Pozabankowa karta kredytowa – ranking grudzień 2023

Kwota
100 - 10 000 zł
? dla nowych i powracających klientów
Bezpłatna karta
Nie
RRSO
0 %
? Pierwsze 30 dni rrso 0% potem 191,48 %

2380 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,1/5
Kwota
100 - 10 000 zł
Bezpłatna karta
Tak
? Pierwsze 30 dni za 0zł
RRSO
191,48 %

120 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 30 000 zł
Bezpłatna karta
Tak
? Nie robisz transakcji kartą, nie płacisz. Dla klientów spłacajacych regularnie minimalną kwotę do spłaty również karta będzie darmowa. Jedyny koszt to od 4% za wykorzystany kapitał. Pozostałe opłaty za 0 zł - zgodnie z cennikiem na stronie.
RRSO
36,14 %
? RRSO promocyjne

1018 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
4.
Karta kredytowa - Zefin
Kwota
500 - 15 000 zł
Bezpłatna karta
Tak
? Samo wydanie karty jest bezpłatne
RRSO
506 %
? Najczęściej występujące

177 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 20 000 zł
-
RRSO
15,01 %

6907 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Kwota
1 000 - 20 000 zł
-
RRSO
15,01 %

2113 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,8/5
Kwota
1 500 - 6 000 zł
Bezpłatna karta
Tak
? warunkiem jest aktywne korzystanie z karty
RRSO
0 %
? RRSO: 0%, 164,9%% lub 322,6%

792 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
4,6/5
Kwota
600 - 3 000 zł
Bezpłatna karta
Tak
RRSO
139,50 %
? Min. - 139,5% Max - 157,5%

102 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Pozabankowa karta kredytowa bywa przydatna w rozmaitych sytuacjach. Nie jest Ci po drodze z kredytami i pożyczkami, a pilnie potrzebujesz pieniędzy? To może być najlepsze rozwiązanie. Musisz jedynie wiedzieć, czym kierować się przy wyborze pozabankowej karty kredytowej i jak wybrać najlepszą z nich.

Kluczowe informacje

 • Pozabankowe karty kredytowe są przydatne w różnych sytuacjach, szczególnie wtedy, gdy tradycyjne kredyty i pożyczki nie są dla Ciebie dostępne;
 • Są łatwiej dostępne niż tradycyjne karty kredytowe, oferowane przez niebankowe instytucje finansowe;
 • Działają podobnie jak bankowe kredytówki z określonym limitem kredytowym do wykorzystania. Proces ich przyznawania jest uproszczony, a zdolność kredytowa nie jest tak rygorystycznie sprawdzana jak w bankach;
 • Przy wyborze karty zwróć uwagę na dostępny limit kredytowy, oprocentowanie i dodatkowe koszty, okres bezodsetkowy, termin spłaty oraz minimalną spłatę​’
 • Koszty limitu kredytowego naliczane są tylko od wykorzystanej kwoty, a ich rozliczenie następuje po 30-50 dniach.

Otrzymanie kredytówki jest stosunkowo łatwe, choć wiele zależy od jej rodzaju. Łatwo dostępne są za to rozwiązania pozabankowe, wydawane przez firmy finansowe.

Na czym polega ich działanie i czy warto po nie sięgnąć? W naszym rankingu odpowiadamy na pytanie, która pozabankowa karta kredytowa jest najlepsza!

Jakie są pozabankowe karty kredytowe?

Na rynku są różnorodne kredytowe karty pozabankowe. Różni je od siebie:

 • wydawca,
 • kwota dostępna na kredytówce,
 • okres spłaty zobowiązania,
 • okres bezodsetkowy,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • koszty dodatkowych opłat,
 • funkcjonalność karty kredytowej.

Nasz ranking pozabankowych kart kredytowych uwzględnia najlepsze propozycje, które oprócz tego, że są bezpieczne, to oferują je wiarygodne firmy. Są wygodne, funkcjonalne oraz możemy sięgnąć po nie zawsze, gdy szybko będą nam potrzebne dodatkowe pieniądze.

