Plus Bank – opinie i recenzja

Niektóre firmy, budując silną markę opartą na świadczeniu określonego rodzaju usług, lubią korzystać ze swojej mocnej pozycji i poszerzać zasięg o inne branże. Dobrym przykładem jest sieć komórkowa Plus, która przed kilku laty zaczęła stosować swoją popularną i dobrze znaną nazwę także w obszarze bankowości. Efektem jest Plus Bank, zabiegający zarówno o klientów prywatnych, jak i biznesowych. Sprawdzamy szczegóły na temat oferty.

Jeśli spytalibyśmy przypadkowych polskich przechodniów o nazwy najpopularniejszych sieci komórkowych, jakie przychodzą im w pierwszej kolejności na myśl, bez wątpienia co najmniej kilka razy padłaby nazwa Plus. I choć to marka o wyjątkowo ugruntowanej pozycji, to wielu konsumentów może nie wiedzieć, że specjalizuje się ona także w usługach bankowych. Pora rozłożyć tę kwestię na czynniki pierwsze.

Plus Bank – historia i podstawowe informacje

Historia Plus Banku rozpoczyna się w 1991 roku, kiedy to w Poznaniu została założona spółka Invest-Bank SA. Stanowiła ona fundament pod działalność banku komercyjnego, który za cel obrał konkurowanie z instytucjami koncentrującymi się na usługach detalicznych, opartych głównie na kredytach gotówkowych, wydawaniu kart debetowych czy udzielaniu kredytów pod hipotekę. Swoją pozycję na rynku bankowości Invest-Bank gruntował przez całe lata 90., stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych banków działających w Polsce.

W międzyczasie pierwszy ważny przełom nastąpił w 1999 roku, kiedy to Invest-Bank został zakupiony przez spółkę Cyfrowy Polstat SA. Prężnie rozwijająca się instytucja bankowa stała się wówczas częścią grupy kapitałowej, do której należy operator sieci kablowej i telefonii komórkowej Cyfrowy Polsat, a także telewizja Polsat. Już pod skrzydłami Cyfrowego Polsatu, Invest-Bank budował swoją rozpoznawalność wśród konsumentów, stawiając na wyraziste kampanie reklamowe.

Drugim i zarazem ostatnim dużym przełomem okazała się decyzja, której skutki zaczęły obowiązywać w grudniu 2013 roku. Wtedy to zdecydowano się dokonać zmiany nazwy Invest-Banku na Plus Bank, nawiązując zarazem ścisłą współpracę z operatorem telefonii komórkowej Plus. Bank przejął wówczas od niego nie tylko pierwszy człon nazwy, ale i logo i kolorystykę reklamową. Pod tą nazwą Plus Bank funkcjonuje po dziś dzień, koncentrując się na działalności typowej dla banku detalicznego. Jego usługi początkowo obejmowały klientów prywatnych, a w ostatnich latach poszerzono je także o przedsiębiorców i klientów korporacyjnych.

Plus Bank opinie

Zaglądając do sieci, można dzisiaj pozyskać obszerną i kompleksową wiedzę na temat usług bankowych. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że banki chętnie rozwijają w ostatnich latach swoje usługi w tym obszarze, ale i dlatego, że dzięki porównywarkom takim jak Czerwona Skarbonka można dziś szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu porównać najlepsze oferty bankowe, sprawdzić wyróżniające je szczegóły i wreszcie – także poznać odczucia korzystających z nich dotychczas klientów. W tym przypadku pomocne okazuje się hasło „Plus Bank opinie„.

Dzięki niemu możemy się dowiedzieć, że konsumenci korzystający z usług tego banku cenią go za możliwość uzyskania konkurencyjnych kredytów gotówkowych o niskich kosztach, dopasowanych do zróżnicowanych preferencji finansowych (sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych i zobacz, jak wypada na tle innych ofert). Niebagatelne znaczenie ma też godna uwagi oferta dostępnych kont osobistych. Z drugiej strony, niektórzy klienci narzekają na sposób działania bankowej infolinii i mało interesujący projekt strony internetowej Plus Banku.

