Pomarańczarnia.pl – opinie klientów i recenzja

Wiele osób korzystających lub zainteresowanych skorzystaniem z usług dużych kantorów wymiany walut online może pewnie niekiedy odnieść wrażenie, że istnieje sztywny podział na te, które działają w sieci oraz te, które posiadają placówki stacjonarne. Tymczasem coraz więcej kantorów, które zdobyły doświadczenie przy tradycyjnej wymianie walut, decyduje się rozwijać skrzydła także w sieci – jak na przykład Pomarańczarnia.pl.

Wymiana walut to forma usług, która z racji dzisiejszego stylu życia wielu Polaków ma praktycznie zagwarantowaną popularność. Pełno osób wymienia waluty z myślą o wyjazdach wakacyjnych, delegacjach zagranicznych, a także np. wysyłając pieniądze dla rodziny czy choćby dokonując zakupów w zagranicznych sklepach. Potrzeby te jednak coraz więcej osób chce realizować, już nie szukając w okolicy kantoru, lecz podczas korzystania z komputera i smartfona. Sprawdzamy, jak nowoczesnymi realiami wymiany walut radzi sobie poznańskie rodzinne przedsiębiorstwo Pomarańczarnia.

Informacje o firmie

Pomarańczarnia s.c. Aleksandra i Przemysław Jarno to rodzinna firma, która została założona w 2007 roku w Poznaniu. Przez pierwsze lata działalności koncentrowała się ona na rozwoju kantorów stacjonarnych głównie na terenie rodzimego miasta, jednak z czasem nowe placówki pojawiły się także w innych miastach Wielkopolski, a nawet w sąsiednim województwie lubuskim – w Gorzowie. Realia branży jednak coraz silniej obracają się wokół internetu, dlatego Pomarańczarnia z dopiskiem .pl wkroczyła również do internetu.

Platforma specjalizuje się głównie w oferowaniu wymiany walut środków online, których kursy można regularnie sprawdzać za pomocą na bieżąco aktualizowanych kursów. Pomarańczarnia.pl oferuje nie tylko najpopularniejsze waluty, jak np. euro czy funty brytyjskie, ale i te bardziej niszowe. To klient decyduje po jakim kursie chce wymienić środki, a nowa waluta przekazywana jest na wskazane konto bankowe.

Pod kątem projektu strony internetowej, Pomarańczarnia.pl nieco trąci myszką. Projekt co prawda uwzględnia wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty, jednak pod kątem wizualnym mógłby już przejść obszerne odświeżenie. Nie każdy jest jednak miłośnikiem nowoczesnych, minimalnych interfejsów – dlatego nasze odczucia to oczywiście sfera silnie subiektywna. Nie można też odmówić, że dla potencjalnego klienta Pomarańczarnia.pl dość jasno komunikuje, co oferuje i na jakich zasadach.

strona Pomarańczarnia.pl

Jak działa Pomarańczarnia.pl?

Platforma internetowa Pomarańczarnia.pl działa na prostych zasadach. Aby skorzystać z jej funkcjonalności, wystarczy przejść niżej wymienione etapy, o których mówi sam operator na swojej stronie internetowej.

 1. Załóż darmowe konto za pomocą formularza internetowego, do którego niezbędne będzie wskazanie swoich danych osobowych, a także informacji kontaktowych.
 2. Po zatwierdzeniu rejestracji konta, pozostaje już tylko zapoznać się z aktualnymi kursami dostępnych walut do wymiany i wybrać tę, na którą chcemy wymienić swoje prywatne środki pieniężne.
 3. Inaczej niż u wielu konkurencyjnych platform, w Pomarańczarni pieniądze przelewamy ze swojego konta bankowego tuż przed transakcją wymiany – nie trzeba tego robić wcześniej.
 4. Po zaakceptowaniu transakcji, środki zostają przekazane przez internetowy kantor – może to być zarówno rachunek prywatny klienta w polskim banku, jak i dowolny rachunek zagraniczny.

Niestety, przy indeksowaniu środków należy uzbroić się w cierpliwość. Zajmuje to do 1 godziny od zaindeksowania transakcji. W przypadku przelewów zagranicznych zająć to może do 7 dni roboczych.

Warunki korzystania z platformy Pomarańczarnia.pl

Użytkownik zainteresowany wymianą waluty za pośrednictwem platformy Pomarańczarnia.pl powinien pamiętać o konieczności spełnienia kilku niezbędnych warunków, jakie zawarte są w regulaminie.

 • Użytkownikiem kantoru może zostać zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna, i jednostka organizacyjna.
 • Do utworzenia konta niezbędne jest zatwierdzenie obowiązującego regulaminu.
 • Rejestracja konta będzie kompletna tylko przy potwierdzeniu jej za pomocą adresu poczty e-mail.
 • Do wypłaty wymienionych środków konieczne jest wskazanie rachunku bankowego, na który mają trafić pieniądze.

Jak przelać pieniądze do Pomarańczarnia.pl?

Proces przekazania środków do Pomarańczarni jest wyjątkowo prosty, dobrze odpowiadając tutaj ogólnie obowiązującym standardom w branży kantorów internetowych.

 1. Po znalezieniu oferty wymiany kursu, wykonaj przelew ze swojego konta bankowego we wskazanej kwocie do kantoru.
 2. Przelew zostaje zaindeksowany przez kantor.
 3. Poczekaj aż zostanie dokonana wymiana przelanych środków na wskazaną, obcą walutę.