Co to pozabankowa karta kredytowa?

Karta kredytowa pozabankowa działa na zasadzie podobnej do zwykłej karty kredytowej z banku. Instytucja finansowa przyznaje nam ją z określoną kwotą limitu kredytowego. Możemy tę sumę wydać, na co tylko chcemy. We wskazanym terminie musimy jednak zwrócić środki, a przy tym uregulować odsetki i inne opłaty dodatkowe.

Cechą charakterystyczną kart kredytowych pozabankowych jest to, że procedura ich przyznawania jest znacznie ułatwiona. Sprawdzanie zdolności kredytowej nie jest tak rygorystyczne, jak w tradycyjnych bankach. Zdarzają się nawet przypadki, że w ogóle nie dochodzi do prześwietlania zdolności kredytowej. Przyznawane są przez instytucje finansowe niebędące bankami. Nie musimy się ich przez to obawiać, o ile sięgniemy po rzetelne firmy.

pozabankowa karta kredytowa - co to?

W przypadku rozwiązania pozabankowego najczęściej otrzymujemy kilka tys. zł. Dokładna kwota zależy od firmy, na którą się zdecydujemy. Z reguły jest to jednak ok. 3-6 tys. zł. Opłata za obsługę wykorzystanego limitu jest nieco wyższa niż przy zwykłych kartach kredytowych wydawanych przez banki. Za to korzystniejsza jest ich przyznawalność.

Warunki korzystania z kart kredytowych pozabankowych

Wybierając pozabankową kartę kredytową, zwracajmy uwagę na warunki użytkowania. Za najważniejsze z nich uznać możemy:

 • dostępny limit kredytowy,
 • oprocentowanie i koszty dodatkowe,
 • okres bezodsetkowy,
 • termin spłaty,
 • spłatę minimalną.

Im wyższy limit kredytowy, tym większa swoboda. Żaden bank czy instytucja pozabankowa nie każde nam wydawać wszystkiego do ostatniej złotówki. Lepiej natomiast mieć możliwość wykorzystania wyższej kwoty, która nam na więcej pozwoli.

Zarówno pozabankowa karta kredytowa online, jak i ta tradycyjna, jest obarczona pewnymi opłatami. Może to być oprocentowanie roczne, miesięczne, prowizje i wiele innych kosztów dodatkowych. Przed podpisaniem umowy zorientujmy się, ile rzeczywiście będziemy musieli płacić za pożyczone środki. Im mniejsze RRSO, tym lepiej dla nas.

Nie bez znaczenia jest także okres bezodsetkowy. To czas, który instytucja finansowa przyznaje nam na oddanie całej wykorzystanej kwoty, bez obarczania nas odsetkami.

Termin spłaty oraz spłata minimalna to pojęcia, które się ze sobą łączą. Pożyczkodawca może oczekiwać od nas uregulowania od razu całej kwoty lub jej określonej części. Warto więc upewnić się, do kiedy powinniśmy spłacić nasze zobowiązanie kredytowe.

Jak korzystać z pozabankowej karty kredytowej?

Otrzymanie karty kredytowej w firmie pozabankowej jest dość proste. Na pewno nie musimy przechodzić tylu formalności, co w bankach. Wystarczy:

 • wysłać wniosek do wybranej instytucji;
 • wybrać preferowany limit;
 • uzupełnić swoje dane;
 • wyrazić wszystkie niezbędne zgody i wybrać rodzaj karty (karta wirtualna, tradycyjna lub obie);
 • zweryfikować tożsamość;
 • poczekać na decyzję.

Gdy otrzymamy kartę, musimy ją aktywować. Instytucje finansowe mają na to różnorodne sposoby. Może być do tego konieczny kontakt z infolinią lub odbezpieczenie instrumentu w koncie klienta za pomocą dedykowanego kodu.