Z czego składa się oferta tego banku?

Plus Bank to instytucja koncentrująca się na oferowaniu narzędzi finansowych dla zróżnicowanego grona odbiorców. Co za tym idzie, zaglądając na listę rozwiązań, które tworzy oferta Plus Banku, znaleźć możemy zarówno te skierowane do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się najważniejszym filarom, które tworzą ofertę opisywanej instytucji finansowej.

 1. Kredyty gotówkowe.
 2. Konta osobiste.
 3. Lokaty oszczędnościowe.
 4. Karty kredytowe.
 5. Kredyty konsolidacyjne.
 6. Podstawowy Rachunek Płatniczy.
 7. Kredyt na koncie.
 8. Karty debetowe.
 9. Usługi połączone z Cyfrowym Polsatem.
 10. Usługi połączone z Plus GSM.
 11. Lokaty walutowe.
 12. Usługi biznesowe.
 13. Rachunki lokacyjne.
Plus Bank

Przegląd świadczonych usług – klienci indywidualni

Pora obszernie scharakteryzować wszystkie usługi, jakie uzyskać można, zwracając się do Plus Banku. Na początek przedstawiamy obszerne informacje na temat narzędzi, jakie opisywana instytucja oferuje klientom indywidualnym. W tym celu posiłkujemy się rzecz jasna informacjami, które zawarte aktualnie na stronie internetowej opisywanego banku.

 1. Konta.
  – Osobiste.
  – Podstawowy rachunek płatniczy.
 2. Lokaty.
  – Na nowe środki.
  – W PLN zakładane przez PlusBank24.
  – Standardowe.
  – Walutowe.
 3. Kredyty.
  – Gotówkowy.
  – Profit.
  – Gotówkowy specjalny.
  – Konsolidacyjny.
  – Na koncie osobistym.
  – Karta kredytowa.
 4. Karty płatnicze.
  – Debetowa Mastercard.
  – Debetowa Visa.
  – Zbliżeniowa.
  – Kredytowa.
 5. Oferta Cyfrowego Polsatu.
  – Usługi GSM i telewizyjne.
 6. Oferta Plusa.
  – Oferty GSM.
 7. Bankowość elektroniczna.
  – Internet.
  – Telefon.
 8. Produkty wycofane.
  Plus Bank wycofał z oferty do kwietnia 2020 roku: rachunki oszczędnościowe, lokaty (na start, dynamicznie rosnącą i internetową) oraz kredyty hipoteczne.

Przegląd świadczonych usług – pozostali klienci

Plus Bank w ostatnich latach rozwinął także szeroki pakiet usług dla innego, dużego grona odbiorców – przedsiębiorców i pracowników korporacyjnych. Pora obszernie scharakteryzować ofertę opracowaną specjalnie dla tej grupy klientów na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej Plus Banku.

 1. Rachunki.
  – Biznes.
  – Pakiet Biznes.
  – Pakiet Biznes Plus.
  – Rachunek lokacyjny.
  – Pakiet Mikro Biznes.
 2. Lokaty.
  – Overnight.
  – W dniach.
  – Standardowe.
  – Zakładane przez PlusBank24.
 3. Karty płatnicze.
  – Debetowe.
  – Zbliżeniowe.
 4. Produkty transakcyjne.
  – Przelewy krajowe i walutowe.
  – Wierzyciel masowy.
  – Operacje gotówkowe.
 5. Bankowość elektroniczna.
  – Internet.
  – Telefon.

Plus Bank – reprezentatywny przykład kredytu

Przyjrzyjmy się teraz kluczowym parametrom jednego z najpopularniejszych produktów bankowych oferowanych przez Plus Bank. Jest to rzecz jasna oferta kredytu gotówkowego, która kierowana jest do klientów detalicznych pod nazwą „Kredyt Ty i Gotówka”. Przedstawione poniżej parametry mają na celu informacyjnie naświetlić najważniejsze elementy całkowitego kosztu kredytu, jak RRSO, prowizja czy oprocentowanie. Ich wymiar jest rzecz jasna aktualny w momencie tworzenia tekstu.

 • Produkt bankowy: Kredyt „Ty i gotówka”.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 7,86%.
 • Oprocentowanie stałe: 0,00%.
 • Całkowita kwota kredytu: 4146 zł.
 • Prowizja: 172,30 zł.
 • Odsetki: 0 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 172,30 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 4318,30 zł.
 • Liczba rat: 12.
 • Wysokość raty: 359,86 zł.

Jak pobrać wyciąg z konta Plus Bank?

Użytkownik konta bankowego w Plus Bank może w kilku prostych krokach zapisać na swoim dysku rozliczenie transakcji z wybranego okresu pod postacią wyciągu. Przedstawiamy, co należy zrobić.

Po wejściu na stronę główną Plus Banku konieczne będzie kliknięcie w przycisk znajdujący się w prawym górnym roku, który pozwoli zalogować się do rachunku.

wyciąg Plus Bank

Po otwarciu się w nowej karcie przeglądarki formularza do logowania, należy wpisać identyfikator/alias, a następnie hasło do zalogowania się.

wyciąg Plus Bank

Gdy pulpit bankowości internetowej Plus Bank wczyta się, należy zjechać myszką na pasek ze stanem rachunku, a następnie kliknąć znajdujący się po prawej skrót „Historia rachunku”.

wyciąg Plus Bank

Teraz pozostaje już tylko wybrać zakres czasowy, z którego chcemy otrzymać wyciąg, a następnie trzeba go pobrać na swój dysk.

Plus Bank w liczbach

 • 331 881 673 – tyle złotych wynosi kapitał własny spółki akcyjnej Plus Bank.
 • 2 415 992 – taką wartość w złotówkach mają wszystkie aktywa trwałe Plus Banku.
 • 1 433 531 – tyle złotych wynosi aktualna wartość kredytów i pożyczek w Plus Banku.
 • 300 000 – taką liczbę klientów przekroczył Plus Bank w momencie zmiany nazwy w 2013 roku.
 • 5513 – tyle bankomatów sieci Euronet obsługuje klientów Plus Banku.
 • 2013 – w tym roku Plus Bank przyjął nazwę, pod którą znany jest do dzisiaj.
 • 1991 – w tym roku powstał Invest-Bank, prekursor Plus Banku.
 • 614 – tyle wpłatomatów sieci Euronet obsługuje klientów Plus Banku.
 • 416 – w tylu punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu można skorzystać także z usług Plus Banku.
 • 73 – tyle stacjonarnych oddziałów partnerskich posiada Plus Bank na terenie Polski.
 • 49,58 – tyle procent akcji w Cyfrowym Polsacie SA, do którego należy Plus Bank, posiada zarejestrowany na Cyprze fundusz Karswell Ltd.
 • 3 – tyle innych usług pozabankowych oferuje grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której należy Plus Bank.
 • 1 – tyle razy Plus Bank zmieniał swoją nazwę od momentu powstania w 1991 roku.

Plus Bank – czym się wyróżnia?

Opisywany bank to bez wątpienia jedna z bardziej nietypowych instytucji w polskim sektorze finansowym. Plus Bank wyróżnia się jednak nie tylko faktem, że powiązany jest z telefonią komórkową, ale i innymi, niekiedy mniej znanymi kwestiami. Spójrzmy na mniej oczywiste aspekty, pod których względem Plus Bank może się wyróżniać.

 • W 2017 roku Plus Bank został nagrodzony Certyfikatem Jakość Roku za ofertę kredytu konsolidacyjnego Jedna Rata.
 • Zanim Plus Bank zmienił nazwę w 2013 roku na tę, pod którą działa obecnie, przez 22 lata funkcjonował jako Invest-Bank.
 • W 2010 roku opisywany bank został nagrodzony wyróżnieniem Laur Klienta.
 • Z usług, jakie świadczy Plus Bank, można skorzystać zarówno w autoryzowanych placówkach partnerskich, jak i salonach Plus GSM i Cyfrowego Polsatu.
 • Pierwotnie Plus Bank oferował usługi tylko dla klientów detalicznych, jednak w ostatnich latach rozpoczął obsługiwać także przedsiębiorców i korporacje.
 • W przeszłości opisywany bank był zarejestrowany w Poznaniu, jednak obecnie jego siedziba znajduje się w Warszawie.
 • Plus Bank w przeszłości udzielał kredytów hipotecznych, jednak wycofał się z tego typu produktów finansowych.
 • Grupa kapitałowa, do której należy Plus Bank, specjalizuje się także w dostarczaniu usług telewizyjnych, telekomunikacyjnych i sieci komórkowej.
 • W 2011 roku Plus Bank został nagrodzony wyróżnieniem Sprzedajemy Etycznie.
Plus Bank
Plus Bank

Plus Bank – nasza opinia

Przyglądając się obszernie usługom bankowym, jakie oferuje Plus Bank, nie ulega wątpliwości, że to jeden z najbardziej oryginalnych banków działających na polskim rynku. Świadczone przez niego usługi opierające się głównie na obsłudze klientów detalicznych, mogą zwrócić uwagę wielu konsumentów. Szczególnie atrakcyjne może być wzięcie kredytu, korzystając już np. z usług siostrzanego Cyfrowego Polsatu lub sieci komórkowej Plus GSM, co może wiązać się z licznymi ułatwieniami, rabatami czy programami lojalnościowymi.

Całokształt usług, jakie oferuje Plus Bank, trudno uznać za najbardziej atrakcyjny na rynku lub też wyróżniający się nowatorskimi czy nietypowymi rozwiązaniami. W ogólnym rozrachunku jednak można tutaj znaleźć atrakcyjne rozwiązania zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz klientów korporacyjnych. Plus Bank oferuje zarówno konta osobiste, jak i lokaty, kredyty czy karty kredytowe. Jeżeli nie zależy nam na korzystaniu z usług bankowych gigantów z rynkowej czołówki, a myślimy przede wszystkim o wygodnej i elastycznej ofercie – być może rozwiązania oferowane przez opisywany bank są przeznaczone właśnie dla Ciebie!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 801 44 55 66
 • +48 61 8 461 461

Infolinia dla przedsiębiorców:

 • 801 44 55 66
 • +48 61 8 461 461

Zastrzeganie kart płatniczych:

 • +48 (61) 856 52 64
 • + 48 828 828 828 (ogólnopolski telefon alarmowy Związku Banków Polskich)

Informacje na temat spółki

Plus Bank

Plus Bank SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Utworzony:
1991
Numer REGON:
630520298
Numer KRS:
0000096937
Numer NIP:
7810014345
Adres siedziby:
al. Stanów Zjednoczonych 61A, 04-028 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 15 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (4 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Trzcinq

  11.04.2022, 13:23

  Wyróżniający się komentarz

  Jesteście jak Plus Bank. Zero aktualizacji. Od ponad roku nie zakładają nowych kont o czym zapomnkeli poinf. Klientów na swej super odświeżanej stronie internetowej. Dno muł i wodorosty. Mając abo w Plusie noszę się z zamiarem opuszczenia tego bagniska polskiej przedsiębiorczości. Pan Zygmunt mógłby czasem przeczytać opinie ludzi którzy są na bieżąco z usługami swej firmy. Pozdrawiam zawiedzionych wieloletnich klientów tego tworu

 • I
  I

  Ia

  19.01.2022, 14:37

  Wyróżniający się komentarz

  Odradzam wszystkim ten bank. Likwidacja konta: nie było pracownika-trzeba było czekać godzinę. Pani z infolinii zamotana. Sama likwidacja konta-tony papierów do podpisania, kolejna godzina. Totalna porażka, nigdy nie skorzystam więcej z ich usług.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie