PKO BP sesje przychodzące i wychodzące

PKO BP

Od czego zależą godziny księgowania w PKO BP?

W Polsce przelewy międzybankowe realizowane są za pośrednictwem systemu ELIXIR, który funkcjonuje od 1994 roku. Warto wiedzieć, że płatności w formie transferów są jednym z najszybszych sposobów na wysłanie pieniędzy. Dzięki systemowi ELIXIR możemy w bardzo szybki sposób wysyłać przelewy w złotówkach. Mowa tutaj o płatnościach uznaniowych oraz obciążeniowych – są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych jak i prowadzących działalność gospodarczą czy dla samych banków. Dzięki przelewom ELIXIR czas oczekiwania na pieniądze skrócił się do maksymalnie kilku godzin, ponieważ system ten działa przez całą dobę. Klienci, którzy cenią sobie szybkość zawieranych transakcji, cenią go sobie ze względu na intuicyjność oraz szereg innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsza zasada przelewów ELIXIR to dokładnie określone godziny przelewów wychodzących i przychodzących – dzięki temu możemy przewidzieć, kiedy pieniądze z danego banku trafią na nasze konto.

pko sesje

PKO BP sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 11:45  14:30

PKO BP sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:30 15:10 17:30

PKO BP – krótka historia

PKO Bank Polski, czyli Powszechna Kasa Oszczędności to polski bank uniwersalny, który powstał w 1919 roku w Warszawie. Jest to spółka akcyjna, która na Giełdzie Papierów Wartościowych jest notowana od 2004 roku. Jest to największy w Polsce bank uniwersalny, którego prezesem jest Zbigniew Jagiełło. W 2018 roku bank ten zajmował 845. pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw świata. Oferta banku dla klientów indywidualnych skupia się wokół kredytów hipotecznych, kredytów inwestycyjnych, kredytów gotówkowych, kont oszczędnościowych oraz kart kredytowych.

Kiedy dojdzie przelew w PKO BP?

Wiele osób zastanawia się, kiedy dojdzie przelew z innego banku na konto w PKO BP. Należy pamiętać o tym, że wszystko zależy od godzin księgowania w banku nadawcy oraz w PKO. Pomocny w tym zakresie jest nasz kalkulator – dzięki niemu można szybko sprawdzić, kiedy wysłany przez nas przelew pojawi się na koncie adresata.

Autor wpisu: Stanisław

08.07.2018|Banki|
Dodaj komentarz

2 komentarze

Sortuj: od najstarszych | od najnowszych

  1. Aleksandra 3 września 2019 at 16:06 - Odpowiedz

    Jak długo idzie przelew z banku spuldzielczego do pko

  2. kamil 30 kwietnia 2019 at 16:12 - Odpowiedz

    przelew zrobiony w piątek po 18 i jest wtorek po 16 i przelew nie doszedł jeszcze do odbiorcy
    nice !!!