Po przejściu tych zabezpieczeń możemy swobodnie wykorzystywać kartę do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Zależnie od typu produktu, możliwe są płatności zbliżeniowe w każdym sklepie obsługującym terminal, bądź robienie zakupów online. Co istotne, niektóre pozabankowe karty kredytowe nie umożliwiają wypłacania gotówki w bankomatach lub współpracują tylko z konkretnymi firmami.

Kredytówką możemy płacić, dopóki nie osiągniemy limitu kredytowego. Koszty naliczane są wyłącznie od kwoty, którą wykorzystamy. Rozliczenie następuje po 30-50 dniach, zależnie od okresu rozliczeniowego. Po tym czasie pożyczone środki musimy zwrócić (wraz z dodatkowymi opłatami, jeśli takie są) lub przynajmniej wpłacić minimalną kwotę spłaty. Gdy to zrobimy, limit się odnowi.

Czy karta kredytowa pozabankowa bez BIK jest dostępna w Polsce?

W Polsce są dostępne pozabankowe karty kredytowe bez BIK. To rozwiązanie sprzyjające osobom posiadającym długi. Taka karta kredytowa z limitem dla zadłużonych jest przyznawana na o wiele łagodniejszych warunkach. Najczęściej weryfikacja wnioskodawców nie obejmuje szczegółowego oceniania zdolności kredytowej czy sprawdzania baz dłużników.

Ile kosztują karty kredytowe pozabankowe?

Koszt używania pozabankowej karty kredytowej zależy od konkretnej oferty. Przed podpisaniem umowy sprawdźmy, czy i jakie opłaty firma nalicza np. za:

 • korzystanie z fizycznej karty kredytowej,
 • wypłatę z bankomatu,
 • wykonanie przelewu,
 • wysyłanie powiadomień,
 • wysyłanie papierowych wyciągów z konta, podsumowań czy zestawień wydatków,
 • nieużywanie karty,
 • zmiany limitu podczas trwania umowy,
 • RRSO.

Karta kredytowa czy pożyczka — co lepsze?

Na rynku są cztery główne rozwiązania, które mogą zapewnić nam przypływ gotówki:

 • kredytowa karta bankowa,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredytowa karta pozabankowa,
 • pożyczka.

Dwa pierwsze przyznawane są przez banki. Kolejne znajdziemy w pozabankowych instytucjach finansowych.

Który z powyższych produktów będzie dla nas najbardziej opłacalny i na co warto się zdecydować?

Kredytowa karta bankowa

Główną zaletą karty kredytowej z banku są jej korzystne warunki. Najczęściej rozwiązanie to oferuje niższe oprocentowanie i koszty dodatkowe niż jej pozabankowe odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że jest bez wad.

Banki bardzo dokładnie prześwietlają wszystkich swoich klientów. Często do ubiegania się o kartę wymagane jest posiadanie własnego konta bankowego. Sprawdzana jest też nasza zdolność kredytowa i bazy dłużników. Cała procedura trwa dość długo i obarczona jest licznymi formalnościami.

Kredyt gotówkowy

Zaletą kredytu gotówkowego jest szeroki zakres przyznawanych kwot — od kilku, do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cała suma ląduje na naszym koncie i mamy z góry ustaloną wysokość comiesięcznej spłaty. To pozwala na łatwiejsze planowanie budżetu domowego niż w przypadku kart kredytowych, w których w każdym miesiącu możemy „nabić” inny dług.

Często natomiast konieczne jest określenie, na co potrzebujemy pieniędzy. Ubieganie się o kredyt wiąże się też z licznymi formalnościami, sprawdzeniem naszej sytuacji finansowej i historii kredytowej.

Kredytowa karta pozabankowa

W odróżnieniu od kart bankowych, rozwiązanie pozabankowe otrzymać może niemal każdy. Ubieganie się o nie jest łatwe, a decyzja przyznaniu – ekspresowa. Na rynku są nawet warianty dla zadłużonych.