Opłaty w Pomarańczarnia.pl

Korzystanie z takich platform internetowych, jak Pomarańczarnia.pl to z reguły jeden z najmniej kosztownych rodzajów usług finansowych. Nie ma tutaj bowiem mowy nie tylko o prowizjach za np. rejestrację konta, ale i przy okazji dokonywania klasycznych przelewów wymienionych środków na swój prywatny rachunek bankowy w Polsce.

Inaczej może rzecz jasna wyglądać kwestia zagranicznych kont bankowych. Wówczas przelew z obcą walutą przekazany przez Pomarańczarnię obarczony będzie opłatami ustalonymi przez dany bank. Naturalną opłatą jest też rzecz jasna kupno lub sprzedaż danej waluty – jak to na kantor przystało.

Jak odebrać wymienioną walutę?

Odebranie waluty, która została już wymieniona, jest równie proste co w przypadku przekazania środków do kantoru. Po tym, jak transakcja zostanie zakończona, klient będzie musiał jedynie wskazać numer konta bankowego, na które mają zostać przelane środki. Jak wspominaliśmy już wcześniej – klient ma możliwość zarówno skierowania przelewu na konto w polskim, jak i zagranicznym banku. Należy tylko uzbroić się w cierpliwość. Środki docierają bowiem w ciągu odpowiednio do 1 godziny i do 7 dni.

Pomarańczarnia.pl waluty

Kantory internetowe – dodatkowe informacje

Pomarańczarnia.pl to internetowy kantor, który pod wieloma względami może w ciekawy sposób wyróżniać się na tle dzisiejszej konkurencji. Tradycyjnie dla naszych recenzji kantorów, sprawdzamy, czym w tym konkretnym przypadku ten poznański operator może się wyróżnić.

 • Pomarańczania działa nie tylko w sferze internetu, ale i stacjonarnie – klienci z Wielkopolski mogą odwiedzić placówki zarówno w kilku lokalizacjach na terenie Poznania, jak i np. w Gorzowie Wielkopolskim czy Środzie Wielkopolskiej, a nawet przy Autostradzie A2.
 • Recenzowany dzisiaj kantor internetowy otwarty jest nie tylko na korzystających z komputerów i laptopów – do pobrania jest również dedykowana aplikacja mobilna na smartfona.
 • Pomarańczarnia poza branżą wymiany walut, specjalizuje się również w apartamentach na wynajem na terenie Poznania.
 • Przedsiębiorstwo posiada certyfikat Rzetelna Firma.

Pomarańczarnia.pl opinie i nasza recenzja

Branża wymiany walut, jak to każda branża ze świata finansów, składa się z dużych międzynarodowych rynkowych gigantów, jak i znacznie mniejszych inicjatyw, które również wykazują jednak duże ambicje. Pomarańczarnia.pl to kolejny kantor, który po latach działalności w branży stacjonarnych usług wymiany walut, zdecydował się wkroczyć do internetu. Choć już na pierwszy rzut oka widać, że wizualnie trudno tutaj mówić o nadążaniu za trendami pod kątem nowoczesnych projektów strony internetowej, to sama esencja zasługuje na uwagę.

Pomarańczarnia.pl oferuje atrakcyjne i regularnie aktualizowane kursy walut, po których zapoznaniu się klient może wymienić swoje środki nie tylko na najpopularniejsze euro czy funty, ale i te mniej popularne, jak np. jeny japońskie. Pomimo braku możliwości błyskawicznej wypłaty wymienionych środków (czekać trzeba do 1 godziny), usługi tego kantoru mogą okazać się interesujące w przypadku osób, którym nie zależy na czasie – na przykład, potrzebują pieniędzy na zbliżający się wyjazd, ale bez zbędnej presji czasu.

Zalety:

 • Pomarańczarnia.pl to kolejny internetowy kantor, za którym stoi doświadczone, rodzinne przedsiębiorstwo zaczynające od stacjonarnych, lokalnie działających kantorów.
 • Stosunkowo obszerna gama dostępnych walut z Europy i całego świata.
 • Atrakcyjne, na bieżąco aktualizowane kursy walut.
 • Internetowy kantor Pomarańczarnia dostępny jest zarówno w formie strony internetowej do wygodnej obsługi z poziomu komputera, jak i w formie aplikacji mobilnej na smartfona z systemem Android, Windows lub iOS.
 • Poza internetową platformą, Pomarańczarnia.pl działa także w gęstej sieci placówek stacjonarnych w regionie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej.

Wady:

 • Archaiczny i mało intuicyjny projekt strony internetowej.
 • Długi czas wypłaty środków po dokonaniu wymiany – zajmuje to do godziny.

Pomarańczarnia.pl – dane kontaktowe

Infolinia.

 • 505 322 932

Telefon.

 • 505 322 932
 • 618 51 72 59
 • 618 51 61 75
 • 618 52 87 61

E-mail.

 • kantor@pomaranczarnia.pl

Biuro obsługi klienta w platformie Pomarańczarnia.pl pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach od 9:00 do 16:30, od poniedziałku do piątku w każdy dzień roboczy.

Dane firmy

Logo

Biuro prasowe

Nazwa firmy

Pomarańczarnia s.c. Aleksandra i Przemysław Jarno

Charakter działalności:
Kantor walut stacjonarnie lub online
Utworzony:
2007
Numer REGON:
300482113
Numer KRS:
Numer NIP:
7781441718
Adres siedziby:
ul. Grobla 1A/1, 61-858 Poznań

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 28 września 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie