałeś do wyboru zaledwie kilka rachunków – i to wyłącznie w euro (EUR) albo dolarach amerykańskich (USD). Aktualna paleta dostępnych walut w zależności od instytucji obejmuje od kilku do nawet kilkudziesięciu walut!

PKO BP przygotował propozycję taniego i funkcjonalnego Konta Walutowego z dostępem do 10 walut obcych: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Dodatkowo możesz korzystać z kantoru internetowego z gwarancją atrakcyjnego kursu. Zaletą jest także możliwość otwarcia takiego rachunku już od 13. roku życia. Jak założyć konto walutowe w PKO BP i ile wynoszą najważniejsze opłaty? Oto szczegółowa recenzja.

Prosta i czytelna oferta Konta Walutowego PKO BP przypadnie do gustu szczególnie osobom, które szukają taniego rachunku z dostępem 24/7 do kantoru internetowego. Co więcej, posiadacze Konta Walutowego nic nie zapłacą za jego prowadzenie – gdy podepną go pod kartę z funkcją wielowalutową. Wówczas zostaniesz również zwolniony z opłaty za użytkowanie karty.

Podstawowe informacje o Koncie Walutowym w PKO BP

Klienci PKO BP korzystający z rachunku walutowego mają dostęp do poniższych korzyści:

 • 0 zł za dostęp do serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO,
 • 0 zł za przelew zagraniczny/walutowy (promocja do 30.11.2021 r. tyczy się przelewu zleconego z konta walutowego prowadzonego w tej samej walucie, w opcji kosztowej SHA),
 • możliwość założenia 10 kont walutowych jednocześnie (EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, HUF, CZK, HRK) – pod każde z nich możesz podpiąć kartę do konta w PLN,
 • rachunek już od 13. roku życia,
 • atrakcyjny kurs walut w kantorze online w iPKO oraz IKO.

PKO BP oferuje, tzw. Pakiet walutowy 3w1 – czyli połączenie konta walutowego, karty wielowalutowej oraz kantoru internetowego, dzięki czemu nie zapłacisz dodatkowych kosztów za przewalutowanie. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wyjeżdżasz za granicę na urlop i nie chcesz się martwić o bezpieczeństwo gotówki, w tym wysokie prowizje. Sprawdzi się też w sytuacji, gdy zależy Ci na szybkiej wymianie waluty – albo gdy kupujesz online i płacisz w walucie innej niż PLN.

Czy warto założyć Konto Walutowe w PKO BP? Jesteś zadowolony z jego obsługi? Podziel się swoją opinią z resztą użytkowników!

Najważniejsze opłaty podstawowe

Ile kosztuje Konto Walutowe w PKO BP? Spójrzmy teraz na podstawowe informacje: cechy oraz opłaty za rachunek.

Konto Walutowe PKO BP
WalutaEUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, DKK, HUF, CZK, HRK
Oprocentowanie środków pieniężnych na koncie0%
Opłata za otwarcie rachunku0 zł
Opłata za prowadzenie konta – miesięcznie6,90 zł albo
0 zł – gdy konto walutowe jest podpięte do karty z funkcją wielowalutową!
Rodzaje kart płatniczychPKO Express wielowalutowa
Prowizja za wydanie karty0 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł – gdy jest podpięta do karty z funkcją wielowalutową
Opłata za wypłaty z bankomatów w Polsce0 zł – w oddziałach PKO BPA,
0 zł – ze wszystkich bankomatów (w przypadku posiadania Konta dla Młodych)
Opłata za wypłaty z bankomatów za granicąZależy od konta, do którego została wydana karta debetowa:
0 zł – Konto dla Młodych,
0 zł – Konto za Zero (gdy dodatkowo skorzystasz z funkcji wielowalutowej karty)
Polecenie przelewu walutowego0 zł
(promocja do 30.11.2021 r.)
Polecenie przelewu SEPA0 zł
Czy konto osobiste jest wymagane?NIE
Płatności mobilneBLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay

PKO BP otrzymał nagrodę „Bank of the Year 2019 in Poland” przyznawaną przez brytyjski miesięcznik „The Banker” należący do grupy Financial Times. Instytucja została wyróżniona m.in. za innowacyjne rozwiązania technologiczne, rozwój aplikacji mobilnej IKO, wykorzystanie technologii blockchain czy utworzenie Chmury Krajowej.