Jednak tak przyjazne i elastyczne warunki, które oferują, odbija się na ich cenach. Mają one zazwyczaj wyższe oprocentowanie i szereg opłat dodatkowych. W ostatecznym rozrachunku wypadają drożej od swoich bankowych odpowiedników.

Pożyczka

Pożyczki pozabankowe zwykle opiewają na niższe kwoty niż kredyty bankowe. Natomiast jedne, jak i drugie pozwalają nam rozdysponować pieniądze, na co tylko chcemy – jednocześnie pamiętając o tym, aby co miesiąc spłacać z góry określoną kwotę.

Zazwyczaj też pozabankowe produkty przyznawane są bez zbędnych formalności – często w kilka godzin. Niektóre opcje uratują nawet osoby zadłużone. Tak jak w przypadku pozabankowych kart, wiąże się to często z wyższymi kosztami, opłatami dodatkowymi i odsetkami.

Która opcja jest najlepsza?

Warianty pozabankowe to przede wszystkim wygoda. Przyznawane są większości osób, nawet zmagających się z problemami finansowymi. Nie wymagają wielu formalności i załatwiane są bardzo szybko. Z kolei rozwiązania bankowe oferują lepsze warunki oraz niższe koszty, ale jednocześnie mają wyższe wymagania. Czeka się na nie dłużej i zwykle nie mają na nie szans osoby zadłużone.

W przypadku kredytów i pożyczek otrzymujemy od razu całą sumę, a następnie spłacamy co miesiąc określoną ratę. To bezpieczna alternatywa, bo zapas pieniędzy ląduje na naszym koncie. Na kartach kredytowych generujemy nowy dług co miesiąc, co z kolei zapewnia większą swobodę dysponowania pieniędzmi.

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony, a ostateczny wybór zależy już od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Jak spłacić pozabankową kartę kredytową?

Warunki spłaty karty kredytowej zależą od oferty, z której skorzystaliśmy. Często spłata zobowiązania wymagana jest w ciągu kilku pierwszych dni miesiąca następującego po rozliczeniu. Nie brak jednak instytucji, które umożliwiają spłatę nawet po kilkunastu dniach od podliczenia okresu. Uregulowanie rachunku odbywa się za pomocą przelewu wymaganej kwoty na wskazane konto bankowe.

Pozabankowe karty kredytowe — zalety i wady

Zalety pozabankowej karty kredytowej:

 • wysoka przyznawalność,
 • nierestrykcyjna weryfikacja sytuacji kredytowej klienta,
 • warianty dostępne nawet dla osób zadłużonych,
 • dość wysokie limity,
 • łatwość wnioskowania,
 • szybka decyzja i wydanie,
 • pieniądze na dowolny cel,
 • bezproblemowa obsługa.

Wady pozabankowej karty kredytowej:

 • liczne koszty dodatkowe,
 • czasem wysokie oprocentowanie,
 • nie każda instytucja umożliwia swobodne korzystanie z bankomatów,
 • dopłaty za plastikowe karty fizyczne.

Najważniejsze informacje w skrócie

 • Kartę kredytową pozabankową jest łatwiej otrzymać niż jej bankowy odpowiednik;
 • Zwykle jest droższa od bankowej, ale jej przyznanie przebiega szybciej i nie generuje nadmiaru formalności;
 • Limity na karcie pozabankowej zwykle wynoszą kilka tysięcy złotych;
 • Przed użyciem kredytówki warto sprawdzić całkowity koszt korzystania z tego rozwiązania;
 • Zaległości na karcie najczęściej musimy uregulować w pierwszej połowie kolejnego miesiąca;
 • Istnieją w Polsce karty kredytowe pozabankowe dla osób zadłużonych;
 • Karty kredytowe pozabankowe mogą być zarówno fizyczne, jak i wirtualne;
 • Można nimi płacić w sklepach i przez internet;
 • Nie każda karta pozabankowa pozwala na wypłaty z bankomatów.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.8/5 - (6 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()