Na jakie dodatkowe produkty i usługi możesz liczyć?

Atrakcyjnymi i przyciągającymi uwagę kwestiami są dodatkowe funkcjonalności dołączone do rachunku walutowego. Oto najważniejsze z nich:

 • aplikacja mobilna IKO – zapewnia szybki i wygodny dostęp do wszystkich rachunków w urządzeniu. Za jej pomocą możesz wykonać przelew online, doładować telefon, wymienić waluty, zapłacić rachunki czy sprawdzić aktualny stan konta.
 • karta wielowalutowa – dołączona do konta w ramach bankowości osobistej PKO BP. Gwarantuje wypłaty gotówki oraz płatności w kraju i za granicą (także przez internet) bez przewalutowania, 0 zł za prowadzenie rachunku walutowego oraz realizację płatności w ponad 11 walutach (w tym w PLN).
 • kantor internetowy – w którym możesz kupować i sprzedawać waluty po atrakcyjnych kursach – bez prowizji za wymianę. Możesz także otrzymywać powiadomienia o preferowanym kursie walut. Kantor działa przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Bezpieczeństwo pieniędzy na rachunkach w PLN i obcych walutach gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Jak założyć Konto Walutowe w PKO BP?

Rachunek walutowy w instytucji założysz na jeden z trzech dostępnych sposobów:

 • osobiście, podczas wizyty w najbliższym oddziale banku,
 • telefonicznie, zamawiając rozmowę z konsultantem (w tym celu musisz wypełnić formularz kontaktowy widoczny na stronie Banku, w zakładce „Konto walutowe”),
 • przez internet, złóż wniosek online w serwisie internetowym iPKO lub w aplikacji IKO. Ten sposób wykorzystasz, nawet jeśli nie jesteś klientem PKO BP. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację IKO i będziesz kierował się wskazanymi komendami.

Jak zamknąć Konto Walutowe w PKO BP? Możesz złożyć dyspozycję w najbliższym oddziale Banku, zadzwonić bezpośrednio na infolinię: 800 302 302 albo zamknąć rachunek przez internet. W tym celu musisz zalogować się do swojej bankowości i z sekcji „Konta” wybrać opcję – „Unieważnij rachunek”.

Zalety i wady

Zalety:

 • opcja darmowego prowadzenia konta dostępnego aż w 10 walutach,
 • możliwość założenia rachunku już od 13. roku życia,
 • kantor internetowy w PKO BP działający 24/7,
 • pakiet walutowy 3w1 (połączenie konta walutowego, karty wielowalutowej i kantoru internetowego w jednym),
 • brak przewalutowania za płatności kartą z funkcją wielowalutową,
 • brak wymogu założenia konta osobistego.

Wady:

 • dość uboga oferta oszczędnościowa,
 • konieczność posiadania konta osobistego, aby móc korzystać z karty wielowalutowej.

Obecnie otwarcie i prowadzenie rachunków walutowych w części banków jest darmowe. Jednak w takich przypadkach konieczne jest zazwyczaj – otwarcie konta osobistego! Dlatego analizując ofertę, zajrzyj jeszcze na nasz aktualny ranking kont walutowych i wybierz najbardziej dopasowaną propozycję.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.2/5 - (43 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • L
  L

  Lech

  24.08.2021, 07:33

  Wyróżniający się komentarz

  Brak możliwości wypłaty gotówki w Polsce. Duża wada !!!

 • J
  J

  Jurek

  28.08.2022, 09:21

  Wyróżniający się komentarz

  czy jestem zobowiązany wnosić pewną kwotę przy założeniu conta walutowego ? i w tym wypadku jaką jest ta kwota ?

 • K
  K

  Klocek

  16.09.2023, 10:22

  Wyróżniający się komentarz

  Zlikwidowalem . Wplacilem 2 tys przy kursie usd 4.11 , przeliczylo ponizej i juz na wejsciu stracilem , po miesiacu pomimo wzrostu kursu usd na 4,26 nadal bylem pod kreska. Po likwidacji bylem w plecy; ok 80 zl.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie